Мастило для супортів МС-1600 — турботливий водій змінює колодки рідше

Оскільки гальмівні супорти забезпечують безпеку водія при водінні, працездатність цих елементів завжди повинна бути на найвищому рівні. А це значить, що як мінімум напрямні повинні бути змазані, інакше про яку працездатності в принципі може йти мова? Детальніше про те, що являє собою універсальна змазка для направляючих МС-1600, ви дізнаєтеся нижче.

Опис змащування

Гальмівні супорти потребують особливого догляду, оскільки в ході експлуатації транспортного засобу ці вузли піддаються впливам:

 • пилу і бруду;
 • різних температур (як дуже низьких, так і критично високих);
 • дорожніх реагентів.
Так выглядят направляющие суппортов
Так виглядають направляючі супортів

Кожен досвідчений автомобіліст знає, що система супортом — це дуже тендітна і ніжна конструкція. В ідеалі супорти повинні плавно пересуватися по напрямних, при цьому пильовики повинні захищати ці елементи від потрапляння бруду на них, а також вологи. При частій експлуатації транспортного засобу і не забезпеченні направляючих належним ТО робота системи може бути порушена. В таких моментах і потрібно використовувати мастило для супортів MC-1600.

Мастило МС-1600 була розроблена і створена фахівцями науково-виробничого центру VMP-AUTO. Зокрема, змазує речовина (далі — СВ) являє собою перший універсальний матеріал для змащення напрямних вітчизняного виробництва. На сьогоднішній день, враховуючи продукцію світового ринку, дане СВ не має аналогів, які можуть бути близькі за своїми властивостями або характеристиками. Також слід зазначити, що до появи МС-1600 не було жодного схожого матеріалу, який можу би використовуватися для змащування гумових компонентів, а також поршнів, колодок і супортів.

Як затверджуються представники компанії-виробника, універсальна змазка для направляючих МС-1600 пройшла величезна кількість різних всіляких випробувань, у тому числі в польових умовах. Більш того, представники відомих у Росії сервісів Volk Brake Performance також здійснили ряд випробувань даного СВ. В результаті цього фахівцями було прийнято рішення використовувати це СВ у своїх сервісах для ремонту супортів.

«Оскільки тепер у нас використовується якісна універсальна змазка для супортів МС-1600, нам вдалося досягти найбільш оптимальних показників при роботі з клієнтами. Зокрема, на 90% знизилося число повернень по гарантії, а наша клієнтська база в цілому значно розширилася», — говорить технічний директор Volk Brake Performance, фахівець у сфері обслуговування гальмівних систем Євген Давидов.

Що стосується властивостей універсальної змащення напрямних МС-1600:

 • СВ може функціонувати в дуже великому діапазоні температур — від -50 до +1 000 градусів;
 • мастило володіє антикорозійними характеристиками, що дозволяє уникнути появи іржі на елементах супортів;
 • речовина надійно і ефективно захищає компоненти гальмівної системи від пригорання і шкідливого впливу на них високих температур в цілому;
 • мастило дозволяє здійснити захист гумових компонентів від деформації;
 • СВ стійко до промивання водою, тому вона може працювати дуже довго;
 • СВ надійно і ефективно захищає елементи гальмівної системи від бруду, пилу і солей;
 • СВ не може взаємодіяти з гальмівними речовинами класів ДОТ 3, ДОТ 4 і ДОТ 5.1.

Показання до застосування

Отже, які ж показання до застосування цього СВ? По-перше, це скрип гальм. Якщо гальма у вашому транспортному засобі почали скрипіти, то згідно з відгуками необхідно використовувати МС-1600. Якщо СВ невеликим шаром наноситься на неробочу поверхню гальмівних колодок, то речовина дозволяє змістити частотний діапазон скрипу. Насправді, скрип все-таки залишиться, але він буде нечутний водієві.

Мастило МС-1600 не може застосовуватися для змащування робочих поверхонь гальмівних дисків і колодок!

Крім того, застосування СВ для супортів актуально в разі необхідності запобігти заклинюванню направляючих. Як же вдається досягти це? СВ з невисоким діапазоном робочих температур вже через кілька місяців можуть повністю вимитися з системи вологою або засохнути. Внаслідок цього втрата рухливості супортів може стати причиною зносу однієї з колодок, але в цьому випадку доведеться міняти все колодки.

Голосування

Користуєтеся ви мастилом для направляючих супортів?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Крім іншого, змащення напрямних дасть можливість захистити елементи від появи іржі і в цілому сприяє більш простий установки і демонтажу. Також можливе використання МС-1600 на поршні. Змазування поршня дозволяє захистити його корозійних процесів.

Які ж проблеми дозволяє усунути мастило:

 • сприяє видаленню від скрипу гальм;
 • запобігає нерівномірний знос колодок;
 • сприяє зниженню гальмівного шляху;
 • запобігає заклинюванню направляючих компонентів системи;
 • не дає пыльникам розбухати;
 • вирішує проблему утрудненого ходу поршня.

Переваги

Обработанные смазкой направляющие
Оброблені мастилом напрямні

Отже, з характеристиками речовини розібралися, тепер перейдемо до переваг. Як і будь-який інший змазує матеріал, МС-1600 має певний список переваг, які автомобіліст отримує від їх використання. Які ж переваги отримує автомобіліст від експлуатації?

Згідно з офіційними даними і відгуками, вони наступні:

 1. МС-1600 дозволяє запобігти прикипание колодок гальмівної системи. Крім того, СВ також не дає прикипіти і інших елементів системи, які працюють при високих температурах. У тому числі мова йде і про кріпильних компонентах вихлопної системи.
 2. СВ для направляючих дає можливість захистити гумові компоненти від більш швидкого руйнування та деформації. Зокрема, мова йде про прокладках та манжетах.
 3. При правильному використанні змазує матеріал багато в чому полегшить хід поршня, а також дозволить забезпечити найбільш оптимальну роботу вже зношених циліндрів. Згідно відгуками, функціонування циліндрів забезпечується без витоку гальмівної рідини.
 4. Як ми вже говорили в попередньому пункті, СВ дозволяє знизити або зовсім видалити скрип від гальмівних колодок.
 5. Речовина володіє дуже високими антикорозійними характеристиками, внаслідок чого ймовірність утворення іржі на елементах системи практично зводиться до нуля.
 6. Завдяки високому показнику адгезії МС-1600 дає можливість захистити робочі поверхні від дії вологи, сольових відкладень, а також пилу. Це є важливою перевагою для власників транспортних засобів, які використовуються в екстремальних і жорстких умовах експлуатації.
 7. Високий діапазон робочих температур дозволяє використовувати МС-1600 навіть у вузлах, що працюють при високих потужностях.
 8. Мастило є універсальною, а це означає, що вона може використовуватися для всіх елементів супортів.
 9. П'яти грамів мастильного матеріалу цілком вистачить для того, щоб повністю обробити комплект колодок. При раціональному використанні, як стверджують представники компанії-виробника, СВ допоможе водієві заощадити близько 1 тисячі рублів на рік.
 10. В цілому збільшує ресурс експлуатації колодок, що також сприяє економії.
 11. Простота в експлуатації і нанесенні.
 12. МС-1600 дозволяє убезпечити гальмівну систему в цілому.

Змінюєте колодки — змастіть супорт!

Які переваги ви отримаєте від використання мастила — ми вже зрозуміли. Так як же правильно здійснюється цей процес? Детальніше ви зможете дізнатися нижче.

Универсальная смазка для направляющих суппортов МС-1600
Універсальна змазка для направляючих супортів МС-1600

Поетапна інструкція

Отже, приступимо до демонтажу і змащення супортів:

 1. Почнемо з передніх коліс. Візьміть домкрат і встановіть його під свій транспортний засіб. Колісну пару потрібно буде зняти, використовуйте для цього відповідний ключ. Коли колеса зняті, вам потрібно відкрутити нижній гвинт і здійснити демонтаж гальмівної колодки.
 2. Потім, коли колодка знята, вам потрібно відкрутити і демонтувати верхній фіксуючий гвинт. Зверніть увагу, в даному випадку патрубок з гальмівної рідиною демонтувати не обов'язково. Деякі автомобілісти рекомендують зробити це, але демонтаж патрубка ніяк не вплине на подальший процес. Після цих дій необхідно демонтувати дужку супорта, яка кріпиться на декількох гвинтах. Саме їх потрібно буде демонтувати.
 3. Далі, приступаємо до демонтажу поршня. Він без проблем витягується з супорта, але не здумайте його силоміць витягувати з супорта. Якщо ви застосуєте силу, можливо, доведеться здійснювати заміну компонента. Тому, щоб правильно здійснити демонтаж поршня, плавно натисніть на педаль гальма. У результаті цього в системі виникне певний тиск, який просто виштовхне поршень назовні. Коли компонент демонтований системи, вам потрібно ретельно закупорити паливну магістраль, щоб у неї не потрапляла пил або бруд. В іншому випадку ви можете зіткнутися з новими проблемами в експлуатації транспортного засобу.
 4. Коли супорт повністю розібраний, його необхідно очистити від бруду, пилу та інших відкладень. Для цього ви можете використовувати спеціальну очищувальну рідина. Супорт має бути вичищений насухо і повністю ос усіх боків, інакше мастило буде марною.
 5. Тепер приступаємо безпосередньо до мастила. Використовуйте МС-1600 для змащування ущільнювальних кілець, пиляків поршня і направляючої, а також самих направляючих. В даному випадку ми порекомендуємо вам використовувати новий ремкомплект, що включає в себе всі ущільнювачі і пильовики. Таким чином, якщо ви не змащуєте зносилися пильовики, а робите це з новими, можна значно збільшити ресурс роботи комплекту в цілому.
 6. Подальша збірка супорта передніх коліс здійснюється в зворотному порядку.
 7. Тепер приступаємо до мастила супортів задніх коліс. Як і в попередньому випадку, транспортний засіб необхідно встановити на домкрат, після чого викрутити гвинти, на яких тримаються колеса, та демонтувати їх.
 8. Потім потрібно від'єднати трос стоянкового гальма. Шплінт, який з'єднує механізм ручного гальма і супорта, слід видалити. Також закупорьте паливну магістраль, бруд і сміття вам тут не потрібен.
 9. Після цих дій необхідно відкрутити кріпильні гвинти, які кріплять супорт. Безпосередньо супорт після цього потрібно отримати, таким чином у вас буде повний доступ до гальмівних колодок.
 10. Самі колодки потрібно зняти. Потім необхідно відкрутити гвинти, які кріплять скобою супорта до елементів підвіски транспортного засобу. Обережно, ці болти ні в якому разі не можна втратити.
 11. Після цього потрібно зняти скобу з фіксаторами і направляючими. Всі подальші дії виробляються аналогічно з тими, що виконувалися для супортів передніх коліс. Всі необхідні елементи ретельно змащуються, щоб проблеми, пов'язані з їх експлуатацією, у майбутньому вас не турбували.
 12. Коли всі дії завершені, вам потрібно здійснити перевірку рівня гальмівної рідини в системі. Не зайвим буде прокачати гальма. В цілому процедура не дуже складна, її цілком можна виконати самотужки.

Пам'ятайте про те, що змащення елементів, які практично відпрацювали свій ресурс експлуатації, є недоцільною. Мастила не допоможе збільшити ресурс зношених деталей, але дасть можливість його збільшити у випадку з новими запчастинами. Тому при заміні гальмівних колодок мастило супорта є обов'язковою умовою.

Відео «Як правильно змастити супорт»

На відео детально показано, як правильно здійснюється мастило супорта.


Коментарі та відгуки

 • Каміл

  Я завжди змащую супорти при заміні колодок, тільки використовую Лікві Молі. На вашому сайті читав про мастило мс-1000, а 1600 — це новий варіант? Взагалі змащування напрямних — справа потрібна.

 • Ростов-папа

  Каміл, мс-1600 дійсно була випущена не так давно. Як я розумію, це модифікована версія МС-1000. До речі, наскільки я помічав, різниця між мс-1000 і Liqui Moly не особливо принципова, знаю точно, що перша добре тримає мороз.

 • Анонім

  А де її замовити?

  • Спеціаліст av-to.info

   Попитайте в автомобільних магазинах або спробуйте замовити в інтернеті.