Вивчаємо і лагодимо пічку на ВАЗ 2108: несправності вентилятора, радіатора і крана

Вентилятор пічки ВАЗ 2108, як і інші важливі деталі, є ключем опалювальної системи автомобіля. Як і будь-яка інша система, ця має свої нюанси і може нагрянути з раптовою поломкою. Рішення деяких популярних проблем, навіть тих, що пов'язані із заміною вироби, можна дізнатися нижче в статті.

Пристрій системи опалення автомобіля

Влаштування нагрівальної системи 2108 складається з таких компонентів:

 • тяга, яка впливає на кран отопітеля ВАЗ 2108;
 • важіль управління заслінкою;
 • додатковий резистор;
 • моторчик, який впливає на обертання вентилятором;
 • перемикач режиму роботи системи.
Кран отопітеля ВАЗ 2108

Принцип роботи печі

 1. Рідина нагрівається до певної температури і надходить у радіатор пічки ВАЗ 2108.
 2. Щоб постійно відбувалася циркуляція, між нею і системою охолодження для рідини встановлені гумові трубки, зафіксовані для кращого скріплення хомутами.
 3. Тепле повітря надходить в салон автомобіля через кілька отворів. Для рівномірного розповсюдження повітря призначений моторчик пічки, зі своїм вентилятором.
 4. Повітря надходить прямо до ніг водія і пасажирів, а також виходить на панель. Потім потік тепла затримується завдяки заслонкам, а тому повітря охолоджується. Таким чином, на вітрове скло повітря подається остившім.

У разі якщо робота печі не задовольняє, її можна модернізувати. Робиться це за допомогою установки скловолокна.

Дія відбувається так:

 1. Необхідно розібрати піч, а всі деталі промити і приступити до складання. За допомогою цієї дії можна також візуально діагностувати деталі на предмет пошкоджень. Наприклад, вухо кожуха часто ламається.
 2. Після цього потрібно проклеїти всі заслінки і залити шви герметиком. Склеїти кожух і деякий час почекати, поки герметик буде стійким.
 3. Зібрати «нутрощі» опалювальної системи і обклеїти скловолокном. Завдяки цьому температура збільшиться до 10 градусів.

Типові несправності

Як і в будь-якому механізмі, в опалювальній системі можуть виникнути неполадки (автор відео — Андрій Куземский).

Якщо моторчик пічки ВАЗ 2108 зламався, можна зрозуміти, зіставивши деякі симптоми:

 1. Якщо при перемиканні режимів роботи мотор не працює, можливо, причина поломки ховається в резисторі. При ремонті потрібно замінити резистор на новий, тому що він не підлягає ремонту.
 2. Якщо перегорів запобіжник, потрібно перевірити ізольованість якоря, розташованого на масі. Можливо, сталося замикання.
 3. Якщо при перемиканні режиму вентилятор отопітеля ВАЗ 2108 обертається з однією швидкістю, це може бути наслідком забруднення або окислення колектора. У разі ремонту варто прочистити колектор і, якщо нічого не змінилося і вентилятор продовжує «барахлити», можна замінити підшипники.

Якщо мотор пічки ВАЗ 2108 навіть не подає ознак життя, значить причина не в його устрої, а в розриві ланцюга. Щоб зрозуміти, чи так це, можна скористатися вольтметром.

Ремонт своїми руками

Щоб власноруч зробити ремонт, потрібно скористатися такими інструментами:

 • викруткою з хрестовим наконечником;
 • гайковим ключем на 10.

При демонтажі потрібно зняти пластикову накладку, яка розташована зовні вітрового скла. Щоб її зняти, потрібно відкрити капот і зняти 5 болтів, які кріплять накладку до кузова. Зняти ущільнювальну гумку з підкапотного відсіку і підчепити кожух викруткою, щоб дістатися до моторчика і вентилятора печі. Тепер можна знімати мотор. Він прикріплений до кузова ВАЗ 2108 за допомогою двох болтів.

Коли фіксатори будуть відключені, можна відключити живлення і під торпедо відключити плюсовий дріт печі. Мінусовій кріпиться поверх спеціальної різьби і притискають спеціальною гайкою. Потрібно на дотик викрутити гайку і відкинути мінусовій провід. Від'єднавши проводи можна вилучити моторчик і встановити новий вентилятор. Вся конструкція збирається в зворотній послідовності.

Важливо зауважити, що поломки, пов'язані з піччю залежать також від того, яка встановлена на Вазі панель – низька або висока. У обох є свої мінуси. Наприклад, у високій не до кінця відкривається центральна заслінка. Саме вона відповідає за подачу холодного і гарячого повітря в салон автомобіля. Для вирішення потрібно відрегулювати заслінку. А щоб дістатися до неї потрібно розібрати торпедо.

Якщо говорити про низьку панелі, тут часто ламається термостат. Зрозуміло, якщо він зношується, то піч працювати не буде. Міняти його рекомендується раз в два або три роки. І якщо заміна не вирішить проблем, варто замінити шланги, які з'єднують піч і радіатор.

Фотогалерея «Зняття печі та ремонт»

На фото, наданих нижче, можна більш докладно побачити, як відбувається схема ремонту печі.

Голосування

Ви власноруч лагодите грубку?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Вентилятор отопітеля ВАЗ 2108»

ПРО те, як вилучити названу деталь, можна дізнатися з ролика від автора Олександр Целовальников.


Коментарі та відгуки