Процедура заміни датчика тиску масла на УАЗах своїми руками від А до Я

Двигуни сучасних автомобілів обладнуються численними контролерами і датчиками, зокрема, мова йде про машини вітчизняного виробництва УАЗ. Якщо регулятори ламаються, це може стати причиною некоректної роботи мотора, тому кожен автовласник повинен розбиратися в пристрої силового агрегату. Для чого використовується датчик тиску масла УАЗ і як його замінити при необхідності? Основна інформація представлена в цій статті.

Опис контрольно-вимірювального приладу

Кожен автомобіль оснащується датчиком тиску масла. Однак, далеко не кожен автолюбитель знає, що це за пристрій і в яких цілях воно використовується. Перед тим, як ми розповімо про заміну і несправності, пропонуємо ознайомитися з основною інформацією щодо призначення, принципу роботи, а також розташування контролера.

Призначення і принцип роботи

Стрелочный указатель давления жидкости в моторе
Стрілочний покажчик тиску рідини в моторі

Призначення даного контролера полягає у попередженні водія про те, що тиск у системі змащення знизилося, а це, в свою чергу, може призвести до серйозних наслідків. Датчик аварійного тиску масла в автомобілі УАЗ Патріот 2 виконаний в металевому корпусі, усередині якого розташований спеціальний поплавець, який переміщується за спеціальним патрубків. Цей поплавок також обладнується магнітом, а в патрубку розташований електричний вихід, який ним контролюється. При зниженні рівня тиску в системі магніт здійснює замикання контакту, при цьому замикаючи контакт, таким чином, подаючи напругу на контрольний щиток.

через замикання контактів на щитку спалахує відповідна лампочка, а також індикатор Check, що свідчить про необхідність перевірки мотора. У моделях Патріот використовується два контролера, другий використовується для передачі імпульсу на блок управління. Він виконаний у вигляді барильця з резисторным елементом змінного опору. Призначення цього пристрою полягає у передачі даних на блок управління про рівень тиску в силовому агрегаті. Тобто перший регулятор відноситься до аварійних пристроїв, а другий — до інформаційних.

Місцезнаходження

Пристрій розташований на верхній частині блоку циліндрів, з правого боку. До регулятору підключений дріт, що використовується для передачі імпульсу про спрацювання девайса.

Место расположения ДДМ
Місце розташування ДДМ

Характерні несправності та способи їх усунення

Якщо покажчик тиску масла в автомобілях УАЗ Патріот 2 і інших моделях виходить з ладу, на приладовій панелі з'явиться відповідний індикатор.

Причини можуть бути наступні:

  1. Знизився рівень рідини в двигуні. Проблема витоку витратного матеріалу відома багатьом автолюбителям. Якщо поява індикатора на приборку пов'язано саме з витоком масла, то автовласник повинен в першу чергу з'ясувати причину, по якій це сталося, після чого долити рідину в систему. Буває таке, що масло тисне через зношені ущільнювачі, тоді здійснюється заміна ущільнювальних елементів.
  2. Також причина може полягати в збій, що стався в роботі електричної ланцюга. Якщо це так, то слід провести діагностику проводки, оскільки є ймовірність, що стався обрив або замикання контактів. Також можна спробувати встановити новий контролер, після чого перевірити, чи буде горіти індикатор на приборку чи ні.
  3. Якщо пристрій пищить, то потрібно провести діагностику масляного фільтруючого елемента на зворотне тиск. Така несправність трапляється досить рідко, але іноді причина криється саме в самому фільтрі.
  4. Вийшов з ладу датчик. Якщо контролер відпрацював свій термін експлуатації, це може призвести до його виходу з ладу. Вийшов з ладу девайс не підлягає ремонту, його потрібно тільки міняти.
  5. Окислення контактів на виходах ДДМ. Така проблема актуальна для багатьох автовласників, причому часто люди бездумно змінюють робочі датчики, не перевіривши їх контакти. А потім, встановивши новий контролер, дивуються, чому він не працює. Із-за окислення контактів пристрій не може бути повноцінно підключений до мережі, відповідно, його робота також буде неповноцінною. Контакти підлягають очистці або заміни (автор відео — Саша Михайлович).

Інструкція по заміні покажчика

Якщо діагностика показала, що пристрій підлягає заміні, у вас є два варіанти — або змінити його з допомогою фахівців, або зробити це самостійно. Другий варіант більш кращий, оскільки в цілому заміни датчика немає нічого складного, виконати цю процедуру можна своїми руками буквально за п'ять хвилин. Для заміни девайса вам буде потрібно стандартний набір слюсарний, що включає в себе комплект гайкових ключів (вам знадобляться ключі на 17 і 22), а також викрутку.

Отже, для цього, щоб зробити заміну, виконайте наступні дії:

  1. Для початку відкрийте капот і знайдіть сам контролер. Вище ми вже сказали, де він знаходиться.
  2. Коли пристрій буде знайдено, вам потрібно буде послабити болти, які фіксують роз'єм дроти на самому девайсі. Зробивши це, кабель можна відвести в сторону, щоб він не заважав.
  3. Потім з посадочного місця викручується сам контролер.
  4. Коли пристрій буде демонтовано, потрібно зробити установку нового датчика тиску, при цьому дотримуючись аналогічний порядок дій, тільки в зворотній послідовності.

На цьому процедуру заміни можна вважати завершеною. Як бачите, вона здійснюється в кілька етапів і в ній немає нічого важкого. Мабуть, самий відповідальний момент у цьому процесі — це точно визначити, коли пристрій зламалося і потребує заміни.

Фотогалерея «Самостійна заміна ДДМ»

Голосування

Доводилося вам змінювати датчик тиску масла самостійно?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Ремонт патриотовского ДДМ своїми руками»

Процес ремонту, а також основні нюанси, які слід врахувати в ході проведення цього процесу, описані на відео нижче (автор — Олександр Обливин).


Коментарі та відгуки