Як розшифрувати коди помилок на всі моделі Ніссан?

Якщо ви помітили, що ваш автомобіль працює некоректно, або ж двигун зовсім не запускається, то найпростіший метод дізнатися, у чому саме справа — це вважати і розшифрувати коди помилок Nissan. Але не кожен автовласник знає, як провести діагностику свого авто і як правильно розшифрувати ці самі коди помилок. Але наш матеріал допоможе вам у цьому.

Діагностика авто

Зрозуміло, без проведення перевірки транспортного засобу зчитування кодів і їх розшифровка в принципі неможливі. Тому сьогодні ви дізнаєтеся, як зробити діагностику вашого Nissan своїми силами і як правильно розшифрувати комбінації кодів, щоб надалі їх виправити.

Автомобиль Qashqai бренда Nissan
Автомобіль Nissan Qashqai

Перед тим, як приступити до перевірки вашої машини, потрібно дізнатися, де у вашому Nissan знаходиться відповідний роз'єм. Для цього вам потрібно скористатися інструкцією по експлуатації Nissan. У більшості авто роз'єм для діагностики знаходиться з лівого боку торпеди під кермом. Він може бути прихований пластиковою заглушкою, тому щоб дістатися до неї, зніміть захист за допомогою викрутки.

 1. Для початку включіть запалення і зверніть увагу на приладову панель. Якщо ви впевнені, що в системі присутні несправності, а лампочка Check Engine не горить, то потрібно перевірити працездатність світлового діода.
 2. Відкрийте діагностичний роз'єм і зімкніть перемичкою затискачі IGN і РНК.
 3. Зачекайте дві секунди і витягніть перемичку. Так система перейшла в діагностичний режим.
 4. Тепер вам потрібно запустити двигун. На панелі приладів почнуть мигати лампи Check Engine ECU. Безпосередньо комбінація поломки в цьому режимі діагностики буде представлена у двозначному вигляді і визначається вона миготінням лампочок. Спочатку ви побачите мигання світлодіода тривалістю 0.6 секунд: це означає десятки. Далі, лампа буде блимати тривалістю 0.2 секунди. Приміром? код 24 буде представлено подвійним миготінням тривалістю 0.6 секунд і чотирма поодинокими миганиями тривалістю 0.3 секунди.
 5. Потім знову повторіть процедуру замикання перемичок на діагностичному роз'ємі. Почекайте кілька секунд і приберіть перемичку. Так ви зможете вважати наступну комбінацію несправності.
Диагностический адаптер для проверки Nissan
Діагностичний адаптер для перевірки Nissan

Зверніть увагу: при самостійній діагностиці ви можете мати неповну картину про поломки. Більш точну перевірку транспортного засобу на наявність поломок можна зробити за допомогою спеціалізованого обладнання. В цьому випадку вам знадобиться комп'ютер або ноутбук, спеціальний адаптер, який потрібно буде підключити в роз'єм для діагностики, а також програмне забезпечення. Таку процедуру можна провести на СТО: зрозуміло, так вам доведеться заплатити за цю послугу, але зате ви будете точно знати, в чому полягає проблема.

Розшифровка кодів

Якщо ви навчилися самостійно проводити діагностику, то вам потрібно правильно розшифрувати коди. Врахуйте, розшифровці комбінацій також слід приділити увагу або при неправильному зчитуванні ви будете мати невірну інформацію про поломки у вашому Nissan.

Коди самостійної діагностики

Нижче розглянемо розшифровку кодів, що з'являються при самостійної діагностики авто. Зверніть увагу, тут представлені двозначні коди. У разі перевірки вашого Nissan на предмет несправностей за допомогою спецобладнання комбінація цифр буде виглядати по-іншому.

