Лого av-to.info
Renault Scenic | || 185

Щиток приборов на автомобилях Рено Сценик 2: от теории до практических занятий

панель приладів є сполучною ланкою між бортовим комп'ютером автомобіля і його основними агрегатами, а також водієм транспортного засобу. Саме тому, сідаючи за кермо автомобіля, людина в першу чергу стикається з приборки, на якій вказані основні параметри машини. Що являє собою щиток приладів Сценик 2, що позначають нанесені на нього індикатори і які несправності можуть статися в його роботі - читайте в цій статті.

Описание и расположение индикаторов и приборов на панели

Обозначение индикаторов и датчиков приборки
Позначення індикаторів і датчиків приборки

Почнемо з опису значків на приборке:

 1. У самому верху на щитку приладів встановлені світлові індикатори - лампочки, які призначені для позначений ия різних параметрів. Розглянемо їх призначення, зліва направо:
  1. Символ системи подушок безпеки авто. Може загорятися завжди при включенні запалювання, однак після запуску силового агрегату цей значок повинен пропасти. Якщо він продовжує горіти або блимати, це говорить про несправності в роботі системи подушок. Можливо, вони вже зносилися (зазвичай подушки встановлюються на перші 10-15 років експлуатації авто, потім їх необхідно міняти). Також є ймовірність, що причина криється в що вийшов з ладу датчик подушок або окисленні його контактів в результаті впливу вологи.
  2. Наступний індикатор - буква лямбда в трикутнику, з самого початку не використовується. Він може використовуватися для підключення інших електросистем і позначення їх несправності. Якщо символ постійно горить, найімовірніше, це свідчить про замиканні контактів на приборке.
  3. Значок несправності системи ABS. Він також загоряється завжди, коли водій провертає ключ у замку запалювання, але пропадає після старту двигуна. Поява лампочки при запущеному двигуні може повідомити про будь-які несправності в роботі системи ABS - можливо, причина полягає в блоці управління, але в першу чергу необхідно перевірити працездатність датчиків. Найчастіше їх контакти просто окислюються, що обумовлює блимання індикатора на панелі.
  4. Значок низького обсягу рідини в розширювальному бачку омивача скла. Цей індикатор також загоряється при активації запалювання. Якщо він продовжує горіти після запуску мотора, це може свідчити про низький рівень рідини в резервуарі. Необхідно долити воду або омивач в бачок. Якщо ж резервуар повний, то скоріше за все, індикатор вас «обманює» - потрібно перевірити якість підключення контактів на датчику, можливо, лампочка замкнула на самій приборке.
  5. Значок включення задніх противотуманок. Завжди горить при активації цього типу освітлення. Якщо ви включили задні протитуманні ліхтарі, а індикатор загорівся, то скоріше за все, або перегоріла сама лампочка, або пошкоджена проводка.
  6. Теж противотуманки, тільки тепер передні.
  7. Наступний символ - активації ближнього освітлення. Загоряється завжди при включенні фар. Якщо не горить - перевірте проводку і саму лампочку на приборке.
  8. Значок працездатності штатної протиугінної установки - іммобілайзера. Це пристрій ставиться для запобігання викрадення транспортного засобу - в разі злому автомобіля і при спробі несанкціонованого запуску мотора система заблокує двигун. Відповідно, рух на машині буде неможливо.
   Даний індикатор повинен блимати або горіти при постановці авто на охорону - за допомогою центрального замка або сигналізації, неважливо. Тобто коли машина замкнені, він в будь-якому випадку буде блимати. Якщо ж символ горить на заведеному двигуні, необхідно звернутися на СТО за допомогою. Самостійно лізти в блок управління іммобілайзером ми не рекомендуємо, так як якщо ви допустите помилку, це може привести до повного блокування силового агрегату.
  9. Значок активації далекого освітлення. Завжди з'являється при включенні дальнього світла, при активації запалювання на приладовій панелі горіти не повинен. Може спалахнути в разі замикання контактів або пошкодження електричного кола.
  10. Символ працездатності системи обігріву заднього скла. Також з'являється тільки при активації цього пристрою, без причини горіти не повинен.
  11. Важливий елемент - символ перегріву каталітичного перетворювача відпрацьованих газів. Якщо він з'являється на приборке, це може супроводжуватися некоректною роботою двигуна. Але, як правило, його поява пов'язана з окисленням контактів або пошкодженням електроланцюзі датчика.
  12. Наступний символ - працездатності системи електричного обігріву лобового скла. Загоряється на приборке в разі активації цього пристрою, просто так горіти не повинен.
  13. Наступний значок дуже важливий - це символ зносу передніх гальмівних колодок. Якщо він з'явився на запущеному двигуні, необхідно вирішувати проблему якомога швидше. Все тому, що ця помилка безпосередньо впливає на безпеку керування транспортним засобом. Якщо проблема не буде вирішена, ви ставите під загрозу безпеку перебування себе і пасажирів в автомобілі під час руху.
  14. Далі, розташована лампочка, яка з'являється при виявленні несправностей в роботі електронних систем авто. Якщо вона з'явилася під час руху, необхідно якомога швидше провести діагностику, причому бажано комп'ютерну. Як показує практика, найчастіше її поява пов'язана з обривами в електроланцюзі і замиканнями, або пошкодженням контактів на роз'ємах контролерів.
  15. Індикатор активації свічок накалу, такий символ є на приладових панелях тільки дизельних автомобілів.
 2. Стрілка, повернена вправо - це символ включення правого поворотника. Починає блимати і видавати характерний звук при перемиканні підрульового перемикача вправо, пропадає після того, як водій завершує маневр. Якщо конструкція самого перемикача пошкоджена, то він може не повертатися на місце автоматично, тоді водієві доведеться робити це рукою.
 3. Тахометр. Призначення цього приладу полягає в демонстрації водієві автомобіля кількості оборотів, з якими крутиться колінчастий вал. Шкала тахометра поділена на ділення - кожний розподіл відповідає одній тисячі оборотів в хвилину.
 4. Значок зниження рівня тиску моторної рідини в ДВС. Загоряється завжди при активації запалювання і зникає після старту силового агрегату. Якщо індикатор загорівся під час руху, необхідно залишити автомобіль і перевірити рівень масла в двигуні - як правило, така проблема обумовлена ​​зниженням рівня. З такою несправністю не рекомендується експлуатація авто, оскільки силовий агрегат може просто вийти з ладу. Необхідно з'ясувати причину витоку і ліквідувати її.
 5. Символ розрядженого автомобільного акумулятора. Коли водій включає запалювання, відбувається діагностика всіх приладів, тому індикатор горить. Але після запуску мотора він повинен зникнути. Якщо ж лампочка продовжує горіти, то скоріше за все, проблема полягає в розряді акумуляторної батареї. Можливо, експлуатація авто без увімкнених споживачів напруги дозволить заповнити заряд хоча б частково, але як правило, в таких ситуація АКБ підлягає зарядці. Рідше, але все ж буває таке, що поява індикатора обумовлено некоректною роботою генератора, а саме виходом з ладу одного з його компонентів або слабким натягом приводного ременя. Так що якщо акумулятор заряджений, то слід провести діагностику генератора.
 6. Спідометр. Тут все просто, спідометр - це прилад, на якому відображається швидкість руху авто в даний момент.
 7. Лічильник загального пробігу транспортного засобу - одометр.
 8. Лічильник добового кілометражу або пробігу за поїздку. | || 240
 9. Клавиша сброса данных о километраже за поездку.
 10. Світловий символ активації ручного гальма. Незалежно від того, чи запущений двигун чи ні, при стоянці машини на ручному гальмі лампочка буде горіти. Якщо ж індикатор з'явився на панелі при відпущеному ручнику, то це свідчить про виниклі несправності в роботі гальмівної системи. Поломки такого плану потрібно вирішувати якнайшвидше, оскільки вони значно впливають на безпеку водія і пасажирів.
 11. Цей індикатор не використовується.
 12. Датчик температури охолоджуючої рідини двигуна зі шкалою. Стрілка приладу на прогрітому двигуні повинна дійти приблизно до середини. Якщо вона йде вище, досягаючи критичної зони, це говорить про те, що температура антифризу збільшилася і, скоріше за все, він скоро закипить або вже закипів. Потрібно зупинити авто і дати двигуну охолонути, на це може знадобитися якийсь час, також бажано з'ясувати причину, по якій це відбулося. Експлуатація авто з перегрітою мотором не допускається, оскільки це призведе до виходу з ладу силового агрегату.
  Якщо антифриз не кипить, а двигун працює в нормальному режимі, можливо, з ладу вийшов датчик температури антифризу. Потрібно перевірити його підключення і контакти, якщо є необхідність - замінити.
 13. Індикатор рівня моторної рідини в ДВС. Не можна допускати, щоб рівень моторної рідини знижувався нижче ніж треба обсягу.
 14. Цей індикатор також вважається одним з найбільш важливих, оскільки його поява на приладовій панелі зазвичай пов'язане з перегрівом силового агрегату. Як правило, він загоряється в тому випадку, якщо стрілка датчика температури охолоджуючої рідини перейшла в критичну зону. Як сказано вище, в разі перегріву двигуна авто потрібно зупинити і дати мотору трохи охолонути.
 15. Наступний символ - мінімального обсягу бензину в баку. З'являється в тому випадку, якщо паливна система починає використовувати резервний запас пального. Довга експлуатація з палаючим індикатором на приборке не допускається - потрібно якомога швидше заправити бак.
 16. Датчик рівня палива в баку. Як правило, про необхідність заправки водії орієнтуються по цьому датчику, а не по індикатору.
 17. Екран комп'ютера.
 18. Символ включення лівого поворотника.
Самая часто встречаемая причина поломки приборки - транзистор irf3710
Сама часто зустрічається причина поломки приборки - транзистор irf3710

