Нюанси оформлення приладової панелі і призначення діагностичного роз'єму автомобілів Тойота

Кожен автомобіль оснащує приладовою панеллю — на цьому щитку виведені всі основні датчики, які передають основні дані про автомобіль водієві. Сам контрольний щиток встановлюється в центральну консоль, яка також складається з безлічі пристроїв, що використовуються водієм. Детальніше про ці пристрої, а також про те, що являє собою терморегулятори діагностичного роз'єму Тойота, ви зможете дізнатись нижче.

Огляд і розташування індикаторів і приладів на панелі

Тойотовская приборка с обозначениями
Тойотовская приборка з позначеннями

Для початку, пропонуємо ознайомитися з інформацією щодо розташування та позначення елементів і значків на щитку.

Для прикладу розглянуто панель приладів Тойота Королла в кузові 120:

 1. Індикатор стану паливного елементу, використовується тільки в приборках дизельних авто.
 2. Індикатор активації системи обмеження швидкості машини.
 3. Жовтогарячий значок Check Engine, що свідчить про необхідність діагностики автомобіля, повинен з'являтися завжди при включенні запалювання, але після запуску мотор гасне. Якщо при заведеному двигуні з'явився цей індикатор, це свідчить про те, що силового агрегату потрібна діагностика. У тому випадку, якщо індикатор блимає, це говорить про те, що в системі запалювання відсутня стабільне новоутворення. У цьому випадку частота обертів двигуна повинна бути зменшена до того моменту, поки індикатор не перестане горіти.
 4. Лампочка активації передніх противотуманок.
 5. Електронний тахометр. Даний прилад призначений для демонстрування частоти обертання колінвала. Обороти зазначаються в тисячах.
 6. Лівий інформаційний екран. На ньому демонструється інформація щодо рівня пального в баку, температури антифризу при працюючому ДВЗ, а також положення важеля трансмісії.
 7. Індикатор активації лівого поворотника, виконаний у вигляді зеленої стрілки, завжди автоматично включається при повороті підрульового поворотного важеля. Якщо лампочка почала блимати в два рази частіше, ніж зазвичай, це говорить про те, що в одній з поворотних фар перегоріла лампа. Якщо ж значок горить без перерви або зовсім не блимає, то скоріше всього, в електричної ланцюга виникла проблема.
 8. Значок активації дальнього освітлення, виконаний у вигляді синьої фари.
 9. Індикатор активації зовнішнього світу, завжди спалахує при включенні габаритів.
 10. Правий поворотник, виконаний у вигляді зеленої стрілки.
 11. Спідометр — один з основних приладів, на який водій звертає увагу найчастіше. Це пристрій визначає швидкість руху транспортного засобу.
 12. Правий інформаційний екран. Коли водій вмикає запалювання, на ньому відображаються дані по температурі повітря зовні, дати і часу. Також тут вказується інформація про поїздку, включаючи обсяг споживання пального і пройдений кілометраж, дані про середній швидкості машини, різні попереджувальні повідомлення. На цьому дисплеї також виводиться час з моменту запуску мотора.
 13. Лампочка, що з'являється при активації задніх туманок.
 14. Значок, який активується у випадку несправностей в роботі системи АБС. Він повинен завжди з'являтися при включенні запалювання, але після запуску мотора він повинен пропасти. Якщо ж лампочка горить на занедбаному силовому агрегаті, це говорить про несправності в роботі системи.
 15. Символ стану роботи системи регулювання кута нахилу освітлення оптики. Такий індикатор є тільки в приладових панелях, автомобілі яких оснащені ксеноном.
 16. Символ працездатності системи. Як і у випадку з іншими вузлами, повинен з'являтися тільки при включенні запалення.
 17. Значок працездатності системи пасивної безпеки на панелі приладів виконаний у вигляді лампочки червоного кольору. Якщо індикатор став горіти при заведеному двигуні, то необхідно провести діагностику системи Airbag.
 18. Індикатор працездатності пристрою передпускового підігріву двигуна, такий значок є тільки в приборках автомобілів, що працюють на дизелі.
 19. Світлодіодний символ системи контролю пристебнутих ременів безпеки. Завжди з'являється при активації запалювання, але якщо водій або пасажир їде з не пристебнутим ременем, то буде горіти і під час руху. Також при включеному індикаторі буде лунати відповідний звуковий сигнал.
 20. Символ активації механізму обмеження швидкості.
 21. Регуляторний пристрій освітлення приладової панелі, а також клавіша для перемикання показань на правому екрані.
 22. Символ включеної передачі, використовується тільки в машинах з механічною, а також роботизованою трансмісією.
 23. Цей індикатор являє собою пристрій, що контролює стан основних систем авто, свідчення про роботу яких виводяться на правий екран. З'являється тільки при появі несправностей у роботі цих систем.
 24. Клавіша, використовується для перемикання режимів перегляду на правому екрані.
 25. Символ активації ручного гальма, завжди горить при включеному ручнику. Якщо в роботі гальмівної системи з'являються неполадки, цей індикатор також буде горіти — наприклад, при нестачі гальмівної рідини.
 26. Значок, який з'являється при виявленні неполадок в роботі роботизованої трансмісії.
 27. Діодний індикатор, що говорить про появу проблем в роботі електропривода.
 28. Символ розряду АКБ. Якщо він горить при запущеному двигуні, то потрібно перевірити заряд батареї і дозарядить її в разі необхідності (автор відео — Олексій Валерійович).

Можливі несправності

Коротко про несправності прибирання:

 1. Перегорання індикатора. Найпростіша в плані вирішення проблеми несправність. Перегорілий індикатор потрібно замінити на працездатний.
 2. Приборка невірно виводить дані. Наприклад, про витрату палива, температуру мотора і т. д. В цьому випадку, найімовірніше, причина криється в датчиках — наприклад, температури охолоджуючої рідини і т. д. Якщо датчики робітники, то є ймовірність, що дані відправляє невірно блок управління.
 3. Відсутність підсвічування. Така проблема, як правило, обумовлена непрацездатністю дроти живлення, що відповідає за підсвітку.

Система діагностики, яка застосовується в автомобілях фірми «Тойота»

Тепер поговоримо про діагностичних роз'ємах Тойоти Камрі, Королли, Паджеро і інших моделей. Роз'єм для діагностики являє собою штекер, до якого підключається кабель, що використовується для зчитування кодів несправності. Якщо діагностика показала наявність кодів помилок, це говорить про наявність поломок в роботі тих чи інших вузлів. Повна розшифровка кодів дозволить точно дізнатися про несправності, присутніх в авто.

Фотогалерея «Види діагностичних рознімань»

Розташування

Зрозуміло, розташування роз'єму для діагностики може бути різним, в залежності від конструктивних особливостей автомобіля.

приміром, діагностичні виходи можуть перебувати:

 1. В моторному відсіку. Як правило, в такому випадку роз'єм ховається кришкою, на якій є відповідний напис.
 2. В салоні транспортного засобу, навпаки водійського місця, під центральною консоллю.

Голосування

ви Можете самостійно провести діагностику свого авто?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Діагностика Тойоти своїми руками за допомогою комп'ютера»

Докладний відео по діагностиці автомобіля Тойота Рав4 через діагностичний роз'єм допомогою використання ноутбука і програмного забезпечення представлено нижче (автор — канал MrIcemenWhite).


Коментарі та відгуки