Выполнение диагностики мастером центра Nissan
Проведення діагностики фахівцем сервісного центру Nissan
Комбінація Розшифровка
1-1 Електронний блок управління (БУ) сповіщає про вихід з ладу датчика оборотів мотора. Необхідно замінити елемент.
1 2 цей код означає несправність пристрою контролю витрати повітря: також потрібно його заміна.
1-3 Електронний БО передає сигнал про несправність або неправильне функціонування пристрою контролю температури двигуна. Найчастіше в таких випадках власники Nissan відразу ж перевіряють, не закипіла чи охолоджуюча рідина в розширювальному бачку.
2-1 На БУ надходить сигнал від системи запалювання: зареєстровані неточності в роботі системи.
3-4 ЕБУ передає сигнал про неправильну роботу або поломки датчика детонації: необхідно провести ретельну заміну пристрою і, якщо потрібно, замінити його на нове.
4-2 БО передає автовласникові інформацію та некоректній роботі пристрою контролю температури бензину. Слід замінити датчик.
4-3 Електронний БО передає сигнал про вихід з ладу пристрою контролю положення дросельної заслінки. Також ця комбінація може означати неполадки в роботі безпосередньо електроланцюга датчика.
5-4 Цей код помилки характерний для Nissan Pathfinder з автоматичною КПП. БО передає інформацію про відсутність сигналу від автоматичною КПП.
5 5 цей код означає, що в системі відсутні несправності.

Поломки пристроїв

Далі, розглянемо розшифровки комбінацій поломок пристроїв. Представлені нижче комбінації, ви можете побачити в ході перевірки машини за допомогою спеціального сканера.

Светодиодная лампочка свидетельствует о возникновении ошибок в работе машины
Світлодіодна лампочка Check Engine: її поява свідчить про виникнення помилок в роботі машини
Комбінація Розшифровка
Р0100 — Р0104 Такі комбінації символів означають некоректну роботу витратоміра повітря. Зокрема, БО міг зафіксувати:

 • обриви в проводці або замикання;
 • занадто низький або занадто високий показник пристрої;
 • некоректну роботу, а саме: витратомір не відрегульований.

Слід перевірити ділянки ланцюга на предмет обривів і замикань, працездатність самого витратоміра, а також зробити його регулювання, якщо це необхідно.

Р0105 — Р0109 БО передає сигнал про несправності пристрою контролю абсолютного тиску впускного колектора. Зокрема, дані коди помилок можуть оповіщати:

 • про некоректну сигнал, який надходить з датчика (низький або високий згідно з нормою);
 • про обриви в проводці або замиканні (слід перевірити працездатність ланцюга);
 • про вихід з ладу безпосередньо датчика (зробіть заміну пристрою).

Також комбінація Р0109 може говорити про поломки датчика температури повітря на впуску. Потрібно замінити пристрій.

Р0111 — Р0114 Такі комбінації можуть позначати поломку датчика температури повітря на впусканні. Також представлені комбінації символів можуть говорити про поломку елемента, про неправильний сигнал, що надходить з нього на БУ Nissan або про те, що пристрій слід відрегулювати для коректної роботи.
Р0115 — Р0119 Якщо ці комбінації з'являються під час діагностики транспортного засобу, то це може говорити про те, що у функціонуванні датчика температури холодоагенту в охолоджувальній системі були виявлені несправності. А саме:

 • поломка безпосередньо датчика контролю температури;
 • невірний сигнал, що надходить з пристрою на бортовий комп'ютер (він може показувати як дуже низьку, так і надмірно високу температуру холодоагенту);
 • те, що пристрій просто не відрегульовано (в цьому випадку потрібно знайти датчик і зробити його регулювання).

Такі коди поломок властиві автомобілям Nissan Qashqai.

Р0120 — Р0124 Дані коди поломок повідомляють автовласникові про неправильну роботу датчика положення дросельної заслінки, а саме про першому перемикачі. Зокрема, мова може йти про обриви ланцюга або про замиканнях проводів електропроводки. Крім того, дані комбінації символів можуть повідомляти про некоректну сигнал, який надходить з датчика на електронну БУ або про те, що пристрій слід відрегулювати.
Р0125, Р0126 Повідомляється про те, що температура холодоагенту в системі відрізняється від норми. Зокрема, вона може бути занадто підвищеною або зниженою.
Р0178 — Р0179 Означає некоректний показник, що надходить з пристрою контролю складу горючої суміші. У цьому випадку у функціонуванні авто може бути помічена некоректна робота. У більшості випадків передумовою для появи таких комбінацій під час діагностики є троение двигуна під час руху, а саме при їзді в гору на невеликих швидкостях.
Р0180 — Р0184 Повідомляється про поломки в роботі електропроводки першого пристрою контролю температури палива. З датчика може надходити некоректний сигнал або потрібна його регулювання. Крім того, можливо, буде потрібно заміна датчика.
Р0185 — Р0189 Вийшов з ладу другий датчик контролю температури палива в бензобаку. Слід провести його регулювання, перевірити проводку або замінити обладнання на нове.
Р0195 — Р0199 Ці комбінації символів означають поломку датчика, що відповідає за контролю температури мастильної рідини, тобто моторного масла в двигуні. Як і в попередніх випадках, з пристрою може надходити некоректний сигнал, можливо буде потрібно його регулювання потрібно замінити датчик для коректної роботи.

