Самостійно міняємо ланцюг ГРМ на автомобілі Мазда 6

Ланцюг газорозподільного механізму є основним елементом пристрою. І хоча ланцюг вважається більш надійним компонентом, ніж ремінь, періодично необхідна її заміна. У статті ми розповімо, як відбувається Мазда 6 заміна ланцюга ГРМ, коли це необхідно робити і що для цього потрібно.

Коли пора міняти?

Отже, у яких випадках потрібна заміна ланцюга? Перше, що потрібно відзначити — це у випадку появи механічних пошкоджень на елементі ГРМ автомобіля Мазда. Як розумієте, ланцюжок — це не ремінь. Якщо ремінь зносився, то це відразу видно. Серед вітчизняних автомобілістів ходить багато чуток з цього приводу. А саме з приводу розтягування елемента ГРМ. З часом ланцюг ГРМ може розтягнутися на кілька сантиметрів.

6-я модель Мазды
Автомобіль Мазда 6-ї моделі

Але візуально визначити це навряд чи вийде. Для цього бажано поїхати на станцію техобслуговування і замовити процедуру у фахівців. Майстри здійснюють вимір довжини ланцюга ГРМ за допомогою спеціальних приладів осцилографів. Тільки ознайомившись з результатами вимірів можна сказати, пора міняти цей елемент чи ні.

Крім того, якщо на ланцюга ГРМ Мазди з'явилися ознаки зовнішніх пошкоджень, то краще зробити заміну. Тут мова йде про появу різноманітних тріщин на ланках ланцюжка. У цьому випадку обрив компонента — справа часу. Тому, якщо не хочете зупинитися де-небудь на дорозі з такою проблемою, то слід приділити час заміни. Ознакою необхідності змін компонента можна вважати стук, періодично з'являється під час їзди.

Новый элемент газораспределительного механизма
Новий елемент газорозподільного механізму з «черевиками»

З приводу зміни елемента необхідно прислухатися до рекомендацій виробника. Якщо ремінь потрібно міняти кожні 80-100 тисяч км пробігу, то з ланцюжком ситуація трохи інша.

У випадку з моделлю Мазда 6 ланцюг ГРМ повинна міняти не рідше, ніж кожні 200 тисяч кілометрів.

А краще через 170 тисяч км. Якщо немає досвіду, і ви поняття не маєте, як відбувається цей процес, то краще зверніться за допомогою до майстра. В іншому випадку можете зіткнутися з серйозними проблемами. Пам'ятайте: чим довше експлуатуєте авто з износившейся ланцюжком, тим швидше почнуться проблеми.

Покрокова інструкція по заміні

Голосування

Стикалися ви з необхідністю заміни ланцюга ГРМ?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Процес зміни компонента газорозподільного механізму Мазди дуже складний. Доведеться демонтувати багато компонентів двигуна, тому визначтеся — чи під силу це вам чи ні.

Необхідні інструменти

 • набір гайкових ключів;
 • домкрат;
 • викрутка.

Поетапна інструкція

 1. В першу чергу відкрити капот і відключити від живлення акумулятор.
 2. Потім потрібно демонтувати розширювальний бачок з антифризом, тому рекомендуємо відразу злити охолоджуючу рідину з системи.
 3. Поставте на домкрат переднє праве колесо. Підставте під нього опору у вигляді цеглин. Відкрутіть гвинти кріплення і зніміть колесо.
 4. За допомогою гайкових ключів відкрутіть гвинти захисту мотора. Демонтуйте захист, а також бризговики правого колеса.
 5. Зніміть і відкладіть в сторону вузол повітряного фільтра.
 6. Потім від'єднайте дроти від котушки запалювання і демонтуйте її. Також слід зняти і приводний ремінь . Відкладіть ремінь в сторону, щоб не втратити його. Також оціните його стан. Якщо ремінь зносився, не полінуйтеся його замінити.
 7. Далі, необхідно відключити масляний насос гідропідсилювача керма. Також його потрібно зняти: він знімається разом з масляним патрубком в зборі.
 8. Якщо антифриз вже злитий з системи, здійсните демонтаж гідропідсилювач керма разом з усіма патрубками і шлангами, які до нього приєднані.
 9. Тепер прийшла черга генератора. Відкрутіть гвинти, які кріплять його, а також демонтуйте дроти, що підходять до генератора. Зніміть пристрій і відкладіть в сторону.
 10. Після генератора необхідно демонтувати водяний насос. Зробивши це, з боку кузова побачите трос педалі акселератора. Кронштейн, який кріпить трос, слід демонтувати.
 11. Після цього потрібно буде від'єднати вентиляційний патрубок, дроти від масляного керуючого клапана, а також датчик СКР.
 12. Все, що робили до цього — це була підготовка. Тепер приступимо до робіт, що стосуються безпосередньо ланцюга ГРМ Мазди 6. Для початку слід демонтувати кришку головки двигуна. Після цього гайковим ключем відкрутіть гвинт, що кріпить колінчастий шків. Демонтуйте сам диск коленвала.
 13. Тепер відкрутіть гвинт кріплення роликового диска і зніміть його. Також потрібно буде демонтувати натягувач ременя і витягнути масляний щуп.
 14. Відкрутіть болти, які кріплять передню кришку мотора і зніміть її. Після цього вийміть натягувач ланцюга ГРМ Мазди 6 разом з важелем. Також демонтуйте напрямну газорозподільного механізму.
 15. Настав час ланцюга. Вийміть її разом із замком і зірочкою розподільного шківа. На старій ланцюжку є певні мітки. Їх слід перенести на нову деталь.
 16. Поставте нову ланцюжок, складання всіх деталей здійсните в зворотній послідовності.
 17. По закінченню складання запустіть двигун. Перевірте рівень моторної рідини, якщо потрібно — додайте. Також послухайте, б'ються шків і ремінь один про одного. Потім перевірте момент запалювання, якщо необхідно — відрегулюйте його.

Процес заміни компонента трудомістке заняття. Без допомоги копатися в моторі Мазди 6, вам доведеться цілий день, якщо не більше. Тому визначитеся відразу — подужаєте це заняття чи ні. Звичайно ж, на наших СТО люблять накручувати ціну і обманювати водіїв. Але краще трохи переплатити, але бути впевненим у якості ремонтних робіт.

Відео «Діагностика механізму ланцюжка»


Коментарі та відгуки