Лого av-to.info
УАЗ

Інструкція з встановлення та налаштування запалювання на УАЗ

Запуск двигуна будь-якого автомобіля можливий завдяки займання горючої суміші в циліндрах силового агрегату. Щоб забезпечити нормальну працездатність мотора, необхідна правильна настройка системи запалювання (СЗ). Крім того, всі елементи, в тому числі котушка, трамблера автомобіля УАЗ та інші компоненти завжди повинні бути в робочому стані.

Опис СЗ на УАЗ

Як проводиться монтаж , налагодження та регулювання схеми запалювання на АУЗ 417 або будь-якому іншому? Про це ми розповімо нижче. Але для початку давайте розберемося в принципі роботи вузла, а також різновидах СЗ.

Принцип роботи СЗ

Схема СЗ для подержанных двигателей УАЗ
Схема СЗ і позначення її елементів для старих двигунів УАЗ

Як вже сказали, запалювання на УАЗ виконує одну з основних функцій при запуску силового агрегату. Завдяки цій системі здійснюється процедура займання паливо-повітряної суміші в циліндрах силового агрегату шляхом подачі іскри. Безпосередньо іскра подається на свічки запалювання, на кожен з циліндрів встановлюється по одній свічці. Всі ці СЗ функціонують в режимі черговості, запалюючи горючу суміш в необхідний проміжок часу. Необхідно також враховувати, що система запалювання на автомобілях забезпечує не тільки подачу іскри, але і визначає її силу.

Акумулятор транспорту не в змозі виробляти напругу і струм, необхідні для займання суміші, оскільки цей пристрій виробляє струм тільки певної сили. На допомогу доводиться система запалювання, призначення якої полягає в збільшенні показника потужності батареї машини. В результаті застосування СЗ АКБ дозволяє передавати на свічки достатня напруга для підпалювання суміші.

Види систем запалювання

Бесконтактная схема СЗ для УАЗ
Безконтактна схема СЗ з комутатором для УАЗ

На сьогодні розрізняються три основні види систем запалювання, які можуть встановлювати на авто:

  1. Контактна СЗ. Вважається морально застарілої, але продовжує успішно використовуватися на транспортних засобах вітчизняного виробництва. Принцип роботи полягає в тому, що система видає необхідний імпульс, який з'являється завдяки роботі розподільного компонента. Сам пристрій контактного типу просте, і це плюс, адже в разі поломки водій завжди зможе зробити діагностику і ремонт самостійно. Вартість замінних компонентів не висока. Основними складовими системи контактного типу є батарея, КЗ, привід, свічки, конденсатор, а також переривник з розподільником.
  2. Система безконтактного запалювання, яка називається транзисторної. Таким типом обладнані багато транспорти. Якщо порівнювати з вищеописаним видом, то система характеризується рядом переваг. По-перше, що виробляється іскра має велику потужність, що обумовлено підвищеним рівнем напруги у вторинній обмотці котушки запалювання. По-друге, безконтактна система оснащується електромагнітним пристроєм, що дозволяє забезпечити стабільну роботу, а також передачу енергії на всі вузли. В результаті, при правильному налаштуванні ДВС, це дозволяє не тільки збільшити потужність роботи, але і заощадити пальне. По-третє, це зручність в плані обслуговування вузла. Щоб забезпечити працездатність протягом довгого часу, після настройки і установки приводу трамблера цей елемент потрібен час від часу змащувати. Для забезпечення нормальної працездатності елемент змащується кожні десять тисяч кілометрів пробігу. Що стосується недоліків, то це складність ремонту. Відремонтувати пристрій самому нереально, для цього потрібне спеціальне діагностичне обладнання, яке є тільки на СТО.
  3. Ще один варіант СЗ - електронний, який на сьогодні найбільш технологічний і дорогий, тому їм оснащуються нові транспорти. На відміну від двох вищеописаних систем, система електронного запалювання характеризується складним пристроєм, який забезпечує працездатність не тільки моменту, але і інших параметрів. В даний час електронними системами обладнуються всі сучасні машини. Ключовою перевагою є більш спрощена процедура настройки кута випередження, а також відсутність необхідності періодичної перевірки контактів на наявність окислення. На практиці топливовоздушная суміш в двигунах з електронною СЗ практично завжди згоряє в повному обсязі.
    Цей тип також має свої мінуси, зокрема, в питанні ремонту. Своїми руками його зробити нереально, оскільки для цього необхідне обладнання. Детальна інструкція по регулюванню запалювання за допомогою лампочки представлена ​​на відео нижче.

Як правильно виставити?

Як після підключення проводиться установка запалювання для правильної роботи мотора?

Який порядок, як правильно виставляти налаштування вузла, читайте нижче:

  1. Для початку транспорт необхідно зафіксувати на місці, включіть ручне гальмо. Поршень першого циліндра повинен бути встановлений в верхню мертву точку, врахуйте, що отвір на шківі колінчастого вала повинно збігатися з міткою, яка розташована на кришці розподільних шестерень.
  2. З розподільного пристрою необхідно демонтувати кришку. Зробивши це, побачите бігунок, що знаходиться проти введення 1, всередині кришки. Якщо його немає, то колінвал необхідно повернути на 180 градусів і поставити октан-коректор на 0. За допомогою гайкового ключа закрутіть болтом покажчик до корпусу контролера розподільника, щоб він був поєднаний із середньою міткою на октан-коректорі. Гвинт фіксації пластик до корпусу розподільного контролера трохи відпустити.
  3. Обережно повернути корпус, притримуючи бігунок пальцем, щоб він не обертався. Так зможете усунути зазори в приводі. Корпус провертається до того моменту, поки гостра частина пелюстки на статора буде поєднана з червоною рискою на роторі. Пластину зафіксувати гвинтом до корпусу контролера.
  4. Наступним етапом буде встановлення кришки контролера на місце і діагностика високовольтних проводів. Вони повинні бути встановлені відповідно до порядку функціонування циліндрів, тобто перший, другий, четвертий, третій. Коли момент запалювання буде встановлено, необхідно зробити діагностику правильності під час їзди.
  5. Запустіть агрегат силової і прогрійте його близько десяти хвилин, поки температура не складе близько 80 градусів. Рухаючись по рівній і прямій дорозі зі швидкістю приблизно 40 км / год, різко натисніть на педаль газу. Якщо при наборі швидкості до 60 км / год відчуєте або почуєте детонацію, вона повинна бути короткочасною, то все зроблено правильно. Якщо ж детонація дуже сильна, то розподільний контролер необхідно повернути на половину або одну поділку проти годинникової стрілки. При повній відсутності детонації встановлений кут випередження повинен бути збільшений, тобто контролер слід повернути за годинниковою стрілкою.

Голосування

Чи можете ви самостійно відрегулювати запалювання?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Відео «Інструкція по установці електронного запалювання на УАЗ» || | 250