Збої в роботі системи опалення автомобілів УАЗ та їх усунення

Для того, щоб експлуатація автомобіля в зимовий час року не викликала дискомфорт, в першу чергу в машині повинна бути встановлена робоча пічка. Автовласники вітчизняних Уазів часто стикаються з проблемою непрацездатності нагрівника, в результаті чого виникає необхідність його заміни. У цій статті ми розповімо, як вибирається пічка УАЗ Буханець і як провести заміну цього пристрою своїми руками.

Можливі несправності

Для початку розглянемо основні несправності системи опалення на УАЗ 469:

 1. Повітроводи пристрою не герметичні. З-за цього є ймовірність втрати тепла, відповідно, пічка УАЗ буде дути недостатньо.
 2. Витік антифризу з радіаторного пристрою. У тому випадку, якщо в конструкції пристрою стався пробій, його треба буде міняти.
 3. Радіаторний вузол забитий, з-за цього повітря не зможе надходити в салон. Якщо є можливість, то радіатор пічки можна спробувати прочистити.
 4. Також проблема відсутності повітря може проявитися в тому випадку, якщо один з патрубків воздуховода забився. Наприклад, причина може полягати в попаданні листя, трави та іншого сміття в систему.
 5. Потік кран нагрівника. Проблема вирішується шляхом заміни цього елемента системи.
 6. Якщо обігрівач зовсім не працює, то причина може критися у виході з ладу електродвигуна або перегорання запобіжного елемента, що відповідає за його роботу. Якщо зламався електромотор або запобіжник, то ці компоненти підлягають заміні.
Салон автомобиля УАЗ
Салон автомобіля УАЗ

Критерії вибору радіатора грубки

Щоб опалювач салону працював більш ефективно, можна зробити його заміну на більш потужний пристрій. Як варіант, для цієї мети можна використовувати податки від ВАЗ, але даний варіант передбачає переробку конструкції, зокрема, крана. Також є варіант встановити в задню частину салону додаткову грубку, це дозволить більш швидко і ефективно прогріти автомобіль.

Вибір пристроїв не особливо великий, при покупці слід керуватися своїми фінансовими можливостями, а також перевагами:

 • опалювальний пристрій КИТБ;
 • печі НАМИ-4 або НАМИ-7,
 • радіатора АвтоВАЗ.

На думку багатьох фахівців, найбільш оптимальним варіантом буде установка печі НАМИ-4 на УАЗ, що функціонує на газу. При цьому потужність опалювального вузла повинна становити 2-4 кВт. Основною перевагою печі НАМИ є автономна підтримка заданої температури в салоні авто . Що стосується недоліків — то це складність установки (автор відео — канал Difen Difen).

Інструкція по заміні печі

Як змінюється пічка на УАЗ:

 1. Для початку треба злити антифриз з системи. Для цього вам потрібно відключити патрубки з охолоджувальною рідиною, підключені до опалювального вузла, а також трубки обдування лобового скла. Зробивши це, потрібно буде підключити і проводку.
 2. Далі, від'єднайте консоль від контрольного щитка. Зробіть демонтаж встановленого опалювального вузла, люка повітрозабірника, прогумованого ущільнювача, а також пристрої керування люком. Зробивши це, в самому коробі повітрозабірника з'являться отвори, вам потрібно буде заглушити їх. Канавку, де був розташований ущільнювач люка, слід зачистити від старого ущільнювача, а також знежирити її.
 3. Потім приміряйте корпус повітряного фільтра до повітрозабірнику, після чого за допомогою дриля просвердліть у металі 8 дірок по периметру корпусу, діаметр яких повинен становити 3.2 мм.
 4. Далі, корпус фільтруючого елемента можна відкласти в сторону. Приберіть металеву стружку, а на місце монтажу повітрозабірника потрібно буде нанести шар герметика. Не шкодуйте герметик, оскільки чим більше буде шар, тим менше буде вірогідність того, що вода буде попадати в салон. Зробивши це, встановіть корпус і зафіксуйте його за допомогою саморізів, зайвий герметик потрібно прибрати.
 5. На місце встановіть салонні фільтри.
 6. Наступний етап роботи буде проводитися в салоні. Вам потрібно провести монтаж нового обігрівача, для його кріплення використовуються дві шпильки і гайки М6. Зафіксувавши вузол, потрібно зробити установку пластмасової консолі керуючого блоку. Для цього в консолі необхідно виконати відповідні отвори, при цьому враховуйте той факт, що консоль повинна розташовуватися приблизно в одній площині з контрольним щитком. Консоль керуючого пристрою необхідно зафіксувати за допомогою саморізів.
 7. Виконавши ці дії, необхідно буде підключити тягу управління краником, після чого закріпити її на місці за допомогою скоби, яка повинна бути в комплекті. Підключіть до нового опалювального сайту патрубки з антифризом, при цьому надійно зафіксувавши їх хомутами. Також встановіть повітроводи обдуву вітрового скла. Процес установки патрубків може викликати труднощі, оскільки вони спочатку йдуть в комплекті вже зігнуті. Мабуть, інженери Буханця намагалися надати їм таку форму, в якій вони повинні бути встановлені. Тим не менш, при монтажі автовласник, скоріше за все, зіткнеться з такою проблемою, тому патрубки доведеться згинати так, як потрібно вам.
 8. Завершальним етапом буде підключення електричної частини. Кабель живлення печі можна підключити до дроту, що використовує для забезпечення живлення додаткових пристроїв. Масу можна зафіксувати на болтике розмикачі.
 9. Тепер вам потрібно тільки залити витратний матеріал в систему і провести діагностику її працездатності. Якщо все працює правильно, то можете насолоджуватися більш якісною та ефективною роботою нагрівника. Якщо щось пішло не так, то заново перевірте всю схему.

Фотогалерея «Процес заміни»

Ціна питання

Відео «Доробка стандартної УАЗовской грубки»

Як здійснюється доопрацювання штатного нагрівника УАЗ в домашніх умовах — наочна інструкція наведена на відео нижче (автор ролика — канал white).

Голосування

Доводилося вам міняти радіатор опалювача?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки