Вчимося лагодити і вдосконалювати панель приладів автомобілів УАЗ Патріот, Хантер і Буханець

Приладова панель — це невід'ємний атрибут будь-якого транспортного засобу, де зосереджені основні датчики і індикатори, що забезпечують більш комфортне керування автомобілем. Тому кожен автовласник повинен знати, що означають ті чи інші значки на приборку, особливо це стосується власників вітчизняних позашляховиків. Які індикатори встановлені в панель приладів УАЗ Патріот і які несправності можуть виникнути в роботі пристрою — про це ви зможете прочитати нижче.

Опис і розташування індикаторів і приладів на панелі

Приборка УАЗовского внедорожника
Приборка Уазівського позашляховика

Комбінація приладів УАЗ Буханець, УАЗ 469 та інших моделей вітчизняного виробника складається з безлічі контролерів та індикаторів.

Розглянемо опис елементів прибирання на прикладі моделі Патріот:

 1. Датчик контролю температури мотора автомобіля. Не можна допускати, щоб стрілка переміщалася в критичну зону.
 2. Індикатор працездатності свічок розжарювання .
 3. Значок вказівника моторної рідини в двигуні. Якщо він починає безперервно горіти, це говорить про необхідність додавання витратного матеріалу.
 4. Універсальний значок помилки. При його появі автовласник повинен провести діагностику працездатності силового агрегату.
 5. Символ перегріву охолоджувача двигуна.
 6. Тахометр, визначає кількість обертів колінчастого вала під час роботи двигуна.
 7. Цей індикатор вмикається при активації лівого поворотника, а також світлової сигналізації.
 8. Символ нещільного закриття однієї з дверей автомобіля.
 9. Даний індикатор свідчить про знижену заряді акумулятора. Якщо він горить безперервно, автовласникові слід перевірити АКБ.
 10. Символ появи несправностей в роботі гальмівної системи. Можливо, зносилися колодки або просто вийшов з ладу датчик, також можливий обрив проводки його підключення.
 11. Цей значок з'являється в тому випадку, якщо відбувається активація антиблокувальної системи. Якщо горить завжди, систему потрібно перевірити на предмет несправностей.
 12. Символ включення ручного гальма.
 13. Індикатор активації переднього моста.
 14. Світловий індикатор включення правого поворотника, а також світловий сигналки.
 15. Спідометр, призначений для визначення швидкості руху транспортного засобу.
 16. Світловий індикатор включення задніх протитуманних фар.
 17. Значок, що включається при активації зовнішнього освітлення.
 18. Символ активації передніх протитуманних ліхтарів.
 19. Індикатор зниженого об'єму палива в баку. З'являється в тому випадку, якщо система задіює резервний запас пального для руху. При появі індикатор автомобіль слід якомога швидше заправити.
 20. Значок включення ліхтарів дальнього освітлення.
 21. Датчик рівня пального, з нього водій орієнтується, коли потрібно заправляти автомобіль.
 22. Кнопка скидання пробігу.
 23. Загальний лічильник пробігу машини.
 24. Датчик визначення напруги в бортовій мережі автомобіля, а також покажчик часу.
 25. Перемикач.

Фотогалерея «Схеми підключення різних моделей ПП»

Можливі несправності

В цілому приладова панель УАЗ Хантер являє собою досить надійне пристрій, який може працювати роками. Але іноді буває таке, що прибирання Уазиків відмовляються функціонувати.

Розглянемо несправності, які можуть виникнути в роботі системи:

 1. Прилади УАЗ не працюють. Не включається освітлення, індикатори не горять, під час руху стрілки датчиків не піднімаються, при цьому можливо, що не вдасться і завести двигун. Тут може бути два варіанти — або «накрився» сам контрольний щиток, тобто його мікросхема, або є проблеми в роботі керуючого блоку. І в тому, і в іншому випадку вам доведеться мати справу з електронікою, тому завдання ремонту все ж краще довірити фахівцям.
 2. Не працює тільки підсвічування. Панель приладів УАЗ Патріот оснащується спеціальним регулятором, що представляє собою реостат, що дозволяє водієві керувати підсвічуванням щитка. Спробуйте перевести цей реостат в крайнє верхнє положення, це забезпечить максимальну яскравість підсвічування. Також підсвічування могла пропасти по причині виходу з ладу запобіжника F1, але якщо цей елемент справний, то слід провести діагностику самого регулятора. На нас могли окислитися контакти, що буде заважати струму проходити через реостат.
 3. Не працює одна або кілька лампочок підсвічування або індикаторів. В даному випадку причина може полягати в перегорання самих джерел освітлення контрольного щитка. У такому разі автовласнику доведеться повністю розбирати щиток і міняти лампочки.
 4. Не працюють датчики — спідометр, тахометр, рівня палива і т. д. Найімовірніше, проблема криється в електроніці, особливо, якщо вийшли з ладу одразу всі контролери. Якщо зламався один з них, то проблему слід шукати на самому агрегаті. Наприклад, якщо не працює датчик палива, то треба шукати контролер, який повинен бути встановлений у баку, можливо, не працює саме він (автор відео — канал cev chevron).

Ідеї для тюнінгу

Які ідеї тюнінга можна втілити в приладових панелях на УАЗ:

 1. Організація діодної підсвітки, найпростіший варіант. Потрібно тільки поміняти встановлені штатно лампочки в приборку на світлодіодні.
 2. Використання тюнингованной шкали для датчиків прибирання. Такі шкали наносяться безпосередньо зверху встановлених штатно шкал зі значеннями. Їх зазвичай використовують тому, що вони більш сучасні за зовнішнім виглядом. Установка шкал на спідометр, тахометр і інші датчики повинна здійснюватися з демонтажем стрілок приладів, купити такі шкал можна як в магазині, так і завантажити з інтернету.
 3. Обшивка прибирання, зокрема, її зовнішньої частини. Даний спосіб тюнінгу більш актуальне в тому випадку, якщо на щитку є ушкодження.
 4. Додавання хромованих кілець на шкали.
 5. Установка спортивного прибирання. Цей варіант найбільш складний, оскільки для встановлення тюнингованной спортивної прибирання потрібно переробляти штатні роз'єми для підключення. Також можливо, буде потрібно втручання в роботу блоку управління, щоб синхронізувати з ним нову панель приладів.

Голосування

Вам подобаються приладові панелі зі світлодіодним підсвічуванням?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Відгук автовласника про тюнінг прибирання»

Докладний опис тюнінга щитка від користувача представлено на відео (автор — канал Ахтубинский Позашляховий Клуб «Кочівник»).


Коментарі та відгуки