Характерні несправності та способи їх усунення

Як і будь-який інший електронний прилад, з часом контрольний щиток може почати «глючить».

Щоб вчасно розпізнати проблему, рекомендуємо ознайомитися з основними несправностями приладових панелей:

 1. Однією з найчастіших проблем, з котор ми стикаються власники Сценик, - це вихід з ладу транзистора IRF3710. Зрозуміло, визначити на око таку несправність просто неможливо, її зможе виявити тільки фахівець після демонтажу приборки. Через поломку цього транзистора щиток може періодично відключатися, буде пропадати підсвічування. Якщо це сталося на початковому етапі, то вирішити проблему можна шляхом заміни транзистора або його перепайки. Якщо затягніть, щиток може просто «накритися».
 2. Якщо приборка дійсно «накрилася», то це більш серйозна проблема. При виході з ладу приладової панелі симптомів може бути безліч, починаючи від перегорання лампочок і їх періодичного миготіння і закінчуючи відмовою в роботі всіх приладів відразу. В даному випадку, якщо ви не володієте знаннями в області електротехніки, то з такою несправність краще відразу звернутися до професіоналів, оскільки пайка плати - справа досить серйозне. Зазвичай перепаять і замінити вийшли з ладу елементи може кожен майстер, але бувають ситуації, коли ремонт просто неможливий.
  Наприклад, на практиці ми стикалися з випадками, коли через необережність водій заливав щиток кави або іншим напоєм, висушував його зовні, але рідина через щілини потрапляла всередину, на саму мікросхему. Перший час приборка працює нормально, навіть коректно, все індикатори включаються вчасно. Але через кілька днів або навіть тижнів щиток може почати «глючить». В результаті діагностики з'ясовується, що через потрапила на плату води і постійно вологості в салоні на схемі стала збиратися цвіль. Грибок повністю руйнує конструктивні елементи плати, тому ремонтувати такий пристрій - безглуздо, зрозуміло, таке буває рідко, але все одно, потрібно бути обережним.
 3. Спідометр не вказує швидкість руху. Така несправність також може бути обумовлена ​​поломкою датчика швидкості, але якщо він знаходиться в робочому стані, то скоріше за все, проблема полягає в самій платі.
 4. Перестала працювати підсвічування - повністю або частково. В даному випадку причина також може критися в платі або в перегорання самого джерела світла, тобто лампочки. Якщо згоріла лампа, в цьому немає нічого складного - щиток потрібно буде просто зняти, розібрати і замінити індикатор. Детальніше про демонтаж ми розповімо нижче. Буває таке, що причина полягає в поганому приляганні контактів патрона індикатора до мікросхеми. Проблему дозволить вирішити загинання контактів. Миготіння індикаторів зазвичай пов'язане з поганою перепайкой.
 5. Не працюють стрілочні прилади - датчик рівня пального, температури антифризу, рівня масла. При такій несправності в першу чергу проводиться діагностика самих датчиків, встановлених на агрегатах - в паливному баку, системі охолодження і двигуні. Проблема може полягати в несправності електричного кола або окисленні контактів. Якщо сам контролер вийшов з ладу, то він змінюється на новий, якщо сталося пошкодження електричного кола, то пошкоджену ділянку проводу потрібно поміняти. Проблема окислення або підгоряння контактів вирішується шляхом їх зачистки або заміни.
