Лого av-to.info
Nissan

Проблеми з системою кондиціонування та опалення салону Ніссан і їх рішення

Самий часто використовуваний вузол в будь-якому транспортному засобі в період холодів - це піч. Без цього пристрою керування автомобілем буде менш комфортним, тому перед початком зими автовласник просто зобов'язаний провести діагностику справності обігрівача. Якщо система не працює, це може бути викликано різними проблемами, але зазвичай причиною є моторчик. У цій статті ми розповімо про те, як проводиться заміна моторчика пічки в автомобілі Ніссан Кашкай або будь-який інший моделі.

Несправності грубки

Якщо не працює вентилятор печі в автомобілі Ніссан Тііда, Кашкай, Жук або в будь-якому іншому авто, то вирішувати таку проблему потрібно якомога швидше. Адже постійна непрацездатність може привести до того, що в разі запотівання скла, що взимку буває досить часто, вони так і залишаться запітнілими. При цьому якщо на вулиці мороз, то скла також можуть замерзнути, а температура повітря в салоні буде в цілому низькою. Пропонуємо вам розібратися з основними симптомами і причинами несправностей грубки.

Электродвигатель отопителя системы автомобиля Ниссан
Електродвигун опалювача системи автомобіля Ніссан

Ознаки і причини

Три основних симптоми непрацездатності обігрівача, це: || | 214

 • система не работает, не греет воздух;
 • швидкість роботи вентилятора обігрівача не змінюється, незважаючи на регулювання;
 • при роботі опалювальна система стала видавати звуки, нехарактерні для її роботи , мова йде про скрипи, свист, вереск і т.д.

Якщо моторчик працює тільки на 4-ій швидкості, значить пров егорел резистор швидкості обертання. Як правило, він знаходиться поруч з моторчиком.

Як показує практика, основні причини таких симптомів наступні:

 1. Якщо обігрівач зовсім не працює, це може бути обумовлено стиранням щіток або ламелей, а також перегоранням обмотки. У цьому випадку буде потрібно провести заміну електродвигуна системи. Якщо проблема криється в вигорілому транзисторі, то його також потрібно буде міняти. У деяких випадках причина криється в що вийшов з ладу термозапобіжника, який розташований в блоці резистора, тоді вам доведеться тільки поміняти цей елемент.
 2. Якщо вентилятор не змінює швидкість обертання при регулюванні цього параметра з салону, то найімовірніше, проблема криється в транзисторі, цей компонент потрібно буде замінити.
 3. Поява сторонніх звуків, як правило, свідчить про знос втулки. Їли це так, то потрібно буде міняти моторчик пічки. У мережі можна прочитати відгуки стосується заміни втулок на підшипники - робити цього ми не радимо, оскільки процедура заміни в цілому - це копітка заняття, при цьому не факт, що результат вас влаштує (автор відео - канал Валерій Дерюгін).

Инструкция по замене моторчика печки

Процедура заміни моторчика опалювальної системи - також завдання не з легких. Але якщо ви звикли ремонтувати автомобіль своїми руками, то труднощів вона у вас не викличе.

Щоб замінити електродвигун обігрівача, виконайте наступні дії:

 1. Спочатку необхідно провести демонтаж приладової панелі. Для цього від'єднайте всі необхідні фіксатори і викрутити болти, на яких контрольний щиток кріпиться. Відключіть приборку від всіх роз'ємів і штекерів і відкладіть її в сторону. Всі роботи з контрольним щитком повинні здійснюватися обережно, щоб не допустити пошкодження цього вузла.
 2. Коли приладова панель буде знята, необхідно провести демонтаж балки рульової колонки. Вам буде потрібно стандартний слюсарний інструмент для цього.
 3. Зробивши це, можна провести демонтаж безпосередньо опалювального пристрою, а також блоку охолодження. При знятті також будьте обережні, щоб не пошкодити ці елементи системи.
 4. Після цих дій з верхньої камери впускний заслінки необхідно демонтувати фіксує затиск електропроводки. Потрібно відзначити, що досить часто проблеми в роботі того чи іншого механізму обумовлені саме несправностями електроланцюзі. Тому при демонтажі проводки будьте обережні і не зашкодить ланцюг. Якщо ви бачите, що контакти в штекерах стали окислюватися, то їх необхідно відразу ж зачистити, це дозволить уникнути можливих проблем в майбутньому. Для зачистки контактів використовуйте будівельну щітку.
 5. Далі, керуючись схемою, вам необхідно відключити від моторчика заслінки роз'єм, позначений буквою В. Зробивши це, з корпусу опалювального вузла і блоку охолодження за допомогою гайкових ключів необхідно відкрутити кріпильні болти А .
 6. Після цих дій ви можете демонтувати моторчик впускний заслінки, зазначений на схемі цифрою 1.
 7. Потім слід демонтувати мотор системи кондиціонування.
 8. Струмінь повітря пристрій системи зсувається трохи вправо, після чого в зможете демонтувати інсталяційний штифт разом з коліном. Демонтувавши моторчик пічки, вам необхідно підключити новий пристрій замість старого, зафіксувати і з'єднати його. Закріпіть двигун якомога надійніше, це дозволить запобігти його вібрацію і, відповідно, більш прискорений знос і вихід з ладу. Після установки подальша збірка здійснюється в зворотній послідовності.

Ціна питання

І хоча процедура заміна моторчика опалювальної системи не особливо складна, впоратися з таким завданням під силу не кожному автомобілісту. Тому багатьох власникам транспортних засобів доводиться платити за таку послугу. Якщо ви вирішили звернутися за допомогою на СТО, то вам напевно буде цікаво дізнатися про вартість послуги. Залежно від регіону проживання, вона може кардинально відрізнятися. Наприклад, якщо в Москві ви заплатите за заміну моторчика від 4500 до 6500 рублів, то де-небудь в Ростові або Нижньому Новгороді ця процедура обійдеться від 1 до 4 тисяч рублів.

Відео «Як зняти електродвигун опалювальної системи в Ніссані?»

Детальна інструкція по демонтажу електродвигуна, а також пошуку несправностей в роботі системи приведена на відео нижче (автор - Надія ХЕ).

Голосування

У вас були проблеми з пічкою?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...