Розшифровка кодів помилок на всі моделі автомобілів Мерседес

Сучасні автомобілі, «напхані» всілякими гаджетами і іншими пристроями, що дозволяють виявити поломку більш оперативно в разі своєчасної діагностики. Будь-яка несправність авто характеризується певним кодом помилки, який потрібно не тільки рахувати, а й розшифрувати. У статті розповімо, як відбувається діагностика та розшифровуються коди помилок Mercedes.

Діагностика авто

Щоб здійснити перевірку стану авто не обов'язково їхати на СТО і замовляти дорогу операцію у майстрів. Це можна зробити самому. Досить придбати тестер і підключити його до діагностичного рознімання . Зокрема, для автомобіля Mercedes підійде K-line тестер, який продається в автомагазинах. Також добре читає помилки адаптер «Оріон».

Автомобиль Mercedes G класса
Автомобіль Mercedes G-Class

Також слід дізнатися, яким діагностичним роз'ємом обладнана машина. Якщо володієте стандартним OBD-тестером для виявлення кодів помилок, а у авто встановлено круглий роз'єм для перевірки, потрібно докупити перехідник. Він маркується як «OBD-2 MB38pin». Якщо є власником «Гелендваген», то в ньому, буде встановлено прямокутний роз'єм для діагностики , 16 піновий. Тоді потрібно докупити перехідник з так званими бананами.

Багато власників Mercedes стикалися з тим, що деякі тестери не працюють при підключенні до БК. Одним з таких є ELM327. А так, в принципі, більшість USB-тестерів є робочими. Модель VAG USB KKL одна з самих бюджетних і надійних. Якщо вирішите купувати тестер, подумайте над цим варіантом. Що стосується утиліти для діагностики, то рекомендуємо використовувати HFM Scan. Ця утиліта найбільш проста у використанні. Вона відмінно сумісна з останньою моделлю тестера.

Автомобиль Mercedes шикарного цвета
Автомобіль Mercedes блакитного кольору
 1. Слід завантажити на ноутбук і встановити драйвера для тестера. Іноді «операційка» автоматично інсталює всі необхідні програми, але в деяких випадках потрібно ручна установка.
 2. Запустіть утиліту і підключіть до ноутбука тестер за допомогою кабелю. Перевірте, чи бачить утиліта адаптер.
 3. Знайдіть порт для діагностики транспортного засобу і підключіть до нього тестер.
 4. Потрібно включити запалювання, але двигун не запускати потрібно. Запустіть утиліту, а потім виберіть порт вашого тестера (зазвичай у списку портів є поле FTDI, клікайте на нього).
 5. Натисніть кнопку «Підключитися» або «Connect». Так утиліта підключиться до бортового комп'ютера видасть інформацію про нього.
 6. Щоб почати діагностику авто, зайдіть у вкладку «Помилки» і натисніть кнопку «Перевірити». Таким чином утиліта почне тестування вашого бортового комп'ютера на наявність несправностей з подальшим виведенням інформації про помилки на екран.
Диагностический разъем автомобилей Mercedes
Діагностичний роз'єм автомобілів Mercedes

Розшифровка кодів для всіх автомобілів


Комбінації несправностей автомобіля Mercedes включають в себе п'ятизначне поєднання символів. Спочатку йде літера, а потім чотири цифри. Перед тим, як приступити до розшифровці, пропонуємо дізнатися, що означають ці символи:

 • Р — означає, що отримана помилка пов'язана з функціонуванням мотора або системи трансмісії.
 • В — комбінація пов'язана з функціонуванням систем кузова, тобто центрального замку, подушок безпеки, пристроями регулювання положення сидінь і так далі.
 • З — означає несправність в системі підвіски.
 • U — несправність в роботі електронних блоків.

Друга позиція являє собою цифру від 0 до 3. 0 означає загальний код OBD, 1 або 2 — цифру виробника, а 3 — це резервний символ.

