Проблеми з системою кондиціонування та опалення салону Ніссан та їх рішення

Самий часто використовуваний вузол в будь-якому транспортному засобі в період холодів — це пічка. Без цього пристрою керування автомобілем буде менш комфортним, тому перед початком зими автовласник просто зобов'язаний провести діагностику справності нагрівника. Якщо система не працює, це може бути викликано різними проблемами, але зазвичай причиною є моторчик. У цій статті ми розповімо про те, як проводиться заміна моторчика печі в автомобілі Ніссан Кашкай або будь-якої іншої моделі.

Несправності печі

Якщо не працює вентилятор пічки в автомобілі Ніссан Тііда, Кашкай, Жук або в будь-якому іншому авто, то вирішувати таку проблему потрібно як можна швидше. Адже постійна непрацездатність може призвести до того, що в разі запотівання стекол, що взимку буває досить часто, вони так і залишаться запітнілими. При цьому якщо на вулиці мороз, то скла також можуть замерзнути, а температура повітря в салоні буде в цілому низькою. Пропонуємо вам розібратися з основними симптомами і причинами несправностей печі.

Электродвигатель отопителя системы автомобиля Ниссан
Електродвигун обігрівача системи автомобіля Ніссан

Ознаки і причини

Три основні симптоми непрацездатності нагрівника, це:

 • система не працює, не гріє повітря;
 • швидкість роботи вентилятора отопітеля не змінюється, незважаючи на регулювання;
 • при роботі опалювальна система стала видавати звуки, нехарактерні для її роботи, мова йде про скрипи, свисті, визге і т. д.

Якщо моторчик працює тільки на 4-ій швидкості, значить перегорів резистор швидкості обертання. Як правило, він знаходиться поряд з моторчиком.

Як показує практика, основні причини таких симптомів наступні:

 1. Якщо обігрівач зовсім не працює, це може бути обумовлено стиранням щіток або ламелей, а також перегорання обмотки. У цьому випадку потрібно провести заміну електродвигуна системи. Якщо проблема криється в выгоревшем транзисторі, то його також потрібно буде міняти. У деяких випадках причина криється в що вийшов з ладу вимикачем, який розташований в блоці резистора, тоді вам доведеться тільки поміняти цей елемент.
 2. Якщо вентилятор не змінює швидкість обертання при регулюванні цього параметра з салону, то найімовірніше, проблема криється в транзисторі, цей компонент потрібно буде замінити.
 3. Появу сторонніх звуків, як правило, свідчить про знос втулки. Якщо це так, то потрібно буде міняти моторчик пічки. У мережі можна прочитати відгуки стосується заміни втулок на підшипники — робити цього ми не радимо, оскільки процедура заміни в цілому — це копітка заняття, при цьому не факт, що результат вас влаштує (автор відео — канал Валерій Дерюгін).

Інструкція по заміні моторчика печі

Процедура заміни моторчика опалювальної системи — також задача не з легких. Але якщо ви звикли ремонтувати автомобіль своїми руками, то труднощів вона у вас не викличе.

Щоб замінити електродвигун обігрівача , виконайте наступні дії:

 1. Спочатку необхідно провести демонтаж приладової панелі. Для цього від'єднайте всі необхідні фіксатори і викрутите болти, на яких контрольний щиток кріпиться. Від'єднайте панель приладів від всіх роз'ємів і штекерів і відкладіть її в сторону. Всі роботи з контрольним щитком повинні здійснюватися обережно, щоб не допустити пошкодження цього вузла.
 2. Коли приладова панель буде знята, необхідно провести демонтаж балки рульової колонки. Вам буде потрібно стандартний слюсарний інструмент для цього.
 3. Зробивши це, можна провести демонтаж безпосередньо опалювального пристрою, а також блоку охолодження. При знятті також будьте обережні, щоб не пошкодити ці елементи системи.
 4. Після цих дій з верхньої камери впускний заслінки необхідно демонтувати фіксуючий затиск електропроводки. Потрібно відзначити, що досить часто проблеми в роботі того чи іншого механізму обумовлені саме несправностями електроланцюга. Тому при демонтаж проводки будьте обережні і не пошкодите ланцюг. Якщо ви бачите, що контакти в штекерах стали окислюватися, то їх необхідно відразу ж зачистити, це дозволить уникнути можливих проблем в майбутньому. Для зачищення контактів використовуйте будівельну щітку.
 5. Далі, керуючись схемою, вам необхідно відключити від моторчика заслінки роз'єм, зазначений літерою Ст. Зробивши це, з корпусу опалювального вузла і блоку охолодження з допомогою гайкових ключів необхідно відкрутити кріпильні болти А.
 6. Після цих дій ви можете демонтувати моторчик впускний заслінки, зазначений на схемі цифрою 1.
 7. Потім слід демонтувати мотор системи кондиціонування.
 8. Вентилирующее пристрій системи трохи зсувається вправо, після чого ви зможете демонтувати установчий штифт разом з коліном. Демонтувавши моторчик пічки, вам необхідно підключити новий пристрій замість старого, зафіксувати і з'єднати його. Закріпіть двигун як можна більш надійно, це дозволить запобігти його вібрацію і, відповідно, більш прискорений знос і вихід з ладу. Після установки подальша збірка здійснюється в зворотній послідовності.

Ціна питання

І хоча процедура заміна моторчика опалювальної системи не особливо складна, впоратися з таким завданням під силу не кожному автомобілісту. Тому багатьох власникам транспортних засобів доводиться платити за таку послугу. Якщо ви вирішили звернутися за допомогою на СТО, то вам напевно буде цікаво дізнатися про вартість послуги. В залежності від регіону проживання, вона може кардинально відрізнятися. Наприклад, якщо в Москві ви заплатите за заміну моторчика від 4500 до 6500 рублів, то де-небудь в Ростові або Нижньому Новгороді ця процедура обійдеться від 1 до 4 тисяч рублів.

Відео «Як зняти електродвигун опалювальної системи в Ніссаном?»

Детальна інструкція по демонтажу електродвигуна, а також пошуку несправностей у роботі системи наведена на відео нижче (автор — Надія ХЕ).

Голосування

У вас були проблеми з пічкою?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки