Як поміняти масло в варіаторі Мітсубісі Аутлендер ХЛ

Як відомо, останнім часом вариаторні КПП все частіше встановлюються на нові автомобілі та все більше завойовують довіру вітчизняних автолюбителів. Раніше слово «варіатор» могло сприйматися як лайливе, оскільки нашим автомобілістам, любителям «механіки» і коробка «автомат» була далека, а варіатор — тим більше. Сьогодні ми розповімо вам про те, яке потрібно заливати масло в варіатор Мітсубісі Аутлендер ХЛ і в якій кількості.

Яке масло і скільки його потрібно заливати в варіатор?

В автомобілях марки Mitsubishi Outlander встановлюється варіаторна коробка передач ( далі — CVT ) японської компанії Jatco моделі JF011FE. Ця модель отримала широке поширення і встановлюється на такі авто, як: Nissan, Citrien, Suzuki, Renault та інші.

Автомобиль Outlander XLАвтомобиль Outlander XL
Автомобіль Outlander XL

Попри всі свої недоліки і «примхливість», варіаторні КПП вважаються більш надійними, ніж стандартні автоматичні. Щоб зрозуміти, що настав час заміни трансмісійної рідини у вашому транспортному засобі можуть з'явитися такі симптоми:

 • машина буксує (не по снігу і бруду, а за звичайного асфальту);
 • коробка передач почала вібрувати (постійно або періодично);
 • машина почала «троіть»;
 • періодично пропадає потужність;
 • трансмісії стали надходити нові звуки, скрегіт;
 • погано переключаються передачі.

Власне, в автомобілях Mitsubishi Outlander XL виробником не передбачена заміна трансмісійної рідини, оскільки вона заливається на весь термін експлуатації авто. Але враховуючи особливості вітчизняних доріг, заміна рідини є актуальною. Тим більше майстра на наших СТО вже навчилися це робити. Більш того, заміну трансмісійного «расходника» фахівці радять робити кожні 90 тисяч км пробігу.

Якщо ви вирішили замінити ATF (масло для автоматичної коробки передач) у вашому Аутлендере ХЛ, то в обов'язковому порядку необхідно купити оригінальну рідина. Масло DIA QUEEN CVTF-J1 призначений конкретно для варіаторів JF011FE, тому від покупки ATF інших виробників потрібно утриматися. Не забувайте, що не оригінальна або контрафактна продукція тільки зашкодить вашій вариаторной КПП. У кращому випадку заміну потрібно буде провести ще раз, в гіршому — доведеться ремонтувати CVT.

Масло DIA QUEEN CVTF-J1
Масло DIA QUEEN CVTF-J1

Що знадобиться для самостійної заміни?

Заміна трансмісійної рідини АКПП на автомобілях Mitsubishi Outlander XL не є трудомістким процесом, якщо ви маєте уявлення про те, що будете конкретно робити. Якщо ви ніколи не стикалися з цим або невпевнені в своїх силах, то зміну ATF в вариаторной КПП краще довірити професіоналам.

Отже, ви вирішили самостійно замінити ATF в варіаторі вашого Мітсубісі Аутлендер ХЛ, значить вам заздалегідь потрібно підготувати:

 • ключ-головка на 19;
 • ключ-головка на 10 (знадобиться довга і коротка);
 • нове ATF DIA QUEEN CVTF-J1 12 літрів;
 • ущільнювальна гумка піддону № 2705А015;
 • шайба на пробку піддону (якщо вона у вашому авто в задовільному стані, то її можна не міняти);
 • очищувач піддону від відпрацьованого ATF (можна взяти ацетон або скористатися ганчірками). Якщо кишеня дозволяє, то купіть спеціальний очищувач LIQUI MOL — його потрібно просто залити в піддон, після чого просто злити старе масло з продуктами зносу;
 • лійка (бажано 2 штуки);
 • ножа або шлицевая викрутка;
 • відро, таз або будь-яка інша ємність для зливу відпрацьованого ATF;
Магниты поддона со стружкой
Магніти піддону зі стружкою

Процес заміни масла в варіаторі

Перед тим як приступити до безпосередньої заміни рідини в АКПП, потрібно знати точний рівень. Заміряти його можна за допомогою щупа. Робиться це при працюючому двигуні, після того як ATF прогріється до 70-80 градусів — для цього потрібно зробити невелику поїздку близько 10-15 км. На щупі в автомобілях Мітсубісі Аутлендер ХЛ нанесені три мітки, що утворюють два інтервали — «Cold» і «Hot». Як йдеться в інструкції від виробника, вірний рівень — це коли рівень рідини знаходиться ближче позначці «Hot». Слід зазначити, що нехтувати рівнем не можна, оскільки якщо рідини занадто багато або мало, це негативно відбивається на роботі СVT.

Отже, приступаємо до безпосередньої заміни:

 1. Прогріваємо авто до 70 градусів, зробивши невелику поїздку. Якщо ATF буде гарячим — воно краще зіллється і менше старої рідини залишиться в варіаторі.
 2. Заїжджаємо на яму або естакаду.
 3. Точно заміряємо кількість ATF у вашому варіаторі — рівно така ж кількість має бути в коробці після зміни рідини.
 4. Ліземо під днище транспортного засобу і демонтуємо захист картера. Для цього відкручуємо два передніх болта захисту, інші два потрібно просто послабити, після чого потрібно зрушити захист вперед і зняти.
 5. Беремо лійку, яку потрібно прикріпити якимось чином до днища (в місці пробки для зливу ATF). Це можна зробити за допомогою мотузки або дроту. Закріпивши лійку, приступаємо до викручування зливної пробки в піддоні CVT, попередньо підставивши під лійку ємність для відпрацьованого масла.

