Що робити, якщо не працює прикурювач на «Класиці» — ВАЗ 2107

Раніше прикурювач використовувався в автомобілях для прикурювання сигарети. Тепер це своєрідна розетка на 12 В, В яку можна підключати різні девайси. Тому, якщо не працює прикурювач ВАЗ 2107, це часом велика проблема. Що являє собою пристрій, які зустрічаються основні несправності, як замінити і відремонтувати прикурювач, розкривається в даній статті.

Пристрій і призначення прикурювача

Спочатку автомобільний прикурювач (АП) був задуманий, щоб водій міг прикурити сигарету, як вуглинки з багаття. Пристрій приладу не змінилося з моменту створення, хоча він присутній у салонах навіть перших вітчизняних машинах.

Прикурювач ВАЗ 2106 являє собою пристрій, що складається з двох частин: гнізда і патрона. Металевий патрон має пластмасову ручку у вигляді кнопки. У центрі гнізда вмонтований металевий стрижень, який грає роль позитивного полюса.

Роль мінуса виконує металевий корпус патрона. Між корпусом і металевим стрижнем знаходиться ізолятор, що виключає контакт між плюсом і мінусом. З'єднання плюсового і мінусового контакту відбувається через нихромувую спіраль, яка виступає в ролі нагрівального елемента.

Коли струм надходить на нагрівальний елемент, він починає нагріватися до високої температури. При нагріванні спіралі до необхідної температури струм перестає надходити, завдяки тепловому реле. Гніздо для пристрою розташоване на приладовій панелі, в зоні комфортного доступу для водія. Воно виконане у вигляді довгастого поглиблення з металевою оболонкою, яка грає роль мінуса.

Всередині знаходиться центральний контакт, на який подається плюс з акумуляторної батареї. Корпус АП оснащений лампочкою підсвічування, яка автоматично вмикається разом з зовнішнім освітленням.

Для включення режиму нагріву натискається ручка, щоб патрон поринув у гніздо і зафіксувався в натиснутому стані. Утримують його біметалічні пластини. У цей момент відбувається з'єднання позитивного контакту патрона з плюсом гнізда, і негативного контакту гнізда з негативною клемою патрона. Струм, протікаючи по спіралі, нагріває її. Нагрівальний елемент досягає потрібної температури протягом 15-20 секунд.

Потім під впливом високої температури біметалічні пластини починають розходитися, чути характерне клацання, і патрон займає своє колишнє становище завдяки внутрішній пружині.

Якщо в бортовій мережі низька напруга, патрон буде довше перебувати в гнізді, так як збільшиться час нагрівання.

згодом до прямим призначенням прикурювача додалася додаткова функція – він став використовуватися в якості розетки для підключення різних електронних пристроїв. У розетку АП підключаються електричні прилади, яким для харчування достатньо 12 В бортовій мережі.

Виробники електротехніки випускають велику кількість приладів, які можуть використовуватися в автомобілі:

 • вентилятор;
 • обігрівач;
 • пилосос;
 • обігрів сидінь ;
 • зарядний пристрій для телефонів і інших девайсів;
 • прилади для освітлення салону і т. д.

Всі додаткові електроприлади оснащені спеціальним входом для підключення до АП. З'явилися спеціальні перехідники, які дозволяють підключати в гніздо відразу декілька пристроїв одночасно.

Харчування АП отримує від електромережі автомобіля. Підключення прикурювача ВАЗ 2107, як і інших вітчизняних машин, здійснюється через монтажний блок безпосередньо від акумулятора без використання реле. Роз'єм прикурювача захищений спеціальним плавким запобіжником на 10 А, який знаходиться в монтажному блоці. При високому струмі нитка в запобіжнику розплавляється і розмикає електричну мережу, запобігаючи займання.

Схема підключення прикурювача

До гнізда АП підключені три дроти:

 • «мінус» — маса;
 • «плюс» — підключається через запобіжник з АКБ;
 • «плюс» — підключений до лампи підсвічування приладу від габаритних вогнів, працює тільки при включенні зовнішнього освітлення.

Для виключення ситуації, коли патрон може заклинити в гнізді, АП оснащений спеціальним запобіжним пристроєм, що захищає його від перегріву і загоряння. Найпростіше такий пристрій виконано у вигляді легких металевих шайби. Якщо температура дуже висока, вона розплавляється і перемикає на короткий час харчування АП, а в монтажному блоці перегорає запобіжник, вимкнути пристрій для прикурювання.

Деякі прикурювачі мають вбудований запобіжник, який розташований в самому гнізді. Якщо розплавляється шайба або перегорає запобіжник, прикурювач підлягає заміні. Останнім часом в якості запобіжника стали встановлювати теплової біметалічний запобіжник багаторазового використання. При перегріві він перемикає контакти харчування, запобігаючи перегорання запобіжника, але через час біметалічний запобіжник остигає і знову розмикає контакти.

Можливі несправності: ознаки і причини

АП не відноситься до надійних сполучних пристроїв, які служать довгий час. Цього не передбачає його конструкція. Хорошу фіксацію можна забезпечити збільшенням кількості притискних лапок, але поки універсального пристрою не винайшли. Насправді АП має лише центральний підпружинений контакт і дві притискні лапки. Центральний контакт може розташовуватися глибоко, а може близько.

Пази для лапок на вилці можуть не збігатися з розташуванням самих лапок. Протягом експлуатації між вилкою і гніздом пристрою погіршується контакт, з'являється іскріння в місці з'єднання, в результаті можливе коротке замикання.