 6. Стрілочні прилади працюють, але виводять інформацію некоректно. Якщо проблема криється тільки в одному датчику - наприклад, рівня палива або температури антифризу, то потрібно перевіряти сам контролер. Якщо ж всі прилади відразу перестають показувати правильні дані, то скоріше за все, причину потрібно шукати в мікросхемі.
 7. Частково блимає освітлення на щитку з правого або з лівого боку. Несправності такого роду зазвичай викликані непрацездатністю опорів - конструктивних елементів плати. Як і у випадку з транзистором, проблему дозволить вирішити перепайка контактів опорів.
 8. Всі пристрої працюють нормально, але не вмикає підсвічування. Менш імовірно, що проблема обумовлена ​​перегоранням самих ламп, скоріше за все, причина криється в запобіжному блоці або одному з проводів, що підключаються до приборке. При пошкодженні проводу цю ділянку електричного кола краще замінити, щоб не допустити подібних проблем в майбутньому (колгоспний варіант ремонту ізолентою - не підходить). На відео нижче представлена ​​процедура тестування приборки на прикладі автомобіля Рено Меган (автор відео - Олександр Платонов).

Інструкція по заміні панелі

Перед тим, як зняти контрольний щиток необхідно відключити клеми акумулятора.

Потім можна приступати до процесу:

 1. Для початку необхідно просунути в щілину між центральною консоллю і самим контрольним щитком викрутку з плоским лезом або пластикову карту. Саму декоративну планку після цього необхідно опустити вниз. Щоб не зламати планку, викрутку або карту вставляйте посередині, це дозволить забезпечити рівномірне навантаження.
 2. Коли ви опустіть планку і її пази виявляться вільними, цей декоративний елемент можна буде витягти.
 3. Потім потрібно демонтувати нижню планку, для цього обережно потягніть її на себе і витягніть два бічних фіксатора з центральної консолі. Спочатку слід потягнути трохи вгору, а після цього - на себе.
 4. Зробивши це, необхідно викрутити два самореза, що фіксують контрольний щиток до центральної консолі. Саму панель приладів після цього слід трохи потягнути на себе, це дозволить отримати найбільш зручний і оптимальний доступ до роз'ємів.
 5. Виконавши ці дії, фіксатори даних роз'ємів слід перевести в протилежне становище, після чого з частин контрольного щитка можна витягнути роз'єми . Даний етап вважається одним з найбільш складних, оскільки вимагає вправності, тому будьте обережні і терплячі. Під час вилучення ви можете зіткнутися з труднощами, можливо, доведеться скористатися пінцетом. Постарайтеся не пошкодити роз'єми, інакше їх доведеться міняти.
 6. Наступним етапом буде безпосередньо розбирання контрольного щитка. Тут немає нічого складного - вам потрібно просто викрутити вісім саморізів, які фіксують напівпрозорий пластмасовий екран від самого корпусу пристрою. На цьому етапі також будьте обережні, щоб не пошкодити екран.
 7. Далі, вам необхідно буде підчепити кріплення, які з'єднують верхню частину корпусу контрольного щитка з нижньої. Демонтувати кришку і ви зможете отримати доступ до самої мікросхемі. Якщо ви зняли приборку для заміни лампочок, то міняйте їх і збирайте пристрій - процедура складання здійснюється в зворотній послідовності. Якщо вийшла з ладу сама плата, то ремонт краще довірити фахівцям, оскільки найімовірніше, її доведеться паяти, а це - не просте завдання.

