Лого av-to.info
Renault

Де знаходиться діагностичний роз'єм на Рено Логан, Меган і Дастер, і як самому провести діагностику?

у сучасних авто, на відміну від старіших транспортних засобів, процедура діагностики несправностей може бути проведена без втручання в роботу мотора. Для цих цілей використовується діагностичний роз'єм Рено Логан. Де вона знаходиться і як можна його захистити? Детально відповіді на ці питання ми розглянемо нижче.

Розташування роз'єму

в автомобілях Рено Меган, Логан і Дастер даний вихід встановлюється в різних місцях:

 1. у моделях Меган 1 гніздо розташовується під рульовою колонкою. Якщо ви подивіться під рульове колесо, то зможете побачити, що відкривається відсік. Знявши накладку, з правого боку, під пластмасовою кришкою ви побачите це гніздо.
 2. В автомобілях Меган 2 дане пристрій розташований в центральній консолі, прямо під автомагнітолою, для орієнтиру можна використовувати червону кнопку. Сам вихід розташований за пластмасовою накладкою, під консоллю, якщо ви подивитеся вниз. Щоб отримати доступ, накладку необхідно демонтувати.
 3. У моделях Меган 3 даний пристрій також розташовано в нижній частині центральної консолі, під аудіосистемою.
 4. У моделях Дастер і Логан даний вихід встановлений в речовому ящику - бардачку. Для отримання доступу ящик слід відкрити і витягти з нього всі речі. Сам штекер може бути прихований захисною накладкою, якщо це так, то її потрібно просто зняти для отримання доступу.

Призначення і функції

Що стосується призначення, то основною і єдиною функцією OBD-II є діагностика працездатності всіх систем транспортного засобу. За допомогою пристрою автовласник може підключитися до діагностичної лінії і визначити можливі неполадки, присутні в роботі двигуна, трансмісії та інших вузлів.

Основні способи захисту діагностичного роз'єму

для того, щоб захистити транспортний засіб від викрадення, є кілька варіантів захисту безпосередньо роз'єму:

 1. Його можна переховати. Для цього вихід слід витягти з посадкового місця і передбачити більш безпечне місце установки. Наприклад, його можна сховати під підлокітник, в попільничку, під сидіння, але врахуйте, що в таких місцях його зможе знайти зловмисник. Як варіант, можна провести монтаж гнізда в двері (всередину) або на внутрішню частину центральної консолі.
  Але потрібно розуміти, що при необхідності проведення діагностики у вас можуть виникнути складнощі з отриманням доступу до OBD-II. У тому місці, де вихід був встановлений, потрібно буде поставити заглушку.
 2. Як варіант, це гніздо можна переробити на інший штекер. Тобто в посадковому місці буде розташований штекер, але не діагностичний. Це дозволить ввести в оману потенційного зловмисника. Але сам вихід все одно доведеться переховати.
 3. Ще один варіант, який дозволить заплутати злочинця - це зробити перепіновку штекера. Тобто потрібно внести зміни в Піни в самому гнізді. При зміні пинов також потрібно враховувати, що доведеться переробити Піни і на діагностичному адаптер, якщо в майбутньому ви плануєте проводити перевірку працездатності агрегатів авто (автор відео - канал Прямі Руки).

Інструкція по виконанню діагностики самостійно

Перевірка працездатності основних автомобільних систем може бути проведена двома способами - за допомогою самодіагностики, а також з використанням додаткового обладнання.

Самодиагностика виконується так:

 1. Спочатку в замок встановлюється ключ.
 2. Потім на приборке слід затиснути кнопку скидання денного пробігу. Одночасно з цим здійснюється запуск мотора.
 3. Потім, коли активується функція самотестування, кнопку можна відпустити. Про те, що перевірка розпочата, ви зможете дізнатися по переривчастих і швидкого пересування стрілок на датчиках - тахометрі, спідометра, температури двигуна, а також обсягу палива в баку.
 4. Після цього на екрані приборки з'явиться інформація у вигляді декількох інформаційних табло. Натискаючи на клавішу скидання добового пробігу, ви зможете перейти з одного режиму в інший. Спочатку буде показаний індекс бортовий цифровий системи, потім з'явиться режим перевірки сигнальних індикаторів, потім виведуться дані про обсяг пального в баку. Після цього ви зможете дізнатися про миттєву витрату палива, а при наступному натисканні буде виведена інформація про несправності датчиків. Зокрема, мова йде про контролерах рівня моторної рідини в двигуні, пального в баку, а також температури антифризу.

Фотогалерея «Самодиагностика приладової панелі»

Що стосується більш ретельної діагностики, то вона проводиться із застосуванням якого спеціального обладнання, або адаптера з ноутбуком і відповідною програмою.

Виробник Рено рекомендує використовувати такі прилади для перевірки:

 • CAN Clip - фірмовий прилад для перевірки;
 • тестує комплекс Рено Консул 3.
 • як варіант, допускається викорис ование сканера Autoboss PC MAX і т.д.

Виробник не рекомендує використовувати обладнання від сторонніх розробників, яке не призначене для конкретних моделей авто. Згідно з офіційними даними, це може привести до того, що такі пристрої не зможуть коректно відображати коди несправностей.

Послідовність проведення тестування своїми руками виглядає так:

 1. До роз'єму підключається куплене обладнання або ноутбук через відповідний адаптер. Як сказано вище, на комп'ютері повинна бути встановлена ​​програма для перевірки.
 2. В першу чергу здійснюється діагностика цифрової системи в певній послідовності.
 3. Потім система діагностує стан електропроводки, запобіжних елементів, а також роз'ємів . Крім того, тестування дозволяє виявити можливі короткі замикання в тих чи інших гілках електричної системи.
 4. Далі, здійснюється ідентифікація керуючих модулів, а також типу цифрової системи.
 5. Після цього проводиться розпізнавання, а також розшифровка комбінацією поломок.
 6. Далі, проводиться обнуління кодів помилок і тестування виконавчих систем і вузлів.
 7. Потім перевіряється працездатність датчиків, а також електричних схем. При необхідності система також здійснює перепрограмування блоків.

Голосування

Чи можете ви самостійно здійснити діагностику свого авто?

Загрузка ...Загрузка ... Загрузка ...

Відео «Комп'ютерна діагностика Рено своїми руками»

Наочна інструкція з тестування систем автомобіля за допомогою адаптера Autocom CDP + приведена в ролику нижче (автор відео - канал services 69).