Лого av-to.info
Renault Megane

Датчики Рено Меган: все самое полезное и нужное для автовладельцев

все більше наших співвітчизників віддають перевагу автомобілям французького виробництва. Незважаючи на гучні заяви багатьох автолюбителів, такі автомобілі, як Сітроен, Пежо і Рено зарекомендували себе як надійні транспортних засобів. Як і будь-які інші авто, ці ТЗ обладнані різними регуляторами, що дозволяють забезпечити нормальну експлуатацію машини. Детальніше про те, що являє собою датчик заднього ходу Рено Меган 2 і за що відповідають інші контролери, читайте в цій статті.

Характеристика і особливості заміни визначників

через те, що моделі Меган 2 оснащуються безліччю різних пристроїв, у автовласника можуть виникнути труднощі в разі необхідності пошуку і заміни регулятора. Нижче пропонуємо ознайомитися з місцем розташування і призначенням контролерів.

Рівня масла

Багато автовласників вважають, що датчик тиску масла і датчик рівня масла - це ідентичні пристрої, але це в корені не вірно. Датчик рівня масла призначений для контролю обсягу видаткової рідини в двигуні, в той час як контролер тиску використовується безпосередньо для визначення показника тиску в системі. Якщо бортовий комп'ютер не виводить на екран інформацію про те, скільки моторної рідини є в ДВС, то скоріше за все, з ладу вийшов саме датчик рівня масла. Це пристрій розташовується на задній частині ДВС, за правою полуосью. Щоб його змінити, потрібно просто відключити контакт харчування девайса і викрутити його за допомогою гайкового ключа.

Контроллер уровня масла для Меган 2
Контролер рівня масла для Меган 2

ДТОЖ

ДТОЖ на другому Мегане встановлений в кожусі термостата. Він використовується для контролю рівня температури холодоагенту, за його свідченнями можна визначити ступінь нагріву двигуна. Якщо відповідна стрілка на приладовій панелі постійно скаче, то скоріше за все, пристрій не працює належним чином.

Є два способи вирішення проблеми:

 • чистка контактів від окислення для забезпечення кращого з'єднання з бортовою мережею; | || 229
 • замена устройства, которая производится путем выкручивания девайса и установкой нового ДТОЖ.

колінвал

Датчик коленвала встановлений трохи нижче корпусу термостата. Якщо ДПКВ виходить з ладу, то двигун в цілому буде працювати менш стабільно, особливо на холодну, поки не прогріється.

Якщо ж контролер положення колінчастого вала зовсім вийшов з ладу, двигун може зовсім стихнути, ознаки несправності регулятора такі :

 • ДВС функціонує нестабільно;
 • машина може різко стихнути;
 • машина може стихнути і відразу ж різко «схопити», тобто ДВС заведеться, практично заглушити;
 • ДВС заводиться через раз (автор відео - канал IZO))) LENTA).

Як можна «вилікувати» датчик положення коленвала:

 • можливо, вийде просто очистити контакти підключення;
 • в випадку обриву ланцюга проводиться заміна проводу;
 • на зчитувальному елементі пристрої зібралася металева стружка, яку потрібно прибрати;
 • пристрою було припинено з ладу.

АБС

на Рено Меган встановлені датчики АБС пасивного типу, його принцип роботи заснований на ефекті Холла. Контролер антиблокувальної системи призначений для зчитування обертання коліс. Відповідно до свідчень, отриманими від чотирьох пристроїв (на кожне колесо по датчику), блок управління розраховує зусилля гальм на окреме колесо. Якщо девайс виходить з ладу, на приборке буде горіти відповідний індикатор, а також напис SERV.

Що стосується несправностей і їх усунення:

 1. Порушення електропроводки. Потрібно продзвонити електроланцюг і очистити контакти, якщо є необхідність.
 2. Якщо є проблеми з обмоткою, то вирішити їх можна тільки методом перемотування котушки.
 3. Якщо обламався клапан або регулятор просто не працює, то для вирішення такої несправності його потрібно буде тільки міняти.
Датчик АБС для Рено Меган 2
Датчик АБС для Рено Меган 2

распредвала

Датчик распредвала або фаз ставиться тільки на мотори об'ємом 1.6 літрів - його призначення полягає у формуванні імпульсу, відповідно до яких ЕБУ встановлює порядок роботи цилиндро . Контролер фаз ставиться на кришці ГБЦ, безпосередньо під ресивером впускний магістралі, поруч з котушкою запалювання циліндра 1.

Для заміни регулятора фаз зробіть наступне:

 1. Вимкніть акумулятор від харчування.
 2. Відключіть підключення до регулятора дроти.
 3. Використовуючи гайковий ключ на 8, викрутити контролер і зробіть його заміну на новий.

Кисню

В автомобілях Рено Меган ставиться по два || | 263 датчика кислорода. Один лямбда-зонд монтується перед каталітичним компонентом, він використовується для регулювання якості горючої суміші з повітря і палива. Слід зазначити, що його показання безпосередньо визначають витрата споживаного двигуном пального. Що стосується другого контролера, то він ставиться вже після каталітичного елементу, призначення цього пристрою полягає в оцінці стану нейтралізатора.

Про несправності пристрою можуть сказати такі симптоми:

 1. Підвищився витрата пального.
 2. Силовий агрегат став в цілому працювати некоректно.
 3. Робота каталізатора порушена, вихлопні гази будуть більш токсичні.

Рівня палива | || 270

Датчик уровня топлива предназначается для измерения объема горючего в бензобаке. Устанавливается этот контроллер в модуле бензонасоса. Основным симптомом неисправности является либо невозможность отображения информации на приборке о состоянии объема топлива, либо некорректная работа стрелки. Стрелка на датчика может произвольно падать или подниматься. Чтобы восстановить работоспособность устройства, можно попытаться подогнуть лапки на контакте поплавка.

Якщо проблема полягає в проводці, то потрібно шукати обрив. Також час від часу потрібно очищати контакти, оскільки через низьку якість палива вони можуть окислюватися.

Відео «Як зробити діагностику і заміну ДУТ в автомобілі Рено»

Детальніше про те, як своїми руками зробити перевірку контролера рівня палива в автомобілі Рено, дивіться на відео нижче (автор ролика - канал Ремонт Рено).

Голосування

Ви знаєте призначення датчиків двигуна?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...