Лого av-to.info
ВАЗ 2101

Как установить замок зажигания на ВАЗ 2101: подключение и настройка

При поломці замку запалювання на «копійці» запуск двигуна буде неможливий . Необхідність самостійно виставити запалювання на ВАЗ 2101 може виникнути після заміни пристрою.

Заміна замка запалювання на ВАЗ 2101

Для заміни замка запалювання на ВАЗ 2101 необхідно:

 1. Підготувати інструменти.
 2. Демонтувати стару деталь .
 3. Встановити і підключити новий вузол.

Діагностика замку запалювання ВАЗ 2101

Перед виконанням заміни рекомендується проізвес і перевірку виключательного пристрою на «копійці».

Для цього:

 1. Спочатку здійснюється перевірка контактних елементів, чи правильно вони замикаються при установці ключ в різні положення. Для цього треба подати напругу від акумулятора і генераторного агрегату. Контакти 30-INT і 30 / 1-15 відповідають за зовнішнє освітлення, грубку, системи очищення і обмивання лобового скла, поворотники, приладову панель.
 2. У другому положенні ключа в замку включається контактний елемент 30-50, додатково активується стартерний вузол. У третьому режимі працюють контакти 30-INT і 30/1, це піч, зовнішнє освітлення, система очищення і обмивання лобового скла. На кожному з описаних вище елементів проводиться діагностика напруги за допомогою мультиметра.
 3. Виконується тестування працездатності системи блокування рульового колеса. Для цього ключ треба перемістити в положення III на замку і візуально оцінити стан запірного стержня. Даний елемент в результаті виконаних маніпуляцій повинен висуватися з посадкового місця.
 4. Після цього ключ прокручується в замку в режим 0. Треба знову оцінити стан стрижня. При повороті ключа в цьому положення даний елемент повинен втопитися назад. Якщо це так, то пристрій працездатний.

При робочому замку запалювання ключ повинен вилучатись з свердловини вимикача тільки в положенні III.

Канал «Автоелектрика ВЧ» розповів про особливості діагностики знятого механізму. | || 244

Необходимые инструменты для замены

Щоб зробити заміну пристрою, а також регулювати момент випередження трамблера після підключення вимикача, потрібно:

 • свічковий ключ;
 • две отвертки — с крестовым и плоским наконечником, желательно с коротким лезвием;
 • ріжковий ключ на 13;
 • шило;
 • гайковий ключ на 10;
 • світловий індикатор на 12 вольт;
 • спеціальний ключ на 38.

Знімаємо старий замок запалювання

Інструкція по демонтажу виключательного пристрою виглядає так:

 1. Автомобіль встановлюється на рівну поверхню. Важіль коробки передач ставиться на будь-яку швидкість.
 2. Використовуючи гайковий ключ на 10, відкручується гайка, за допомогою якої забезпечується з'єднання негативної клеми АКБ з виходом на батареї.
 3. Наступні дії виконуються в салоні. За допомогою викрутки з хрестовим наконечником викручуються чотири болта, які фіксують дві половини пластикової накладки навколо рульової колонки. Цим же інструментом виконується вивертання самореза, що кріпить кожух до підрульовими перемикача.
 4. З місця посадки демонтується кнопка, яка відповідає за активацію світлової сигналізації.
 5. Потім в сторону відводиться нижня половина пластикової накладки. Використовуючи кусачки або звичайні ножиці, пластмасовий хомут, який зміцнює кабелю, розрізається.
 6. Проводиться зняття нижньої частини захисної накладки.
 7. Використовуючи викрутку з плоским наконечником, потрібно підчепити ущільнювача колечко виключательного пристрою. Проводиться демонтаж елемента.
 8. На наступному етапі необхідно від'єднати верхню частину рульової колонки.
 9. Рукою обережно треба відключити колодку з провідниками від виключательного пристрою.
 10. Потім в замок встановлюється ключ. Його треба провернути в положення 0, одночасно рухаючи кермо в в різні боки. Це дозволить його розблокувати.
 11. Використовуючи викрутку з хрестовим лезом, треба викрутити два болти, які фіксують виключательний вузол на кронштейні. Вони розташовуються на рульовому валу.
 12. За допомогою шила запірний стержень треба втопити в місце посадки. Зручніше це зробити через бічний отвір в кронштейні.
 13. Після цього можна виконати демонтаж замку запалювання.

