Детальна інструкція по виміру компресії в циліндрах двигуна на ВАЗ 2106

В процесі експлуатації автомобіля іноді виникає необхідність виміряти компресію в циліндрах двигуна. Зазвичай така необхідність з'являється при діагностиці, якщо виникає підозра на несправність поршневої групи. У статті розглядається, що собою представляє і як вимірюється компресія ВАЗ 2106.

Норма компресії

Показник компресії (тиску) відіграє важливу роль для виявлення несправностей двигуна ВАЗ 2106 без його розбирання. Слово компресія в перекладі з латині означає стиснення. Під компресією розуміється тиск в циліндрах у крайній точці такту стиснення. Значне зниження тиск говорить про зношеність поршневих кілець циліндрів, а також самих циліндрів. Якщо неправильно відрегульовані зазори клапанів, то в камеру згоряння не потрапляє необхідної кількості повітря.

Якщо компресія низька, знижується прийомистість двигуна, збільшується витрата палива і масла. При низькому тиску в циліндрах знижується потужність двигуна, автомобіль не може досягти максимальної швидкості. Яка необхідна компресія, зазначено в спеціальних керівництвах з її вимірювання. Норма компресії двигуна на бензині в середньому становить 9,5 – 10 атмосфер. При цьому різниця між тисками в кожному з циліндрів не повинна перевищувати 10%.

Подкопотное пространство ВАЗ 2106
Моторний відсік ВАЗ 2106

На максимальне значення тиску в циліндрах можуть вплинути наступні фактори:

 • ступінь відкриття дросельної заслінки: чим менше вона прикрита, тим більше тиск;
 • забрудненість фільтра для повітря;
 • помилково виставлені фази газорозподілу;
 • неправильно відрегульовані зазори клапанів;
 • температура мотора;
 • зношеність деталей герметизуючих камеру згоряння є причиною витоку повітря, що знижує тиск;
 • надходження масла в камеру згоряння діє як ущільнення, що збільшує значення компресії;
 • відсутність герметичності зворотного клапана або шланга компрессометра.

Діагностика виконується при зниженні потужності мотора і при ремонті ГБЦ або капремонт блоку циліндрів.

Як заміряти компресію двигуна?

Необхідні інструменти

Для проведення вимірювань ВАЗ 2106 потрібно приготувати:

 • компрессометр;
 • свічковий ключ;
 • інструкція двигун, який встановлений на ВАЗ 2106.
Копрессометр с набором переходников
Копрессометр з набором перехідників

Компрессометр слід вибирати з різьбовим наконечником, щоб він вкручується в отвір для свічок, а не втискався. В такому випадку будуть отримані більш точні значення. Також потрібно перевірити, щоб клапан, який фіксує свідчення був розташований в голівці манометра, яка вкручується в отвір для свічок, а не розташовувався під вимірювальним приладом. Це дасть можливість уникнути заниження показників тиску при діагностиці. В комплект компрессометра входять перехідники, які дозволяють провести діагностику на будь-якому двигуні.

Діагностику краще проводити з помічником: одна людина вкручує або утримує наконечник приладу, інший максимально тиснути на педаль газу і запускає стартер.

Етапи

Перевірка виконується на прогрітому до температури 70-90 градусів двигуні. Перед діагностикою слід відключити подачу палива. Якщо встановлений механічний бензонасос, то потрібно від нього від'єднати паливну магістраль, через яку подається паливо. У випадку електричного бензонасоса потрібно знеструмити його реле. Акумулятор повинен бути максимально заряджений. Вимірювання тиску ВАЗ 2106 складається з наступних етапів:

 1. Спочатку слід очистити ніші, де знаходяться свічки, і від'єднати високовольтні дроти.
 2. Потім потрібно викрутити всі свічки запалювання.

  Выкрученная свеча зажигания
  Выкрученная свічка запалювання
 3. Важіль коробки передач повинен знаходитися в нейтральному положенні.
 4. Тепер потрібно від'єднати центральний дріт від котушки запалювання, щоб знеструмити авто під час роботи стартера.
 5. Потім слід вкрутити наконечник компрессометра в свічковий отвір.
 6. стартера Після запуску ключ запалювання потрібно крутити поки не перестануть рости свідчення на манометрі, зазвичай достатньо 4-х тактів стиснення.
 7. Свідчення слід по черзі знімати в кожному циліндрі, роблячи скидання після кожного вимірювання.

  Поочередное снятие показаний
  Почергове зняття показань

Голосування

Ви робили самостійно вимірювання компресії на ВАЗ 2106?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Діагностику ВАЗ 2106 слід виконувати з відкритою і закритою дросельною заслінкою. У кожному разі це дає можливість виявити свої дефекти.

При діагностиці потрібно звертати увагу не тільки на тиск, але на різницю у значеннях компресії різних циліндрів. Показання між ними не повинні перевищувати 0,5 – 1 атмосфери. Це дасть можливість визначити, який циліндр є причиною несправності. Таким чином, зробити діагностику на ВАЗ 2106 з допомогою вимірювання тиску в циліндрах може будь-який автоаматор. Достатньо мати компрессометр і мануал по обслуговуванню двигунів. На підставі перевірки можна зробити висновки про несправності та виконати ремонт, якщо це можливо в домашніх умовах.

Відео «Вимірювання компресії в циліндрах ВАЗ 2106»

В цьому відео показано, як правильно виконується вимір тиску.


Коментарі та відгуки

 • Надія Медведєва

  Якщо компресія в ньому піднялася або навіть перевищила свідчення в інших циліндрах, то це говорить про великому зносі або про заляганні кілець. У цьому випадку вам допоможе розкоксовка двигуна.