Лого av-to.info
Renault

Як самостійно активувати бортовий комп'ютер на Рено Дастер і інших моделях?

Бортовий комп'ютер в будь-якому автомобілі - це основний елемент системи управління, який, фактично, є «мізками» машини. Дорожчі комплектації автомобілів продаються вже з запрограмованими БК, готовими до експлуатації. Однак, якщо ви вирішили заощадити на покупці авто, то активація бортового комп'ютера Рено Дастер - це перше, з чим ви зіткнетеся. Детальніше про те, як це зробити, ми розповімо в цій статті.

Підготовчий етап

Перед тим, як активувати комп'ютер на Рено Меган 2, Дастер або будь-який інший моделі, потрібно дізнатися версію прошивки контрольного щитка з приладами. Щоб дізнатися цю інформацію, можна затиснути кнопку добового пробігу на табло і активувати запалювання. У тому випадку, якщо останні цифри прошивки - 01, 03 або інші непарні - це говорить про урізаною версією ПО, відповідно, БК потребує активації.

На підготовчому етапі вам будуть потрібні такі деталі та приладдя:

 • резисторні елементи на 50-100 Ом будь-якої потужності, в кількості чотирьох штук;
 • резистори на 18-30 кОм, потужність також може бути будь-який, в кількості чотирьох штук;
 • один конденсатор, рассчитанный 47 микрофарад и на мощность 10 либо 16 вольт;
 • діодні елементи, підійдуть будь-які;
 • LTP-роз'єм, старий, на 25 контактів, такі АНЬШІ використовувалися в принтерах і МФУ.
Два конденсатора на 47 мкф
Два конденсатора на 47 МКФ

Крім того, вам буде потрібно мікроплат 93С56, виробник не має значення - вона необхідна для попередньої діагностики збирається програматора. Крім того, для підключення цього пристрою також буде потрібно безліч тонких проводів. Слід зазначити, що перед тим, як приступити до складання, діодні елементи слід перевірити, оскільки якщо ви купите пробиті і непрацездатні, то вам доведеться зупинитися на півдорозі.

Збірка програматора

Тепер приступаємо безпосередньо до збірки пристрою. Будьте уважні при складанні схеми, оскільки сам по собі вона досить складна. Детальна схема з описом всіх контактів і висновків, а також рекомендаціями щодо підключення, наведена нижче. Також в галереї є кінцеве фото зібраного в домашніх умовах пристрою.

Спочатку ми рекомендуємо підключити девайс до придбаної раніше мікроплат, це дозволить переконатися в його працездатності. Якщо ви будете впевнені в те, що підключення правильне, схему контрольного щитка можна буде змінити шляхом перепайка і приступити до активації комп'ютера.

Фотогалерея «Збирання схеми»

Прошивка пробної плати

Коли підключення буде успішним, вам буде потрібно програмне забезпечення для прошивки. Як варіант, можна використовувати утиліту Хамелеон версії 1.6 - ми розглянемо процедуру прошивки на прикладі цієї програми. Врахуйте - програма Хамелеон 1.6 розрахована на роботу з операційною системою Віндовс ХР, на інших версіях ОС вона працювати не зможе.

Якщо на вашому комп'ютері стоїть новіша операційка, то для роботи з програмою виконайте наступні дії:

 1. на значок утиліти на робочому столі натисніть правою кнопкою, виберіть пункт Властивості.
 2. Перед вами відкриється вікно, вам потрібно перейти на вкладку Сумісність.
 3. відкриється ще одне вікно. Тепер вам потрібно поставити галочку навпроти пункту Запустити в режимі сумісності з.
 4. Висвітиться ще одне меню, тепер необхідно вибрати Віндовс ХР.
 5. Далі, необхідно поставити галочку напроти пункту Запустити від імені Адміністратора.
 6. Тепер натисніть на кнопку Застосувати, система може зажадати від вас підтвердити обрану дію, тоді натисніть ще раз Ок (автор відео - В'ячеслав Кремлівський).

Після виконання цих дій програмне забезпечення має запускатися на будь-якій платформі, зрозуміло, якщо комп'ютер обоча. Буває таке, що через «битою» операційної системи утиліта не запускається, але на таких ОС, як правило, не запускаються багато програм. Отже, запустивши утиліту, ви стали ще на один крок ближче до активації автомобільного комп'ютера.

