Як самому виявити поломку кондиціонера на УАЗ Патріот, Буханець і Мисливець, і усунути її?

Система кондиціонування являє собою вузол, призначення якого полягає у забезпеченні більш комфортного керування автомобілем. Власники багатьох вітчизняних авто, в тому числі УАЗ, часто замислюються про самостійній установці кондера в машину своїми руками, оскільки далеко не всі авто обладнані климатизерами. Як правильно встановити кондиціонер УАЗ Патріот і з якими несправностями належить зіткнутися автовласникові — про це читайте нижче.

Основні несправності автомобільного кондиціонера на УАЗах

Розглянемо основні несправності, за яким кондиціонер в автомобілях УАЗ Буханець і Хантер не працює:

 1. Вихід з ладу компресорного пристрою. Цей девайс може зламатися з-за зносу, але така проблема характерна для старих автомобілів, а також в результаті механічного пошкодження або неправильної експлуатації. Якщо компресор виходить з ладу, він не зможе забезпечити подачу холодного повітря в салон.
 2. Витік фреону — хладагента. Витік рідини може бути обумовлена пошкодженням магістралей і патрубків, поганий герметичністю системи, а також виходом з ладу компресора. При нестачі тиск хладагента в системі буде знижено, що не дозволить належним чином охолоджувати салон.
 3. Вихід з ладу підшипникових пристроїв. Така несправність супроводжується шумом і гулом, але врахуйте, що такі симптоми можуть проявитися і при зносі або поганий натяжці приводного ременя .
 4. Пошкодження привідного вала. Як правило, такі проблеми обумовлені зносом або механічним ушкодженням вала, тому несправності такого роду ремонту не підлягають.
 5. Обрив приводного ременя. Ремінці, що використовуються в системах кондиціонування — невічні, тому рано чи пізно вони зношуються і рвуться. Зрозуміло, краще заздалегідь діагностувати цю проблему і своєчасно замінити зношений ремінь.
 6. Поломка радіатора охолодження. Як правило, це пристрій забивається брудом, якщо це так, то його можна спробувати промити.
 7. Поломка електромагнітної муфти. Така несправність супроводжується відсутністю клацань при активації системи кондиціонування. З часом муфта зношується, тому між шківом і пластиною може з'явитися великий зазор.
 8. Вихід з ладу вентилятора.
 9. Вихід з ладу терморегулюючого вентиля (автор відео — Peter Dmitriev).

Способи усунення поломок

Тепер коротко про ремонт можливих несправностей:

 1. Як правило, компресорний вузол не підлягає ремонту. Якщо його непрацездатність пов'язана з зносом поршнів або погнутими клапанами, то ці елементи можна спробувати замінити, але не факт, що це піде на користь. При механічному пошкодженні, тобто появі тріщин на корпусі, можна спробувати його заварити, але в більшості випадків рекомендується заміна компресорного вузла.
 2. Витік рідини найчастіше відбувається в місцях з'єднань. Як правило, вона обумовлена зносом ущільнювачів і якщо це так, то вам потрібно всього лише змінити зносилися деталі на нові. Якщо ж ущільнювачі цілі, то є ймовірність, що витік відбувається через компресор, який, як сказано вище, при поломці треба міняти.
  Також фреон може йти через пошкодження шлангів і патрубків і якщо візуально визначити витік не виходить, то можна скористатися одним вірним способів діагностики. Спочатку в холодоагент потрібно додати люмінесцентний барвник, а через кілька годин перевірити систему за допомогою ультрафіолетової лампи. Пошкоджені алюмінієві шланги можна спробувати заварити, а гумові патрубки підлягають заміні.
 3. Наступна проблема — підшипники. Ці пристрої не підлягають відновленню, тому при зносі їх необхідно міняти. Для заміни цих деталей, найімовірніше, доведеться демонтувати компресорне пристрій, а сам підшипник витягується з посадкового місця выпрессовкой. Якщо мова йде про підшипнику валу, то компресор доведеться повністю розбирати.
 4. Приводний вал також можна зноситися. Така проблема не підлягає ремонту, при механічному пошкодженні вал змінюється.
 5. Ремінь. Як ви розумієте, ремінь також відноситься до категорії витратних матеріалів, тому в разі обриву він підлягає заміні.
 6. Непрацездатність радіатора охолодження може відбутися в результаті впливу каміння, бруду й солі на пристрій. Як правило, поломка радіатора обумовлена зносом і корозійними процесами, що призводить до розгерметизації устаткування. Фахівці рекомендують міняти пристрій, а не займатися її ремонтом.
 7. Одним з основних елементів схеми кондиціонування є електромагнітна муфта. Якщо ламається це пристрій, то потрібно буде знімати нагнітач. Як правило, при виході з ладу муфти необхідно замінити пластини, вигорілу котушку, а якщо на шківі є ушкодження, то і шків.
 8. Якщо не включається вентилятор, то проблема в ньому, або в датчику, або в проводці. Датчик і сам вентилятор у випадку поломки підлягають заміні, а якщо проблема полягає в проводці, то методом продзвонювання визначається пошкоджену ділянку електроланцюга і змінюється. Можливо, причина криється в окисленні контактів, тоді їх можна просто зачистити.
 9. Як правило, ТРВ не підлягає ремонту, тому найоптимальнішим варіантом буде його заміна (автор відео — Дмитро Кочергін).