Канал «У гаражі у Сандро» розповів про особливості зняття виключательного механізму на автомоіблях ВАЗ. || | 269

Установка и подключение

Виконувати монтаж пристрою треба після того, як під'єднаються всі дроти, при цьому:

 1. Якщо замок запалювання обладнаний спеціальним роз'ємом з кабелями, які його замикають, то потрібно просто виконати з'єднання колодки з вимикачем. При відсутності фішки доведеться підключати кожен провідник окремо. Береться клемний роз'єм нового пристрою так, щоб подвійна клема на ньому розташовувалася з правого боку. При виконанні завдання важливо, щоб вона перебувала вертикально. На верхній частині подвійний колодки повинен бути підключений відповідний провідник чорного кольору.
 2. Наступні етапи виконуються проти руху годинникової стрілки. Проводиться з'єднання рожевого контакту, потім - подвійного блакитного, коричневого та червоного. Точніше зрозуміти розташування провідників можна по цифрам, які є на клемному роз'ємі. Поруч з кожним символом є позначення.
 3. Нижня частина поверхні клемного затиску залишиться порожньою. Контактні елементи приєднані.
 4. Потім виконується безпосередньо установка і фіксація нового виключательного пристрою. Він монтується в місце посадки - зліва від рульового колеса.
 5. Ключ встановлюється в замок і залишається в режимі 0. Потім сам вимикач вставляється в початковий стан, при виконанні завдання бічний кріплення треба втопити всередину.
 6. Когда монтаж завершен, производится закручивание крепежных болтов. Затем устанавливается защитная накладка, ее части соединяются друг с другом.

Маркування та схема контактів на замку за кольорами виглядає так:

 • INT - подвійний провідник чорного забарвлення, призначений для підключення оптики і габаритних вогнів;
 • 30 - кабель в рожевій оболонці;
 • 30/1 - провідник коричневого кольору;
 • 50 - подвійний кабель в червоній оболонці, використовується для активації стартерного механізму;
 • 15 - провідник синього кольору з чорною смугою, призначений для підключення системи запалювання, обігрівача і іншого Електроуста ованія.

Канал «Автоелектрика ВЧ» розповів про підключення кабелів вимикача запалювання на класичних моделях ВАЗ.

Як відрегулювати момент на ВАЗ 2101 своїми руками?

Після того , як в результаті ремонту або заміни вдалося встановити новий замок, обов'язково треба налаштувати і відрегулювати кут випередження. Без цього двигун автомобіля ВАЗ 2101 буде функціонувати некоректно.

Як встановити по іскрі?

Щоб виставити запалювання на ВАЗ 2101 самим простим методом, необхідно провести ряд послідовних дій:

 1. Відкривається моторний відсік автомобіля.
 2. Колінчастий вал силового агрегату виставляється в необхідне положення по мітках.
 3. Від розподільного пристрою запалювання (трамблера) від'єднується центральний кабель. Його контакт треба зафіксувати на відстані близько 5 мм від маси автомобіля. Для цього можна використовувати кузов машини або головку блоку циліндрів.
 4. Потім гвинт, який кріпить корпус розподільного вузла, послаблюється. Проводиться активація запалювання.
 5. Корпус розподільники прокручується за годинниковою стрілкою приблизно на 10-20 градусів.
 6. Після цього його треба провернути в зворотному напрямку. Процедура провертання виконується до моменту, поки між наконечником трамблера і заземленням чи не з'явиться іскра. Якщо це станеться, то розподільний вузол фіксується за допомогою закручування болта.

Про нюанси регулювання кута запалювання по іскрі розповів канал «Ремонт і обслуговування авто».

Як налаштувати момент випередження за допомогою лампочки?

Перш ніж виконувати настройку і регулювання запалювання, треба переконатися в працездатності свічок, в іншому випадку здійснювати цю задачу безглуздо.

На цих елементах не повинно бути нагару. При його наявності виконується зняття і очищення пристроїв, для цього можна використовувати залізну щітку або спеціальні засоби. Перед початком роботи необхідно знайти мітки, розташовані на коленвале, а також шківі ланцюгової передачі, вони прочищаються.

Процедура регулювання виглядає так:

 1. Спочатку колінчастий вал прокручується так, щоб ризику не ньому поєдналася з відміткою на кожусі ланцюгової передачі. Якщо транспортний засіб обладнано двигуном, в якому діаметр циліндрів становить 7,9 см, то мітку на валу треба виставити напроти середньої, розташованої на ланцюгової передачі. У разі, якщо на автомобілі розмір циліндричних елементів дорівнює 7,6 см, то ризику поєднується з самої крайньої відміткою на кришці. Ця дія дозволить виставити колінчастий вал двигуна в положення верхньої мертвої точки.
 2. Після сполучення відміток відключається провід, який йде від котушки запалювання до розподільного механізму. Його треба від'єднати безпосередньо з затиску на трамблере. Після цього до нього підключається провідник від світлового джерела, який буде застосовуватися в якості регулювального елемента.
 3. Інший провід від лампочки з'єднується з позитивним контактом на АКБ.
 4. За допомогою гайкового ключа на 13 треба послабити болт, який кріпить розподільний вузол.
 5. Після цього даний механізм прокручується проти руху годинникової стрілки. Потім його треба провернути в зворотному напрямку.
 6. Процедура прокручування виконується до моменту, поки світловий джерело не згасне. В результаті цього гайка кріплення на корпусі пристрою затягується. Назад підключається дріт розподільного механізму.

Регулювання стробоскопом

Якщо в наявності є такий прилад, то настройку можна виконати з його допомогою.

Для цього:

 1. Двигун автомобіля заводиться і прогрівається до робочої температури, для цього буде потрібно приблизно 10 хвилин. Потім мотор зупиняється.
 2. Після цього від розподільного пристрою відключається шланг вакуумного коректора - його необхідно заглушити. Регуляторний вузол є не на всіх «копійках», тільки моделях, випущених після 1980 року.
 3. Контакти стробоскопа підключаються до бортової мережі машини. З'єднання можна виконати з клемними зажимами акумулятора. Від стробоскопа має йти три кабелі, два з них оснащені крокодилами, вони підключаються до негативного і позитивного контактам АКБ.
 4. Що залишився провідник від приладу потрібно під'єднати до «високовольтнікі» свічки, встановленої в першому циліндрі. Для цього треба зрушити його верхню частину і зафіксувати.
 5. Використовуючи крейда, на металевій поверхні блоку циліндрів поряд зі шківом коленвала робиться позначка. На наведеній нижче схемі це зазначено літерою «Г».
 6. Потім стробоскоп направляється на місце, де зроблена ризику, силовий агрегат запускається. Якщо після пуску відмітка виявилася в районі, де відзначений символ «Б», то регулювання кута випередження не потрібно. Якщо в іншому місці, то запалювання необхідно зрушити трохи назад. При збільшенні оборотів двигуна можливе незначне зміщення мітки, коли цього не відбувається, необхідно перевіряти відцентровий регулятор. Якщо мотор працює на холостому ходу, ризику не повинна рухатися.
 7. На завершальному етапі проводиться під'єднання патрубка від вакуумного регулятора.

Користувач Pavelmjoy докладно розповів про виконання регулювання кута випередження за допомогою стробоскопа на класичних моделях ВАЗ.

Перевірка результатів настройки

Процедура діагностики виконану завдання проводиться під час руху, при цьому:

 1. Силовий агрегат машини заводиться і прогрівається до робочої температури. | || 321
 2. На ровной дороге надо разогнаться примерно до 50 км/ч, а затем перевести рычаг КПП в положение четвертой скорости.
 3. Різко натискається педаль газу. Протягом двох секунд з-під капота може доноситися детонація (металевий цокіт), а швидкість машини буде швидко збільшуватися.
 4. Якщо таких звуків не чути, то розподільний пристрій треба провернути проти годинникової стрілки на один градус. Після цього процедура діагностики повторюється. Тривалість детонації повинна скласти не більше двох секунд.

Запобіжні заходи

Нюанси, які треба враховувати під час проведення заміни замка і регулювання моменту запалення:

 1. Всі дії по ремонту виконуються при відключеному акумуляторі. В іншому випадку можна спровокувати замикання контактів, що призведе до поломки обладнання.
 2. Якщо двигун прогрівається в гаражі, треба обов'язково відкрити ворота. У закритому приміщенні повинна бути реалізована якісна вентиляція.
 3. Не можна чіпати колінвал при запущеному двигуні, особливо, якщо роботи виконують в сорочці. Рукава одягу треба закатати, щоб не допустити її закушування шківом.
 4. При від'єднанні дротів від трамблера контактні елементи між собою замикати не можна, те ж саме стосується акумулятора. Це призведе до серйозних неполадок в бортовій мережі, а також поломки електричних пристроїв.

Фотогалерея

Фото, які дозволять внести корективи запалювання по стробоскопу:

Відео «Особливості виконання настройки кута випередження»

Користувач Наіль Порошин розповів про нюанси щодо проведення регулювання моменту запалювання на класичних моделях ВАЗ.

Голосування

Ви міняли Самостійна ьно замок запалювання?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...