Які «недуги» можуть підстерігати стартер на Опелі і як їм протистояти?

Для забезпечення оптимального запуску і роботи двигуна використовується безліч вузлів, які входять у систему запалювання. Одним з таких є стартерне пристрій , завдяки якому забезпечується нормальний пуск двигуна. Докладніше про те, чому стартер Опель Вектра може вийти з ладу і як зробити ремонт цього вузла, читайте нижче.

Найпоширеніші проблеми зі стартером та їх причини

Якщо стартер Опель Вектра A виходить з ладу, симптоми поломки можуть бути різними, тим більше, що найчастіше вони «замасковані» під несправності інших механізмів і агрегатів. Тому процедура демонтажу та ремонту вузла повинна здійснюватися в тому випадку, якщо ви точно впевнені, що вийшов з ладу саме стартер.

Для визначення типу несправності необхідно в першу чергу знати і симптоми поломки:

 1. Стартерний вузол став грітися. Цю проблему можна виявити тільки при отриманні безпосереднього доступу до пристрою. Причини, по яким вузол гріється, можуть бути самими різними, проте це в жодному разі вказує на його поломку або некоректну роботу.
 2. При запуску силового агрегату лунають нехарактерні для цього процесу звуку. Коли водій намагається завести мотор, він може почують скрип або скрегіт. Така проблема також може бути обумовлена поломкою генераторного вузла, а несправність стартера виключати не можна.
 3. Коли водій намагається завести мотор, він може почути клацання, при цьому сам якір пристрою обертатися не буде. У тому випадку, якщо акумулятор повністю заряджений, то такий ознака вказує на поломки стартерного механізму.
 4. При спробі завести мотор водій почує, як стартер буде з великим трудом крутити колінвал, прокручування буде дуже повільним. Зрозуміло, завести двигун в такому випадку буде проблематично. Ще одним, супутнім симптомом, буде прискорений розряд акумулятора.
Стартерный механизм Опель в разобранном виде
Стартерний механізм Опель в розібраному вигляді

Щоб Опель Корса або будь-якої іншої моделі авто стартерний вузол не вийшов з ладу раніше встановленого терміну, час від часу потрібно проводити його обслуговування.

Нижче наведено список основних причин, по яким девайс може зламатися:

 • зносився якір, зокрема, шийки на його валу, також міг заклинити його привід;
 • конструкції девайса ослабіло кріплення полюса, в результаті чого його може зачіпати якір;
 • зуби конструкції стартерного пристрою зносилися або відбулося їх пошкодження;
 • механізм працює в умовах вібрацій, що сприяє його передчасному зносу, зазвичай їх поява обумовлена поганим кріпленням вузла, тобто послабленням болтів;
 • зносилися підшипники;
 • неправильно або зовсім не працює тягове реле;
 • зламалася зворотна пружина муфти вільного ходу;
 • залипли контакти тягового реле (автор відео — канал Вольтаж Чебоксари).

Інструкція по зняттю і ремонту стартера своїми руками

Якщо в роботі стартера на Опель Омега A, Опель Астра H або будь-якої іншої моделі авто з'явилися проблеми, не потрібно відразу ж йти в магазин за новою деталлю. Можна спробувати відновити працездатність пристрою в домашніх умовах, зробивши його ремонт.

Процедура демонтажу та ремонту проводиться у такому порядку:

 1. Перед тим, як приступити до процесу ремонту, від'єднайте акумулятор. Сам автомобіль бажано загнати на яму або естакаду, якщо немає такої можливості, то можна скористатися домкратами. З обох сторін машину слід підняти на домкрати, після чого підставити під днище опори у вигляді цеглин.
 2. Потім залізьте під днище транспортного засобу і відкрутіть чотири гвинти, які кріплять захист двигуна, демонтуйте її.
 3. Демонтажу пристрою може заважати роз'єм з проводкою, яка підключається до датчика в глушнику, його фіксатор необхідно скинути.
 4. Використовуючи ключ-тріскачку, потрібно викрутити два болтика типу М8, які кріплять вузол, також необхідно від'єднати провід від генераторного пристрою і на самому стартері.
 5. Далі, необхідно демонтувати втягуючий елемент — на ньому є спеціальною кільце, воно могло окислитися. Якщо це так, то зробіть його очищення.
 6. Потім проводиться розбирання основного електромотора.
 7. Перед тим, як зробити зняття якоря, слід отримати з конструкції сталевий ковпачок, під ним має розташовуватися стопорне кільце. Частково розібравши конструкцію, ви зможете побачити, що всередині її скупчилася не тільки жир, але і пил, яку бажано видалити.
 8. Якщо стан якоря сумне, то проводиться його зняття і заміна на новий з подальшою збіркою.
 9. Отримавши доступ до контактної майданчику, рекомендуємо зробити її зачистку, щоб не зіткнутися з можливими несправностями в майбутньому.
 10. Також при демонтажі зверніть увагу на стан щіткового вузла. Як показує практика, найчастіше причиною непрацездатності механізму є щітки, вірніше, їх знос. Перевірити стан щіток і при необхідності змініть їх на нові.
 11. Всі зношені компоненти, які вдалося виявити при розбиранні механізму, потрібно замінити на нові. При подальшій збірці, яка проводиться в зворотній послідовності, планетарний редуктор можна обробити відповідною змазкою, приміром, Luxeo ШРУС або іншим аналогом.

Фотогалерея «Ремонт стартера в гаражних умовах»

Відео «Діагностика механізму своїми силами»

Детальна інструкція про те, як провести перевірку стартерного сайту своїми руками, представлена на відео нижче (автор ролика — Роман Румянцев).

Голосування

Стикалися ви з ремонтом стартера?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки