Ремонт «слабкої ланки» автокондиціонера на Опель — компресора

Як показує практика, з необхідністю ремонту системи кондиціонування автовласники стикаються з настанням тепла. В цей час кондери починають активно використовуватися і всі несправності, які є в роботі агрегату, вилазять назовні. У цій статті ми розповімо про те, як перевірити і відремонтувати компресор кондиціонера Опель Астра H і які несправності характерні для цього вузла в цілому.

Перевірка механізму своїми руками

Компрессорный узел в снятом виде
Компресорний вузол у знятому вигляді

Перед тим, як приступити до ремонту компресорного пристрою системи кондиціонування на Вектре B, Зафіри або будь-якої іншої моделі Опель, необхідно визначити тип поломки. Вона може бути або електричною або механічною.

Таких несправностей може бути кілька:

 1. Вихід з ладу муфти. Якщо муфта компресора кондиціонера виходить з ладу, то обертовий момент не зможе передаватися від мотора до вузла. Відповідно, в першу чергу необхідно переконатися в тому, що в системі є харчування. Якщо харчування є, то проводиться діагностика обмотки муфти — необхідно перевірити її цілісність, відсутність замикання на масу, а також струм, який споживає обмотка.
  Як показує практика, зазвичай обмотка підлягає заміні, але якщо ви знайшли місце обриву, то її працездатність можна спробувати відновити. Може бути таке, що муфта, вірніше, її рухома складова заклинила, але така проблема відбувається значно рідше.
 2. Поломка пристрою регулюючого клапана — це ще одна несправність, яка відбувається в автомобілях опель Вектра B і J. В даному випадку процедура перевірки стану агрегату здійснюється також, як описано вище, однак необхідно враховувати те, що робота клапана може бути утруднена внаслідок забруднення технологічних отворів. Для діагностики та очищення отворів клапана компресор треба знімати. Якщо робоча обмотка, а чистка клапана не дозволила вирішити проблему, то клапан просто змінюється.
 3. Недолік тиску. Компресорне обладнання включається, однак повітря, що йде з повітроводів, дуже слабкий, це говорить про брак тиску. Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, то в першу чергу слід провести діагностику правильності заправки кондера фреоном. Потрібно перевірити, не забитий брудом терморегулюючий вентиль, а також осушувач системи.
  Якщо з цими елементами все в порядку, то, найімовірніше, проблема відноситься до механічних. Як правило, в таких випадках фахівці діагностують знос поршневої групи або пошкодження клапана, також можуть бути управляючі магістралі системи кондиціонування (автор відео — канал Astragaz S.).

Ознаки і причини несправностей

Як сказано вище, існують два види несправностей компресорних пристроїв Опель Вектра B і інших моделях:

 1. Електрична, тобто поломка муфти. У даному випадку першим симптомом буде відсутність клацання і притиску муфти, що можна визначити візуально. В цьому випадку потрібно перевірити якість з'єднання, а також фіксації проводи маси. Якщо правильне підключення і надійне, то скоріше всього, муфту пора міняти. Значно рідше несправність криється в обриві проводки, в такому випадку достатньо буде просто відновити цілісність провідника.
  Що стосується причин, то муфта може зламатися з-за власного перегріву, наприклад, в результаті неправильної заправки системи або її довгої роботи при високих навантаженнях.
 2. Механічна. Як правило, до таких проблем відносяться механічні ушкодження вузла, що в підсумку призводить або до виходу з ладу дефектного елемента, або до витоку витратного матеріалу. Як відомо, без фреону система кондиціонування Опель Вектра B або будь-якої іншої моделі не зможе належним чином охолоджувати салон авто. Для пошуку місця витоку фахівці рекомендують використовувати спеціальний фреон або додавати в звичайний витратний матеріал флуоресцентну фарбу . Це дозволить під впливом ультрафіолетової лампи точно визначити місце витоку (автор відео — канал Автоматика — автокондиціонери від А до Я).

Інструкція з ремонту механізму

Як виконати ремонт компресора кондиціонера в автомобілі Опель Вектра B або будь-якої іншої моделі:

 1. треба загнати Автомобіль на яму або естакаду. Залізьте під днище машини і викрутити болт, що кріпить притискну пластину. Однією рукою тримайте саму пластину, а інший викручуйте гвинт, для цього вам буде потрібно ключ-зірочка.
 2. При демонтажі пластини будьте акуратні. В залежності від конструктивних особливостей авто, кількість регулювальних шайб може бути дві або одна. Не втратьте їх при знятті.
 3. Після демонтажу пластини необхідно зняти приводний ремінь, для цього буде потрібно ключ-багатогранник на 19. Потягніть ремінець вниз і зніміть його.
 4. Сам шків фіксується за допомогою стопорного кільця. Демонтуйте шків і візуально огляньте підшипникове пристрій. Якщо ви помітили на ньому сліди зносу, то краще відразу ж поміняйте, щоб не зіткнутися з такою необхідністю в найближчому майбутньому.
 5. Друге стопорне кільце фіксує електромагнітну муфту. Якщо ви хочете перевірити її працездатність, то скористайтеся для цього мультиметром. Якщо ж ви впевнені в тому, що вийшла з ладу саме муфта, то замініть її на нову. Подальші дії по збірці виробляються в зворотній послідовності.

Фотогалерея «Ремонт муфти своїми руками»

Відео «Наочна інструкція з ремонту муфти в домашніх умовах»

Більш наочна інструкція з ремонту муфти своїми руками наведена на відео нижче (автор ролика — Ігор Новіков).

Голосування

Доводилося вам самостійно міняти підшипник компресора кондиціонера?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки