Міняємо ремінь ГРМ на автомобілі Опель Астра своїми руками

Для справної роботи автомобіля необхідно стежити за його технічним станом, регулярно проводити регламентовані операції. Заміна ременя ГРМ входить у число таких операцій. У статті описується, коли потрібно міняти ремінь ГРМ , дана докладна інструкція по заміні і додається відповідне відео.

В яких випадках без заміни не обійтися?

Газорозподільний механізм – один із найважливіших вузлів автомобіля. Завдяки йому забезпечується подача паливно-повітряної суміші і повітря в циліндри і вивід відпрацьованих газів. Дана операція здійснюється шляхом своєчасного відкриття і закриття клапанів. Забезпечує функціонування ГРМ розподільний вал. На валу є кулачки, завдяки яким визначаються фази газорозподілу, тобто здійснюється відкриття і закриття клапанів. Для кожного двигуна існує свій порядок роботи циліндрів.

Розподільний вал працює завдяки приводу, який з'єднує його з колінчастим валом. Колінвал робить два оберти, а распредвал за цей час робить тільки один повний оберт. Таким чином, за один цикл клапан відкривається тільки один раз. В якості приводу на Opel Astra використовується ремінь. Він забезпечує синхронну роботу валів, тому від його стану залежить якісна робота механізму газорозподілу.

Ремінь ГРМ Opel Astra являє собою замкнутий гумове кільце, на внутрішній стороні якого є зуби, необхідні для кращого зчеплення з шестернями валів. Крім синхронізації валів, ремінець служить приводом для масляного насоса і помпи, тому відчуває подвійне навантаження. Це приводить до підвищеного зносу вироби і скорочення терміну служби. Тому, важливо, стежити за його станом. З часом ремінна передача може ослабнути, що призводить до зниження потужності автомобіля.

Якщо вчасно не виконувати заміну, це може призвести до обриву ременя. При обриві пасової передачі відбувається зустріч клапанів з поршнями, в результаті, клапана гнутися, а поршні отримують пошкодження, нерідко дряпається поверхня циліндрів. Все це приводить до дорогого ремонту чи заміни двигуна.

Голосування

У вас обривався коли-небудь ремінь ГРМ?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Заміна ремінця згідно керівництву по експлуатації Opel Astra виконується через 150 тис. кілометрів пробігу, але існують фактори, які впливають на термін служби ременя:

 • якість встановленого вироби;
 • манера їзди;
 • умови експлуатації автомобіля, при постійних навантаженнях ремінь швидше зношується;
 • якість установки ремінця: якщо він встановлений неправильно, то з-за тертя збільшується знос.

Тому періодично необхідно виконувати візуальний огляд стану пасової передачі і виконувати заміну, якщо виявлені наступні дефекти:

 • сліди зношування зовнішньої поверхні: тріщини, складки, рельєфи;
 • знос, надрив зубів;
 • масляні сліди на поверхні;
 • обшарпані бокові сторони;
 • відшарування матеріалу від основи.

  Трещина на поверхности изделия
  Тріщина на поверхні виробу

При виявленні слідів масла на поверхні необхідно усунути причину їх появи. Масляні плями скорочують термін служби гумових виробів. Зазвичай причиною виникнення масляних плям є знос сальників валів. Перед заміною ременя їх необхідно поміняти.

Разом з ремінцем обов'язково потрібно міняти натягувач і ролики, а також водяний насос, якщо виявлено люфт або дефекти поверхні.

Інструкція по заміні

Заміну пасової передачі зручніше виконувати на спеціальному пристосуванні: естакаді, підйомнику або оглядовій канаві. Можна також скористатися домкратом. Виконувати процедуру слід на холодному двигуні.

Набір необхідних інструментів

Для проведення процедури заміни слід підготувати наступні інструменти:

 • набір торцевих ключів;
 • набір головок;
 • шестигранник;
 • динамометричний ключ;
 • вороток або подовжувач;
 • домкрат;
 • фіксатор для валів;
 • викрутки: хрестову і плоску;.

Крім того, потрібно придбати всі необхідні витратні матеріали. Краще купувати оригінали, це зменшить ймовірність покупки підробки. Якщо змінюється помпа, то потрібно придбати охолоджуючу рідину, так як стару необхідно буде злити.

Новые запчасти для замены
Витратні матеріали для заміни

Не варто економити на витратних матеріалів. Неякісні деталі швидше зношуються і можуть призвести до неприємних сюрпризів на дорозі.

Етапи

Заміна ременя ГРМ на Opel Astra складається з послідовності таких кроків:

 1. Перед проведенням робіт необхідно знеструмити автомобіль. Для цього знімається мінусова клема з акумуляторної батареї.
 2. Щоб забезпечити доступ до приводу необхідно демонтувати корпус повітряного фільтра. Перед цим треба зняти датчик воздухофильтра і від'єднати повітропровід.
 3. Далі потрібно демонтувати праве переднє колесо і поставити його на опору.

