Лого av-to.info
УАЗ

Воздушный фильтр на УАЗ: что полезно знать автовладельцу?

Призначення повітряного фільтра полягає в очищенні повітряного потоку, що надходить в ДВС. При надходженні брудного повітря в мотор може порушитися робота агрегату, для запобігання цьому автомобілі УАЗ обладнуються фільтрує. З цього матеріалу ви дізнаєтеся, який встановлений в УАЗ повітряний фільтр, які функції він виконує і з чого складається корпус елемента.

Опис повітряного фільтра

Повітряний фільтр в корпусі автомобіля УАЗ встановлюється в моторному відсіку, неподалік від радіатора. Йдеться як про традиційні моделях УАЗ, іменованих вітчизняними автомобілістами як «буханець», так і про позашляховики Патріот. По суті, повітряний фільтр (далі -ВФ) виконує досить важливу роль у функціонуванні двигуна. Адже при виході елемента з ладу або при його забрудненні робота двигуна буде некоректною, а в деяких випадках і зовсім неможливою. Тому працездатності даного компонента слід час від часу приділяти увагу, докладніше про конструкцію і функціях ви зможете дізнатися далі.

Воздушный фильтр УАЗ в корпусе под капотом
Повітряний фільтр УАЗ в корпусі під капотом

Функції

В цілому існує кілька типів повітряних фільтрів, але автомобілі УАЗ оснащуються інерційно-олійними ВФ. Як показала практика експлуатації, такі фільтруючі елементи в металевому корпусі працюють набагато краще в порівнянні з традиційними інерційними. Вони мають більш поліпшеними очисними характеристиками, але сьогодні вже вважаються досить застарілими. Проте, вони активно використовуються при виробництві вітчизняних транспортних засобів.

Головною функцією повітряного фільтра на автомобілі УАЗ є пропуск повітряного потоку через себе і його прочищення від бруду, пилу та інших домішок. При неналежній очищенню повітря домішки будуть накопичуватися, в результаті чого двигуну внутрішнього згоряння може бути завдано непоправної шкоди. Відповідно, основним призначенням ВФ є прочищення повітря і запобігання потрапляння бруду у внутрішню конструкцію двигуна.

Ще однією функцією, яка вважається наслідком з попередньої, можна назвати збільшення ресурсу роботи всієї системи. Це досягається за рахунок того, що шкідливі домішки, які можуть стати причиною некоректної роботи ДВС, при належному рівні очищення не допускаються всередину корпусу мотора. Зрозуміло, якщо повітряний фільтр на УАЗ буде забитий, то ні про який захист і мови бути не може.

Конструкція

Перейдемо до конструкції ВФ. Як сказано вище, повітряний фільтр УАЗ встановлений в моторному відсіку, поруч з радіатором охолодження. ВФ монтується в спеціальному металевому корпусі, що захищає деталь від зовнішніх впливів і механічних пошкоджень. Сам елемент фільтрації являє собою деталь циліндричної форми. На верхній частині металевого корпусу також встановлено патрубок. Безпосередньо сам корпус встановлюється за допомогою спеціального хомута, що знаходиться в нижній частині. Залежно від моделі УАЗ, корпус може кріпитися як одним, так і двома хомутами.

Також слід зазначити, що сам корпус фільтруючого елементи повинен бути надійно встановлений. Якщо хомути будуть закріплені в повному обсязі, то це може стати причиною сторонніх звуків, що доносяться з моторного відсіку. На практиці багато власників УАЗ звертаються на СТО з подібною проблемою, в результаті виявляється, що джерелом шуму є просто невірно встановлений корпус ВФ.

Воздушный фильтр в разрезе с обозначением всех слоев
Повітряний фільтр в розрізі з позначенням всіх верств

Повітряний фільтр виконаний в циліндричній формі. Основою служить трубка, яку охоплює шар спеціальної фільтрованого паперу. Саме цей шар є основоположним для фільтрації повітря. Нижня частина ВФ закривається кришкою, а зверху розташовано гумове кільце ущільнювача. Крім фільтрувального паперу, верхня частина ВФ оснащена спеціальним ободом - обечайкой.

На автомобілі УАЗ встановлюються ВФ вітчизняного виробництва, випущені в Лівні, Орловська область. Оскільки такі деталі встановлюються на нові транспортні засоби спочатку, бажано врахувати це при покупці.

Габарити стандартної деталі для автомобілів російського виробництва наступні:

 • ширина очищувача становить 18.2 см;
 • высота детали — 24.85 см;
 • зовнішній діаметр дорівнює 8.65 см;
 • що стосується внутрішнього діаметра, то він дорівнює 1.05 см.

Рекомендації по експлуатації | || 226

Что необходимо знать владельцам УАЗ об эксплуатации фильтрующих элементов:

 1. Завжди вчасно замінюйте цієї деталі. Фахівці рекомендують здійснювати цей процес кожен 10 тисяч кілометрів пробігу, максимум - кожен 15 тисяч. Відповідно, в залежності від того, як часто ви експлуатуєте свій транспортний засіб, ВФ повинен змінюватися як мінімум раз на рік. За фактом процес заміни деталі не особливо складний і не повинен викликати труднощів. І врахуйте, при несвоєчасно заміні мотор автомобіля буде швидко грітися, при русі буде падати потужність, з'являться сторонні звуки, виросте витрата палива. Відповідно, такі проблеми можна запобігти, вчасно змінивши ВФ.
 2. Використовуйте тільки оригінальну продукцію. Якщо ВФ сумнівного виробництва, то далеко не факт, що він зможе якісно виконувати всі функції, покладені на нього. На сьогоднішній день вартість оригіналу складає близько 400 рублів, погодьтеся, це не так багато для якісної фільтрації.
 3. Вчасно контролюйте стану ВФ - це невід'ємна частина обслуговування і діагностики деталі. Тому звертайте увагу не тільки на показання приладів, але і на характеристики та інші параметри, які можна визначити візуально. При своєчасному огляді ви зможете уникнути таких проблем, як знос фіксаторів корпусу, нещільне прилягання конструкції і т.д. При заміні завжди залишайте позначку, в блокноті або на самому ВФ - на якому пробігу він був замінений.
 4. Слідкуйте за тим, щоб елемент був надійно загерметизований. Якщо герметичність буде відсутній, це призведе до забруднення воздуховода. Також на лопатях вентилятора і інших компонентах системи буде збиратися бруд. Це можна визначити як в результаті огляду, так і після вимірювання показників робочого тиску. Як правило, проблеми з герметичністю виникають в результаті некоректної установки, зносу кільця ущільнювача або його відсутності.
 5. Будьте уважні при заміні - на практиці така проблема трапляється з багатьма вітчизняними автомобілістами. Коли змінюється деталь, перед демонтажем відпрацьованого ВФ, необхідно максимально ефективно очистити всі поверхні, які знаходяться поруч з нею. В іншому випадку бруд може залишитися і потрапити в новий ВФ, тому приділіть час очищення.
 6. Щоб уникнути пошкодження ущільнювальної гумки, перед установкою її бажано змастити краплею моторної рідини. В іншому випадку, якщо температура під капотом буде дуже високою, при зіткненні з металом кільце може бути пошкоджено.
 7. Сильно не затягуйте ВФ при монтажі. Закручуйте деталь рівно на стільки оборотів, на скільки рекомендуємо виробник. В середньому трьох-чотирьох оборотів буде досить.
 8. Не слухайте рекомендації тих, хто радить очищати ВФ і використовувати його повторно. Як правило, це стверджують люди, які застали ще той час, коли повітряні фільтри були в дефіциті і купити їх було проблемно. Але зараз це робити зовсім не доцільно. Забруднене ВФ неможливо відновити, ніякої регенерацією, а його очищення своїми руками може стати причиною пошкодження шарів фільтра. Тому краще не економити, тим більше, що 400 рублів - не така вже й велика сума, через яку варто наражати на небезпеку свого «залізного коня». Сподіваємося, наші рекомендації допоможуть вам правильно використовувати ВФ.

Голосування

Чи вчасно ви міняєте повітряний фільтр на своєму авто?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Відео «Як поміняти ВФ на автомобілі УАЗ Патріот своїми руками»

Детально про заміну повітряного фільтра на автомобілі УАЗ Патріот в домашніх умовах дізнайтеся з відео.