Лого av-to.info
УАЗ

Сбои в работе системы отопления автомобилей УАЗ и их устранение

Для того, щоб експлуатація автомобіля в зимову пору року не викликала дискомфорт , в першу чергу в машині повинна бути встановлена ​​робоча грубка. Автовласники вітчизняних УАЗів часто стикаються з проблемою непрацездатності обігрівача, в результаті чого виникає необхідність його заміни. У цій статті ми розповімо, як вибирається грубка УАЗ Буханець і як зробити заміну цього пристрою своїми руками.

Можливі несправності

Для початку розглянемо основні несправності системи опалення на УАЗ 469:

 1. Повітроводи пристрою не герметичні. Через це є ймовірність втрати тепла, відповідно, грубка УАЗ буде дути недостатньо.
 2. Витік антифризу з радіаторного пристрою. У тому випадку, якщо в конструкції пристрою стався пробій, його треба буде міняти.
 3. Радіаторний вузол забитий, через це повітря не зможе надходити в салон. Якщо є можливість, то радіатор грубки можна спробувати прочистити.
 4. Також проблема відсутності повітря може проявитися в тому випадку, якщо один з патрубків воздуховода забився. Наприклад, причина може полягати в попаданні листя, трави та іншого сміття в систему.
 5. Потік кран обігрівача. Проблема вирішується шляхом заміни цього елемента системи.
 6. Якщо обігрівач зовсім не працює, то причина може критися в виході з ладу електродвигуна або перегорання запобіжного елемента, що відповідає за його роботу. Якщо зламався електромотор або запобіжник, то ці компоненти підлягають заміні.
Салон автомобиля УАЗ
Салон автомобіля УАЗ

Критерії вибору радіатора грубки

Щоб обігрівач салону працював більш ефективно, можна зробити його заміну на більш потужний пристрій. Як варіант, для цієї мети можна використовувати податки від ВАЗ, але даний варіант має на увазі переробку конструкції, зокрема, крана. Також є варіант встановити в задню частину салону додатковий опалювач, це дозволить більш швидко і ефективно прогріти автомобіль.

Вибір пристроїв не особливо великий, при покупці слід керуватися своїми фінансовими можливостями, а також перевагами:

 • отопительное устройство КИТБ;
 • грубки НАМИ-4 або НАМИ-7,
 • радіатора АвтоВАЗ.

На думку багатьох фахівців, найбільш оптимальним варіантом буде установка грубки НАМИ-4 на УАЗ, що функціонує на газу. При цьому потужність опалювального вузла повинна становити 2-4 кВт. Основною перевагою грубки НАМИ є автономна підтримка заданої температури в салоні авто. Що стосується недоліків - то це складність установки (автор відео - канал Difen Difen).

Інструкція по заміні грубки

Як змінюється грубка на УАЗ:

 1. Для початку треба злити антифриз з системи. Для цього вам потрібно відключити патрубки з охолоджувальною рідиною, підключені до опалювального вузла, а також трубки обдування лобового скла. Зробивши це, потрібно буде підключити і проводку.
 2. Далі, від'єднайте консоль від контрольного щитка. Проведіть демонтаж встановленого опалювального вузла, люка повітрозабірника, прогумованого ущільнювача, а також пристрої управління люком. Зробивши це, в самому коробі повітрозабірника з'являться отвори, вам потрібно буде заглушити їх. Канавку, де був розташований ущільнювач люка, слід зачистити від старого ущільнювача, а також знежирити її.
 3. Потім приміряйте корпус повітряного фільтра до воздухозаборнику, після чого за допомогою дрилі просвердлите в металі 8 дірок по периметру корпусу, діаметр яких повинен становити 3.2 мм.
 4. Далі, корпус фільтруючого елемент можна відкласти в сторону. Приберіть металеву стружку, а на місце монтажу повітрозабірника потрібно буде нанести шар герметика. Не шкодуйте герметик, оскільки чим більше буде шар, тим менше буде вірогідність того, що вода буде попадати в салон. Зробивши це, встановіть корпус і зафіксуйте його за допомогою саморізів, зайвий герметик потрібно прибрати.
 5. На місце встановіть салонні фільтри.
 6. Наступний етап роботи буде проводитися в салоні. Вам потрібно провести монтаж нового обігрівача, для його кріплення використовуються дві шпильки і гайки М6. Зафіксувавши вузол, потрібно зробити установку пластмасовою консолі керуючого блоку. Для цього в консолі необхідно виконати відповідні отвори, при цьому враховуйте той факт, що консоль повинна розташовуватися приблизно в одній площині з контрольним щитком. Консоль керуючого пристрою необхідно зафіксувати за допомогою саморізів.
 7. Виконавши ці дії, необхідно буде підключити тягу управління краником, після чого закріпити її на місці за допомогою скоби, яка повинна бути в комплекті. Підключіть до нового опалювального вузла патрубки з антифризом, при цьому надійно зафіксувавши їх хомутами. Також встановіть повітроводи обдування вітрового скла. Процес установки патрубків може викликати труднощі, оскільки вони спочатку йдуть в комплекті вже зігнуті. Мабуть, інженери Буханки намагалися надати їм таку форму, в якій вони повинні бути встановлені. Проте, при монтажі автовласник, скоріше за все, зіткнеться з такою проблемою, тому патрубки доведеться згинати так, як потрібно вам.
 8. Завершальним етапом буде підключення електричної частини. Кабель живлення печі можна підключити до проводу, який використовує для забезпечення харчування додаткових пристроїв. Масу можна зафіксувати на болтику розмикача.
 9. Тепер вам потрібно тільки залити витратний матеріал в систему і провести діагностику її працездатності. Якщо все працює правильно, то можете насолоджуватися більш якісної та ефективної роботою обігрівача. Якщо щось пішло не так, то заново перевірте всю схему.

Фотогалерея «Процес заміни»

Ціна питання

Відео «доопрацювання стандартної уазовской грубки»

Як здійснюється доопрацювання штатного опалювача УАЗ в домашніх умовах - наочна інструкція наведена на відео нижче (автор ролика - канал white).

Голосування

Чи доводилося вам міняти радіатор опалення?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...