Лого av-to.info
Система мастила в гальмівній системі

Все про мастило для напрямних супортів Liqui moly

Як відомо, від працездатності гальмівної системи транспортного засобу залежить безпека водія і пасажирів авто. Для того, щоб підвищити якість роботи системи, слід час від часу змащувати її напрямні супорти. Пропонуємо вам дізнатися, що являє собою мастило для супортів Liqui moly і що про цю продукцію думають інші автолюбителі.

Застосування і властивості

За своєю структурою напрямні супорти гальмівної системи являють собою досить складні конструкції. Вони виробляються з високоякісних і технологічних матеріалів, оскільки, як сказано вище, від них залежить безпека і життя всіх пасажирів авто. Крім того, що температура роботи гальмівних дисків в важких умовах експлуатації авто може досягати 500 градусів, також супорти піддаються впливу вологи. Також варто брати до уваги і вплив гальмівної рідини на систему.

Голосування

Чи довіряєте ви відгуками інших споживачів в інтернеті щодо автомобільної продукції?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Тому важкі умови експлуатації напрямних супортів вимагають використання спеціальних змащувальних матеріалів. Як показує практика, неякісні змащувальні матеріали можуть коксованого, вимиватися з направляючих водою, а також розчинятися гальмівною рідиною. Крім цього вони несприятливо впливають на пластикові деталі елемента, а це згодом може призвести до того, що в один прекрасний момент при натисканні на педаль гальма автомобіль не зможе навіть зменшити швидкість. Тому є сенс використання якісної мастила.

Днями під час руху по бездоріжжю став з'являтися якийсь дивний звук. Навіть сказав би, що це стукіт. Особливо відчуваю, що стукіт доноситися з лівого боку, навіть відчуваю вібрації, коли ставлю ногу на педаль гальма. Відразу ж заїхав до знайомого в гараж на яму, зробив візуальний огляд під днищем авто - все нормально. Тобто, люфтів немає, як і не повинно бути. Зняв колеса: колодки відпрацювали приблизно половину свого терміну експлуатації. Єдине, що мене збентежило - це підозріла жижа на напрямних супортах. Справа в мастилі? Її потрібно замінити?

Новые направляющие суппорта в разборе (при их смазке обратите внимание на то, что вещество не должно попадать на резиновые элементы, иначе они вздуются)
Нові напрямні супорта в розборі (при їх мастилі зверніть увагу на те, що речовина не повинна потрапляти на гумові елементи, інакше вони роздуються)

Крім цього, з- під коліс може доноситися додатковий шум і скрип. Тут лякати нічого: як видно, просто прийшов час заново змастити супорти, щоб позбутися від сторонніх звуків. Мастило Liqui Moly є одним з найпопулярніших продуктів для змазування супортів на вітчизняному автомобільному ринку. Продукція цієї компанії давно зарекомендувала себе з позитивного боку. Але так чи ефективний цей змазує матеріал, як його описує виробник? Зараз ми постараємося в це розібратися.

Інструкція по застосуванню

 1. Зніміть колеса і перевірте візуально пилозахисний ковпачок. Якщо є необхідність, то є на ковпачку явно видно ознаки ушкоджень - зробіть його заміну. Потім, за допомогою ганчірки і наждачного паперу очистіть контактну поверхню поршня гальмівного циліндра. Знежирте поверхню розчинником або ацетоном.
 2. Також зробіть очищення контактних поверхонь Т-образних елементів корпусу направляючого супорта. Не забудьте знежирити.
 3. Змастіть поверхні компонента пастою, призначеної для зниження шуму. Зверніть увагу, слід повністю змастити контактні поверхні зверху і знизу елемента. Пам'ятайте про те, що пильовик не повинен стикатися зі змазує рідиною, оскільки він може набрякнути.
 4. Також очистіть Т-подібний кронштейн супорта, після чого змажте його тонким шаром речовини.
 5. Після цього необхідно відкрутити напрямні елементи гальмівного супорта, ретельно змастити їх і встановити в зворотній послідовності.

Види

Liqui Moly Anti-Quietsch-Paste

Цей продукт є найбільш популярним на російському і українському авто-ринках. За основі Anti-Quietsch-Paste представляє собою синтетичний змазує матеріал червоного кольору, в складі якого відсутні наповнювачі. Призначення змащуючого речовини полягає саме в мастилі напрямних супортів гальмівних систем. Що стосується переваг і властивостей, описаних виробником:

 • речовина стійке до дії вологи і пилу, що потрапляє на супорти із зовнішнього середовища, відповідно, сприяє запобіганню виникнення корозії;
 • мастило не проводить електрику;
 • відносна простота в експлуатації;
 • високі властивості ковзання;
 • речовина стійке до високих і низьких температур;
 • ліквідує сторонні скрипи, стуки і шуми, що з'явилися в гальмівній системі;
 • відмінно підійде для транспортних засобів, обладнаних ABS; | || 252
 • в составе смазки отсутствуют кислоты, что позволяет увеличить срок службы направляющих.
Смазывающее вещество для суппортов Liqui Moly Anti-Quietsch-Paste
Змащувальне речовина для супортів Liqui Moly Anti-Quietsch-Paste

Що стосується технічних характеристик: | || 255

 • по своей форме вещество — мазеобразное;
 • в основі рідини лежить суміш із синтетичних і мінеральних речовин;
 • колір мастила, як сказано вище - червоний (це дуже важливо , так як підробки не відповідають цьому кольору);
 • допускається експлуатація речовини в температурному діапазоні від -40 до +250 градусів.

Kupfer-Paste

Ця речовина не так поширене на вітчизняному автомобільному ринку, як Anti-Quietsch- Paste, однак, воно також допускається для експлуатації в гальмівних системах. Kupfer-Paste представляє собою мінеральну мідну пасту, призначення якої полягає в змазуванні поверхонь, що піддаються експлуатації в високих температурах.

Процесс демонтажа переднего колеса для смазывания направляющих суппортов
Процес демонтажу переднього колеса для змащування напрямних супортів

Розглянемо властивості Kupfer-Paste, гарантовані виробником Liqui Moly:

 • високотемпературне речовина, стійке до дії вологи, пилу і бруду;
 • високі адгезійні характеристики;
 • відмінні ущільнювальні характеристики;
 • забезпечення напрямних супортів авто захистом про т виникнення корозії;
 • сприяє захисту супортів від високих навантажень тиску;
 • ліквідує сторонні звуки, в тому числі стуки і шуми напрямних.

Що стосується технічних властивостей:

 • колір речовини - мідний;
 • в основі рідини лежить мінеральне масло;
 • як загусник матеріалу використовується гідроксистеарат літію;
 • показник щільності рідини становить 1.4 г / cм³;
 • допускається експлуатація речовини в температурному діапазоні від -30 до +1100 градусів.
Смазывающее вещество оригинального производства Kupfer-Paste
Змащувальне речовина оригінального виробниц тва Kupfer-Paste

Відгуки

А тепер звернемося до коментарів автомобілістів, які вже використовували мастило від Liqui Moly. Адже ніякі гарні опису товару, надані виробником, не можна порівняти з реальними відгуками споживачів.

Позитивні Негативні
Всім доброго часу доби! Вирішив написати свій коментар з приводу використання мастила для напрямних супортів Liqui Moly. Машина - Daewoo Nexia 2003 року випуску. Близько півроку тому під час їзди зауважив, що почав з'являтися якийсь сторонній звук. Спочатку це був невеликий скрип, з яким я їздив майже два місяці. Але з часом цей звук почав переростати в шум і вже став неабияк дратувати мене. Так ось, поїхав на СТО, там хлопець мене вислухав, швидко відкрутив колесо і сказав, що потрібно змастити направляючі авто. Каже, що старого мастила на них вже немає, звідси і з'являються шуми. І порадив відразу купити мені Liqui Moly. На той момент (три-чотири місяці тому) вона коштувала близько 200 рублів (60-70 гривень) і була однією з найдорожчих в магазині. Але зате проблема шуму відразу ж відпала! Загалом, була така проблема: коли при русі потрапляю на яму, став доноситися якийсь шум. Спочатку я не надавав цьому значення, оскільки звук з'являвся зрідка. Але коли скрип став з'являтися на кожній ямі, вирішив зайнятися цим питанням. Зняв праве колесо, так як шум доносився саме з правого боку. З гальмівними колодками все було нормально начебто. Почитав відгуки автомобілістів в інтернеті і зробив висновок, що потрібно змастити направляючі, тим більше що коли я звернув на них увагу, то зрозумів, що зі змазкою щось не так. Придбав саму дорогу мастило Liqui Moly Kupfer-Paste, яка на той момент коштувала близько 500 рублів, але, на жаль, вона не допомогла. Хоча змастив я все правильно - все труться елементи. Ось і вір після цього іншим відгуками - навколо один обман.
Стандартні речовини типу графітової мастила або Литол-24 вже давно не актуальні! По-перше, вони не можуть нормально функціонувати при високих температурах (а їх робочі температури становлять від 65 до 100 градусів). А під час їзди температура в напрямних може досягати 300 градусів і більше! По-друге, їх ресурс служби в порівнянні з Liqui Moly значно нижче! Liqui Moly - це все-таки закордонне якість, з яким не посперечаєшся! Тим більше, що це змащення, на відміну від графітової, була розроблена і створена спеціально для напрямних, ось і робіть висновки! Багато читав про мастило Liqui Moly в інтернеті. Прийняв рішення скористатися ці речовиною при заміні направляючих. Час зміни супортів прийшло, так як гумки на них потріскалися і я вирішив не затягувати із заміною (машина ВАЗ 2109). Змазав все як треба. Минуло близько півроку, і лівий супорт просто тріснув. Благо, я встиг вчасно це побачити. Стан правого супорта теж оцінювався як незадовільний. Скажете, погана якість деталей? Я так не думаю, оскільки купував оригінальні супорти і в їх якості я впевнений. По всій видимості, Liqui Moly - не такий вже якісний продукт, як його описують.
Хочу зазначити, що я довгий час взагалі не використовував мастило. Вірніше, коли поміняв напрямні на колесах (близько трьох років тому), мені їх чимось змастили і, по всій видимості, хорошим речовиною, так як три роки я практично не знав проблем зі сторонніми звуками. Потім з'явилися шуми. Природно, в першу чергу я перевірив гальмівні диски і колодки, але вони були в нормальному стані і можуть відпрацювати ще не менше 10 тисяч кілометрів. Тому я зняв колеса, прочистив їх від старого мастила, знежирити і змастив заново. На мій подив, шуми пропали, спасибі Liqui Moly. Відразу хочу сказати - змащувати матеріал Liqui Moly - повний відстій! На машині дружини (Хендай Елантра) потрібно було змастити направляючі, оскільки з'явився скрип. Змазав - вистачило приблизно на два тижні. Після цього мастило как-будто кудись зникла. скоріше за все, її змило водою або «тормозухой». використовував Литол-24 - дружина їздить вже півроку не скаржачись. Та ж фігня і з моїм Рено Сандеро. Замінив напрямні, вирішив їх змастити, але буквально через тиждень з'явився скрип. Замінив Liqui Moly на Литол, і все як рукою зняло. То чи є сенс переплачувати?
Я вам скажу так: краще один раз трохи переплатити і купити хорошу мастило, ніж потім їздити і постійно чути скрип. У мого сусіда була така проблема, але він забив на цю справу і в результаті через півроку десь у нього проржавіли напрямні і мало не злетіло праве колесо під час руху! Як з'ясувалося пізніше, він взагалі ніколи не змащував супорти і мало не зіпсував себе і свою маленьку дитину! А все через те, що він, бачте, звик до скрипу і вирішив не займатися цим питанням. Я теж якось користувався Liqui Moly. Спочатку все було нормально, мастило себе виправдала, але потім чи то її якість зіпсувалося, то чи попався на підробку. Загалом, не допомагає. Хоча, використовуючи більш дешеві аналоги, можна домогтися кращого ефекту!
Смазывающий материал для направляющих Kupfer-Paste оригинального медного цвета
Змащуючий матеріал для напрямних Kupfer-Paste оригінального мідного кольору

Як ви зрозуміли, думки автомобілістів про змащувальних речовин розділилися. Одні вважають Liqui Moly якісної мастилом для напрямних супортів, інші знаходять недоліки в її експлуатації. Так чи інакше, мастило не може гарантувати вічну роботу супортів, однак, якісне речовина цілком може збільшити ресурс служби елементів гальмівної системи. Зрозуміло, при нанесенні матеріалу на напрямні, необхідно повністю ліквідувати пил, бруд і вологу, яка може зібратися на супортах.

Тільки таким чином дію мастила може бути по-справжньому ефективним. Якщо ви не знежирюють поверхню супортів, то є велика ймовірність того, що речовина просто розмиє водою або гальмівною рідиною, а значить, його експлуатація буде марною.

Голосування

Дайте оцінку мастила Liqui Moly

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Крім того, не забувайте про те, що мастило повинна бути якісною і оригінального виробництва. Оригінал проводиться в Німеччині, але представництва компанії є в Росії і на Україні, так що етикетка українською або російською мовами не повинна вас бентежити. Головне, щоб речовина була німецького виробництва.

Також варто додати, що часто підробку можна обчислити за кольором, невідповідному оригіналу. Як сказано вище, колір оригінальної продукції Anti-Quietsch-Paste і Liqui Moly Kupfer-Paste є корисним і мідним відповідно. якщо ви придбали мастило іншого кольору, то краще утриматися від її використання.

Відео «Мастило для гальмівної системи Liqui Moly Bremsen-Anti-Quietsch-Paste»

У цьому відео розповідається про властивості мастила, а також про те, як правильно наносити речовина на супорти.