Вибираємо захист картера для Шкоди Октавія А7

Більшість водіїв, які люблять свій автомобіль намагаються всіляко його прикрасити і модернізувати. Але часом про захист двигуна мало замислюються. Стаття присвячена цьому питанню: захист картера на Шкода Октавія А7, її значення, види та характеристики.

Для чого потрібна захист картера

Часто іноземні автовиробники не враховують специфіку російських доріг і не захищають належним чином двигун автомобіля. У кращому випадку картер і його деталі захищені пластиковою кришкою або гумовими пиляками. Це максимум, який можна побачити на іномарках. Причому, навіть ця захист недостатня за розмірами і не повністю захищає двигун від попадання бруду.

останнім часом, враховуючи вимоги російських автолюбителів, виробники іномарок стали комплектувати свої авто захистом або пропонувати її в якості додаткового обладнання. Для установки навіть передбачені отвори в кузові для кріплення.

Открытый моторный отсек Шкода Октавия
Відкритий моторний відсік Шкода Октавія

Картер автомобіля складається з верхньої та нижньої частини. Верхня пов'язана з блоком циліндрів і не піддається механічним впливам. Нижня – це піддон, в якому знаходиться масло для двигуна, який виконує роль резервуара. Зазвичай він виготовлений з тонкої листової сталі. Верхня і нижня частини з'єднуються болтами, а між ними на стику встановлюється прокладка для забезпечення герметичності.

Пошкодити піддон можна при наїзді на каміння, брили льоду, дорожній сміття та інші перешкоди. Якщо з піддону повністю витече масло внаслідок значних пошкоджень, то подальше самостійне пересування машини буде неможливо. Якщо пошкодження невелике у вигляді вм'ятини, це призводить до погіршення роботи насоса і падіння тиску масла. Те ж саме відбувається при появі непомітних тріщин у піддоні — масло буде поступово виливатися, а тиск падатиме. У цьому випадку мотору доведеться працювати при низькому тиску, він може перегрітися і потрібно його капітальний ремонт.

Захистить картер Шкода Октавія А7 від механічних пошкоджень установка на нього захисту. При цьому вона повинна закривати весь моторний відсік, так як інші деталі і вузли двигуна, розташовані в нижній точці автомобіля, також потрібно захистити.

Голосування

У вас встановлений захист картера на автомобілі?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Яку вибрати?

Захист виробляють відповідно до особливостей конструкції певного автомобіля. При її виготовленні враховується тип кузова, тип коробки перемикання передач, об'єм двигуна, комплектація та інші фактори. Тому при виборі треба виходити з перерахованих параметрів.

Характеристики і особливості

Захист картера виглядає у вигляді металевого або композиційної листа з великою жорсткістю, необхідної для запобігання ударів від гострих і твердих перешкод на дорозі під час руху автомобіля. Лист є щитом для двигуна, його завдання – перенести енергію при отриманні удару на силові елементи кузова і шасі. Тому важливо, щоб він кріпився до несучих елементів рами авто.

Враховуючи покладені на захист функції, до неї пред'являються особливі вимоги:

 1. Жорсткість: чим вище коефіцієнт жорсткості, тим ефективніше захищається картер. Сила можливих ударів розподіляється по периметру кріплення, тим самим виключаючи ризик пошкодження вузлів і агрегатів під захисною кришкою.
 2. Міцність. При наїзді на перешкоду захист не повинна зламатися.
 3. Відстань між картером і захисною кришкою повинно складати приблизно 25 див.
 4. При ударі захист повинна володіти пружною деформацією, яка не повинна бути більше зазору між захистом і картером.
 5. При зіткненні силовий агрегат повинен йти вниз, а не в салон. Досягається це, якщо захисна кришка має поздовжній профіль з прогином.
 6. Повинні бути технологічні отвори, через які будуть доступні зливні пробки картера для виконання техобслуговування.
 7. Кріпильні елементи повинні витримувати силу ударів при зіткненні з перешкодою.
 8. Захисна кришка не повинна заважати природної вентиляції і охолодження двигуна.
 9. Чим міцніше і жорсткіше захист картера, тим вона важча, тому її вага повинен знаходиться в допустимих межах.

