Лого av-to.info
ВАЗ 2109

Чи не працює автомобільний прикурювач на ВАЗ 2109 або 21099? - Чиним і міняємо пристрій

Прикуриватель, є в кожному автомобілі, але використовується не завжди за прямим призначенням. Згодом цей пристрій може функціонувати нестабільно або зовсім виходить з ладу, в результаті чого у автовласника виникає потреба його заміни. З яких причин не працює прикурювач ВАЗ 2109, і як його замінити своїми руками? Відповіді ви знайдете нижче.

Пристрій і призначення прикурювача

Прикуриватель в автомобілях ВАЗ 2108, 2109 і 21099 використовується:

 • за основним призначенням, тобто для підкурювання сигарет;
 • для живлення пристроїв, таких як відеореєстратор, навігатор, антирадар і т.д.;
 • для зарядки мобільних гаджетів, плеєрів і планшетів.

Что касается устройства, то прикуриватель состоит из:

 • корпусу, в який вкладено всі складові елементи;
 • ізолятора;
 • клеми для підключення до мережі живлення;
 • контактів власника;
 • нагрівального елементу - основного компонента пристрою;
 • металевих лапок, які фіксують елемент;
 • пружинки, яка вибиває сам прикурювач з посадкового місця в разі повного нагріву.

Можливі несправності: ознаки і причини

Сам пристрій може не працювати з причин:

 1. Вийшов з ладу предохр ковий елемент. Сам запобіжник маркується як F4, він - в блоці в моторному відсіку під лобовим склом. Цей запобіжник відповідає за роботу не тільки прикурювача, а й обігріву заднього скла, а в деяких авто він також захищає електроланцюг магнітоли. Запобіжник розрахований на 20 ампер, завдяки чому до гнізда можна підключити додаткові споживачі енергії.
 2. Пошкодження або обрив проводки, причина криється в від'єднанні кабелю. Електричне коло складається з декількох компонентів, пошкодження могло торкнутися будь-якого з них. Треба продзвонити проводку для визначення і якщо є необхідність, то замінити провід.
 3. Несправності в ланцюг контактів безпосередньо в гнізді пристрою. При інтенсивної експлуатації можлива проблема розплавлення шайби, через яку надходить напруга на вихід пристрою. Така несправність не підлягає ремонту, оскільки на практиці відновлення працездатності прикурювача можливо, але ненадовго. Тому при пошкодженні висновків пристрій все одно краще замінити.

Якщо прикурювач виходить з ладу, ознакою може служити не тільки його непрацездатність, але і неробоча автомагнітола (відео оприлюднено каналом Автогараж). | || 233

Инструкция по ремонту и замене механизма

Як зняти і провести заміну вийшов з ладу прикурювача на новий?

У відповідності зі схемою підключення процедура демонтажу і установки виглядає так:

 1. Для початку слід викрутити по два самореза, розташованих праворуч і ліворуч від панелі з магнітолою в центральній консолі. Вийміть саму панель, одночасно від'єднавши кнопки управління.
 2. Потім знайдіть роз'єм з харчуванням для прикурювача, за допомогою контрольки знайдіть на ньому плюс і витягніть сам штекер. Пам'ятайте про те, що далеко не завжди колір проводів, підключених до пристрою, відповідає дійсності. Якщо дроти дійсно переплутані, то необхідно витягти їх із гнізда, для цього натисніть викруткою або шилом на спеціальну засувку. Після цього вийміть їх і поміняйте місцями, щоб згодом не зіткнутися з такою проблемою. Зігніть засувку і встановіть їх так, щоб дроти були надійно зафіксовані в посадковому місці.
 3. Після цього провід живлення необхідно розрізати, якщо ви хочете підключити до нього безпосередньо запобіжник. Робити це не обов'язково, але бажано. Ще краще буде зробити новий проводок для роз'єму, оскільки вже наявний штатний кабель дуже короткий. Встановіть в електроланцюг запобіжник і Змотайте все ізолентою, щоб пристрій забороняв випало.
 4. Потім підключіть роз'єми і, використовуючи контрольку перевірте, чи правильно ви все зробили. Вам потрібно впевнитися в тому, чи правильно підключено харчування та інші сполуки.
 5. Якщо старий прикурювач не був обладнаний лампочкою, то її можна додатково встановити. Для цього можна використовувати провід для активації габаритного освітлення. Вийміть провід з підключеного роз'єму, після чого підключіть до нього ланцюг харчування лампочки прикурювача. Місце з'єднання необхідно заізолювати, потім роз'єм встановлюється на місце.
 6. Коли ці дії будуть виконані, на демонтованої раніше панелі центральної консолі потрібно встановити назад прикурювач. Його необхідно вставляти з зовнішньої сторони панелі, де є невелика порожнина - в неї встановлюється пластикова частина, після чого лампу слід встановити і зафіксувати в пазах. Зверніть увагу на те, що сама лампа повинна фіксувати безпосередньо в пластмасі, а не в порожнині пристрою, інакше це загрожує замиканням.
 7. Коли лампа буде встановлена, проводиться підключення пристрою до гнізда, причому врахуйте, що також потрібно під'єднати і масу. Потім підключається сама лампа. Після складання необхідно перевірити працездатність пристрою. Якщо все нормально, то встановіть назад панель і зафіксуйте її на консолі саморізами. Підключіть всі кнопки і роз'єми до них.

Фотогалерея «Самостійна заміна прикурювача»

Висновок

Як бачите, процедура заміни прикурювача - не особливо складне завдання . Перед заміною головне - точно визначити контакти і підключити заземлення. Заміна проводиться на прилад, що відповідає моделі авто.

Голосування

Вам доводилося самостійно змінювати прикурювач?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Відео «Як зробити стаціонарний подвійний прикурювач»

Наочна інструкція на тему установки подвійного гнізда в стаціонарному прикурювача - в ролику нижче (відео зняв і опублікував Андрій Костров).