Монтаж і підключення підсилювача керма на «Сімці»: щоб крутити кермо «одним пальцем»

ЭУР або електропідсилювач рульового колеса сьогодні ставиться на багато сучасні автомобілі. Цей пристрій дозволяє забезпечити більш комфортне і зручне управління автомобілем. Відповідно, багато автовласників, машини яких не обладнані цією системою, приймають рішення про самостоятельнзаой встановлення вузла. З цього матеріалу ви дізнаєтеся, як встановити електропідсилювач керма на ВАЗ 2107 і яка середня вартість такої системи.

Типи підсилювачів рульового управління

Якщо ви вирішили облаштувати свій автомобіль підсилювачем, то у вас є кілька варіантів — дорогою і більш дешевий:

  1. Гідропідсилювач керма на ВАЗ 2107 — більш дорогий варіант. Така система складається з насоса, подавальних магістралей, патрубка і резервуару для робочої рідини. У даному випадку робочою рідиною є масло, яке знаходиться в системі під тиском. Процедура установки досить складна, як і сама конструкція системи, також автовласнику доведеться періодично доглядати за системою. Як показує практика і ціни на автомобільному ринку, ставити такий вузол немає сенсу, оскільки його вартість становить практично половину ціни на б/у 2107.
  2. Більш дешевий і більш відповідний варіант для «сімки» — це електропідсилювач. На практиці цей сайт дозволяє добре справлятися з покладеним на нього навантаженням, тим більше, що його встановлення більш проста. За фактом ЭУР працює на «сімках» практично так само ефективно, як і гідропідсилювач. Слід зазначити, що основною перевагою такої системи є відсутність необхідності регулярного обслуговування. ЭУР на ВАЗ підключається до бортової мережі, оскільки його робота потребує 12-вольтна напруги.
«Семерочный» электроусилитель в снятом виде
«Семерочный» електропідсилювач в знятому вигляді

Доцільність встановлення ЭУР

Ставити електропідсилювач рульового колеса на 2107 чи ні — особиста справа кожного. Перед покупкою потрібно зважити безліч факторів, серед яких фінансові можливості та доцільність цього дії. Якщо автомобілем, крім чоловіка, керують жінки або, наприклад, люди похилого віку, то для них установка ЭУР буде важливим чинником, визначальним комфорт при управлінні машиною. Зрозуміло, якщо вам не шкода тих грошей, які ви віддасте за покупку.

Докладне керівництво по установці електропідсилювача керма

Купити електропідсилювач сьогодні — не проблема, для цього достатньо звернутися в будь-який спеціалізований магазин. Конструктивні особливості «сімки» допускають установку електропідсилювача від Лади Пріори. Але перед тим, як придбати цей вузол, потрібно врахувати, що для монтажу потрібно зробити або додатково придбати кардан, а також перехідну пластину. Детально описувати весь процес ми не будемо, оскільки, якщо ви розумієте, про що йде мова, то наведеної нижче інструкції буде достатньо для повноцінної установки системи (автор відео — канал Anton Mariyan).

Якщо ж ви стикаєтеся з необхідністю установки вперше, то краще буде звернутися за допомогою у цій справі до кваліфікованих фахівців. Адже при допущенні помилок позбутися несправностей може бути проблематично, тому при відсутності досвіду краще відразу довірити цю справу професіоналам.

Отже, як проводиться процедура установки:

  1. Для початку слід повністю знеструмити бортову мережу, щоб не допустити можливого замикання в ході ремонтних робіт. Для цього просто відкрийте капот і від'єднайте клеми від акумуляторної батареї.
  2. Потім вам потрібно буде демонтувати захисний чохол з рульового колеса. Для цього просто відкрутіть болти, які кріплять дві частини накладки.
  3. На наступному етапі виробляється зняття старого кардана керма, а також монтаж нової деталі, яка йде в комплекті до купленої системі.
  4. Виконавши ці дії, вам потрібно буде за допомогою дриля просвердлити отвори для фіксації електропідсилювача. В залежності від конструктивних особливостей нового ЭУР, отвори можуть бути різними, тому на даному етапі необхідно скористатися інструкцією по установці, яка повинна йти в комплекті.
  5. Коли отвори будуть просвердлені, електропідсилювач необхідно зафіксувати.
  6. Далі, проводиться підключення проводів від датчиків оборотів, а також швидкості. При підключенні будьте уважні — не можна допустити наявність оголених проводів в електросистемі, тому всі кабелі потрібно ретельно заізолювати.
  7. Після виконання цих дій здійснюється підключення ланцюга живлення вузла, пам'ятайте про те, що електроланцюг повинна включати в себе запобіжний елемент.
  8. Власне, на цьому процес монтажу системи електропідсилювача можна вважати завершеним. Вам залишається тільки встановити на місце захисні накладки керма і закрутити всі болти, открученные раніше. Потім підключаються акумуляторні клеми і перевіряється працездатність системи. Якщо в роботі електропідсилювача виникли проблеми, то необхідно перевірити правильність установки, а також упевнитися в тому, що ви не допустили помилок при підключенні проводів. Як показує практика, однією з основних причин некоректної роботи ЭУР є неправильний монтаж проводки.

Ціна питання

Вартість пристрою залежить від його виробника, а також магазину, де ви купуєте товар.

Ціна може відрізнятися, в середньому вартість електропідсилювача така:

Відео «Ефективність роботи електропідсилювача на ВАЗ 2107»

Як працює ЭУР, встановлений на «сімці», ви можете побачити з відео нижче (автор ролика — Роман Патрикеєв).

Голосування

Коштує у вашому автомобілі електропідсилювач керма?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки