Лого av-to.info
УАЗ || | 183

Процедура замены датчика давления масла на УАЗах своими руками от А до Я

Двигуни сучасних автомобілів обладнуються множинними контролерами і датчиками, зокрема, мова йде про машини вітчизняного виробництва УАЗ. Якщо регулятори ламаються, це може стати причиною некоректної роботи мотора, тому кожен автовласник повинен розбиратися в пристрої силового агрегату. Для чого використовується датчик тиску масла УАЗ і як його замінити при необхідності? Основна інформація представлена ​​в цій статті.

Опис контрольно-вимірювального приладу

Кожен автомобіль оснащується датчиком тиску масла. Однак, далеко не кожен автолюбитель знає, що це за пристрій і в яких цілях вона використовується. Перед тим, як ми розповімо про заміну і несправності, пропонуємо ознайомитися з основною інформацією щодо призначення, принципу роботи, а також розташування контролера.

Призначення і принцип роботи

Стрелочный указатель давления жидкости в моторе
Стрілочний покажчик тиску рідини в моторі

Призначення даного контролера полягає в попередженні водія про те, що тиск в системі мастила знизилося, а це, в свою чергу, може привести до серйозних наслідків. Датчик аварійного тиску масла в автомобілі УАЗ Патріот 2 виконаний металевому корпусі, усередині якого розташований спеціальний поплавець, який переміщається по спеціальним патрубкам. Даний поплавок також обладнується магнітом, а в патрубку розташований електричний вихід, який ним контролюється. При зниженні рівня тиску в системі магніт здійснює замикання контакту, при цьому замикаючи контакт, таким чином, подаючи напругу на контрольний щиток.

Через замикання контактів на щитку спалахує відповідна лампочка, а також індикатор Check, який свідчить про необхідності перевірки мотора. У моделях Патріот використовується два контролера, другий використовується для передачі імпульсу на блок управління. Він виконаний у вигляді бочки з резисторного елементом змінного опору. Призначення цього пристрою полягає в передачі даних на блок управління про рівень тиску в силовому агрегаті. Тобто перший регулятор відноситься до аварійних пристроїв, а другий - до інформаційних.

Місцезнаходження

Пристрій розташоване на верхній частині блоку циліндрів, з правого боку. До регулятору підключений дріт, що використовується для передачі імпульсу про спрацювання девайса.

Место расположения ДДМ
Місце розташування ДДМ

Характерні несправності та способи їх усунення

Якщо покажчик тиску масла в автомобілях УАЗ патріот 2 і інших моделях виходить з ладу, на приладовій панелі з'явиться відповідний індикатор.

Причини можуть бути наступні:

  1. Знизився рівень рідини в двигуні. Проблема витоку витратного матеріалу відома багатьом автолюбителям. Якщо поява індикатора на приборке пов'язано саме з витоком масла, то автовласник повинен в першу чергу з'ясувати причину, по якій це відбулося, після чого долити рідину в систему. Буває таке, що масло тисне через зношені ущільнювачі, тоді здійснюється заміна ущільнюючих елементів.
  2. Також причина може полягати в збої, що стався в роботі електричного кола. Якщо це так, то слід зробити діагностику проводки, оскільки є ймовірність, що трапився обрив або замикання контактів. Також можна спробувати встановити новий контролер, після чого перевірити, чи буде далі горіти індикатор на приборке чи ні.
  3. Якщо пристрій пищить, то потрібно провести діагностику масляного фільтруючого елемента на зворотний тиск. Така несправність трапляється досить рідко, але іноді причина криється саме в самому фільтрі.
  4. Вийшов з ладу датчик. Якщо контролер відпрацював свій термін експлуатації, це може привести до його виходу з ладу. Що вийшов з ладу девайс не підлягає ремонту, його необхідно тільки міняти.
  5. Окислення контактів на виходах ДДМ. Така проблема актуальна для багатьох автовласників, причому часто люди бездумно змінюють робочі датчики, не перевіривши їх контакти. А потім, встановивши новий контролер, дивуються, чому він не працює. Через окислення контактів пристрій не може бути повноцінно підключено до мережі, відповідно, його робота також буде неповноцінною. Контакти підлягають очистці або заміні (автор відео - Саша Михалич).

Інструкція по заміні покажчика

Якщо діагностика показала, що пристрій призначений для заміни, у вас є два варіанти - або поміняти його з допомогою фахівців, або зробити це самостійно. Другий варіант більш кращий, оскільки в цілому в заміні датчика немає нічого складного, виконати цю процедуру можна своїми руками буквально за п'ять хвилин. Для заміни девайса вам буде потрібно стандартний слюсарний набір, що включає в себе комплект гайкових ключів (вам будуть потрібні ключі на 17 і 22), а також викрутку.

Отже, для цього, щоб зробити заміну, виконайте наступні дії:

  1. Для початку відкрийте капот і знайдіть сам контролер. Вище ми вже сказали, де він знаходиться.
  2. Коли пристрій буде знайдено, вам потрібно буде послабити болти, які фіксують роз'єм дроти на самому девайсі. Зробивши це, кабель можна відвести в сторону, щоб він не заважав.
  3. Потім з посадкового місця викручується сам контролер.
  4. Коли пристрій буде демонтовано, потрібно провести установку нового датчика тиску, при цьому дотримуючись аналогічний порядок дій, тільки в зворотній послідовності.

На цьому процедуру заміни можна вважати завершеною. Як бачите, вона здійснюється за все в кілька етапів і в ній немає нічого важкого. Мабуть, самий відповідальний момент в цьому процесі - це точно визначити, коли пристрій зламалося і потребує заміни.

Фотогалерея «Самостійна заміна ДДМ»

Голосування

чи доводилося вам міняти датчик тиску масла самостійно?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Відео «Ремонт патріотовского ДДМ своїми руками»

Процес ремонту, а також основні нюанси, які слід врахувати в ході проведення цього процесу, описані на відео нижче (автор - Олександр Облівін). || | 255