Як правильно вибрати щітки склоочисника для Шкоди Рапід, Октавії і Єті

Якісно очищене лобове скло знижує ризик потрапити в аварію під час випадання атмосферних опадів. Цю функцію виконує склоочисник, частиною якого є двірники. У статті розглядаються щітки склоочисника Шкода Рапід, Октавії і Єті: види, розміри, способи кріплення. Даються поради щодо вибору очисників скла з прикладом виробників.

Розміри щіток

Від розмірів щіток залежить якість очищення поверхні скла. Але керуватися принципом, чим більше, тим краще, не варто. Занадто довгі будуть зачіпати окантовку, що може призвести до виходу з ладу склоочисника. Тому підбирати їх потрібно строго за розмірами (автор відео — Lobanov Alexander).

Розмір водійських щітки для Єті становить 600 мм, для пасажирської -480 мм. Задній двірник Шкода Йеті повинен мати розмір 280 мм.

Існує три покоління щіток склоочисника Шкода Октавія — їх розміри наступні:

Покоління Двірник водія Двірник пасажира Задній
1 530 мм (21") 475 мм (19") 350 мм (14")
2 600 мм (24") 475 мм (19") З50 мм (14")
3 600 мм (24") 475 мм (19") 350 мм (14")

Різниця в розмірах водійських щіток пов'язана з тим, що виробники змінили параметри лобового скла для А5. Тому щітки склоочисника Шкода Октавія А7 і А5 вирішили збільшити розмір гумок на 7 див. Це дозволяє очищати велику поверхню без розлучень і потоків води.

Для двірників Шкода Октавія A7 не можна використовувати для заміни щітки попередніх поколінь, так як вони відрізняються типом трапеції і системою кріплення гумок. Задні двірники мають однакові параметри, тому взаємозамінні.

Види двірників і типи їх кріплення

На сучасних автомобілях щітки мають різне кріплення. Тому перед покупкою слід визначити, який вид використовується на даному автомобілі.

Існує кілька типів кріплення:

  1. «Гачок» (Hook) — самий популярний тип кріплення, який в основному використовується для каркасних двірників. Мають позначення U або J. Можуть бути різних розмірів.
  2. Side pin — також один з найбільш популярних типів кріплення. Інша його назва «Бічній штир». Це надійне кріплення, що має просту і міцну конструкцію.
  3. Push Button має другу назву «Кнопка». Кріплення даного типу можуть мати засувки з різною шириною. Саме цей тип кріплень встановлюється на автомобілях Шкода.
  4. Pinch табуляції, зване «Вусиками» або «Боковим притиском».
  5. Bayonet. Інша назва — «Штыковый замок» або «Багнет». Це самий маленький тип за розмірами з простою конструкцією. Зустрічаються модифікації, що мають два отвори для кріплення за допомогою гвинтів. Вони використовуються на вантажному транспорті.
  6. Pin lock має іншу назву «Фіксатор» або «Штифт», розроблений німецькими інженерами.
  7. Multi-Clip. Так як з'явилася велика кількість машин з кріпленням Special-Clip, фірма BOSCH розробила серію Aerotwin з кріпленням Multi-Clip. Адаптер реалізується в зборі, тому його легко і швидко можна встановити на будь-яку модель автомобіля. Він підходить для кріплення Push button, яке використовується на Шкоді.
Типи кріплення очищувачів

Щоб правильно підібрати склоочисники, треба зняти встановлені щітки і визначити вид кріплення.

Крім кріплення, двірники відрізняються конструкцією.

Виробники випускають три види:

  1. Каркасні. Вони вважаються класичними і користуються популярністю завдяки таким перевагам: мають жорстку конструкцію, низьку вартість, щільно прилягають до поверхні скла, є варіанти з аеродинамічним спойлером. Недоліком є швидке розхитування конструкції, з-за чого гумки гірше прилягають до поверхні, з'являються пропуски, і вони потребують заміни.
  2. Безкаркасні. Корпус являє собою конструкцію з пластикових і гумових деталей. Гумове лезо знаходиться між металевих пластин. Це дає можливість міняти зношені гумки. Так як дані очисники з формою спойлера, вони мають високі аеродинамічні характеристики. Один з плюсів є безшумність при роботі. Мінус – недостатня універсальність. Іноді потребують адаптера, щоб їх закріпити.
  3. Гібридні. Поєднують в собі плюси обох типів: мають більш міцний каркас, якісно очищають скло, щільно прилягають до дуже опуклим склу, не обмерзають, довговічні, універсальні і можуть використовуватися на будь-якої моделі автомобіля. Недолік – висока вартість.

Крім того, існують ще зимовий вид щіток. Це каркасні двірники, але упаковані в чохол, який не дає їм обмерзати. Їх легше обслуговувати, але користуватися ними можна тільки в зимовий час. Крім того, існує підвид зимових щіток з підігрівом. Їх простіше обслуговувати взимку, навіть полій на них швидко тане.

Рекомендації щодо вибору

Незважаючи на переваги інших виробників, фахівці рекомендують все ж вибирати оригінали.

Виробники

Двірники та гумки для них, які придатні для різних марок Шкоди, випускаються багатьма виробниками. На офіційному сайті відомої фірми Bosch можна підібрати відповідну модель для Шкоди Октавія , Йєті і Рапід.

Недорога лінійка щіток Bosch Eco має металевий каркас, добре підходить для теплої погоди. Гумки виготовлені з каучуку, які можна міняти по мірі зносу. Для любителів швидкої їзди хороший варіант – серія Bosch Aerotwin. Їх можна використовувати протягом усього року. Вони прекрасно очищають поверхню скла, справляючись з будь-якими забрудненнями. На очисниках встановлена двокомпонентна гумка, яка добре переносить перепади температур.

Не менш знаменита фірма Denso виробляє двірники з підігрівом. Вони створені на основі інноваційних технологій і не тільки не поступаються оригіналам, але і перевершують їх за якістю і функціоналу.

Великою популярністю користуються всесезонні безкаркасні двірники Wiperblades. Переваги: дуже щільно прилягають до скла, безшумно працюють, довговічні, надійні з доступною ціною.

Щітки фірми Wiperblades

Безпеку і комфорт забезпечать двірники фірми Trico. Вироби серії Flex здатні якісно очищати скло до 1,5 млн. циклів. Швидко очищають поверхню склоочисники лінійки Hybrid, економно витрачають очищувальну рідина, безшумно працюють. Для зимового сезону краще вибирати Ice і Force. Завдяки конструкції вони не примерзають, якісно очищають скло від снігу і льоду.

Ціна питання

Ціна двірників залежить від матеріалу виготовлення, типу кріплення. Вироби відомих виробників коштують дорожче, але вони відрізняються високою якістю. Хоча є ризик придбати підробку.

Не варто економити на щітках, так як від якості очищення скла залежить не тільки комфортність поїздки, але і безпека.

Голосування

Які двірники встановлені на вашому автомобілі

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Заміна очисників скла Октавія А5»

В цьому ролику показано, як можна замінити двірники на Шкода Октавія А5 (автор відео – Octavia-А5).


Коментарі та відгуки