Голосування

ви Можете самостійно провести діагностику свого авто?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Несправності системи упорскування

Далі коротко будуть розглянуті несправності, які можуть з'явитися в роботі системи упорскування.

Комбінація Опис
Р0171 — Р0175 Повідомляється про сильно бідної чи багатої горючої суміші в двигуні.
Р0200 Ця комбінація символів означає зафіксований неправильний сигнал, що надходить з однієї з форсунок двигуна: необхідно перевірити працездатність ланцюга.
Р0201 — Р0212 БО Nisan зафіксував некоректну роботу форсунки в одному з дванадцяти циліндрів.
Р0213, Р0214 Бортовий комп'ютер повідомляє про те, що вийшла з ладу перша або друга форсунка при пуску: для відновлення коректної роботи необхідно замінити елемент.
Р0215 Ця комбінація символів означає вихід з ладу або некоректну роботу стопорного клапана двигуна. Слід провести перевірку елемента і, якщо потрібно, замінити його на працездатний.
Р0216 БО зареєстрував несправності в електропроводку на ділянці ланцюга регулювання моменту запалювання.
Р0217 Повідомляється про перегрів мотора. Якщо перегрів агрегату стався під час руху, то автомобіль слід відразу ж заглушити і відкрити капот, щоб двигун трохи охолов. Продовжувати рух у цьому випадку небезпечно, оскільки якщо двигун буде грітися довго, є вірогідність займання моторного масла, що в результаті може призвести до вибуху.
Р0218 Означає перегрів трансмісійної системи. Як і в попередньому випадку, автомобіль слід відразу ж заглушити і почекати, поки трансмісійна система не охолоне. Відновлювати рух у цьому випадку також вкрай не рекомендується, оскільки при регулярно підвищеній температурі трансмісії вузли і компоненти агрегату КПП можуть плавитися. Згодом це може привести до дорогого ремонту агрегату або до його повної заміни.
Р0219 Цей код означає, що бортовий комп'ютер зафіксував занадто високі обороти мотора.
Р0243 Бортовий комп'ютер зареєстрував поломку першого соленоїда турбокомпресора.
Р0244 — Р0246 ЕБУ передає дані про те, що перший соленоїд турбокомпресора не відрегульований або з нього надходить некоректний сигнал. Потрібно здійснити перевірку проводки на предмет обривів і відрегулювати соленоїд.
Р0247 — Р0250 Поламався другий соленоїд турбокомпресора. Також є ймовірність, що потрібно перевірити його регулювання або продіагностувати електропроводку.
Р0230 — Р0233 На БУ системою надійшли дані про некоректної роботи первинної або вторинної ланцюга паливного насоса. Є ймовірність виникнення обривів в проводці на даній ділянці кола.
Р0234 Бортовий комп'ютер зафіксував перевантаження двигуна авто.
Р0261 — Р0296 Такі комбінації символів при перевірці машини означають несправність в роботі одного з дванадцяти циліндрів. Зокрема:

 • з циліндрів можуть надходити некоректні сигнали на БУ (низькі або високі порівняно з нормою);
 • циліндр може бути невірно збалансований.

В цьому випадку слід провести перевірку проводки на той випадок, якщо в ній є обриви. Також потрібно провести балансування неправильно працює циліндра.