Перш ніж приступити до основного процесу, для роботи тестового чіпа слід вибрати прошивку за замовчуванням. Для цього треба зайти в верхню праву вкладку і виберіть прошивку під номером 7002. У тому випадку, якщо в ході запису цієї версії на шип не почали вискакувати помилки і все завершилося успішно, це свідчить про те, що все добре і можна приступати до перепрошивки основний схеми .

Як правило, при правильному підключенні схеми помилки в ході прошивки не виникають, однак, якщо будь-які дії були виконані неправильно, то цілком можливо, що прошити плату не вийде. Найчастіше наші співвітчизники стикаються з проблемою появи Помилки 0. У цьому випадку для того, щоб приступити до наступного етапу, вам потрібно буде зробити діагностику правильності спайки програматора, для цього перевірте плату відповідно до схеми (автор відео - Тагір Набієв). || | 242

Программирование микросхемы на плате

Якщо тестова плата була прошита успішно, вам необхідно підключитися до схеми на самій панелі приладів. В першу чергу рекомендуємо зберегти дамп пам'яті самої плати за допомогою утиліти, збережіть його на окремому носії. Файл буде з розширенням bin.

Отже, для програмування плати вам буде потрібно утиліта LFE 6.2. За допомогою цієї утиліти вам необхідно буде відкрити прошивку, зробивши це, можна починати редагування параметрів, приклад наведено на скріншоті. Коли всі параметри будуть відредаговані, вам потрібно натиснути на кнопку SWAP - ви побачите, що всі показники зміняться, проте, не варто переживати, оскільки так і повинно бути. Змінена версія прошивки повинна бути збереження, а потім, використовуючи ту ж утиліту Хамелеон, її необхідно буде поставити на чіп. Виконавши ці дії, комп'ютер автомобіля Рено буде активований, тепер вам залишилося тільки встановити на місце панель приладів.

При прошивці будьте уважні - важливо, щоб її номер відповідав тому, який був на старій. Наприклад, якщо ваш комп'ютер працював на прошивці 6001, то потрібно ставити версію 6002, якщо на 7101 - то ставиться версія 7102. В іншому випадку у вас нічого не вийде. Більш того, в результаті виконання неправильних дій ви навіть можете зіткнутися з поломкою девайса, тому будьте обережні.

Якщо у вас є сумніви щодо того, що ви зможете виконати всі дії без помилок, то краще не беріться за цю задачу. Бортовий комп'ютер - це досить складний пристрій, тому при допущенні помилок не факт, що вийде повернути його працездатність.

Скриншот программирования устройства утилитой LFE
Скріншот програмування пристрою утилітою LFE

Діагностичний режим

Використання діагностичного роз'єму дає можливість проведення двох основних операцій - перевірці екрану, а також деяких контролерів і датчиків.

Щоб здійснити переклад компа в діагностичний режим, необхідно виконати такі дії:

 1. в першу чергу, в замок запалювання встановлюється ключ.
 2. Потім необхідно затиснути кнопку скидання пробігу на приладовій панелі.
 3. Увімкніть запалювання, але не відпускайте при цьому кнопку.
 4. Повинно пройти кілька секунд - після цього керуючий пристрій переведеться в режим діагностики, а ви зможете вважати коди несправностей.

Сам екран діагностики розділений на кілька ділянок, кожен з них виконує певну функцію:

 • на першому демонструється версія прошивки БК;
 • на втором осуществления диагностика экрана, а также активация всех компонентов;
 • на третьому ділянці від зображують обсяг пального, що залишився в бензобаку, але в тому випадку, якщо в баку менше 50 літрів;
 • на четвертому вказується витрата машини в певний момент часу, під час руху.

Голосування | || 261

В вашем автомобиле есть бортовой компьютер?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження .. .

Відео «Приховані функції приладової панелі в автомобілях Рено Логан 2 і Сандеро 2»

Які функції приховав від споживача виробник - опис з усіма нюансами цього питання наведено на відео нижче (автор - Микола Панкевич).