Нижче наведено можливі несправності АП:

 1. Погано фіксується вилка в гнізді. У такій ситуації водієві доводиться притримувати головку в гнізді до повного розігріву, що незручно і небезпечно при управлінні автомобілем. Причиною несправності є вусики, які перебувають у гнізді. З плином часу вони зношуються і перестають утримувати патрон. Для усунення цієї несправності треба просто підігніть вусики (автор відео — І не тільки Про рибалку).
 2. Перегорання спіралі в патроні. У цьому випадку проблему можна вирішити шляхом заміни головки прикурювача. Можна відновити працездатність старої спіралі, очистивши її від кіптяви і нагару. За правилами, спіраль нагрівається до червоного протягом 20 секунд після включення. Потім голівка повинна вискакувати. Коли це відбувається раніше чи пізніше, можна відрегулювати час нагріву, підігнувши або розігнувши контакти пристрою. Якщо вжиті заходи не допомогли, головку потрібно замінити.
 3. Перегорання запобіжника. Зазвичай в ситуації перегорання запобіжника винен водій при підключенні за допомогою розгалужувачі декількох додаткових пристроїв. Таким чином, підвищується навантаження на прикурювач, який розрахований на певну потужність. Крім того, передбачається короткочасне використання гнізда. Тому при перевищенні навантаження і постійному використанні запобіжник перегорає. Вирішується проблема шляхом заміни деталі, яка знаходиться в запобіжному блоці. Запобіжник розрахований на 10 А. Не варто встановлювати деталь з великим номіналом, так як це загрожує вигорянням гнізда АП.
 4. Обрив проводки. Робота пристрою може бути порушена при обриві проводки. Дроти можуть защемляться або перетираться під час експлуатації, що призводить до зникнення контакту. Виявити розрив можна за допомогою мультиметра, продзвонивши ланцюг. Знайшовши місце обриву, потрібно замінити обірваний шматок цілим. Проводи слід якісно заізолювати, щоб уникнути займання.

Інструкція по ремонту і заміні механізму

Ремонт і заміна прикурювача ВАЗ 2107 аналогічні для «вазівської класики», тому їх можна розглянути в якості прикладу.

Для виконання даних процедур потрібно приготувати наступний інструментарій:

 • набір викруток;
 • плоскогубці;
 • невеликі щипці або пінцет;
 • паяльник з припоєм;
 • переносну лампу або ліхтарик;
 • ізоляційну стрічку;
 • бавовняні рукавички.

Ремонт складається з послідовності кроків:

 1. Знеструмлюється авто шляхом зняття негативної клеми з АКБ.
 2. В салоні знаходимо, де знаходиться гніздо АП і забезпечуємо зручний доступ до нього. Зазвичай він знаходиться на центральній консолі, тому відкладаємо водійське крісло максимально назад.
 3. Тепер виймаємо патрон з гнізда. Підсвітивши середину гнізда, потрібно видалити всі сторонні предмети або осколки, скориставшись пінцетом.
 4. Далі слід перевірити запобіжник, що знаходиться в монтажному блоці. Зазвичай він розташований під капотом, панеллю приладів або сидінням водія. Відкривши запобіжний блок, знаходимо потрібний запобіжник. Його розташування можна визначити за схемою на внутрішній стороні кришки або в інструкції з експлуатації. Виймаємо потрібний запобіжник і перевіряємо його перемичку. Якщо вона перегоріла, деталь необхідно замінити.
 5. Якщо заміна запобіжника не допомогла, переходимо до наступного етапу. Виймаємо прикурювач. Потім плоскогубцями беремо акуратно за обідок і, не докладаючи зусиль, тягнемо його до себе, щоб не пошкодити проводку.
 6. На вытащенном елементі оглядаємо місце, де він припаюється до АП. При виявленні неякісного з'єднання або розриву, потрібно припаяти провід. При огляді слід звернути увагу на дроти і ізоляцію. Якщо є потертості, провід слід ізолювати.
 7. Перевіривши пристрій на працездатність, повертаємо обідок на колишнє місце.

Фотогалерея «Заміна АП»

Для заміни АП, потрібно знати, як підключити прикурювач. Інформацію можна знайти в керівництві по експлуатації.

Для заміни розетки потрібно виконати наступні дії:

 1. Від'єднати мінусову клему акумулятора.
 2. Демонтуємо патрон з розетки.
 3. За допомогою тонкої викрутки відгинаємо фіксують лапки.
 4. акуратно Підчепивши внутрішню частину розетки, від'єднуємо роз'єм.
 5. Міняємо розетку і встановлюємо все в зворотному порядку.

При заміні лампочки прикурювача, слід вийняти обойму з розетки. Замінити лампу і вставити обойму назад.

Висновок

Ідеальним варіантом використання прикурювача є його пряме призначення – підкурювати сигарети. При використанні девайсів потрібно складати їх потужність і стежити за тим, щоб загальна навантаження і не перевищувала дозволену. При експлуатації АП слід пам'ятати, що навіть при вимкненому запаленні підключені в його гніздо пристрої будуть споживати електроенергію. Це може призвести до повної розрядки акумуляторної батареї. Не можна вставляти у гніздо АП розхитані штекери або поганий складання, можуть стати причиною короткого замикання.

Якщо прикурювач став погано працювати , потрібно виявити причину і усунути її. Поки проблема не вирішена, пристроєм краще не користуватися, щоб уникнути пожежі або короткого замикання. Якщо усунути несправність не вдалося, краще пристрій замінити.

Голосування

Ви користуєтеся прикурювачем для підключення додаткових пристроїв?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Заміна прикурювача на Пріорі»

Як замінити АП і лампочку підсвічування на Лада Пріора, показано в цьому ролику (автор відео — В гаражі у Сандро).


Коментарі та відгуки