Як самостійно здійснити заміну ременя генератора на Пежо 308 та інших моделях?

Заміна ременя генератора Пежо 308 займає не так вже й багато часу, особливо якщо справою займається досвідчений автолюбитель, у якого за спиною безліч з успіхом переможених несправностей. Але якщо таке питання постало перед людиною, у якого мало досвіду, нижче в статті можна побачити кілька корисних рекомендацій, а також інструкцію щодо заміни несправної деталі.

Можливі несправності генератора і способи їх усунення

Генератор може не працювати з різних причин, і ось деякі з них:

 • дефект шківа і тимчасовий знос;
 • пошкодження колектора й регулятора напруги;
 • пошкодження підшипника;
 • корозія діодного моста;
 • злами контактів зарядного ланцюга.
Внутренности автомобиля под капотом
Нутрощі автомобіля під капотом

При виникненні несправності необхідно перевірити запобіжник. Якщо візуально ніяких дефектів не виявлено, тоді можна оглянути генератор, діагностувати якість обертання ротора, оглянути на предмет несправності ремінь, дроти і корпус. Також потрібно пам'ятати про щітках, адже при тривалій роботі вони зношуються і потребують заміни. Якщо щітки помітно іскрять, значить настав час їх демонтувати.

Поломка підшипників і статора – найпоширеніші проблеми, пов'язані з генератором. Якщо він видає свист з-під капота при вдавлюванні педалі газу в підлогу, можливо, проблема пов'язана з ременем генератора. Ремонт генератора здійснюється за допомогою заміни застарілих і зіпсованих деталей на нові (автор відео — Ramanych).

У яких випадках необхідна заміна ременя?

Ця деталь тягне на собі безліч важливих функцій автомобіля.

Завдяки їй здійснюється робота таких важливих механізмів:

 • помпи і насосів ГУР та ОЖ;
 • вентиляторів для охолодження двигуна і кондиціонерів для підтримання нормальної температури.

Можна сказати, що це пристосування — один з ключових, завдяки чому машина взагалі може зрушитися з місця. Демонтаж і заміна здійснюються без особливих труднощів і тимчасових витрат. В цілому це дія вчиняється від 10 до 15 хвилин. Можливо, на шляху ремонту виникає одна проблема. Це пов'язано з тим, що новий ремінь генератора не розтягнутий, і встановити його буде трохи складно.

Важливо періодично діагностувати роботу пристосування, адже завдяки своєчасному виявленню якихось неполадок, тертя і зносу можна уникнути багатьох проблем. В тому числі і характерного дратівної свисту, який почне атакувати барабанні перетинки при виникненні несправності. Якщо у виробі стався розрив, це загрожує припиненням роботи кількох важливих для автомобільної системи вузлів.

Изделие на автомобиль
Виріб на автомобіль

Покрокове керівництво по заміні ременя

Ремонтувати цю деталь нескладно: необхідно підготувати нове виріб, що пасує для автомобіля, і ключ на 30. Дану деталь можна придбати в спеціалізованому магазині або в інтернеті. Важливо лише знати розмір, а також придивитися до моделей виробників, адже є деякі з них, які добре зарекомендували себе на автомобільному ринку.

Отже, заміна відбувається наступним чином:

 1. Якщо машина тільки що здійснювала поїздку, треба заглушити двигун і дати транспорту охолонути. У такому разі заміна відбуватиметься довше запланованого часу, але це вбереже шкіру від опікових травм.
 2. Відкрити капот і закріпити його в піднятому стані.
 3. Відшукати притискної ролик і за допомогою ключа потягнути його на себе, потім відвернути його в піднятий стан.
 4. Щоб звільнити притискуючи валик, необхідно відшукати пластикову чеку і потягнувши на себе, зафіксувати її в піднятому стані. Тепер можна зняти старий генераторний ремінь і приступити до установки нового.

  Местонахождение пластиковой чеки
  Місцезнаходження пластикової чеки
 5. Нове виріб потрібно закріпити одним кінцем на найдальшому вале в глибині, а іншим на валу генератора.
 6. Тепер залишилося натягнути виріб на самий останній, третій валик. Він найбільший, тому ремінь потрібно обережно потягнути вниз, до днища капота. Після цього обережно прокрутити вали. Дії при демонтажі і заміні мало чим відрізняються від інших моделей автомобілів, якщо говорити про Пежо 406, або Пежо 307.

Ціна питання

Нижче на фотографіях можна побачити відповідні ремені генератора для автомобіля Пежо.

Голосування

Ви власноруч міняли ремінь генератора?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Peugeot 308 EP6 120 HP»

ПРО те, як відбувається заміна ременя генератора на Пежо 308, можна дізнатися від автора ролика — Олексія Єгорова.


Коментарі та відгуки