Як встановити сигналізацію на ВАЗ 2109 своїми силами?

Кожен сучасний автомобіль повинен бути обладнаний протиугінною системою. І це не данина моді, а необхідність, зумовлена загостренням криміногенної обстановки практично у всіх містах нашої країни. Що являє собою схема аварійної сигналізації ВАЗ 2109, з яких причин центральний замок може вийти з ладу, як правильно встановити сигналку? Про це ви можете прочитати нижче.

Штатна протиугінна система «Дев'ятки»

Практично всі «дев'ятки» в свій час штатно оснащувалися центральними замками.

Схема підключення ЦЗ складається з:

 1. Керуючого модуля або реле. Це пристрій призначений для передачі імпульсів на моторедуктори, розташовані в дверях. Керуючий модуль являє собою схему, яка встановлена в пластмасовий корпус. На ньому є спеціальні кріплення, за допомогою яких девайс фіксується в посадковому місці.
 2. Система ЦЗ передбачає використання вхідних контролерів. Вони можуть бути виконані у вигляді кінцевиків, які монтуються в дверях, або у вигляді спеціальних мікроперемикачів, встановлених безпосередньо в замках. Кінцевики використовуються для фіксації положення дверей в даний момент і передає імпульс на керуючий модуль. Що стосується мікроперемикачів, то вони призначені для фіксації положення основних компонентів самого замку.
 3. Також система ЦЗ оснащується актуаторами, призначеними для забезпечення відкриття та закриття замків. Такі пристрої включають в свою конструкцію тяги, підключені до тягам задніх дверей.
 4. Пульт управління, пов'язаний з центральним блоком, який використовується для передачі сигналів.

Установка центрального замка своїми руками — не особливо складна процедура, але сьогодні такі протиугінні пристрої вже не актуальні.

Іммобілайзер і місце його розташування

Далеко не всі «Дев'ятки» штатно оснащувалися іммобілайзерами. Установка іммо передбачалася на модифікації авто з високою центральною консоллю. Призначення імобілайзера полягає у блокування рульового механізму після відключення ключа запалювання. Також цей пристрій дозволяє заблокувати роботу двигуна в разі злому автомобіля. В автомобілях ВАЗ 2109 з високою консоллю монтаж блоку іммо проводиться за приборкой, зокрема, між рульовою колонкою і підрульовим простором, де в карбюраторних версіях встановлений підсос.

Чому не працює центральний замок?

З якихось причин ЦЗ може не працювати:

 1. Сіла батарейка в пульті управління. Відповідно, система не буде реагувати на включення і відключення замків з брелока.
 2. Зламався брелок. Якщо пульт виходить з ладу, скоріше всього, доведеться ремонтувати його плату.
 3. Вихід з ладу блоку управління. Якщо в роботі керуючого модуля виявляються дефекти, це може призвести до некоректної роботи системи або її повної відмови. Причини можуть бути різними, починаючи від зносу і закінчуючи ушкодженнями, викликані роботою модуля в умовах вібрацій. Також причина може полягати в попаданні вологи на плату. У будь-якому випадку, сама плата підлягає ремонту.
 4. Вихід з ладу вхідних датчиків. Як показує практика, кінцевики і мікроперемикачі з часом зношуються, тому це цілком нормально, що вони виходять з ладу. Вийшли з ладу елементи підлягають заміні.
 5. Вихід з ладу актуатора або соленоїда. Якщо це пристрій ламається, автовласник зіткнеться з проблемою, коли не працює одна з дверей машини. Вийшов з ладу соленоїд без проблем змінюється на новий.
 6. Поганий контакт датчиків або блоку управління з бортовою мережею. При порушенні контактів повноцінна експлуатація ЦЗ буде неможливою. Якщо є можливість, можна зачистити контакти, якщо немає — то замінити.
 7. Пошкодження електроланцюга. Буває таке, що внаслідок тривалої експлуатації, а також температурних перепадів відбувається пошкодження ізоляційного шару проводів. У такому разі пошкоджені ділянки електроланцюга підлягають заміні (автор відео — канал TAZavod 42).

Як відключити іммо?

Як відключити іммобілайзер на інжекторі? Варіантів кілька. Більш складний спосіб полягає в перепрограмуванні і зміну прошивки блоку іммо з допомогою комп'ютера. Описувати цей метод ми не будемо, оскільки він досить складний і впоратися з нею зможе не кожен. Таку процедуру краще довірити професіоналам.

Але є й більш простий метод відключення:

 1. Спочатку вам необхідно знайти керуючий модуль, розташований за центральною консоллю.
 2. Потім намацайте рукою і від'єднайте штекер, підключений до модуля.
 3. Коли роз'єм буде ту вас у руках, ви зможете побачити, що на ньому є безліч контактів. Якщо бути більш точним, то їх — двадцять.
 4. Потім вам потрібно буде відрахувати з штекера контакти під номерами 9 і 18, що підводять до них дроти слід обрізати. Після цього вони з'єднуються один з одним і ізолюються.
 5. Коли іммо буде видалений, вам потрібно відновити діагностичну лінію. Щоб зробити це, встановіть перемичку, яка відновлює зв'язок блоку управління з діагностичним роз'ємом. При обрізанні проводки і надалі її з'єднанні ви відновлюєте діагностичну лінію.
 6. Після виконаних маніпуляцій роз'єм монтується на місце.

Інструкція по установці сигналізації

Перед тим, як встановити сигналку, треба підготувати все, що вам може знадобитися:

 • комплект сигналізації;
 • ізолента;
 • гофри для укладання проводів;
 • канцелярський ніж;
 • дриль;
 • набір викруток;
 • пластикові хомути для фіксації проводки (автор відео — Сергій Зукол).

Етапи

Як правильно провести монтаж і як підключити сигналку в ВАЗ 2109:

 1. В першу чергу потрібно відключити акумуляторну батарею.
 2. Потім з дверей оббивка знімається, також потрібно демонтувати пластмасові елементи облицювання на порогах і бічних стійках, для цього скористайтеся викруткою.
 3. Далі, на дверях слід зафіксувати виконавчий електродвигун, тобто соленоїд. Для фіксації використовуйте пластини і саморізи.
 4. Після цього підключаються тяги набору тязі до замку. Якщо їх довжині не відповідає, то їх можна трохи зігнути.
 5. В моторному відсіку встановлюється сирена, її потрібно розташувати подалі від двигуна. При установці сирени пам'ятайте про те, що на її роботу негативно впливають високі температури і волога . Сирену потрібно встановити рупором вниз, проводка від неї прокидывается в салон.
 6. В нижній частині центральної консолі, зокрема, під панеллю приладів встановлюється керуючий модуль. Врахуйте, що його краще ставити так, щоб у разі злому авто блок не міг знайти зловмисник.
 7. В тому випадку, якщо в стійках і дверях відсутні штатні отвори, їх необхідно буде просвердлити за допомогою дриля.
 8. Потім укладається проводка від електродвигуна до керуючого модуля. Електроланцюг, встановлену в двері, необхідно захистити за допомогою заздалегідь підготовленої гофри. Якщо будуть місця скручування, то їх слід ізолювати.
 9. Вищеописані пункти, крім установки сирени і керуючого модуля, повторюються для кожної двері.
 10. Потім проводиться установка датчика удару, його потрібно встановити десь в центральній частині кузова, так він буде фіксувати впливу на нього з усіх боків.
 11. На лобовому склі, бажано, якомога вище, ставиться антена з доданими індикатором. Антенний адаптер не можна ставити в безпосередній близькості з металевими елементами кузова, оскільки це призведе до утворення перешкод.
 12. Тепер вам залишається тільки з'єднати всі елементи відповідно до схеми, що йде у комплекті, а також підключити живлення до керуючого модуля. Цю ланцюг краще захистити запобіжником. Потім проводиться діагностика працездатності протиугінної системи, якщо все працює нормально, але збирайте облицювання салону.

Фотогалерея «Установка сигналки»

Ціна питання

Більш-менш якісний центральний замок сьогодні можна купити за 1 тисячу рублів. Що стосується саме сигналізацій, то в даному випадку асортимент протиугінних систем досить великий. Вартість самої простий сигналізації для «Дев'ятки» складе близько 2500 рублів. Більш функціональні системи будуть коштувати в районі 6-10 тисяч рублів. Можна зустріти на ринку і дорогі сигналізації, ціна яких буде вище 30 тисяч рублів.

Голосування

чи Є у вашої сигналізації функція автозапуску?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Як встановити центральний замок?»

Наочна інструкція по установці центрального замку наведена в ролику нижче (автор відео — канал Китай ruS).


Коментарі та відгуки