Датчики Рено Меган: все саме корисне і потрібне для автовласників

Все більше наших співвітчизників віддають перевагу автомобілям французького виробництва. Незважаючи на гучні заяви багатьох автолюбителів, такі автомобілі, як Сітроен, Пежо і Рено зарекомендували себе як надійні транспортних засобів. Як і будь-які інші авто, ці ТЗ обладнані різними регуляторами, що дозволяють забезпечити нормальну експлуатацію машини. Детальніше про те, що являє собою датчик заднього ходу Рено Меган 2 і за що відповідають інші контролери, читайте в цій статті.

Характеристика та особливості заміни визначників

З-за того, що моделі Меган 2 оснащуються безліччю різних пристроїв, у автовласника можуть виникнути труднощі в разі необхідності пошуку і заміни регулятора. Нижче пропонуємо ознайомитися з місцем розташування і призначення контролерів.

Рівня масла

Багато автовласників вважають, що датчик тиску масла і датчик рівня масла — це ідентичні пристрої, але це в корені не вірно. Датчик рівня масла призначений для контролю обсягу видаткової рідини в двигуні, в той час як контролер тиску використовується безпосередньо для визначення показника тиску в системі. Якщо бортовий комп'ютер не виводить на екран інформацію про те, скільки моторної рідини є в ДВС, то скоріше всього, з ладу вийшов саме датчик рівня масла. Це пристрій розташовується на задній частині ДВС, за правою піввіссю. Щоб його змінити, потрібно просто відключити контакт харчування девайса і викрутити його за допомогою гайкового ключа.

Контроллер уровня масла для Меган 2
Контролер рівня масла для Меган 2

ДТОЖ

ДТОЖ на другому Мегане встановлений в кожусі термостата. Він використовується для контролю рівня температури холодоагенту, за його показаннями можна визначити ступінь нагрівання двигуна. Якщо відповідна стрілка на приладовій панелі постійно скаче, то скоріше за все, пристрій працює некоректно.

Є два способи вирішення проблеми:

 • чистка контактів від окислення для забезпечення кращого з'єднання з бортовою мережею;
 • заміна пристрою, яка проводиться шляхом викручування девайса і установкою нового ДТОЖ.

Коленвала

Датчик коленвала встановлений трохи нижче корпусу термостата. Якщо ДПКВ виходить з ладу, то двигун в цілому буде працювати менш стабільно, особливо на холодну, поки не прогріється.

Якщо ж контролер положення колінчастого валу зовсім вийшов з ладу двигун може зовсім стихнути, ознаки несправності регулятора такі:

 • ДВЗ функціонує нестабільно;
 • машина може різко стихнути;
 • машина може заглохнути і відразу ж різко «схопити», тобто ДВС заведеться, практично заглушившись;
 • ДВЗ заводиться через раз (автор відео — канал IZO)))LENTA).

Як можна «вилікувати» датчик положення коленвала:

 • можливо, вийде просто очистити контакти підключення;
 • у випадку обриву ланцюга проводиться заміна проводу;
 • на зчитує елемент пристрою зібралася металева стружка, яку потрібно прибрати;
 • пристрій повністю вийшло з ладу.

АБС

На Рено Меган встановлені датчики АБС пасивного типу, його принцип роботи заснований на ефекті Холу. Контролер антиблокувальної системи призначений для зчитування обертання коліс. Згідно зі свідченнями, отриманими від чотирьох пристроїв (на кожне колесо по датчику), блок управління розраховує зусилля гальм на окреме колесо. Якщо девайс виходить з ладу, на приборку буде горіти відповідний індикатор, а також напис SERV.

Що стосується несправностей та їх усунення:

 1. Порушення електропроводки. Потрібно продзвонити електроланцюг і очистити контакти, якщо є необхідність.
 2. Якщо є проблеми з обмоткою, то вирішити їх можна тільки методом обмоткою котушки.
 3. Якщо обламався клапан або регулятор просто не працює, то для вирішення такої несправності його потрібно буде міняти.
Датчик АБС для Рено Меган 2
Датчик АБС для Рено Меган 2

Розподвалу

Датчик распредвала або фаз ставиться тільки на мотори об'ємом 1.6 літрів — його призначення полягає у формуванні імпульсу, згідно з якими ЕБУ встановлює порядок роботи циліндрів. Контролер фаз ставиться на кришці ГБЦ, безпосередньо під ресивером впускний магістралі, поряд з котушкою запалювання циліндра 1.

Для заміни регулятора фаз зробіть наступне:

 1. Від'єднайте акумулятор від харчування.
 2. Від'єднайте підключені до регулятора дроти.
 3. Використовуючи гайковий ключ на 8, викрутіть контролер і зробіть його заміну на новий.

Кисню

В автомобілях Рено Меган ставиться по два датчика кисню . Один лямбда-зонд монтується перед каталітичним компонентом, він використовується для регулювання якості горючої суміші повітря і палива. Слід зазначити, що його показання безпосередньо визначають витрату споживаного двигуном пального. Що стосується другого контролера, то він ставиться вже після каталітичного елемента, призначення цього пристрою полягає в оцінці стану нейтралізатора.

Про несправності пристрою можуть сказати такі симптоми:

 1. Підвищився витрата пального.
 2. Силовий агрегат став в цілому працювати некоректно.
 3. Робота каталізатора порушена, вихлопні гази будуть більш токсичні.

Рівня палива

Датчик рівня палива призначається для вимірювання об'єму пального в бензобаку. Встановлюється цей контролер в модулі бензонасоса. Основним симптомом несправності є або неможливість відображення інформації на приборку про стан обсягу палива, або некоректна робота стрілки. Стрілка датчика може довільно падати або підніматися. Щоб відновити працездатність пристрою, можна спробувати підігніть лапки на контакті поплавця.

Якщо проблема полягає в проводці, то потрібно шукати обрив. Також час від часу потрібно очищати контакти, бо з-за низької якості палива вони можуть окислюватися.

Відео «Як провести діагностику і заміну ДУТ в автомобілі Рено»

Детальніше про те, як своїми руками зробити перевірку контролера рівня палива в автомобілі Рено, дивіться на відео нижче (автор ролика — канал Ремонт Рено).

Голосування

Ви знаєте призначення датчиків двигуна?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки