Лого av-to.info
Mazda 6

Самостійно змінюємо ланцюг ГРМ на автомобілі Мазда 6

ланцюг газорозподільного механізму є основним елементом пристрою. І хоча ланцюг вважається більш надійним компонентом, ніж ремінь, періодично необхідна її заміна. У статті ми розповімо, як відбувається в Мазда 6 заміна ланцюга ГРМ, коли це необхідно робити і що для цього потрібно.

Коли пора змінювати?

Отже, в яких випадках потрібна заміна ланцюга? Перше, що потрібно відзначити - це в разі появи механічних пошкоджень на елементі ГРМ автомобіля Мазда. Як розумієте, ланцюжок - це не ремінь. Якщо ремінь зносився, то це відразу видно. Серед вітчизняних автомобілістів ходить багато чуток з цього приводу. А саме з приводу розтягування елемента ГРМ. Згодом ланцюг ГРМ може розтягнутися на кілька сантиметрів.

6-я модель Мазды
Автомобіль Мазда 6-ї моделі

Але візуально визначити це навряд чи вийде. Для цього бажано поїхати на станцію техобслуговування і замовити процедуру у фахівців. Майстри здійснюють завмер довжини ланцюга ГРМ за допомогою спеціальних приладів осцилографів. Тільки ознайомившись з результатами вимірів можна сказати, пора міняти цей елемент чи ні.

Крім того, якщо на ланцюгу ГРМ Мазди з'явилися ознаки зовнішніх пошкоджень, то заміну краще зробити. Тут мова йде про появу різних тріщин на ланках ланцюжка. В цьому випадку обрив компонента - справа часу. Тому, якщо не хочете зупинитися де-небудь на дорозі з такою проблемою, то слід приділити час заміни. Ознакою необхідності змін компонента можна вважати стукіт, періодично з'являється під час їзди.

Новый элемент газораспределительного механизма
Новий елемент газорозподільного механізму з «черевиками»

З приводу зміни елемента необхідно прислухатися до рекомендацій виробника. Якщо ремінь потрібно міняти кожні 80-100 тисяч км пробігу, то з ланцюжком ситуація трохи інша.

У випадку з моделлю Мазда 6 ланцюг ГРМ повинна міняти не рідше, ніж кожні 200 тисяч кілометрів.

А лучше через 170 тысяч км. Если нет опыта и вы понятия не имеете, как происходит этот процесс, то лучше обратитесь за помощью к мастеру. В противном случае можете столкнуться с серьезными проблемами. Помните: чем дольше эксплуатируете авто с износившейся цепочкой, тем быстрее начнутся проблемы.

Покрокова інструкція по заміні

Голосування

Чи стикалися ви з необхідністю заміни ланцюга ГРМ?

Загрузка ... Завантаження ...

Процес зміни компонента газорозподільного механізму Мазди дуже складний. Доведеться демонтувати багато компонентів двигуна, тому визначтеся - чи під силу це вам чи ні.

Необхідні інструменти

 • набір гайкових ключів;
 • домкрат;
 • викрутка.

Поетапна інструкція || | 240

 1. В первую очередь открыть капот и отключить от питания аккумулятор.
 2. Потім потрібно демонтувати розширювальний бачок з антифризом, тому рекомендуємо відразу злити охолоджуючу рідину з системи.
 3. Поставте на домкрат переднє праве колесо. Підставте під нього опору у вигляді цегли. Відкрутіть гвинти кріплення і зніміть колесо.
 4. За допомогою гайкових ключів відкрутіть гвинти захисту мотора. Демонтувати захист, а також бризковики правого колеса.
 5. Зніміть і відкладіть в сторону вузол повітряного фільтра.
 6. Після цього від'єднайте дроти від котушки запалювання і демонтуйте її. Також слід зняти і приводний ремінь. Відкладіть ремінь в сторону, щоб не втратити його. Також оціните його стан. Якщо ремінь зносився, не полінуйтеся його замінити.
 7. Далі, необхідно відключити масляний насос гідропідсилювача керма. Також його потрібно зняти: він знімається разом з масляним патрубком в зборі.
 8. Якщо антифриз вже злитий з системи, здійсните демонтаж гідропідсилювач керма разом з усіма патрубками і шлангами, які до нього приєднані.
 9. Теперь пришла очередь генератора. Открутите все винты, которые крепят его, а также демонтируйте провода, подходящие к генератору. Снимите устройство и отложите в сторону.
 10. Після генератора необхідно демонтувати водяний насос. Зробивши це, з боку кузова побачите тросик педалі акселератора. Кронштейн, який зміцнює тросик, слід демонтувати.
 11. Після цього потрібно буде від'єднати вентиляційний патрубок, дроти від масляного керуючого клапана, а також датчик СКР.
 12. Все, що робили до цього - це була підготовка. Тепер приступимо до робіт, що стосуються безпосередньо ланцюга ГРМ Мазди 6. Для початку слід демонтувати кришку головки двигуна. Після цього гайковим ключем відкрутіть гвинт, який кріпить колінчастий шків. Демонтувати сам диск клонували.
 13. Тепер відкрутите гвинт кріплення роликового диска і зніміть його. Також потрібно буде демонтувати натягувач ременя і витягнути масляний щуп.
 14. Відкрутіть болти, які кріплять передню кришку мотора і зніміть її. Після цього витягніть натягувач ланцюга ГРМ Мазди 6 разом з важелем. Також демонтуйте направляючу газорозподільного механізму.
 15. Прийшов час ланцюга. Вийміть її разом з замком і зірочкою розподільного шківа. На старій ланцюжку є певні мітки. Їх слід перенести на нову деталь.
 16. Поставте створення нового обговорення, складання всіх деталей здійсните в зворотній послідовності.
 17. По закінченню складання запустіть мотор. Перевірте рівень моторної рідини, якщо потрібно - додайте. Також послухайте, б'ються чи шків і ремінь одна об одну. Потім перевірте момент запалювання, якщо необхідно - відрегулювати його.

Процес заміни компонента трудомістке заняття. Без допомоги копатися в моторі Мазди 6 вам доведеться цілий день, а то й більше. Тому визначитеся відразу - подужаєте це заняття чи ні. Звичайно ж, на наших СТО люблять накручувати ціну і обманювати водіїв. Але краще трохи переплатити, але бути впевненим в якості ремонтних робіт.

Відео «Діагностика ланцюжка механізму»