Знаходимо і міняємо запобіжники на автомобілі Тойота Королла самостійно

Електричне обладнання автомобіля Тойота Королла потребу в регулярному обслуговуванні і догляді. В тому числі це стосується і ланцюгів, які захищають обладнання від поломки і перенапруги. Зараз ви зможете дізнатися, де знаходяться запобіжники в автомобілі Тойота Королла, за функціонування яких пристроїв вони відповідають і як провести заміну блоків.

Де знаходиться?

Запобіжники Тойоти Королли розташовані в монтажних блоках. Але в цій моделі не один блок, а декілька, відповідно, схеми для них будуть різними. Один з БЖ знаходиться в салоні транспортного засобу, другий — в підкапотному відсіку. Для більшої наочності ознайомтеся зі схемами БЖ, встановленими в салоні і під капотом.

Голосування

Які автомобілі ви віддаєте перевагу?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

БП в моторному відсіку

Щоб побачити цей блок запобіжників, вам потрібно отримати доступ до моторного відсіку. Він розташований з правої частини, якщо стояти обличчям до капоту. З боку подкрылка, навпаки водійського сидіння, ви зможете побачити пластикову кришку, за якою приховано сам пристрій. Відкривши кришку, на звороті нанесена схема елементів. Також схема компонентів приладу наведена нижче.

Схема БП под капотом с нанесенными цифровыми обозначениями элементов прибора
Схема БЖ під капотом з нанесеними цифровими позначеннями елементів приладу

Вище номерами позначені всі компоненти блоку запобіжників Тойота Королла. Щоб вам було більш зрозуміло, за що вони відповідають, ознайомтеся з їх позначенням нижче.

БП в салоні

Що стосується салонного приладу, то він розташований, як можна було здогадатися, в салоні вашої Тойоти Королли. Зокрема, він знаходиться з лівого боку, якщо сидіти на водійському сидінні, під приладовою панеллю. Щоб дістатися до нього, вам слід відкрити пластикову захисну кришку пристрою. Тут знаходяться як реле, так і безпосередньо запобіжники, схема яких наведена нижче.

Схема цифровых обозначений реле и плавких элементов электрической цепи, расположенных внутри транспортного средства
Схема цифрових позначень реле і плавких елементів електричної ланцюга, розташованих усередині транспортного засобу

Якщо зі схемою блоку все ясно, то перейдемо до позначень, які наведені нижче.

Процедура демонтажу та заміни

Якщо з якоїсь причини вам потрібно було замінити БЖ в салоні або в моторному відсіку, то ми допоможемо вам це зробити.

Демонтаж пристрою в салоні

 1. Спочатку відкрийте капот і вимкніть ваш АКБ від живлення, для цього можна скинути з нього клеми.
 2. Після цього демонтуйте захисну накладку пристрою, розташовану зліва під кермом. Викруткою підніміть кришку і заберіть її в сторону, а потім відкрутіть саморізи, на яких кріпиться сам БЖ.
 3. Виведіть прилад з місця монтажу. Він буде триматися на одних проводах. Всі колодки вам слід промаркувати заздалегідь, щоб не забути розташування елементів. Потім по черзі вимкніть всі дроти і повністю демонтуйте блок запобіжників.
 4. Встановіть ваш новий блок, по черзі підключивши всі джгути з проводами, щоб не заплутатися. Коли всі дроти будуть підключені, закрутіть саморізи, на яких він тримається, і закрийте облицювальну кришку. Щоб перевірити працездатність, одягніть клему на батарею назад.

Демонтаж приладу в моторному відсіку

 1. В принципі, процедура мало чим відрізняється від описаної вище. Різниця тільки в тому, що пристрій розташований в моторному відсіку транспортного засобу Тойота Королла 2008 або інших років. Отже, вимкніть АКБ.
 2. Відкривши моторний відсік, ви вже знаєте, де розташований прилад. Зніміть облицювальну кришку, за якою знаходиться пристрій.
 3. Сам БЖ кріпиться на чотирьох болтах (або на двох, залежно від року та комплектації). Всі болти Тойота Королла 2008 року випуску слід викрутити і відкласти в сторону, щоб не втратити.
 4. Викруткою піддягніть пристрій і вийміть його. Всі проводи слід промаркувати, щоб не переплутати при зворотній установці.
 5. Демонтуйте блок і замінити його на інший. По черзі вставити всі колодки з проводами, підключивши їх правильно. Не забудьте про батарею.

Трохи про експлуатацію

Нижче наведено кілька порад по використанню БЖ. Щоб ваш прилад пропрацював найдовше, дотримуйтеся наведених нижче рекомендацій. Це не складно, до того ж допоможе збільшити ресурс експлуатації.

 1. Не встановлюється у свій БЖ саморобні запобіжники. Регулярна експлуатація таких елементів з часом може призвести до короткими замиканнями, що вам явно не потрібно. Щоб не довелося на дорозі майструвати плавкі нитка з підручних засобів, завжди возите з собою додатковий комплект деталей.
 2. Якщо певне гніздо БЖ підтримує установку ланок одного номіналу, то тільки так і робіть. Монтаж деталей невідповідного номіналу може не тільки викликати коротке замикання, але і привести до виходу з ладу обладнання. А заміна того ж магнітофона чи ремонт приладу обігріву заднього скла завжди вийде дорожче, ніж установка деталі з необхідним номіналом.
 3. Завжди тримайте свій БЖ в чистоті. При попаданні бруду в гнізда можлива некоректна робота певних елементів. Крім того, прилад завжди повинен бути сухим, у нього не повинна потрапляти волога. Якщо так відбувається, то необхідно в терміновому порядку усунути причину появи води в БП.

Відео «Заміна БП на прикладі ВАЗ»

В цьому відео ви можете подивитися процедуру заміни БП на ВАЗ, для Тойоти Королли процес буде схожим.


Коментарі та відгуки

 • Анонім

  Для будь Королли стаття?

  • Спеціаліст av-to.info

   Для Королли 150.