Інструкція по самостійній установці системи кондиціонування повітря

Що стосується установки кондиціонера на УАЗ Хантер, Буханець чи Патріот — то це досить складна задача, яка вимагає від установника досвіду і знань. Залежно від моделі авто, а також купленої системи кондиціонування, процедура установки може відрізнятися.

Тому пропонуємо ознайомитися з інструкцією по монтажу на прикладі моделі Хантер:

 1. Отже, роботи по установці починаються з моторного відсіку. Спочатку необхідно зняти передню частину з гратами радіатора і оптикою для більшої зручності. Сам радіатор двигуна теж краще зняти для більшої зручності.
 2. Проводиться установка компресорного пристрою на блок мотора. В комплекті до кондеру повинен йти кронштейн компресорного пристрою з обвідним роликом, фіксатори для генераторного вузла. Кронштейн генератора демонтується, замість нього монтується новий. Але врахуйте, що кронштейн кондера в посадочне місце може не стати, є ймовірність, що він упреться в ковпачок гидронатяжителя, тому його доведеться трохи підпиляти. Компресорний вузол також може не стати в пази, можливо, доведеться підпиляти.
  Кріпильний болт також може бути занадто коротким, тому можливо, доведеться сходити в магазин за новим. Для навісу компресорного вузла також може доведеться зрізати два кріпильних вуха, сам девайс зв'язується з генератором за допомогою розпірки.
 3. Потім встановлюються приводні ремені. Якщо в комплекті йдуть занадто довгі, то потрібно придбати більш короткі.
 4. Наступним етапом буде монтаж конденсора, фільтра осушувача, а також укладання патрубків в моторному відсіку. Радіаторний вузол монтується перед основним радіатором двигуна, вентилирующее пристрій ставиться між ними. Фільтр-осушувач монтується на місці розширювального бачка, а сам бачок можна пересунути вліво, але для цього буде потрібно трохи посунути корпус адсорбера. Патрубок від основного радіаторного пристрою до розширювального бачка потрібно буде поміняти на більш подовжений, також його краще покласти під радіатором.
 5. Далі, проводиться демонтаж старої грубки, а замість неї встановлюється новий агрегат.
 6. Що стосується холодоагенту, то можливо, доведеться обрізати, а також перепрессовывать патрубок обратки низького тиску від пристрою випарного до компресорного. Щоб ввести магістраль в салон, потрібно просвердлити відповідні технологічні отвори для подачі, обратки, а також дренажу. Для кращої фіксації магістралі слід закріпити з допомогою пластмасових або стяжок скобочек.
 7. Потім проводиться вакуумування системи, вам необхідно переконатися в тому, що система повністю герметична і будь-які витоки відсутні. У систему заливається масло, потім вакуумування проводиться ще раз, причому під вакуумом автомобіль краще залишити на добу. Через добу здійснюється ще одне вакуумування, а потім в систему заливається холодоагент. Взагалі, процедуру вакуумування і первинної заправки кондиціонера краще довірити фахівцям, а не виконувати самостійно. Справа в тому, що цей процес має свої підводні камені, тому краще, щоб його виконали професіонали.

Фотогалерея «Допомога в установці»

Висновок

Як бачите, процедура встановлення кондера досить складна, впоратися з нею зможе далеко не кожен. Для того, щоб встановити кондиціонер, вам буде потрібно не менше двох діб за умови, що у вас є досвід і ви знаєте, що робити. Щоб цей процес не зайняв ще більше часу, при відсутності навичок краще зверніться за допомогою на СТО.

Голосування

Доводилося вам самостійно встановлювати кондиціонер на авто?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Як самостійно заправити кондиціонер»

В ролику нижче представлена універсальна інструкція з самостійної заправки автомобільного кондиціонера (автор відео — канал RealStuntDriver).


Коментарі та відгуки