  Авто без переднего колеса
  Авто без переднього колеса
 4. Після демонтажу колеса знімається правий бризговики двигуна. Для цього відкручуються кріпильні болти.
 5. Далі слід зняти захист силового агрегату і з допомогою домкрата підняти двигун, підклавши дерев'яні прокладки, щоб не пошкодити картер.
 6. Потім демонтуємо кронштейн і праву опору двигуна.

  Демонтаж правой опоры
  Демонтаж правої опори
 7. Маркером або крейдою потрібно позначити напрям обертання ремінця приводу навісного обладнання. Потім за допомогою накидного ключа віджимаємо натягувач проти годинникової стрілки, щоб послабити ремінь.
 8. Демонтуємо ремінну передачу допоміжних агрегатів. Для зручності слід також зняти натягувач з генератором.
 9. Далі, відкрутивши кріпильні болти і від'єднавши датчик коленвала, якщо він передбачений конструкцією.
 10. Потім демонтуємо верхню захисну кришку механізму газорозподілу.
 11. Спеціальним пристосуванням потрібно зафіксувати маховик від провертання і вивернути болт кріплення. Якщо болт відразу не зривається можна поставити машину на п'яту передачу і натиснути на педаль гальма. Якщо немає помічника, між педаллю і сидінням водія можна вставити дошку або трубу.
 12. Викрутивши кріпильний болт, потрібно демонтувати шків колінчастого валу і захисну кришку під ним. Болт тимчасово вкручуємо на колишнє місце.
 13. Далі, провертаючи колінвал по руху годинникової стрілки, потрібно виставити двигун у ВМТ. Для цього необхідно правильно виставити настановні мітки на розподільних валах. Вони повинні дивитися один на одного. Крім того, повинні співпасти мітки на колінчастому валу.

  Необходимо выставить метки
  Необхідно виставити мітки
 14. Потім за допомогою фіксатора, потрібно заблокувати шестерні розподільних валів.
 15. На наступному етапі необхідно послабити болт натяжителя. Для цього в спеціальний отвір потрібно вставити шестигранник і, провертаючи його, відсунути натяжний ролик.
 16. Тепер можна зняти ремінь ГРМ.
 17. Далі демонтуємо натягувач і ролики. Замінюємо старі деталі на нові і встановлюємо їх на штатне місце.

  Демонтированный натяжной ролик
  Демонтований натяжний ролик
 18. Перед установкою нового ремінця слід знову перевірити всі настановні мітки.
 19. Натяжку пасової передачі слід починати зі зірочки колінчастого вала. Потім, рухаючись проти годинникової стрілки, завести за ролик помпи і ролик натяжителя. Потім потрібно надіти гілку спочатку на випускний розподільний вал, а потім на впускний, розташований зліва.
  Натягиваем ремень на выпускной распредвал
  Натягуємо ремінь на випускний распредвал

  Якщо шестерня під час натягування зістрибне на один зуб, з допомогою ключа її треба повернути назад.

 20. Після установки слід перевірити натяг між сусідніми шестернями. При натисканні ремінь не повинен сильно прогинатися.
 21. Послабивши натяжний ролик, потрібно провернути його так, щоб збіглися вказівник на натяжителе і мітка на його кронштейні.
 22. Потім потрібно затягнути болт кріплення натяжного ролика. Завдяки пружині натягувач займе положення, необхідне для нормального натягу ременя.

  Замена ременной передачи
  Заміна пасової передачі
 23. Після заміни пасової передачі потрібно провернути колінвал на два повних оберти і знову перевірити всі настановні мітки. Якщо вони не збігаються, слід повторити установку ремінця.
 24. Тепер можна розблокувати розподільні вали.
 25. Далі необхідно встановити всі зняті деталі в зворотній послідовності.
 26. При установці ремінця приводу допоміжних агрегатів потрібно перевірити його натяг.
 27. Після остаточного складання необхідно завести двигун і перевірити його роботу. Якщо будуть чутні сторонні шуми, їх потрібно усунути.

Замінити ремінь ГРМ на Opel Astra можна на спеціалізованому автосервісі, але процедуру цілком може виконати самостійно початківець автолюбитель. Головне мати уявлення про пристрій двигуна Opel Astra і досвід виконання ремонтних робіт. При цьому будуть заощаджені гроші і час автолюбителя.

Відео «Заміна ременя ГРМ на Opel Astra»

В цьому відео розповідається, як замінити ремінь газорозподільного механізму на Opel Astra.


Коментарі та відгуки