Лого av-to.info
УАЗ

Електрична схема проводки автомобілів УАЗ-3303 старого зразка і її особливості

Робота електрообладнання в будь-якому сучасному автомобілі безпосередньо залежить від працездатності та цілісності проводки. Саме тому кожен автовласник повинен розбиратися в електросхемі авто. Зокрема, мова йде про легендарних вітчизняних автомобілях УАЗ. Що являє собою електрична схема УАЗ-3303 старого зразка і які несправності для неї характерні - про це ми розповімо нижче.

Нюанси електрообладнання

Електрична схема бортовий проводки на УАЗ 390945 включає в себе наступні системи:

 1. Запалювання. Ця система складається з різних елементів - розподільника, котушки, свічок, високовольтних проводів, за якими передається заряд.
 2. Запобіжний блок. Цей вузол являє собою сукупність запобіжних пристроїв, призначених для захисту електроланок встановлених пристроїв і електроустаткування.
 3. Омивач скла. Система омивання складається з щіток склоочисника, трапеції, електронасоса, розширювального бачка, редуктора і інших компонентів. Основне призначення полягає в якісній очистці лобового скла.
 4. Акустика. Її наявність актуально не для всіх транспортних засобів. Акустична аудіосистема включає в себе автомагнітолу, динаміки, а також антенний адаптер.
 5. Система обігріву заднього скла.
 6. Оптика.

Робота будь-якої схеми має на увазі використання акумуляторної батареї, а також генераторного пристрою. Перша використовується для забезпечення харчуванням за все обладнання при відключеному двигуні, а другий - для заживлення АКБ, а також харчування електричних пристроїв на заведеному моторі (автор відео - канал Захисти свої інтереси). || | 224

Возможные неполадки проводки

Що може привести до проблемам в роботі проводки:

 1. Обрив проводів або пошкодження їх ізоляції. В обох випадках єдиним варіантом буде заміна пошкодженої ділянки електричного кола. Обрив ланцюга, а також перетирання кабелів може бути обумовлено впливом зовнішніх чинників, наприклад, якщо проводка була покладена там, де присутні труться механізми. Перш ніж замінити кабель, необхідно усунути причину, в іншому випадку несправність незабаром виникне знову. Вирішувати проблему перетирання ізоляції шляхом накручування на кабель декількох шарів ізоляційної стрічки також недоцільно.
 2. Коротке замикання в системі. Визначити таку несправність дозволить тільки діагностика електроланцюзі за допомогою тестера - мультиметра. Замикання може бути обумовлено також перетирання кабелів електромережі.
 3. Стрибки напруги. Такі несправності можуть бути обумовлені використанням занадто потужних споживачів енергії. Розглянемо найпростіший приклад: ви встановили в гніздо прикурювача розгалужувач на кілька гнізд. При включенні споживачів напруги в кожне гніздо на прикурювач подається більш високий заряд струму. Гніздо прикурювача розраховане на певну напругу, а якщо замість одного пристрою харчується два або три девайса, то відповідно, напруга, що проходить через гніздо, буде вище в кілька разів. Це сприяє появі перепадів в роботі електричної системи.
 4. Вихід з ладу запобіжного пристрою. При перегорання запобіжника необхідно замінити що вийшов з ладу елемент. Але якщо перегорання відбувається занадто часто, то потрібно перевірити гніздо, в якому деталь встановлена. Можливо, причина криється в перепадах напруги, тому запобіжник передчасно перегорає. Причину перепаду потрібно усунути.
 5. Несправність генераторного вузла. Проблеми в його роботі можна визначити за зниженим напрузі в бортовій мережі, а також тьмяного світла фар. Причому коли водій тисне на педаль газу, яскравість оптики помітно збільшується. Це, як правило, свідчить про вихід з ладу регулятора напруги або зносі щіток.
 6. Окислення контактів на кінцях проводів. Через окислення або пошкодження контактів порушується живлення електричного обладнання, оскільки заряд не може надходити на пристрій. Проблема окислення контактів може бути наслідком впливу вологи на проводку. Така проблема усувається шляхом зачистки контактів або їх заміною. Для очищення можна використовувати дрібнозернисту наждачний папір.

Фотогалерея «Несправності проводки»

Як визначити несправність?

Якщо в роботі електропроводки виникли неполадки, це можна визначити за такими симптомів:

 1. Генераторний вузол перестав видавати зарядний струм. Тобто електрообладнання або перестало харчуватися, або струм в мережі занадто низький. Така несправність може супроводжуватися шумом при роботі підшипникових пристроїв.
 2. Виникли несправності в роботі стартера механізму. Тепер девайс не може провернути колінчастий вал мотор, роторний вузол може обертатися, однак колінвал не повертається. При спробі запуску силового агрегату можуть лунати клацання реле. Також непрацездатність стартера може проявитися в тому, що двигун автомобіля запускається, але після цього стартерний вузол не відключається.
 3. Ще один симптом несправності в роботі проводки - це швидкий розряд акумулятора автомобіля. Якщо батарея відносно нова і ще не відпрацювала свій ресурс експлуатації, то її швидкий розряд повинен насторожити автовласника. Якщо після чергової зарядки АКБ все одно швидко розрядився, потрібно шукати причину. Про несправності в роботі батареї може повідомити зниження обсягу робочої рідини в банках, збільшення її щільності під час заряду.

Електросхема

Голосування

Чи стикалися ви з проблемами непрацездатності проводки на авто?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Відео «Як бути, якщо пропала зарядка генератора УАЗ?»

що потрібно знати про ремонт генераторного пристрою - інструкція по заміні реле регулятора представлена ​​в ролику нижче (автор відео - Олег Перепльоткін).