Лого av-to.info
Mercedes

Розшифровка кодів помилок на всі моделі автомобілів Мерcедес

Сучасні автомобілі, «напхані» всілякими гаджетами і іншими пристроями, дозволяють виявити поломку більш оперативно в разі своєчасної діагностики. Будь-яка несправність авто характеризується певним кодом помилки, який потрібно не тільки рахувати, а й розшифрувати. У статті розповімо, як відбувається діагностика і розшифровуються коди помилок Mercedes.

Діагностика авто

Щоб здійснити перевірку стану авто не обов'язково їхати на СТО і замовляти дорогу операцію у майстрів. Це можна зробити самому. Досить придбати тестер і підключити його до діагностичному роз'єм. Зокрема, для автомобіля Mercedes підійде K-line тестер, який продається в автомагазинах. Також добре зчитує помилки адаптер «Оріон».

Автомобиль Mercedes G класса
Автомобіль Mercedes G-Class

Також слід дізнатися, яким діагностичним роз'ємом обладнана машина. Якщо володієте стандартним OBD-тестером для виявлення кодів помилок, а в авто встановлений круглий роз'єм для перевірки, потрібно докупити перехідник. Він маркується як «OBD-2 MB38pin». Якщо є власником «Гелендваген», то в ньому, буде встановлено прямокутний роз'єм для діагностики, 16 піновий. Тоді буде потрібно докупити перехідник з так званими бананами.

Багато власників Mercedes стикалися з тим, що деякі тестери не працюють при підключенні до БК. Одним з таких є ELM327. А так, в принципі, більшість USB-тестерів є робочими. Модель VAG USB KKL одна із самих бюджетних і надійних. Якщо вирішите купувати тестер, подумайте над цим варіантом. Що стосується утиліти для діагностики, то рекомендуємо використовувати HFM Scan. Ця утиліта найбільш проста у використанні. Вона відмінно сумісна з останньою моделлю тестера.

Автомобиль Mercedes шикарного цвета
Автомобіль Mercedes блакитного кольору
 1. Слід завантажити на ноутбук і встановити драйвера для тестера. Іноді «операційка» автоматично інсталює всі необхідні програми, але в деяких випадках потрібно ручна установка.
 2. Запустіть утиліту і підключіть до ноутбука тестер за допомогою кабелю. Перевірте, чи бачить утиліта адаптер.
 3. Знайдіть порт для діагностики транспортного засобу і підключіть до нього тестер.
 4. потрібно включити запалювання, але двигун запускати не потрібно. Запускайте утиліту, а потім виберіть порт вашого тестера (зазвичай в списку портів є поле FTDI, клікайте на нього).
 5. Натисніть кнопку «Підключитися» або «Connect». Так утиліта підключиться до бортового комп'ютера і видасть інформацію про нього.
 6. Щоб почати діагностику авто, зайдіть у вкладку «Помилки» і натисніть кнопку «Перевірити». Таким чином утиліта почне тестування вашого бортового комп'ютера на наявність несправностей з подальшим виведенням інформації про помилки на екран.
Диагностический разъем автомобилей Mercedes
Діагностичний роз'єм автомобілів Mercedes

Розшифровка кодів для всіх автомобілів


комбінації несправностей автомобіля Mercedes включають в себе п'ятизначне поєднання символів. Спочатку йде буква, а потім чотири цифри. Перед тим, як приступити до розшифровки, пропонуємо дізнатися, що означають ці символи:

 • Р - означає, що отримана помилка пов'язана з функціонуванням мотора або системи трансмісії.
 • В - комбінація пов'язана з функціонуванням систем кузова, тобто центрального замка, подушок безпеки, пристроями регулювання положення сидінь і так далі .
 • С - означає несправність в системі підвіски.
 • U - несправність в роботі електронних блоків.

Друга позиція являє собою цифру від 0 до 3. 0 означає загальний код OBD, 1 або 2 - цифру виробника, а 3 - це резервний символ.

Голосування

чи можете ви самос тоятельно провести діагностику свого авто?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Третя позиція означає безпосередньо тип поломки. Це може бути:

 • 1 - поломка в роботі паливної системи;
 • 2 - поломку в роботі запалювання;
 • 3 - допоміжний контроль;
 • 4 — определенные неисправности холостого хода;
 • 5 - помилки в роботі блоку управління двигуном або його проводці;
 • 6 - несправності коробки передач.

Четвертий і п'ятий за рахунком символи означають порядковий номер несправності.

Нижче представлена ​​розшифровка отриманих кодів поломок.

Помилки двигуна

Нижче розглянуті найбільш поширені дефекти, які можуть траплятися в роботіMercedes. Коди Р0016, Р0172, Р0410, Р2005, Р200А - опис цих та інших несправностей надано в таблиці.

Диагностика машины Mercedes
Діагностика машини Mercedes
Комбінація Опис
Р0016 Код Р0016 означає невірне становище колінчастого шківа. У разі появи комбінації Р0016 мова може йти про пристрій регулювання, тому в першу чергу потрібно перевірити його. Також Р0016 може означати дефект в роботі проводки.
Р0172 Помилка Р0172 є поширеною. Код Р0172 означає занадто високий рівень горючої суміші в циліндрах. У разі появи Р0172 потрібно провести додаткову настройку двигуна.
Р2001 Зареєстрована поломка в функціонуванні системи викиду відпрацьованих газів. Повідомляє про некоректну роботу каналів системи. Необхідно перевірити патрубки на герметичність і засмічення. Якщо буде потрібно - потрібно прочистити. Проблема може полягати в роботі проводці, необхідності регулювання патрубків, а також поломки клапана.
Р2003 Блок управління зафіксував поломку в системі подачі повітряного потоку на уприскування. Слід шукати проблему в проводці. Також вона може полягати в непрацездатності клапана, що подає повітря.
Р2004 Некоректно працює за компресором регулятор управління рівнем температури повітряного потоку. Зокрема, мова йде про лівому приладі.
Р2005 Чи не функціонує або не працює належним чином керуючий регулятор контролю рівня холодоагенту і його температури. Така помилка часто зустрічається в автомобілях Mercedes моделей Спринтер і Актрос. Перевірте електроланцюг, можливо, сталося замикання або обірвалися дроти датчика.
Р2006 Необхідно здійснити заміну правого регулятора контролю температури повітряного потоку за компресором.
Р2007 Вийшов з ладу прилад контролю тиску в колекторі. Є ймовірність, що проблема полягає в електропроводці.
Р2008 Код помилки відноситься до підігрівається кисневого приладу першого банку. Слід або замінити датчик, або здійснити детальну його діагностику, а також перевірити ланцюг.
Р0410 Зафіксовані дефекти в роботі впускного колектора.
Р2009 Та ж проблема, тільки відноситься до другого датчику першого банку.
Р200А Блок управління сигналізує водієві про неправильне функціонування системи детонації. Можливо, сталася поломка в роботі самого блоку системи або ж це може бути пов'язано з порушенням проводки, а саме її обривом. Крім того, не зайвим буде перевірити і працездатність безпосередньо запобіжника в блоці.
Р200В Таким чином ЕБУ сигналізує про неправильну роботу каталітичного нейтралізатора. Його ефективність роботи нижча за ту, що завірена виробником. Можливо, проблему слід шукати в другому підігрівається кисневому датчику або в працездатності самого каталітичного нейтралізатора.
Р200С Неправильний діапазон роботи кисневого регулятора першого банку. Є сенс протестувати електроланцюг.
Р2010 Другий підігрівається прилад контролю рівня кисню неправильно функціонує. Проблема полягає в електричного кола, тому необхідно її продзвонити, щоб остаточно зрозуміти помилку.
Р2011 Слід перевірити регулятор контролю рівня детонації першого банку. В автомобілях моделей Актрос та Спринтер така невдача виникає часто. Можливо, справа знову полягає в пошкодженні самої ланцюга. Тому слід перевірити проводку в місці підключення до регулятора. Є велика ймовірність того, що просто відійшов контакт і його слід заново підключити.
Р2012 Зареєстровані пошкодження електромагнітного пристрою батареї парів палива. Утруднення роботи може бути обумовлено виходом з ладу клапана вентиляції бензобака. Тут необхідно перевірити проводку детально.
Р2013 Таким чином комп'ютер сигналізує водієві про неправильне функціонування системи виявлення парів бензину. Це може свідчити про погане з'єднання патрубків, в результаті чого могла статися витік. Також причиною може стати погана герметизація системи впуску або заливної горловини бензобака. Якщо з цим все в порядку, то даний код помилки міг стати наслідком поломки клапана акумулятора парів бензину.
Р2014 Блок управління зафіксував витік парів палива з системи. Це могло стати наслідком поганої герметичності системи.
Р2016 - Р2018 Повідомляється про високий або низький рівень займається суміші в системі уприскування. Може йтися про непрацездатність регулятора контролю рівня витрат повітряної суміші. Потрібно здійснити ретельну діагностику його функціонування. Можливо, відійшов контакт проводки або регулятор зламався.
Р2019 Дуже високий рівень температури холодоагенту в охолоджувальній системі. У разі такої помилки бортовий комп'ютер сигналізує автовласникові про включення аварійного режиму. Якщо антифриз в розширювальному бачку не кипить при робочій температурі, то справа може полягати в обриві електроланцюзі або короткому замиканні на ділянці від датчика до ЕБУ. Працездатність пристрою необхідно ретельно протестувати, оскільки, можливо, його потрібно буде замінити.
Р201А Неправильно працює регулятор контролю положення керуючий розподільного шківа. Для власників Mercedes, моделей Спринтер або Актрос даний код помилки може бути знайомий. Цей дефект пов'язаний з поганою установкою регулятора. Можливо, в місці його установки утворився зазор, який відбився на функціонуванні пристрою або виникли певні проблеми з проводкою.
Р201В В системі напруги бортової мережі зареєстровані неполадки. Можливо, дефект пов'язаний з поганою проводкою або відвалився контактом одного з основних датчиків. Також перебої можуть бути пов'язані з працездатністю генератора.
Р201D, Р201Е, Р201F, Р2020, Р2021, Р2022 Таким чином водій оповіщається про нестабільну роботу однієї з шести форсунок двигуна (1,2 , 3,4,5 або 6). Суть дефекту може полягати в поганій електричного кола, яку слід продзвонити або в несправності безпосередньо форсунки. Потрібно здійснити детальне тестування проводки, а також перевірити підключення контактів.
Р2023 Бортовий комп'ютер говорить про що з'явилися дефекти в роботі системи подачі повітря на випуск. В першу чергу слід перевірити справність реле блоку запобіжників. Також поломка може критися в неробочому клапані системи подачі повітря при випускання.
Автомобиль Mercedes черный Gelandewagen
Автомобіль Mercedes Gelandewagen