Фотогалерея «Розбір і зняття щитка своїми руками»

Варіанти тюнингу

Тюнінг вважається одним з найпростіших варіантів перетворення ріборной панелі. Особливо він актуальний для старіших авто, коли приладова панель вже втратила свою свіжість, але автовласникові хоче відновити її естетичність.

Є кілька варіантів тюнінгу:

 1. Перетяжка щитка шкірою, кожзамом, дерматином або іншим матеріалом. Така необхідність зазвичай виникає в тому випадку, якщо на корпусі приборки є тріщини, дефекти та інші сліди пошкоджень. Перетяжка дозволить відновити первісний вигляд корпусу пристрою. Перед тим, як приступити до процесу, потрібно зробити розкроювання, а для цього слід врахувати розміри щитка і його форму. Це дозволить запобігти розтяжку матеріалу і утворення складок.
  Для перетяжки в будь-якому випадку доведеться знімати щиток. Для розкрою, як варіант, можна використовувати картон - всі частини розкрою потрібно зшити в одне ціле, також пам'ятаєте про те, що шви завжди ховаються всередину. Оббивний матеріал фіксується на розкроювання за допомогою клею або саморізів.
 2. Установка діодного підсвічування. Цей варіант вважається одним з найпростіших, оскільки вимагає мінімальних трудових витрат. Вам потрібно лише купити сині або білі діоди (можна використовувати зелені, червоні та інші, але перші два варіанти більш оптимальні), розмір яких відповідає розмірам встановлених ламп, встановити їх замість стандартних індикаторів.
  Важливо, щоб цоколь діодних джерел відповідав лампочкам. Якщо просто замінити лампи не виходить, то діодні джерела можна припаяти, в цьому немає нічого складного. Як варіант, можна використовувати диодную стрічку.
 3. Ще один варіант - установка більш свіжих шкал на датчики приборки. Можна змінити їх колір, щоб змінити на краще щиток. Самі шкали можна намалювати самостійно, пошукати в Інтернеті або спробувати купити в магазині. Якщо ви робите їх самостійно або качаєте з Мережі, врахуйте, що їх потрібно точно вирізати відповідно до розміру приборки. Для установки щиток потрібно буде розібрати, зняти скло.
  Щоб встановити нову шкалу, необхідно з датчика зняти стрілку - після закінчення робіт її можна встановити на місце. Як варіант, цей метод тюнінгу можна поєднати з описаним вище, тобто крім монтажу нових шкал, встановити на приборку і діодні лампочки.
 4. Також спосіб тюнінга за допомогою діодів можна поєднати з ще одним методом - фарбуванням приборки люмінесцентною фарбою . Суть цього методу полягає в тому, що цифри і шкали приборки, розкриті люмінесцентною фарбою, під впливом діодного освітлення будуть світитися значно яскравіше.
  Тобто, якщо ви все зробите акуратно, то ваша приборка перетвориться і буде мати унікальний зовнішній вигляд. Але врахуйте, що фарбу потрібно наносити акуратно, оскільки всі нерівності (на цифрах і шкалах) будуть дуже добре видно при включенні діодного світла. До речі, без діодного освітлення цей спосіб тюнінга фактично неефективний. Слід зазначити, що такий варіант вважається одним із самих бюджетних, але вимагає посидючості, терпіння і часу.

Голосування

Чи стикалися ви з проблемами в роботі приладової панелі?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Відео «розбирання і тюнінг приборки в домашніх умовах»

Процедура розбирання, ремонту і тюнінга контрольного щитка на прикладі автомобіля Рено Логан приведена на відео нижче (автор ролика - Микола Ніколаєв).