Особливості установки ГУР на автомобілі УАЗ Буханець

Для більш комфортного керування машиною в багатьох сучасних машинах реалізована функція ГУР. Ця функція забезпечує більш легке обертання керма, відповідно, багато автовласників вирішують самостійно встановити цей вузол на авто. Докладніше про те, як встановити ГУР на УАЗ Буханець і з яких компонентів складається системи, ви зможете дізнатися з цього матеріалу.

Гідропідсилювач або електропідсилювач керма на Буханець: що краще?

Одним з основних переваг гідропідсилювача керма перед ЭУР вважається більш дешева вартість системи. Крім того, на відміну від ЭУР, Гури володіють підвищеним запасом потужності.

Мінуси таких підсилювачів наступні:

 1. В системах ГУР потрібно регулярно проводити перевірку рівня масла в розширювальному бачку . Як і будь-який інший витратний матеріал, ця рідина з часом втрачає свої характеристики, а з-за її низького рівня в роботі системи можуть виникнути неполадки.
 2. ГУР вимагає правильної експлуатації, дотримання певних правил.
 3. Робота гідропідсилювача залежить від працездатності двигуна . Якщо мотор відключений, то повернути кермо буде дуже важко.
 4. ГУР складається з багатьох елементів, серед яких шланги і ремені, за якими потрібно постійно стежити. При наявності пошкоджень і тріщин ремінці підлягають заміні, а пошкодження патрубків можуть призвести до витоку масла з системи (автор відео — Роман Петров).

Що стосується ЭУР, то такі системи мають більше переваг. З-за простій конструкції системи автовласник може заощадити місце в підкапотному просторі при установці. На відміну від гідропідсилювачів, при використанні ЭУР водієві не доведеться регулярно перевіряти стан ременів, патрубків і рівень масла в бачку. Крім того, автовласник машини з ЭУР може самостійно налаштувати зусилля повороту керма, тобто налаштувати систему під свої потреби.

недоліків електропідсилювача слід виділити:

 1. порівняно з гідропідсилювачем — більш висока вартість системи, з цієї причини багато автовласників ставлять ан буханець саме ГУР.
 2. Невисокий запасу потужності.
 3. Більш дорогий ремонт вузла у разі його виходу з ладу.

Опис ГУР

Комплект для установки
Комплект для установки

Призначення і конструкція

Основні складові системи:

 1. Гідроциліндр. Цей елемент використовується для полегшення повороту коліс при обертанні керма, це здійснюється в результаті впливу тиску витратного матеріалу.
 2. Насосне пристрій. За допомогою цього компонента підтримується оптимальний параметр тиску в підсилювачі. Крім того, насос дозволяє здійснити циркуляцію масла по шлангах.
 3. Розподільчий механізм. Як можна зрозуміти з назви, компонент використовується для розподілу потоків рідини з відповідним порожнин.
 4. Шланги і патрубки. За патрубків системи відбувається передача робочої рідини з бачка до насоса, а також між основними елементами вузла.
 5. Сам резервуар, де міститься речовина. Слід зазначити, що резервуар може мати фільтр, а також щуп, який дозволить контролювати рівень масла в резервуарі.

Принцип дії

Що стосується принципу дії, то він полягає у переміщенні золотника під час обертання керма. Цей елемент переміщається по системі, що сприяє відкриттю зливних трубок. Коли патрубок відкривається, речовина під тиском переходить у ті чи інші порожнини, при цьому впливаючи на поршневий елемент, який, у свою чергу, полегшує поворот коліс (автор відео — канал Demian0805).

Інструкція по установці гідропідсилювача своїми руками

Перед установкою підготуйте комплект для монтажу, процедура описана коротко:

 1. Спочатку потрібно демонтувати рульову сошку, після чого загнути її. Щоб зробити це, сошку необхідно нагріти, для запобігання деформації конус разом зі шлицевой потрібно встановити вставками всередину.
 2. Потім робиться кронштейн для поперечної тяги, його можна зробити з отпиленного хвостовика від автомобіля ГАЗ 66, найбільш оптимальний варіант, оскільки збігається внутрішній діаметр. Приварювати кронштейн повністю не слід, шов найкраще зробити уздовж самої тяги, це дозволить збільшити міцність.
 3. На наступному етапі проводиться монтаж циліндра гідропідсилювача. Для монтажу вам потрібно спеціальний кронштейн, його можна придбати або зробити самостійно.
 4. Сам кронштейн потрібно буде приварити, можна цілком.
 5. Подальша установка циліндра на кронштейн здійснюється в одній площині з мостом.
 6. Шток гідроциліндра слід встановити в середнє положення, коли колеса автомобіля будуть прямими. Зробивши це, ви зможете визначити місце установки фіксатора поперечної тяги. Потім цей елемент також треба приварити.
 7. Проводиться збірка вузла. Встановлюється резервуар для робочої рідини, здійснюється підключення всіх необхідних для нормальної роботи шлангів. Бачок потрібно встановити в зручному місці, але при цьому пам'ятайте, що шланги в будь-якому випадку не повинні перегинатися. Після складання системи в резервуар потрібно налити олію.
 8. Потім передня частина авто піддомкрачувати, кермом потрібно покрутити в різні боки, затримуючи рульові колеса в крайніх положеннях. Запускається двигун, процедура повторюється — так ви зможете прокачати рідина по патрубкам.

Фотогалерея «Допомога в установці»

Голосування

Стикалися ви з необхідністю заміни масла в ГУР?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Особливості установки підсилювача на Буханець»

Які моменти слід врахувати при проведенні робіт по установці — дивіться на відео нижче (автор — Andrey 68).


Коментарі та відгуки