Вашій увазі представлена ​​мала частина з усіх кодів, які можуть з'явитися при діагностиці авто. Спеціально для користувачів ресурсу нашими фахівцями були відібрані комбінації, які зустрічаються при діагностиці частіше.

Ці помилки можуть відбитися на функціонуванні двигуна, тому є важливими.

Як скинути?

Чтобы обнулить счетчик ошибок, есть несколько способов. Во-первых, это можно сделать при помощи программного обеспечения, о котором мы писали в начале статьи. В окне утилиты есть кнопка «Обнулить счетчик». Во-вторых, еще один способ, который описан ниже:

 1. Запустіть мотор вашого Mercedes.
 2. На діагностичному роз'ємі необхідно замкнути перший і шостий контакт за допомогою дроту. Це потрібно зробити на 3 секунди, але не більше чотирьох.
 3. Після цього почекати паузу в три секунди.
 4. І ще раз замкнути ті ж контакти, але тепер не менш, ніж на 6 секунд.
 5. Так код помилки буде стертий.

Якщо не допоміг ні перший, ні другий метод, можна скористатися «дідівським» способом. Просто відкрийте капот і скиньте мінусову клему акумуляторної батареї. Зачекайте п'ять секунд і підключіть назад. Код помилки повного видалення з пам'яті.

Відео «Ще один спосіб скидання помилки»