Підлягають ремонту радар-детектори: що потрібно знати і вміти?

В даний час такі пристрої, як радар-детектори, набирають все більшу популярність серед наших співвітчизників. Такі девайси призначаються для фіксації камер, а також поліцейських радарів, які використовуються для визначення швидкості руху авто і попередження про їх наявність водія. Як і будь-який інший гаджет, з часом детектор може вийти з ладу. У яких випадках необхідний ремонт радар-детекторів і які несправності характерні для таких девайсів — про це ми розповімо нижче.

Діагностика девайсів своїми руками

Як перевірити такий пристрій будинку?

Якщо мова йде про діагностику функціональності, то гаджет перевіряється в автомобілі, процедура діагностики виглядає наступним чином:

 1. Для початку слід підключити пристрій до бортової мережі, для цього встановіть девайс на центральну консоль і підключіть до нього шнур живлення. При підключенні шнура повинен пролунати або характерний звуковий сигнал, або на екрані вироби з'явиться індикатор підключення до ланцюга живлення. Якщо це сталося, то значить, з харчуванням все в порядку.
 2. Потім вам потрібно буде проїхатися по місту — слід вибрати такі дороги, де ви точно знаєте, що там встановлені камери або радари. Необхідно проїхати через камери і радари кілька разів і подивитися за тим, як на них реагуватиме детектор. Пристрій повинен заздалегідь попередити водія про наближення до поліцейського обладнання, після чого повідомити про це ще кілька разів, залежно від налаштування девайса. Якщо це так і гаджет попереджає автомобіліста, то це означає, що зі звуком у нього все в порядку. Також бажано переконатися в тому, що антирадар попереджає водія точно, на певному відрізку дороги.
 3. Якщо ви використовуєте гібридний девайс, 2 в 1 або 3 в 1, з відеореєстратором і навігатором, то слід перевірити і допоміжні функції. Запишіть відео, але перед цим виставте циклічний запис, щоб упевнитися в тому, що всі файли гаджет записує правильно.
 4. Також перевірте швидкість руху авто, порівнюючи її з показаннями спідометра і даними, наданими навігатором. На багатьох сучасних антирадарах навігатори дозволяють точно фіксувати швидкість пересування. Також потрібно додати в пам'ять навігатора одну або кілька точок координат з розташуванням поліцейського обладнання. Чи по факту розташовуватися обладнання в цих точках — не важливо, що вас цікавить те, чи буде попереджати вас про це навігатор чи ні. Потім вам треба буде проїхати через ці точки і переконатися в тому, попередить вас девайс про їх наявність на дорозі чи ні.
 5. Спробуйте змінити яскравість меню, гучність оповіщення, перевірте інші параметри. На даному етапі вам потрібно переконатися в тому, що антирадар успішно змінює конфігурацію в меню.
 6. Тепер пристрій слід відключити від бортової мережі авто і демонтувати з посадкового місця. Принесіть його додому і підключіть до комп'ютера. Вам необхідно впевнитися в тому, що девайс нормально підключається до комп'ютера або ноутбука. На даному етапі ви можете продіагностувати працездатність роз'єму, а також кабелі для підключення девайса до ПК. Якщо пристрій оснащений реєстратором, то перевірте, відтворюється відео, а також спробуйте скинути його на інший носій.

Типові несправності, характерні для реєстраторів

Які несправності найчастіше проявляються у роботі детекторів:

