Прості способи, як перевірити і підключити котушку запалювання на ВАЗ 2106 в гаражних умовах

Часто причиною зникнення іскри на свічках є несправність котушка запалювання (КЗ). У статті розповідається про пристрій, як перевірити котушку запалювання ВАЗ 2106, її несправності і як їх усунути.

Особливості пристрою котушки запалювання

Катушка запалювання ВАЗ 2106 є одним з вузлів системи запалювання, яка складається з замку, високовольтних проводів, розподільника і свічок.

Котушка — це високовольтний імпульсний трансформатор. Вони складається з сердечника, на який намотана вторинна обмотка з тонкого дроту. Поверх вторинної обмотки намотана первинна з товстого дроту. Кожна з обмоток з'єднана з акумуляторною батареєю.

Схема устройства КЗ
Схема пристрою КЗ

Завдання сердечника посилювати магнітне поле. При розриві ланцюга у вторинній обмотці виникає високовольтний струм, який подається на свічку, де утворюється пробій і проскакує іскра.

Як перевірити котушку запалювання?

Тестування КЗ виконується етапами:

 • зовнішній огляд;
 • перевірка наявності напруги;
 • вимірювання опору за допомогою омметра;
 • перевірка на наявність іскри.

При візуальному огляді виявляються механічні пошкодження поверхні, наявність масляних потьоків, грязьових відкладень, надійність з'єднань і контактів електромережі. Для перевірки надходження напруги на сайт потрібно включити запалювання і заміряти вольтметром напругу між висновком «Б» і масою. Воно повинно бути 12 В. Якщо напруга не надходить, то проблема в замку запалювання.

Для перевірки обмоток мультиметр потрібно встановити в режим вимірювання опору. Для перевірки один щуп мультиметра з'єднують з виведенням обох обмоток, другий щуп з'єднують з висновком первинної обмотки. В цьому випадку прилад покаже опір первинної обмотки (автор відео — altevaa TV).

Приєднавши один щуп тестера до висновку первинної обмотки, а другий до центрального висновку КЗ можна виміряти загальний опір обох обмоток. Цим способом можна отримати і значення опору вторинної обмотки.

При вимірюванні опору на обмотках свідчення повинні відповідати наступним значенням:

 • для первинної обмотки – 3-3,5 кОм;
 • для вторинної обмотки – 5-9 кОм.

Якщо значення відрізняються від наведених вище, несправний вузол і вимагає ремонту. Ознакою несправності КЗ є наявність замикання на масу.

Проверка обмоток на замыкание
Перевірка обмоток на замикання

не Можна проводом високої напруги доторкатися до корпусу мотора, так як це призведе до пробою обмотки КЗ і виведе її з ладу.

В автомобілях ВАЗ 2106 з інжекторним двигуном немає переривника-розподільника, використовується дві КЗ, які знаходяться на кришці головки блоку циліндрів. Напруга в мережі перевіряється спеціальним контролером. Частою причиною несправності КЗ є перегрів або міжвиткове замикання обмоток. Це відбувається якщо двигун експлуатується з надмірними зазорами свічок для іскри або, якщо немає контакту в з'єднаннях.

Характерні несправності вузла і способи їх усунення

Частою причиною виходу з ладу деталі — це несправні високовольтні дроти і свічки. КЗ часто барахлить, якщо тривалий час включено запалювання, а двигун при цьому не працює. При підвищеній температурі ізоляційний матеріал обмоток висихає і обсипається. Це стає причиною короткого замикання. КЗ приходить в непридатність, її слід замінити.

Можливою причиною непрацюючої КЗ може бути неякісний контакт з електропроводкою. В цьому випадку потрібно підтягнути контакти, очистити клеми від окислення.

Причиною несправності часто буває слабка іскра. При цьому іскра не може пробити зазор, перевищує відстань більше 5 мм. Справний вузол повинен пробивати зазор близько 15 мм. Інакше КЗ несправна, і потрібно її заміна.

КЗ на ВАЗ 2106
КЗ на ВАЗ 2106

Інструкція по підключенню КЗ

Для проведення операції зняття і заміни КЗ потрібно приготувати:

 • головки або ключі на «8» і«10»;
 • подовжувач;
 • маленький комірець або тріскачку.

КЗ знаходиться в лівому куті моторного відсіку.

Процедура заміни складається з етапів:

 1. Спочатку слід зняти центральний високовольтний провід з розподільника запалювання (трамблера).
 2. Далі потрібно ключем на «8» відключити від контактів КЗ живлять дроти. Щоб правильно приєднати проводи після установки нового сайту, краще запам'ятати, як вони приєднані або позначити.
 3. На наступному етапі потрібно відкрутити дві гайки кріплення хомута, з допомогою якого тримається корпус КЗ.
 4. Викрутивши гайки, хомути, можна знімати котушку.
 5. Далі встановлюється новий виріб, приєднуються всі дроти згідно позначками.

Збірка здійснюється в зворотному порядку.

Фотогалерея «Заміна КЗ на ВАЗ 2106»

Після установки нової КЗ потрібно перевірити роботу ДВС.

Голосування

Ви міняли котушку запалювання на ВАЗ 2106 своїми руками?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Несправності КЗ на ВАЗ 2106»

В цьому ролику розповідається про КЗ і її несправності на ВАЗ 2106 (автор відео – INGENIEUR).


Коментарі та відгуки