Все про заміну зчеплення на УАЗ Патріот від А до Я

Багато автовласників ВАЗ Патріот рано чи пізно стикаються з проблемою виходу з ладу зчеплення на своєму транспортному засобі. У таких випадках кожен власник вітчизняного позашляховика замислюється над тим, яке зчеплення краще поставити, щоб воно було надійним і довговічним. Детальніше про процес заміни своїми руками з фото та відео ви дізнаєтеся з цієї статті.

Характерні несправності, для усунення яких необхідно замінити зчеплення

Автомобиль УАЗ Патриот
Автомобіль УАЗ Патріот

Якщо зчеплення виходить з ладу, то краще буде провести заміну всього комплекту, мова йде про дисках, маховику, а також підшипнику виключення. Кваліфіковані фахівці також рекомендують міняти і опорний підшипник маховика на УАЗ Патріот. Якщо ж ви вирішите заощадити і замінити ведений або натискної шків, то це може стати причиною повторного ремонту в найближчому майбутньому.

Що стосується поломок, при яких необхідна заміна системи зчеплення (далі — СС):

 • з'явився сильний шум при натисканні на педаль зчеплення;
 • при перемиканні швидкостей водій УАЗ Патріот відчуває ривки і поштовхи;
 • неповне включення і вимикання зчеплення, тобто система починає буксувати і «вести».

Інструкція по заміні

Оскільки питання заміни зчеплення своїми руками актуальне для всіх автовласників УАЗ Патріот, ми вирішили допомогти автолюбителям. Тому наш ресурс пропонує вам детально ознайомитися з інструкцією по заміні СС з докладними фотографіями і відео. Якщо ви ніколи не стикалися з таким завданням або поняття не маєте, що таке зчеплення, то ми радимо вам звернутися за допомогою до фахівців. Якщо ж ви готові все зробити самостійно, то подальша інструкція призначена для вас.

Голосування

Ви коли-небудь регулювали зчеплення самостійно?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Набір інструментів

Отже, для успішного проведення робіт вам знадобиться:

 • гайкові ключі;
 • викрутка, бажано довга;
 • оправка для проведення процесу центрування веденого шківа;
 • монтування.

Послідовність дій

 1. УАЗ Патріот необхідно загнати на оглядову яму або естакаду. У відповідності з вимогами автовиробника проводиться демонтаж КПП разом з кожухом СС.
 2. Вам потрібно зрушити вперед підшипник вимикання СС по напрямній. Після цього демонтується безпосередньо вилка вимикання разом з кульовою опорою. Також слід демонтувати підшипник вимикання.
 3. Коли з вилки буде демонтувала муфта з підшипників, вам знадобиться провести візуальний огляд елемента. Зокрема, приділіть увагу місцем зіткнення з муфтою підшипника, опорою вилки, а також механізмом поршня робочого циліндра. зверніть увагу на те, що на вилці повинні бути відсутні сліди механічних пошкоджень і інших видів деформації. В іншому випадку буде потрібно заміна компонента.
 4. Перед тим, як приступити до викручування гвинтів, що кріплять натискний шків, слід провести установку центрирующей оправки. Це робиться для того, щоб в процесі демонтажу натискного шківа ведений елемент випадково не випав. Після цього, притримуючи маховик від прокручування, слід відкрутити гвинти, які кожух натискного шківа до маховика, у випадку з УАЗ Патріот цих гвинтів шість.
 5. Після всіх цих дій вам необхідно провести демонтаж шківів СС. Після демонтажу здійсните візуальний огляд елементів на предмет деформації і механічних впливів. У тому випадку, якщо на веденому шківі помічені якісь сліди деформації, в тому числі тріщини, то це неприпустимо. Також зробіть перевірку фрикційних накладок. Ведений шків замінюється в тому випадку, якщо поверхня елементів замаслена або місця з'єднань вже ослабли.
  Далі, слід провести діагностику надійності фіксації демпферных пружинок, які розташовані в гніздах ступиці веденого шківа. У тому випадку, якщо ці пружинки вийшли з ладу або вони без проблем переміщуються, то шків також підлягає заміні.
 6. Що стосується натискного шківа УАЗ Патріот, то його заміна здійснюється в зборі в тому випадку, якщо ви помітили, що заклепувальні з'єднання елементів кожуха і самого диска значно ослабли. Відразу ж слід оцінити стан і діафрагменної пружини, якщо на ній помітні сліди механічних пошкоджень, у тому числі тріщини, то вона більше непридатна для використання. Слід зазначити, що місця контактів пружинки з підшипником повинні бути розташовані в одній площині. Зрозуміло, на них не повинно бути пошкоджень.
 7. Далі, оцініть робочу площину маховика і плити шківа. На цих елементах не допускається наявність тріщин, поглиблень і інших слідів зносу. З маховика слід здуває весь пил і бруд, можна використовувати компресор. Сам маховик демонтується для заміни підшипника. Опорний підшипник змінюється в будь-якому випадку, інакше цей компонент з часом може заклинити, що негативно позначитися на функціонуванні первинного вала.
 8. Тепер візьміть молоток з бородком і вибийте опорний підшипник. Нову деталь слід запресувати таким чином, щоб вона була надійно встановлена, вам необхідно переконатися в цьому. Пам'ятайте про те, що цей елемент не можна навантажувати ударними навантаженнями, зокрема ударами молотка, тому для запресовування використовуйте оправлення.
 9. Безпосередньо перед монтажем нової СС слід здійснити перевірку легкості переміщення веденого шківа за шлицам КПП УАЗ Патріот. Всі причини заїдань при необхідності повинні бути ліквідовані, а вийшли з ладу компоненти змінюються на нові.
 10. Потім маховик встановлюється на своє місце, після чого проводиться монтаж пильовика і кожуха СС. Також монтується на місце стартер. Після всіх цих дій проводиться монтаж веденого шківа за допомогою оправки. Далі, встановлюється натискний шків, закручуються всі гвинти. Зверніть увагу, при закручуванні болтів повинна бути дотримана рівномірність затяжки.
 11. Напрямну втулку підшипника необхідно обробити консистентним мастилом перед монтажем коробки передач разом з кожухом. Також мастилом слід обробити і внутрішню площину муфти підшипника вимкнення. Обробленими повинні бути і поверхні опори вилки в місці зіткнення елемента з механізмом штовхач поршня.
 12. Після цих дій на місце встановлюється муфта, вилка, всі пластини. КПП також встановлюється на місце. Таким чином, процес заміни зчеплення можна вважати завершеним. Залишилося тільки перевірити його працездатність.

Відео «Як поміняти зчеплення на УАЗ Патріот»

Детальніше про процес заміни зчеплення на вітчизняному позашляховику УАЗ Патріот дивіться на відео.


Коментарі та відгуки