 1. пристосунку пропав звук. Така проблема найчастіше трапляється в роботі пристроїв. Якщо пропадає звук, водій не зможе бути попереджений про наявність камер і радарів на шляху, відповідно, доцільність використання такого гаджета зводиться до мінімуму. Проблема відсутності звуку може бути пов'язана як з програмною, так і апаратною несправністю.
 2. Девайс не включається або не відключається. Можливо, причина криється в програмному забезпеченні або непрацездатності кнопки примусового відключення.
 3. Пристрій спрацьовує без причини. Для детекторів, в принципі, вважається нормальним, коли відбувається помилкове спрацьовування. Це пов'язане ос тим, що гаджет реагує на імпульси від різного устаткування, наприклад, автоматично відкриваються дверей в супермаркетах. Так що невеликий відсоток помилкових спрацьовувань все ж допускається.
  Інша справа, якщо ви їдете по дорозі, де навколо і близько немає ні магазинів, ні будинків, ні промислових об'єктів і підприємств. В даному випадку помилкове спрацьовування говорить про програмної або апаратної несправності.
 4. Не працює екран. Така проблема зазвичай пов'язана з несправностями плати, яка розташована усередині гаджета. При цьому сам виріб функціонує в штатному режимі, всі радари і камери фіксуються, водій попереджається голосом.
 5. Несправності механічного характеру в коннекторах, роз'ємах, штекерах яких контактів. Як правило, такі типи несправностей обумовлені помилками, допущеними при експлуатації, або ж заводським браком. Якщо ви спробуєте підключити гаджет до проводу живлення, то він продовжить сигналізувати про те, що провід не приєднаний, в результаті чого виріб не заряджається.
 6. Комп'ютер не бачить детектор. Причина аналогічна вищеописаною несправності. Найімовірніше, проблема криється у пошкодженні роз'єму або контактах. Також часто буває таке, що автовласник використовує не той шнур, який йшов в комплекті, а від іншого пристрою, наприклад, смартфона або планшета. Дроти від смартфонів і планшетів найчастіше не підходять, оскільки в них зазвичай різна терморегулятори роз'єму, з-за чого детектор просто не «бачить» такий кабель.
 7. Ще одна поширена причина — це поломка електронних елементів, найчастіше це відбувається в жарку пору року. Це може бути пов'язаний ос тривалим впливом сонячних променів на корпус гаджета, що призводить до його нагрівання і, відповідно, поломки. При виході з ладу тих чи інших електронних компонентів деякі функції детектора можуть не працювати.
 8. Пристрій перегрівається, але не на сонце, а в принципі. Така проблема може бути обумовлена виходом з ладу акумуляторної батареї і, відповідно, зниженням її ємності. Супроводжуючим ознакою буде швидкий розряд девайса, а також його непрацездатність при відключенні від електромережі.
 9. Різні неполадки в роботі програмного забезпечення. Якщо налаштовано некоректно, то час від часу детектор буде повідомляти про помилки, в цілому він буде функціонувати повільно, а деякі функції працювати не зможуть (автор відео — канал CompsMaster).

Способи усунення поломок

Що стосується ремонту, то далеко не завжди вдається здійснити своїми руками. Якщо у вас є відповідні знання і навички, то можна спробувати відремонтувати детектор своїми силами.

Як можна відновити працездатність пристрою:

 1. Для початку потрібно точно розібратися в схемі плати. Кожне пристрій оснащується власної платою, що включає в себе безліч елементів, що відповідають за роботу тих або інших функцій. Після розбирання гаджета очистіть плату від пилу й бруду, якщо потрібно.
  Якщо девайс погано приймає сигнали або спрацьовує без причини, то треба розібрати корпус тонкої викруткою і перевірити цілісність лінзи прийому сигналів. Можливо, вона пошкоджена, якщо це так, то лінзу доведеться відпоювати і міняти. Також причина поганого сигналу може полягати і в антенному адаптері, якщо є можливість, то його також потрібно замінити.
 2. Якщо пристрій не реагує на підключення до мережі, то потрібно перевірити роз'єм живлення. Спробуйте отпаять його, акуратно зачистити контакти і припаяти заново. Якщо проблема залишилася, то скоріше за все, причина криється в кабелі підключення.
 3. Якщо ви не можете відрегулювати гучність сигналу оповіщення, то знову ж таки, вам потрібно розібрати девайс. При наявності регулюючого коліщатка потрібно буде перевірити його цілісність, спробуйте заново від'єднати його і підключити.
 4. При відсутності звукових сповіщень слід приділити увагу і вбудованому динаміку. Можливо, цей елемент вийшов з ладу і його також треба перепаяти або замінити на новий. Те ж саме стосується і дисплея.
 5. Буває таке, що вийшов з ладу блок обробки сигналу або управління гаджетом, встановлений внутр. Проблеми такого роду можуть вирішити тільки кваліфіковані фахівці з відповідним обладнанням. Тому вирішити такі несправності бажано в сервісних центрах.
 6. Якщо в роботі девайса відбуваються збої, то можна спробувати його перепрошити або оновити програмне забезпечення. В деяких випадках проблеми пов'язані з застарілою версією.
 7. Якщо пристрій не може працювати в автономному режимі, то в детекторах зі знімними АКБ можна поміняти батарею своїми руками. Якщо ж акумулятор вбудований, то вам потрібно буде випаяти його і запаяти новий, завідомо робочий.

Фотогалерея «Плати радар-детекторів»

Голосування

Стикалися ви з необхідністю ремонту радар-детектора?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Інструкція по розбору детектора»

Як правильно розібрати автомобільний радар-детектор — докладна інструкція представлена в ролику нижче (автор відео — канал MegaGigaVOLT).


Коментарі та відгуки