  Слив жидкости из вариатора
  Злив рідини з варіатора
 6. Чекаємо поки ATF повністю зіллється. Для цього потрібно близько 30-40 хвилин, повинно злитися близько 5,8-6 літрів.
 7. Далі, необхідно закрутити назад пробку для зливу. Беремо нову, чисту лійку і через отвір для перевірки рівня рідини заливаємо рівно така ж кількість масла, скільки у вас злилося. Це дуже важливо — ATF повинно бути рівно стільки, не більше і не менше.
 8. Потім потрібно сісти в автомобіль, завести мотор і почекати кілька хвилин. Також слід перемкнути швидкості по черзі, затримуючи в кожному положенні приблизно на 30 секунд. Процедуру бажано повторити п'ять-сім разів. Це необхідно для того, щоб частина відпрацьованої рідини, що залишилася в гідротрансформаторі, максимально оновилася і змішалася з новим ATF.
 9. Тепер можна заглушити машину. Ліземо під днище свого Mitsubishi, підставляємо ємність і повторюємо процес заміни. На практиці вдруге зливається також близько 5,8-6 літрів.
 10. Тепер потрібно зняти всі гвинти піддону. Обережно, в піддоні залишиться масло! Тому акуратно знімаємо його і перелити рідину в ємність. У загальній складності вдруге повинно злитися близько 6,2-6,3 літрів.

  Чистый поддон коробки передач
  Чистий піддон коробки передач
 11. Якщо ATF повністю не зливається з піддону або там присутні продукти зносу, зокрема — металева стружка, то очищаємо свій піддон спеціальним очисним засобом або ацетоном.
 12. У нормально працюючому авто з добре функціонуючим варіатором коробка передач знизу повинна виглядати приблизно так:

  Вариаторная коробка (вид снизу)
  Варіаторна коробка (вид знизу)
 13. Тепер потрібно демонтувати фільтруючий елемент грубого очищення, промити його і почекати, поки він висохне.
 14. Тим часом позбавляємося від старої прокладки піддону за допомогою ножа або шлицевой викруткою. Не на всіх авто цей ущільнювальний елемент у сумному стані, тому перед заміною трансмісійної рідини переконайтеся — чи дійсно вашому авто потрібно його заміна?
 15. Встановлюємо на місце фільтруючий компонент грубого очищення, встановлюємо магніти на піддон, ставимо його на місце.
 16. Закручуємо назад пробку для зливу рідини.
 17. Тепер починаємо лити ATF в коробку — заливаємо точнісінько стільки рідини, скільки витекло вдруге.
 18. Заводимо мотор, чекаємо кілька хвилин, перемикаємо всі швидкості на АКПП.
 19. Перевіряємо рівень ATF за щупа, при необхідності додаємо невеликими порціями.
 20. На цьому процес можна вважати завершеним. Після заміни потрібно ще кілька разів перевірити рівень після поїздок.

Як ви бачите, процес заміни трансмісійної рідини в кроссоверах Outlander XL може здатися об'ємним, але насправді він є не таким вже складним. Якщо суворо дотримуватися всіх дій, описаних в інструкції, то з ним може впоратися навіть водій-новачок.

Відео від Василя Бичкова «Заміна фільтра АКПП Mitsubishi»

В цьому відео показаний процес заміни фільтра коробки передач в автомобілі Mitubishi разом з трансмісійним маслом.

Вам знадобився наш матеріал? Може бути, у вас є власна техніка заміни трансмісійної рідини в вариаторной АКПП Outlander XL? Розкажіть про це нашим користувачам!


Коментарі та відгуки

 • Анночка

  У моєї дівчинки взагалі не такі симптоми були, купила оригінальне масло на 70 тисячах кілометрів, замінила, заляпалась, звичайно, але все добре стало!

 • Максим

  Відмінний вичерпну відповідь профі. Спасибі, рада дуже допоміг.

 • Роман

  Вичерпну відповідь і фото у відмінній якості. Підказка на 5+. Дякуємо.

 • Дмитро

  Хоч виробник не дає регламент по заміні масла в АКПП варіатор, якщо виконувати заміну хоча б кожні сто тис. км, гірше не буде, а термін експлуатації АКПП варіатор буде продовжено однозначно. Головне, використовувати оригінальну рідина для заміни.

 • Димитрій

  Не зміг замінити масло… у тойотовских заливний на 24, а на оуте з боку на 6-гранник… виходить заливний тільки через щуп?

 • Олег

  Відмінна підказка на 5+ і ще на 5+ — розумниця, дай Бог тобі здоров'я!

 • Ойбек

  На скільки я знаю є ще один фільтр. Це фільтр тонкого очищення. Він знаходиться в теплообміннику який теж рекомендують змінювати при зміні масла в варіаторі.

 • Юрій

  Спасибі!!!! Оцінка 5 балів

 • Сергій

  Через скільки км заміна масла в коробці автомат?

  • Спеціаліст av-to.info

   Конкретно для даної моделі фахівці рекомендують міняти масло в КПП кожні 90 тисяч км пробігу.

 • Анонім

  Чому немає ні слова про фільтр тонкого очищення!? Вже він то змінюється обов'язково! Фільтр грубої очистки бажано теж міняти , чому його просто миють?

  • Спеціаліст av-to.info

   На практиці фільтр грубої очистки при правильній промиванні прослужить вам не один рік.