Все про заміну масла в двигуні Тойота Королла

Двигун автомобіля Тойота Королла, як і будь-якого іншого транспортного засобу, потребує періодичного обслуговування та діагностики. До цього відноситься і заміна моторного масла. З цієї статті ви дізнаєтеся, яке масло потрібно для заміни в двигуні Тойоти Королли, як часто потрібно змінювати і як загалом виглядає процес заміни.

Готуємося до заміни

В принципі процес заміни рідини в двигуні Тойоти Королли не є надто трудомістким. Головне — це знати ази в цілому і правильно виконувати всі дії, описані в інструкції, щоб все зробити правильно. Отже, розглянемо по порядку всі питання, які можуть вас зацікавити.

Який ММ потрібно лити?

Автомобиль Тойота Королла
Автомобіль Тойота Королла

Зрозуміло, транспортні засоби іноземного виробництва повинні бути якісно виконані, щоб завжди бути на ходу. І Тойота Королла не є винятком. Двигун цього автомобіля має бути залито виключно якісне моторне масло, про що виробник попереджає в сервісному мануалі.

Якісної рідиною є не що інше, як оригінальне моторне масло для двигунів Тойота Королла. Воно так і називається — «Toyota motor oil». Якщо в автомагазинах вашого міста таких витратних матеріалів немає, то ми можемо порекомендувати вам придбати рідина у офіційного дилера або зробити замовлення в інтернеті.

Голосування

Як часто ви міняєте масло на своєму авто?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Скільки лити?

Обсяги двигунів Тойота Королла становлять близько 4.2 літра, в залежності від року випуску та комплектації. Але однозначно відповісти на цей запитання не можна. Вам слід орієнтуватися за кількістю злитою відпрацьованої рідини, щоб знати, скільки конкретно заливати в мотор свого авто.

Або ж почитайте інструкцію по експлуатації свого транспортного засобу. Зазвичай в мануалі виробник вказує об'єм двигуна внутрішнього згоряння, щоб власники могли орієнтуватися, скільки потрібно олії. У будь-якому випадку, щоб вирахувати найбільш точний обсяг, то вам потрібно сервісна книжка. Але в середньому в двигуни Тойота Королла входить не менше 4.2 літра.

Коли потрібно міняти?

Таке питання приходив кожному власнику Тойоти Королли. В принципі, тут терміни заміни рідини такі ж, як і на інших транспортних засоби. У середньому заміну моторного масла на Тойота Королла слід здійснювати не рідше 10 тисяч кілометрів пробігу.

Якщо ви використовуєте неякісний витратний матеріал для двигуна або відчули, що двигун став не так працювати, як раніше, то періодичність заміни можна знизити. Заміну можна здійснити і через 5 тисяч кілометрів пробігу.

Необхідний інструментарій

Перед тим як приступити до робіт, підготуйте:

 • набір гайкових ключів;
 • хрестову викрутку;
 • воронку.

Поетапна інструкція

Для заміни моторного масла заженете свою Тойоту Короллу на підйомник або в гараж з ямою.

 1. Залізьте під днище і, використовуючи викрутку, видалите заглушки захисту картера мотори.
 2. Тепер відкрийте капот і знайдіть горловину для затоки витратного матеріалу. Відкрутіть кришку і заберіть її в сторону.
 3. Потім знову залізьте під днище транспортного засобу і знайдіть зливну пробку. Підставте під неї ємність, в яку ви будете збирати «відпрацювання», і відкрутіть кришку гайковим ключем.
 4. Тепер вам доведеться трохи почекати, доки із системи не вийде все відпрацьоване моторне масло. Як сказано вище, в середньому цей обсяг становить близько 4.2 літра для 1.6-літрових двигунів.
 5. Далі, необхідно демонтувати фільтруючий елемент ММ. Перед демонтажем запам'ятайте його місце розташування. Для цього викрутіть пластиковий захисний ковпак фільтра. Якщо у вас не виходить зробити це руками, то використовуйте ключ ланцюгової або намотайте на корпус фільтра ганчірку. У будь-якому випадку, навіть якщо ви робите це за допомогою ключа, то все одно обмотайте дрантям захисний корпус фільтруючого компонента, щоб не пошкодити його. Демонтуйте ковпак разом з захистом, а потім витягніть безпосередньо сам фільтруючий компонент з ковпака.
 6. Поміняйте фільтр на новий оригінальний. Також зверніть увагу на стан ущільнювальної гумки, яка встановлена на захисному корпусі. Якщо вона знаходиться в більш-менш адекватному стані, то міняти її не має сенсу. Але в комплекті з новим фільтруючим компонентом йде і нова прокладка. Тому, якщо є необхідність, то вам необхідно зробити її заміну. Перед тим як монтувати її на корпус, гумку слід змастити невеликою кількістю моторної рідини.
 7. Далі, вам слід залити моторну рідина в фільтр. Зверніть увагу: витратний матеріал відразу ж почне вбиратися у пористу поверхню. Відповідно, коли масло вбереться, необхідно буде додати ще рідини, щоб ковпак був наполовину повний. Це необхідно зробити для того, щоб у перші секунди після того, як буде включений мотор, видатковий матеріал без затримок вступив на всі клапана.
 8. Потім встановіть фільтруючий елемент в корпусі на місце монтажу і затягніть його. При цьому момент затягування повинен становити не менше 25 Нм.
 9. Тепер приступимо безпосередньо до затоки моторної рідини в систему. Закрутіть зливну пробку, яка знаходиться під днищем, коли з неї перестала витікати відпрацьована рідина. Перед цим перевірте стан пробки, і, якщо необхідно, замініть ущільнювальне кільце, щоб уникнути можливих витоків витратного матеріалу.
 10. Згадайте, в якому положенні перебував захисний корпус з фільтром до демонтажу. Він повинен бути встановлений таким же чином.
 11. Тепер потрібно залити нового масла. Налийте рідини в систему рівно стільки, скільки з неї вийшло. Перелив і недолив виключаються. Після затоки закрийте кришку і перевірте рівень рідини по мітках вимірювального щупа. Вона повинна знаходитися на рівні між позначками MIN і МАХ. Увімкніть двигун і дайте йому прогрітися до нормальної робочої температури. Після цього ще раз здійсніть перевірку рівня витратного матеріалу, якщо потрібно — додайте.

Власне, на це процес завершено. Використовуйте тільки якісний ММ, щоб уникнути можливих проблем з двигуном в майбутньому. Не купуйте занадто дешевий витратний матеріал невідомого виробництва, це може бути небезпечно. Сподіваємося, поданий матеріал допоможе вам впоратися з цією справою.

Відео від В'ячеслава Вітера «Як здійснити заміну моторного рідини в домашніх умовах»

Про те, як змінити витратний матеріал двигуна своїми руками, ви зможете дізнатися з відео.


Коментарі та відгуки