Голосування

ви Можете самостійно провести діагностику свого авто?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Третя позиція означає безпосередньо тип поломки. Це може бути:

 • 1 — поломка в роботі паливної системи;
 • 2 — поломку в роботі запалювання;
 • 3 — допоміжний контроль;
 • 4 — певні несправності холостого ходу;
 • 5 — помилки в роботі блоку управління двигуном або його проводці;
 • 6 — несправності коробки передач.

Четвертий і п'ятий за рахунком символи означають порядковий номер несправності.

Нижче представлена розшифровка отриманих кодів поломок.

Помилки двигуна

Нижче розглянуті найбільш поширені дефекти, які можуть траплятися в роботі Mercedes. Коди Р0016, Р0172, Р0410, Р2005, Р200А — опис цих і інших несправностей надано у таблиці.

Диагностика машины Mercedes
Діагностика машини Mercedes
Комбінація Опис
Р0016 Код Р0016 означає невірне положення колінчастого шківа. У разі появи комбінації Р0016 мова може йти про пристрої регулювання, тому в першу чергу потрібно перевірити його. Також Р0016 може означати дефект у роботі проводки.
Р0172 Помилка Р0172 є поширеною. Код Р0172 означає дуже високий рівень горючої суміші в циліндрах. У разі появи Р0172 потрібно провести додаткову настройку двигуна.
Р2001 Зареєстрована поломка в функціонуванні системи викиду відпрацьованих газів. Повідомляє про некоректної роботи каналів системи. Необхідно перевірити патрубки на герметичність і засмічення. Якщо потрібно — треба прочистити. Проблема може полягати в роботі проводці, необхідності регулювання патрубків, а також поломки клапана.
Р2003 Блок управління зафіксував поломку в системі подачі повітряного потоку на впорскування. Слід шукати проблему в проводці. Також вона може полягати непрацездатності клапана, що подає повітря.
Р2004 Некоректно працює за компресором регулятор управління рівнем температури повітряного потоку. Зокрема, мова йде про лівому приладі.
Р2005 Не функціонує або працює неправильно керуючий регулятор контролю рівня хладагента і його температури. Така помилка часто зустрічається в автомобілях Mercedes моделей Спринтер і Актрос. Перевірте електроланцюг, можливо, сталося замикання або обірвалися дроти датчика.
Р2006 Необхідно здійснити заміну правого регулятора контролю температури повітряного потоку за компресором.
Р2007 Вийшов з ладу прилад контролю тиску в колекторі. Є ймовірність, що проблема полягає в електропроводці.
Р2008 Код помилки відноситься до підігрівалося кисневого приладу першого банку. Слід або замінити датчик, або здійснити детальну його діагностику, а також перевірити ланцюг.
Р0410 Зафіксовані дефекти в роботі впускного колектора.
Р2009 Та ж проблема, тільки належить до другого датчика першого банку.| / ||264
Р200А Блок управління сигналізує водієві про неправильному функціонуванні системи детонації. Можливо, сталася поломка в роботі самого блоку системи або ж це може бути пов'язано з порушенням проводки, а саме її урвищем. Крім того, не зайвим буде перевірити і працездатність безпосередньо запобіжника в блоці.
Р200В Таким чином ЕБУ сигналізує про неправильної роботи каталітичного нейтралізатора. Його ефективність роботи нижче тієї, що завірена виробником. Можливо, проблему слід шукати у другому підігрівається кисневому датчику або працездатності самого каталітичного нейтралізатора.
Р200С Неправильний діапазон роботи кисневого регулятора першого банку. Є сенс протестувати електроланцюг.
Р2010 Другої підігрівається прилад контролю рівня кисню неправильно функціонує. Проблема полягає в електросистемі, тому необхідно її продзвонити, щоб остаточно зрозуміти помилку.
Р2011 Слід перевірити регулятор контролю рівня детонації першого банку. В автомобілях моделей Актрос і Спринтер така невдача виникає часто. Можливо, справа знову полягає у пошкодженні самої ланцюга. Тому слід перевірити проводку в місці підключення до регулятора. Є велика ймовірність того, що просто відійшов контакт і його слід підключити заново.
Р2012 Зареєстровані пошкодження електромагнітного пристрою акумулятора парів палива. Утруднення роботи може бути обумовлене виходом з ладу клапана вентиляції бензобака. Тут необхідно перевірити проводку детально.
Р2013 Таким чином комп'ютер сигналізує водієві про неправильне функціонування системи виявлення парів бензину. Це може свідчити про погане з'єднання патрубків, в результаті чого могла статися витік. Також причиною може стати погана герметизація системи впуску або заливний горловини бензобака. Якщо з цим все в порядку, то даний код помилки міг стати наслідком поломки клапана акумулятора парів бензину.
Р2014 Блок управління зафіксувало витік парів палива з системи. Це могло стати наслідком поганої герметичності системи.
Р2016 — Р2018 Повідомляється про високому або низькому рівні возгораемой суміші в системі уприскування. Мова може йти про непрацездатність регулятора контролю рівня витрат повітряної суміші. Потрібно здійснити ретельну діагностику його функціонування. Можливо, відійшов контакт проводки регулятор зламався.
Р2019 Дуже високий рівень температури холодоагенту в охолоджувальній системі. У разі такої помилки бортовий комп'ютер сигналізує автовласникові про включення аварійного режиму. Якщо антифриз в розширювальному бачку не кипить при робочій температурі, то справа може полягати в обриві електроланцюга або короткому замиканні на ділянці від датчика до ЕБУ. Працездатність пристрою необхідно ретельно протестувати, оскільки, можливо, його потрібно буде замінити.
Р201А Неправильно працює регулятор контролю положення керуючий розподільного шківа. Для власників Mercedes, моделей Спринтер або Актрос даний код помилки може бути знайомий. Цей дефект пов'язаний з поганою установкою регулятора. Можливо, в місці його встановлення утворився зазор, який позначилася на функціонуванні пристрою або виникли певні проблеми з проводкою.
Р201В В системі напруги бортової мережі зареєстровані неполадки. Можливо, дефект пов'язаний з поганою проводкою або відвалом контактом одного з основних датчиків. Також перебої можуть бути пов'язані з працездатністю генератора.
Р201D, Р201Е, Р201F, Р2020, Р2021, Р2022 Таким чином водій сповіщається про нестабільну роботу однієї з шести форсунок двигуна (1,2,3,4,5 або 6). Суть дефекту може полягати в поганій електроланцюга, яку слід продзвонити або несправності безпосередньо форсунки. Потрібно здійснити детальне тестування проводки, а також перевірити підключення контактів.
Р2023 Бортовий комп'ютер говорить про те, що з'явилися дефекти в роботі системи подачі повітря на випуск. В першу чергу слід перевірити справність реле блоку запобіжників. Також поломка може критися в неробочому клапані системи подачі повітря під час випускання.
Автомобиль Mercedes черный Gelandewagen
Автомобіль Mercedes Gelandewagen