Р0300 — Р0312 БО зареєстрував порушення порядку запалювання в одному з дванадцяти циліндрів.
Выполнение диагностики мастером центра Nissan
Проведення діагностики фахівцем сервісного центру Nissan

Інші несправності

Комбінація Опис
Р1212 Цей код характерний для автомобілів Nissan X-Trail і Primera Р12. Дана комбінація означає виникнення проблеми в роботі CAN-шини. Зокрема, повідомляється про зникнення сигналу між електронним блоком управління і блоком ABS.
Р0335 Дана комбінація означає виявлення несправності в роботі датчика колінчастого вала. Також можуть бути зареєстровані неполадки в роботі його ланцюга. Слід замінити датчик. Варто також відзначити, що дана комбінація особливо часто зустрічається в Nissan X-Trail T30: автомобіль може не заводитися з підключеним датчик коленвала, однак у разі його вимкнути двигун запуститься.
Р0340 Така помилка означає некоректну роботу проводки на ділянці ланцюга від блоку керування до датчика розподільного валу. Дуже рідко ця несправність означає безпосередньо поломку датчика распредвала. В першу чергу слід перевірити електроланцюг.
Р1320 Поганий сигнал запалювання. Є ймовірність, що поламався запобіжник, який відповідає за запалювання або некоректно працює сам контакт. Також зазначена комбінація може означати поганий контакт в електросистемі, який відповідає за роботу запалювання.
Р1111 На бортовий комп'ютер надійшла інформація про невірному показнику напруги в проводці пристрою контролю температури повітря на вході.
С1143 «Мізки» вашого транспортного засобу зафіксували обриви або замикання в ланцюзі датчика контролю кута повороту керма. Слід здійснити перевірку ланцюга або замінити датчик.
Р1614 Повідомляється про несправності підсилювача антени іммобілайзера. Якщо запустити цей код і вчасно не виправити його, у роботі самого пристрою можуть виникнути проблеми. Якщо іммобілайзер замкне, то запуск двигуна авто буде неможливий.
U1000, U1001 Ці комбінації позначають поломку в роботі гідропідсилювача рульового колеса. Якщо цей агрегат вийшов з ладу, ви про це дізнаєтеся і без перевірки авто на помилки.
Р0335 Датчик коленвала поламався. Старт двигуна може бути неможливий, але в деяких випадках власники авто фіксують ривки при русі на малих обертах двигуна.
Так выглядит диагностический разъем для Nissan в разборе
Так виглядає діагностичний роз'єм для Nissan в розборі

Скидання помилки

Якщо ви виявили і ліквідували поломку, то вам необхідно стерти з пам'яті бортового комп'ютера код. В іншому випадку ви знову побачите при такій діагностиці. Зверніть увагу, процес скидання кодів необхідно проводити з секундоміром. Для автомобілів Nissan процедура скидання коду виглядає так:

 1. Для початку увімкніть запалювання, але не запускайте двигун.
 2. Далі, протягом п'яти секунд вам потрібно встигнути п'ять разів натиснути на педаль газу. Потім можна відпустити педаль.
 3. Почекайте сім секунд, а на восьмий — натисніть на педаль газу і тримайте ногу в натиснутому положенні десять секунд. На десятій секунді на панелі приладів почне блимати лампочка Check Engine.
 4. Коли лампа почала блимати, вам потрібно відпустити педаль газу. Тепер ви можете подивитися, скинулися помилки. Якщо лампа прогавила 4 рази, тобто комбінація «0000», то це означає, що всі помилки були стерті з пам'яті блоку управління.
 5. Коли лампа перестала блимати, поднажмит педаль газу і тримайте її 10 секунд.
 6. Потім можна вимкнути запалювання.

Так комбінації несправностей у вашому авто будуть стерті.

Відео від Романа Федоріва «Зчитування помилок»

В цьому відео показана процедура самостійної діагностики Nissan методом педалювання.


Коментарі та відгуки

 • Роман

  Дякую за коди. Як щодо нового Кашкая? Вважати помилки вийшло (там інший більш простий метод і на екран виводиться помилка вже цифрами), а от як їх обнулити? Адже метод попередніх Кашкаев тут не працює. Буду дуже вдячний за відповідь.