Як встановити замок запалювання на ВАЗ 2101: підключення та налаштування

При поломці замка запалювання на «копійці» запуск двигуна буде неможливий. Необхідність самостійно виставити запалювання на ВАЗ 2101 може виникнути після заміни пристрою.

Заміна замка запалювання на ВАЗ 2101

Для заміни замка запалювання на ВАЗ 2101 необхідно:

 1. Підготувати інструменти.
 2. Демонтувати стару деталь.
 3. Встановити і підключити новий вузол.

Діагностика замку запалювання ВАЗ 2101

Перед виконанням заміни рекомендується провести перевірку выключательного пристрою на «копійці».

Для цього:

 1. Спочатку здійснюється перевірка контактних елементів, правильно вони замикаються при установці ключ в різні положення. Для цього треба подати напруга від акумулятора і генераторного агрегату. Контакти 30-INT і 30/1-15 відповідають за зовнішнє освітлення, піч, системи очищення й обмивання вітрового скла, поворотники, приладову панель.
 2. У другому положенні ключа в замку включається контактний елемент 30-50, додатково активується стартерний вузол. В третьому режимі працюють контакти 30-INT і 30/1, це пічка, зовнішнє освітлення, система очищення й обмивання вітрового скла. На кожному з описаних вище елементів проводиться діагностика напруги за допомогою мультиметра.
 3. Виконується тестування працездатності системи блокування рульового колеса. Для цього ключ треба перемістити в положення III на замку і візуально оцінити стан запірного стрижня. Даний елемент у результаті виконаних маніпуляцій повинен висуватися з посадкового місця.
 4. Після цього ключ прокручується в замку в режим 0. Треба знову оцінити стан стрижня. При повороті ключа в цьому положення даний елемент повинен втопитися назад. Якщо це так, то пристрій працездатний.

При робочому замку запалювання ключ повинен вилучатись з свердловини вимикача тільки в положенні III.

Канал «Автоелектрика ВЧ» розповів про особливості діагностики знятого механізму.

Необхідні інструменти для заміни

Щоб зробити заміну пристрою, а також регулювати момент випередження трамблера після підключення вимикача, потрібно:

 • свічковий ключ;
 • дві викрутки — з хрестовим і плоским наконечником, бажано з коротким лезом;
 • ріжковий ключ на 13;
 • шило;
 • гайковий ключ на 10;
 • світловий індикатор на 12 вольт;
 • спеціальний ключ на 38.

Знімаємо старий замок запалювання

Інструкція з демонтажу выключательного пристрою виглядає так:

 1. Автомобіль встановлюється на рівну поверхню. Важіль коробки передач ставиться на будь-яку швидкість.
 2. Використовуючи гайковий ключ на 10, відкручується гайка, з допомогою якої забезпечується сполучення негативної клеми АКБ з виходом на батареї.
 3. Такі дії виконуються в салоні. За допомогою викрутки з хрестовим наконечником викручуються чотири болта, які фіксують дві половини пластикової накладки навколо рульової колонки. Цим же інструментом виконується вивертання саморіза, закріплювального кожух до підкермового перемикачу.
 4. місця посадки демонтується кнопка, яка відповідає за активацію світлової сигналізації.
 5. Потім у бік відводиться нижня половина пластикової накладки. Використовуючи кусачки або звичайні ножиці, пластмасовий хомут, який кріпить кабелю, розрізається.
 6. Виробляється зняття нижньої частини захисної накладки.
 7. Використовуючи викрутку з плоским наконечником, потрібно підчепити ущільнювальне кільце выключательного пристрою. Проводиться демонтаж елемента.
 8. На наступному етапі необхідно від'єднати верхню частину рульової колонки.
 9. Рукою обережно треба відключити колодку з провідниками від выключательного пристрою.
 10. Потім в замок встановлюється ключ. Його треба провернути в положення 0, одночасно рухаючи кермо в різні сторони. Це дозволить розблокувати.
 11. Використовуючи викрутку з хрестовим лезом, треба викрутити два болта, які фіксують выключательный вузол на кронштейні. Вони розташовуються на рульовому валу.
 12. З допомогою шила запірний стержень треба втопити в місце посадки. Зручніше це зробити через бічний отвір в кронштейні.
 13. Після цього можна виконати демонтаж замку запалювання.

Канал «В гаражі у Сандро» розповів про особливості зняття выключательного механізму на автомоиблях ВАЗ.

