Лого av-to.info
ВАЗ 2109

Як поміняти датчики тиску і рівня масла на «Дев'ятці» без проблем?

У сучасному автомобілі встановлений ЕБУ, який управляє основними системами автомобіля, отримуючи інформацію з різних датчиків. У статті розбирається, де знаходиться на ВАЗ 2109 датчик тиску масла (ДДМ) і датчик рівня масла, їх призначення, особливості діагностики, дається інструкція по заміні цих пристроїв.

Що потрібно знати про ДДМ?

Якщо загоряється індикатор, що сигналізує про низькому тиску масла, то це не завжди означає, що недостатньо мастила в системі. Можливо, що несправний ДДМ. Для того щоб знайти справжню причину, потрібно знати, що собою являє пристрій, як його можна перевірити.

Призначення та місцезнаходження

ДДМ складається з корпусу, мембрани і передавального пристрою. Мембрана деформується, коли на неї починає тиснути масло. Деформація мембрани відбивається на реостате, у якого змінюється опір. ЕБУ фіксує зміни і відображає їх завдяки індикатору на панелі приладів. Знаходиться контролер на ВАЗ 2109 під масляним фільтром на голівці блоку циліндрів з того боку, де розташований карбюратор.

Место расположения ДДМ
Місце розташування ДДМ

Особливості діагностики

Перш ніж проводити діагностику ДДМ, слід перевірити рівень масла в системі за допомогою спеціального щупа і масляний фільтр.

Один з найпростіших способів діагностики - це перевірити наявність тиску в мастильної системі. Для цього потрібно викрутити ДДМ з гнізда і провернути вручну кілька разів колінчастий вал. Якщо з гнізда поллється або виплеснеться мастило, а контрольна лампочка продовжує горіти, це означає, що тиск в порядку і причина несправності в контролері.

Процесс выкручивания ДДМ из гнезда
Процес викручування ДДМ з гнізда

Далі слід піддати візуальному огляду сам прилад. Якщо не виявлено механічних пошкоджень, його потрібно очистити бензином і вкрутити на старе місце. Якщо після цього лампочка не гасне, це говорить про те, що прилад зламаний і підлягає заміні.

Для другого способу перевірки необхідний манометр. З прогрітого двигуна знімається контролер і вкручується в манометр, на його місце вкручується перехідник від манометра. Контрольний світлодіод підключається до плюсової клеми акумулятора і контактам контролера. Потім запущений мотор повинен плавно набирати обороти, поки манометр не відображатиметься значення 1,2-1,6 бар. Якщо контролер справний, світлодіод згасне. В іншому випадку прилад несправний.

Інструкція по заміні

Для проведення заміни ДДМ на ВАЗ 2109 знадобиться тільки один ключ на «21» і новий прилад (автор відео - Авто_Ремонт). || | 232

Процедура состоит из последовательности шагов:

 1. Починати роботи потрібно з відключення мінусовій клеми акумулятора.
 2. Далі від контролера тиску мастила потрібно відключити провід живлення.
 3. Потім ключем на «21» потрібно викрутити несправний прилад. || | 236
 4. Для уплотнения в гнездо датчика помещается алюминиевая фольга, имеющая форму кольца.
 5. Тепер вкручується новий пристрій.
 6. Залишається приєднати провід, і на цьому процедура закінчена.

Таким чином, нічого складного в заміні немає, більше часу йде на діагностику.

Важлива інформація про датчик рівня масла

про ис правності двигуна можна судити за різними ознаками. Одним з них є рівень масла. Якщо збільшився витрата масла, це означає, що в системі виникли якісь неполадки, які необхідно усувати.

Призначення та місцезнаходження

Основне призначення регулятора рівня масла - забезпечувати контроль рівня мастила, щоб нормально функціонували механізми і вузли двигуна.

Знаходиться контролер рівня масла ВАЗ 2109 між масляним фільтром і піддоном картера внизу мотора. Він вставляється в призначене для нього отвір в корпусі силового агрегату.

Особливості діагностики

Ознакою несправності приладу є горіння сигналізатора про недостатній рівень масла, при тому, що насправді він відповідає нормі. Слід регулярно вимірювати рівень масла за допомогою щупа. Якщо він недостатній, а індикатор не горить, це теж ознака несправності датчика.

Діагностика приладу виконується за допомогою мультиметра, встановленого в режим омметра. Один щуп підключається до корпусу контролера, другий до висновку. Переміщаючи поплавок, вимірюємо опір приладу. Коли поплавок знаходиться у верхньому положенні, опір має прагне до нескінченності, в нижньому - падати до нуля. Якщо це не так, датчик несправний і підлягає заміні.

Інструкція по заміні

Заміна регулятора не викликає труднощів і складається з етапів:

 1. Спочатку знімається негативна клема з АКБ.
 2. Далі від'єднується штекер з проводами.
 3. Потім викручується болт кріплення ключем на «10» і акуратно виводиться контролер з картера.
 4. Встановлюється новий прилад, і прикручується болт кріплення.
 5. Потім до нього підключається колодка з проводами і повертається на місце знята клема акумулятора.

Фотогалерея «Заміна регулято а рівня мастила »

контроль справності датчиків забезпечує правильну роботу автомобіля, так як на підставі їх свідчень ЕБУ управляє його системами.

Голосування

Ви самостійно міняєте датчик даленія масла на ВАЗ 2109?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження .. .

Відео «Заміна датчика рівня мастила»

У цьому відео показується, як замінити контролер рівня масла на ВАЗі (автор ролика - Sibiriya holodno).