Лого av-to.info
Радары

чи підлягають ремонту радар-детектори: що потрібно знати і вміти?

В настоящее время такие устройства, как радар-детекторы, набирают все большую популярность среди наших соотечественников. Такие девайсы предназначаются для фиксации камер, а также полицейских радаров, использующихся для определения скорости движения авто и предупреждения об их наличии водителя. Как и любой другой гаджет, со временем детектор может выйти из строя. В каких случаях необходим ремонт радар-детекторів і які несправності характерні для таких девайсів - про це ми розповімо нижче.

Діагностика девайсів своїми руками

Як перевірити такий пристрій будинку? | || 211

Если речь идет о диагностике функциональности, то гаджет проверяется в автомобиле, процедура диагностики выглядит следующим образом:

 1. для початку пристрій слід підключити до бортової мережі, для цього встановіть девайс на центральну онсоль і підключіть до нього шнур живлення. При підключенні шнура повинен пролунати або характерний звуковий сигнал, або на екрані вироби з'явиться індикатор підключення до мережі живлення. Якщо це сталося, то значить, з харчуванням все в порядку.
 2. Потім вам потрібно буде проїхатися по місту - слід вибрати такі дороги, де ви точно знаєте, що там встановлені камери або радари. Необхідно проїхати через камери і радари кілька разів і подивитися за тим, як на них реагуватиме детектор. Пристрій повинен заздалегідь попередити водія про наближення до поліцейського обладнання, після чого повідомити про це ще кілька разів, в залежності від настройки девайса. Якщо це так і гаджет попереджає автомобіліста, то це означає, що зі звуком у нього все в порядку. Також бажано переконатися в тому, що антирадар попереджає водія точно, на певному відрізку дороги.
 3. Якщо ви використовуєте гібридний девайс, 2 в 1 або 3 в 1, з відеореєстратором і навігатором, то потрібно перевірити і допоміжні функції. Запишіть відео, але перед цим виставте циклічну запис, щоб упевнитися в тому, що всі файли гаджет записує правильно.
 4. Також перевірте швидкість руху авто, порівнюючи її з показаннями спідометра і даними, наданими навігатором. На багатьох сучасних антирадари навігатори дозволяють точно фіксувати швидкість пересування. Також потрібно додати в пам'ять навігатора одну або кілька точок координат з розташуванням поліцейського обладнання. Чи буде за фактом розташовуватися обладнання в цих точках - не важливо, вас цікавить те, чи буде попереджати вас про це навігатор чи ні. Потім вам треба буде проїхати через ці точки і переконатися в тому, попередить вас девайс про їхню наявність на дорозі чи ні.
 5. Спробуйте змінити яскравість меню, гучність оповіщення, перевірте інші параметри. На даному етапі вам потрібно переконатися в тому, що антирадар успішно змінює конфігурацію в меню.
 6. Тепер пристрій слід відключити від бортової мережі авто і демонтувати з посадкового місця. Принесіть його додому і підключіть до комп'ютера. Вам необхідно упевнитися в тому, що девайс нормально підключається до комп'ютера або ноутбука. На даному етапі ви можете продіагностувати працездатність роз'єму, а також кабелю для підключення девайса до ПК. Якщо пристрій оснащений реєстратором, то перевірте, відтворюється чи відео, а також спробуйте скинути його на інший носій.

Типові несправності, характерні для авторегистраторов

Які несправності найчастіше проявляються в роботі детекторів:

 1. На гаджет пропав звук. Така проблема найчастіше трапляється в роботі пристроїв. Якщо пропадає звук, водій не зможе бути попереджений про наявність камер і радарів на шляху, відповідно, доцільність використання такого гаджета зводиться до мінімуму. Проблема відсутності звуку може бути пов'язана як з програмною, так і з апаратної несправністю.
 2. Девайс не включається або не відключається. Можливо, причина криється в програмному забезпеченні або непрацездатності кнопки примусового відключення.
 3. Пристрій спрацьовує без причини. Для детекторів, в принципі, вважається нормальним, коли відбувається помилкове спрацьовування. Це пов'язаний ос тим, що гаджет реагує на імпульси від різного устаткування, наприклад, автоматично відкриваються дверей в супермаркетах. Так що невеликий відсоток помилкових спрацьовувань все ж допускається.
  Інша справа, якщо ви їсте по дорозі, де навколо і близько немає ні магазинів, ні будинків, ні промислових об'єктів і підприємств. В даному випадку помилкове спрацьовування говорить про програмну або апаратної несправності.
 4. Чи не працює екран. Така проблема зазвичай пов'язана з несправностями плати, яка розташована всередині гаджета. При цьому сам виріб функціонує в штатному режимі, всі радари і камери фіксуються, водій попереджається голосом.
 5. Несправності механічного характеру в коннекторах, роз'єми, штекерах яких контактів. Як правило, такі типи неполадок обумовлені помилками, допущеними при експлуатації, або ж заводським шлюбом. Якщо ви спробуєте підключити гаджет до проводу живлення, то він продовжить сигналізувати про те, що провід не підключений, в результаті чого вони не заряджається.
 6. Комп'ютер не бачить детектор. Причина аналогічна вищеописаної несправності. Найімовірніше, проблема криється в пошкодженні роз'єму або контактах. Також часто буває таке, що автовласник використовує не той шнур, який йшов в комплекті, а від іншого пристрою, наприклад, смартфона або планшета. Провід від смартфонів і планшетів найчастіше не підходять, оскільки в них зазвичай різна терморегулятори роз'єму, через що детектор просто не «бачить» такий кабель.
 7. Ще одна поширена причина - це поломка електронних елементів, найчастіше це відбувається в жарку пору року. Це може бути пов'язаний ос тривалим впливом сонячних променів на корпус гаджета, що призводить до його нагрівання і, відповідно, поломки. При виході з ладу тих чи інших електронних компонентів деякі функції детектора можуть не працювати.
 8. Пристрій перегрівається, але не на сонці, а в принципі. Така проблема може бути обумовлена ​​виходом з ладу акумуляторної батареї і, відповідно, зниженням її ємності. Супроводжуючим ознакою буде швидкий розряд девайса, а також його непрацездатність при відключенні від електромережі.
 9. Різні неполадки в роботі програмного забезпечення. Якщо ПО налаштоване некоректно, то час від часу детектор буде повідомляти про різні помилки, в цілому він буде функціонувати повільно, а деякі функції працювати не зможуть (автор відео - канал CompsMaster).

Способи усунення поломок

Що стосується ремонту, то далеко не завжди його доводиться робити своїми руками. Якщо у вас є відповідні знання та навички, то можна спробувати відремонтувати детектор своїми силами.

Як можна відновити працездатність пристрою:

 1. Для початку потрібно точно розібратися в схемі плати. Кожен пристрій оснащується власної платою, що включає в себе безліч елементів, що відповідають за роботу тих чи інших функцій. Після розбирання гаджета очистіть плату від пилу і бруду, якщо потрібно.
  Якщо девайс погано приймає сигнали або спрацьовує без причини, то потрібно розібрати корпус тонкої викруткою і перевірити цілісність лінзи прийому сигналів. Можливо, вона пошкоджена, якщо це так, то лінзу доведеться поїти і міняти. Також причина поганого сигналу може полягати і в антенном адаптер, якщо є можливість, то його також потрібно замінити.
 2. Якщо пристрій не реагує на підключення до мережі, то потрібно перевірити роз'єм живлення. Спробуйте отпаять його, акуратно зачистити контакти і припаяти заново. Якщо проблема залишилася, то скоріше за все, причина криється в кабелі підключення.
 3. Якщо ви не можете відрегулювати гучність оповіщення сигналу, то знову ж таки, вам буде потрібно розібрати девайс. При наявності регулюючого коліщатка потрібно буде перевірити його цілісність, спробуйте заново від'єднати його і підключити.
 4. При відсутності звукових сповіщень слід приділити увагу і вбудованому динаміку. Можливо, цей елемент вийшов з ладу і його також треба перепаяти або замінити на новий. Те ж саме стосується і дисплея.
 5. Буває таке, що вийшов з ладу блок обробки сигналу або управління гаджетом, встановлений внутр. Проблеми такого роду можуть вирішити тільки кваліфіковані фахівці з відповідним обладнанням. Тому вирішити такі несправності бажано в сервісних центрах.
 6. Якщо в роботі девайса відбуваються збої, то можна спробувати його перепрошити або оновити програмне забезпечення. У деяких випадках проблеми пов'язані із застарілою версією ПО.
 7. Якщо пристрій не може працювати в автономному режимі, то в детекторах зі знімними АКБ можна поміняти батарею своїми руками. Якщо ж акумулятор вбудований, то вам потрібно буде випаять його і запаяти новий, свідомо робочий.

Фотогалерея «Плати радар-детекторів»

Голосування

Чи стикалися ви з необхідністю ремонту радар-детектора?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження. ..

Відео «Інструкція по розбору детектора»

Як правильно розібрати автомобільний радар-детектор - докладна інструкція представлена ​​в ролику нижче (автор відео - канал MegaGigaVOLT).