Вашій увазі представлена мала частина з усіх кодів, які можуть з'явитися при діагностиці авто. Спеціально для користувачів ресурсу нашими фахівцями були відібрані комбінації, які зустрічаються при діагностиці частіше.

Ці помилки можуть позначитися на функціонуванні двигуна, тому є важливими.

Як скинути?

Щоб обнулити лічильник помилок, є кілька способів. По-перше, це можна зробити за допомогою програмного забезпечення, про який ми писали на початку статті. У вікні утиліти є кнопка «Обнулити лічильник». По-друге, ще один спосіб, описаний нижче:

 1. Запустіть двигун вашого Mercedes.
 2. На діагностичному роз'ємі необхідно замкнути перший і шостий контакт за допомогою дроту. Це потрібно зробити на 3 секунди, але не більше чотирьох.
 3. Після цього витримати паузу в три секунди.
 4. І ще раз замкнути ті ж контакти, але тепер не менше, ніж на 6 секунд.
 5. Так код помилки буде стертий.

Якщо не допоміг ні перший, ні другий метод, можна скористатися «дідівським» способом. Просто відкрийте капот і скиньте мінусову клему акумуляторної батареї. Почекайте п'ять секунд і підключіть назад. Код помилки буде видалений з пам'яті.

Відео «Ще один спосіб скидання помилки»


Коментарі та відгуки