Існують наступні види захисту картера:

 • Сталева. Отримала найбільше поширення за високі міцнісні характеристики і досить низьку вартість. Недоліком є непоказний зовнішній вигляд, тому встановлюється на недорогі моделі. Товщина листів 2 або 3 мм забезпечує достатню міцність і жорсткість.
 • Алюмінієва. Завдяки меншій щільності, ніж у сталі, алюмінієві листи легше при однаковій товщині. Так як листи необхідно гнути, вибирається м'який матеріал, який не такий міцний, як сталь. Якщо робити товщину алюмінієвих листів 8-10 мм, то захист буде надійним, але втрачається перевага ваги. Такий захист встановлюють на гоночних машинах. У магазинах реалізуються вироби, виготовлені з листів 4-5 мм, поступаються міцністю двухмиллиметровым сталевим. Алюмінієві вироби мають привабливий зовнішній вигляд, але вартість їх набагато вище сталевих.
 • З нержавійки. Нержавіючі листи за своїми характеристиками не поступаються виробам із звичайної сталі, але мають гарний зовнішній вигляд. Такий захист встановлюється на дорогих іномарках, граючи додатково декоративну роль.
 • Композитна. Це найбільш просунута захист, яка виготовляється зі скловолокна із застосуванням новітніх технологій. При меншій вазі, вироби з композитних матеріалів не поступаються міцністю стали. Недоліком є те, що захист з сталі після удару можна вирівняти, а рубане скловолокно лопне і доведеться купувати новий виріб. Мінусом є і велика вартість виробів зі скловолокна.

Основною перевагою цих матеріалів, є можливість створювати складні форми. Завдяки цьому вони добре прилягають до підрамника.

Захист картера на Шкода Октавія А7 являє собою металевий лист, який здатний захистити двигун автомобіля від потрапляння дрібних камінчиків, піску, бруду, атмосферних опадів, а також від ударів гострих та твердих предметів. Товщина металевого листа від 2 до 5 мм Матеріалом для виготовлення захисного щита використовують сталь, алюміній і оцинковану сталь.

Оригинальная защитная крышка двигателя Шкода Октавия А7
Оригінальна захист двигуна Шкода Октавія А7

Захист картера Шкода Октавія А7 – універсальна, вона підходить як для дизельних, так і для авто на бензині, для люби видів трансмісій. Її перевага перед аналогами в тому, що вона кріпиться за допомогою бічних кронштейнів на підрамник машини без використання балки. Таким чином, зазор між патрубком кондиціонера і захистом становить 5 см, при цьому кліренс автомобіля не зменшується.

Внешний вид изделия с креплениями
Зовнішній вигляд виробу з кріпленнями

Таким чином, використання установка захисту дає наступні переваги:

 • вузли, механізми та агрегати будуть захищені від механічних пошкоджень при наїзді на які-небудь перешкоди;
 • моторний відсік буде захищений від бруду, тим самим буде зберігати тепловий режим роботи двигуна і обладнання.
 • ремені, приводи, датчики, електрообладнання, захищені від попадання бруду і води, будуть довше служити.

Захист двигуна на Октавію має отвори, що покращує вентиляцію, ребра жорсткості збільшують надійність конструкції, порошкове фарбування захищає виріб від корозії.

Установка

При установці захисту картера слід враховувати наступні рекомендації:

 • кріплення повинно здійснюватися до силових елементів рами – підрамника, лонжеронам, швартовочних проушинам, поперечній балці підвіски;
 • жорсткість і міцність досягається за рахунок збільшення кількості ребер жорсткості, тому бажано встановлювати захист, має глибокий профіль, яка виготовлена в індивідуальному штампі;
 • захисна кришка повинна бути з цільного листа, так як зварні шви не дадуть необхідної міцності і жорсткості;
 • щоб визначити жорсткість захисту картера, потрібно покласти її на землю опуклої частина вгору і встати на неї. Від ваги 80 – 90 кг у надійної захисної кришки прогин буде не більше 20-25 см. При більшому прогині це буде пильник;
 • поздовжній профіль з вигином повинен забезпечувати безпеку при аварії.

Для установки краще вибирати оригінальні вироби, так як в них технологічні лючки, отвори для кріплення, інші деталі відповідають деталям, розташованим на днище машини. У комплекті з кришкою йдуть кріпильні елементи, тому установку можна виконати своїми руками. Тим більше до оригінальної захист картера завжди додається інструкція по установці.

Таким чином, правильно підібрана і встановлена захист картера на Шкода Октавія А7, захистить вузли і агрегати двигуна від механічних пошкоджень, бруду та води, збільшуючи тим самим термін експлуатації автомобіля. Одним з найкращих варіантів є захист Матадор, яка відповідає всім пропонованим вимогам.

Відео «Вибір захисту картера»

В цьому відео надано рекомендації з вибору захисної кришки на автомобіль.


Коментарі та відгуки

 • Ержан

  Казахстан. Потрібна захист на шкода октавія 2014 року. Караганда.