Як поміняти ремінь і підшипники генератора на Лансере 9 і 10 покоління?

Генератор Лансер 9 має кілька деталей, які найчастіше виходять з ладу. Зазвичай в заміні потребує ремінь генератора, а також підшипники. Завдяки досить простому пристрою механізму, заміна цих частин не становить особливої складності. Але потрібно знати деякі нюанси. Саме про те, як змінювати дані деталі в цих та інших автомобілях марки Мітсубісі, ви дізнаєтеся в нашій статті.

Загальні відомості про генератори на автомобілі Мітсубісі

Генератор отдельно
Генератор окремо

Принцип дії і пристрій даної частини автомобільної системи в Мітсубісі досить стандартне і особливого опису не вимагає. Завдяки якості складання, Мітсубісі генератор зазвичай служить без особливих проблем протягом довгого часу. Так, ремінь може прослужити до 60 т. кілометрів пробігу в нормальних експлуатаційних умовах і навіть більше. Аналогічною ситуація є і з підшипниками.

Зношування ременя пов'язаний з тим, що це одна з найбільш рухомих частин в автомобілі. Ремінь потрібно для передачі робочого ходу від двигуна генератора, без нього неможлива вироблення електрики і зарядка акумулятора.

Основні несправності і способи їх усунення

Найчастіше ремінь просто перетирається, рветься. Навіть якщо його цілісність остаточно не порушена, але помітні серйозні дефекти, потрібно замінити деталь як можна швидше.

Що стосується неполадок з підшипниками, то зазвичай про них свідчить легкий свист. В цьому випадку дані деталі необхідно замінити.

Старое устройство
Старе пристрій

Такі моделі даної марки, як Мітсубісі Галант і Мітсубісі Карізма, володіють сучасним і потужним генератором. Практика користування такими автомобілями і відгуки власників говорять про те, що міняти ремінь доводиться тільки через 60 т. км пробігу. На ділі ж загальна цифра може бути значно вище.

Що стосується підшипників, то вони також рідко виходять з ладу. Нерідко загальний термін їх служби дорівнює всього періоду роботи генератора. Із-за специфіки розташування та інших факторів частіше доводиться замінювати задній, а не передні. Втім, краще поміняти обидва відразу.

З інших деталей часто прогорають щітки. Також можливі проблеми з діодним мостом.

Що стосується способів виправлення несправностей, то вихід по суті один – замінити пошкоджену деталь. Правда, ремінь може іноді просто вилітати зі свого місця з-за проблем з направляючими. Але і в цьому випадку його краще потім замінити, тому що така ситуація майже завжди призводить до виходу з ладу і порушення цілісності.

В ролику нижче ви знайдете поради по усуненню свисту з проблем з РГ (автор відео — Сергій Герасимов).

Керівництво по заміні ременя

Заміна даної деталі здійснюється досить простим способом:

  • підібравшись до генератора автомобіля через капот, вам необхідно буде послабити болти його кріплення;
  • наступним кроком буде викрутити приблизно на 2 см болт натяжителя;
  • далі, перемістіть генератор у бік насоса ГУР;
  • в такому положенні ви зможете зняти ремінь;
  • збірка деталі здійснюється в зворотному порядку.

Як самостійно поміняти підшипники генератора?

Процесс замены подшипника
Процес заміни підшипника

Для того, щоб замінити підшипники, вам спочатку потрібно буде повністю зняти генератор з автомобіля. Р оботу починаємо з відключення клем АКБ.

Далі слідує проста процедура розбирання пристрою для доступу до самих деталей:

  • відкрутіть болти кріплення кришки (їх 4);
  • роз'єднайте половинки, постукуючи по фіксуючим «вушках»;
  • злегка затисніть ротор в лещатах за спеціальні трикутні місця на ньому (але не за шків, він пошкодиться у підсумку);
  • відкрутіть гайку і зніміть шків з проставкою;
  • вийміть ротор з кришки;

Розбирання закінчена, тепер ви можете приступити до заміни самих підшипників. Щоб поміняти передню деталь, потрібно лише відкрутити 4 болти на кришці. А ось з задньої доведеться повозитися. Його потрібно спресувати з валу ротора. Збірка пристрою здійснюється в зворотному порядку дій.

Ціна питання

Підбирати нові запчастини краще від виробника. Вони надійніше і прекрасно підходять для установки в автомобіль. Що стосується вартості, то ремінь можна знайти приблизно за 1000 рублів. Підшипник, як передній, так і задній, в інтернеті можна знайти за 300 рублів.

Фотогалерея «Генератор і запчастини до нього»

Голосування

Доводилося вам міняти ремінь генератора і підшипники?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Заміна РГ на Мітсубісі Лансер 9»

Цей ролик являє собою просту схему по заміні ременя, доповнену підписами і покажчиками (автор відео — канал ремонт авто).


Коментарі та відгуки