Встановлення і підключення

Виконувати монтаж пристрою треба після того, як приєднуватись всі дроти, при цьому:

 1. Якщо замок запалювання обладнаний спеціальним роз'ємом з кабелями, які його замикають, то потрібно просто виконати з'єднання колодки з вимикачем. При відсутності фішки доведеться підключати кожен провідник окремо. Береться клемний роз'єм нового пристрою так, щоб подвійна клема на ньому розташовувалася з правого боку. При виконанні завдання важливо, щоб вона перебувала вертикально. На верхній частині подвійний колодки повинен бути підключений відповідний провідник чорного кольору.
 2. Наступні етапи виконуються проти руху годинникової стрілки. Проводиться з'єднання рожевого контакту, потім — подвійного блакитного, коричневого і червоного. Точніше зрозуміти розташування провідників можна з цифр, які є на клемному роз'ємі. Поруч з кожним символом є позначення.
 3. Нижня частина поверхні клемного затиску залишиться порожньою. Контактні елементи приєднані.
 4. Потім виконується безпосередньо установка і фіксація нового выключательного пристрою. Він монтується в місце посадки — ліворуч від рульового колеса.
 5. Ключ встановлюється в замок і залишається в режимі 0. Потім сам вимикач вставляється в початковий стан, при виконанні завдання бічній кріплення треба втопити всередину.
 6. Коли монтаж завершено, проводиться затягування кріпильних болтів. Потім встановлюється захисна накладка, її частини з'єднуються один з одним.

Маркування та схема контактів на замку за кольорами виглядає так:

 • INT — подвійний провідник чорного кольору, призначений для підключення оптики і габаритних вогнів;
 • 30 — кабель в оболонці рожевого;
 • 30/1 — провідник коричневого кольору;
 • 50 — подвійний кабель в червоній оболонці, використовується для активації стартерного механізму;
 • 15 — провідник синього кольору з чорною смугою, призначений для підключення системи запалювання, опалення та іншого електрообладнання.

Канал «Автоелектрика ВЧ» розповів про підключення кабелів вимикача запалювання на класичних моделях ВАЗ.

Як відрегулювати момент на ВАЗ 2101 своїми руками?

Після того, як у результаті ремонту або заміни вдалося встановити новий замок, обов'язково треба налаштувати і відрегулювати кут випередження. Без цього двигун автомобіля ВАЗ 2101 буде функціонувати некоректно.

Як встановити по іскрі?

Щоб виставити запалювання на ВАЗ 2101 самим простим методом, необхідно здійснити ряд послідовних дій:

 1. Відкривається моторний відсік автомобіля.
 2. Колінчастий вал силового агрегату виставляється в необхідне положення по мітках.
 3. Від розподільного пристрою запалювання (трамблера) від'єднується центральний кабель. Його контакт треба зафіксувати на відстані близько 5 мм від маси автомобіля. Для цього можна використовувати кузов машини або головку блоку циліндрів.
 4. Потім гвинт, що кріпить корпус розподільного вузла, послаблюється. Проводиться активація запалювання.
 5. Корпус розподільники прокручується за годинниковою стрілкою приблизно на 10-20 градусів.
 6. Після цього його треба провернути в зворотному напрямку. Процедура провертання виконується до моменту, поки між наконечником трамблера і заземленням не з'явиться іскра. Якщо це станеться, то розподільний вузол фіксується за допомогою закручування гвинта.

Про нюанси регулювання кута запалювання по іскрі розповів канал «AutoHandMade».

Як налаштувати момент випередження з допомогою лампочки?

Перш ніж виконувати настроювання і регулювання запалювання, треба переконатися в працездатності свічок, в іншому випадку здійснювати цю задачу безглуздо.

На цих елементах не повинно бути нагару. При його наявності виконується зняття і очищення пристроїв, для цього можна використовувати залізну щітку або спеціальні засоби. Перед початком роботи необхідно знайти мітки, розташовані на коленвале, а також шківі ланцюгової передачі, вони прочищаються.

Процедура регулювання виглядає так:

 1. Спочатку колінчастий вал прокручується так, щоб ризику ньому не поєдналася з відміткою на кожусі ланцюгової передачі. Якщо транспортний засіб обладнано двигуном, в якому діаметр циліндрів становить 7,9 см, то мітку на валу треба виставити навпроти середньої, розташованої на ланцюгової передачі. У разі, якщо на автомобілі розмір циліндричних елементів дорівнює 7,6 см, то ризику поєднується з крайньою відміткою на кришці. Це дія дозволить виставити колінчастий вал двигуна в положення верхньої мертвої точки.
 2. Після суміщення відміток відключається провід, який йде від котушки запалювання до розподільного механізму. Його треба від'єднати безпосередньо з затиску на трамблері. Після цього до нього підключається провідник від світлового джерела, який буде застосовуватися в якості регулювального елемента.
 3. Інший дріт від лампочки з'єднується з позитивним контактом на АКБ.
 4. З допомогою гайкового ключа на 13 треба послабити болт, що кріпить розподільний вузол.
 5. Після цього даний механізм прокручується проти руху годинникової стрілки. Потім його треба провернути в зворотному напрямку.
 6. Процедура прокручування виконується до моменту, поки світловий джерело не згасне. В результаті цього гайка кріплення на корпусі пристрою затягується. Назад підключається провід розподільного механізму.

Користувач Наїль Порошин докладно розповів про виконання налаштування запалювання з використанням лампи на 12 вольт.

Регулювання стробоскопом

Якщо в наявності є такий прилад, то налаштування можна виконати з його допомогою.

Для цього:

 1. Двигун автомобіля заводиться і прогрівається до робочої температури, для цього потрібно приблизно 10 хвилин. Потім мотор зупиняється.
 2. Після цього від розподільного пристрою відключається шланг вакуумного коректора — його необхідно заглушити. Регуляторний вузол є не на всіх «копійках», тільки моделях, випущених після 1980 року.
 3. Контакти стробоскопа підключається до бортової мережі машини. З'єднання можна виконати з клемними затискачами акумулятора. Від стробоскопа має йти три кабелі, два з них оснащені крокодилами, вони підключаються до негативного і позитивного контактам АКБ.
 4. Залишився провідник від приладу потрібно під'єднати до «высоковольтнику» свічки, встановленої в першому циліндрі. Для цього треба зрушити його верхню частину й зафіксувати.
 5. Використовуючи крейду, на металевій поверхні блоку циліндрів поруч зі шківом коленвала робиться позначка. На наведеній нижче схемі це зазначено літерою «Р».
 6. Потім стробоскоп спрямовується на місце, де зроблена ризику, силовий агрегат запускається. Якщо після пуску відмітка опинилася в районі, де відзначений символ «Б», то регулювання кута випередження не потрібно. Якщо в іншому місці, то запалювання необхідно зрушити трохи назад. При збільшенні оборотів двигуна можливе незначне зміщення мітки, коли цього не відбувається, необхідно перевіряти відцентровий регулятор. Якщо двигун працює на холостому ходу, ризику не повинна рухатися.
 7. На завершальному етапі здійснюється приєднання патрубка від вакуумного регулятора.

Користувач Pavelmjoy докладно розповів про виконання регулювання кута випередження з допомогою стробоскопа на класичних моделях ВАЗ.

Перевірка результатів налаштування

Процедура діагностики виконану завдання проводиться під час руху, при цьому:

 1. Силовий агрегат машини заводиться і прогрівається до робочої температури.
 2. На рівній дорозі треба розігнатися приблизно до 50 км/год, а потім перевести важіль КПП в положення четвертої швидкості.
 3. Різко натискається педаль газу. Протягом двох секунд з-під капота може доноситися детонація (металевий цокіт), а швидкість машини буде швидко збільшуватися.
 4. Якщо таких звуків не чути, то розподільний пристрій треба провернути проти годинникової стрілки на один градус. Після цього процедура діагностики повторюється. Тривалість детонації повинна скласти не більше двох секунд.

запобіжні Заходи

Нюанси, які треба враховувати в ході проведення заміни замка і регулювання моменту запалювання:

 1. Всі дії по ремонту виконуються при відключеному акумуляторі. В іншому випадку можна спровокувати замикання контактів, що призведе до поломки обладнання.
 2. Якщо двигун прогрівається в гаражі, треба обов'язково відкрити ворота. У закритому приміщенні повинна бути реалізована якісна вентиляція.
 3. не Можна чіпати колінвал при запущеному двигуні, особливо, якщо роботи виконують в сорочці. Рукави одягу треба загорнути, щоб не допустити її закушування шківом.
 4. При від'єднання проводів від трамблера контактні елементи між собою замикати не можна, те ж саме стосується акумулятора. Це призведе до серйозних проблем в бортовій мережі, а також несправності електричних пристроїв.

Фотогалерея

Фото, які дозволять виконати регулювання запалювання по стробоскопу:

Відео «Особливості виконання установки кута випередження»

Користувач Наїль Порошин розповів про нюанси щодо проведення регулювання моменту запалення на класичних моделях ВАЗ.


Коментарі та відгуки