Як поміняти масло в АКПП автомобіля Мазда 6?

У відповідності з інструкцією масло в автоматичній коробці автомобіля Мазда 6 міняти не потрібно взагалі. Однак дійсність показує зовсім інше. АКПП недотягує до передбаченого терміну служби, а виходить з ладу набагато раніше. Експерти вважають це відбувається з-за масла.

Рідина не справляється з покладеними на неї обов'язками, внаслідок цього ламається вся коробка. Саме з-за цього багато наполягають на обов'язковій зміні рідини в автоматичній коробці. Мотивують вони тим, що цей сайт розроблявся для експлуатації в умовах, що значно відрізняються від наших, які багато зараховують до екстремальних. Внаслідок цього і необхідна подібна адаптація.

Автомобиль Мазда 6
Автомобіль Мазда 6

Дійсність показала, що коробка Мазди 6 набагато важче справляється з власною роботою в наших реаліях. Тому є необхідність у заміні масла кожні 50 – 60 тис. км. до того Ж необхідно час від часу проводити перевірку стану рідини АКПП. Якщо вона змінила колір або запах, то її необхідно замінити.

Оскільки виробником не була передбачена заміна рідини, то безумовно, є певні проблеми з проведення цієї операції. Як відомо, є повна і часткова заміна і який віддати перевагу справа суто індивідуальна.

АКПП Мазда 6
АКПП Мазда 6

У випадку часткової зміни змінюється лише певна частина відпрацьованої рідини АКПП. Замість нього заливається свіже. Говорячи про це можна стверджувати, що відбувається лише деяке освіження старої рідини. Під час часткової заміни витрачається близько чотирьох літрів рідини. А при повній приблизно 16.

Під час заміни рідини змінюється не лише масло, але і фільтр. Часткова зміна хоч і дешевше, але виконувати її потрібно набагато частіше, ніж повну. Про ефективність цих маніпуляцій ведеться багато суперечок і навіть є такі, які наполягають на тому, що часткова заміна — це взагалі пусте заняття. Інші ж заявляють, що повна заміна масла може пошкодити АКПП. І краще обмежитися частковою.

На відео — ремонтні роботи з коробкою автоматом.

Керівництво по заміні

Замінивши самостійно масло в АКПП Мазда 6, ви значно продовжите термін експлуатації вашого авто при цьому заощадите чималі гроші на послугах автомайстрів. Якщо масло в наших умовах змінюється кожні 50-60 тисяч кілометрів, то перевіряти його рівень і стан, потрібно, принаймні, в два рази частіше.

Як перевірити стан і рівень масла АКПП

Для перевірки рівня потрібно виконати наступне:

 1. Добре прогрійте коробку, проїхавши на автомобілі кілометрів десять.
 2. глушити Мотор не потрібно і він повинен функціонувати вчасно виміру.
 3. Поставте автомобіль на рівну площадку.
 4. Витягніть щуп і протріть його ганчіркою.
 5. По черзі прощелкайте всі режими, починаючи від ПАРКІНГУ і назад затримуючись у кожному режимі на 1-2 секунди.
 6. Вставте щуп назад.
 7. Огляньте щуп. Врахуйте, що на ньому передбачено два рівня, MIN і MAX на холодну і MIN і MAX на гарячу. Так як ми заміряли на гарячу, то і рівень рідини повинен бути між позначками MIN і MAX на гарячу.

Для АКПП Мазда 6 перелив або недолив досить принципове, при цьому перелив набагато гірше недоливу. Негативним ознакою вважаються бульбашки на щупі.

Перевірити стан масла в АКПП можна нехитрим способом. Для цього достатньо капнути з щупа трохи рідини на білий аркуш. Уважно розгляньте краплю. Якщо вона прозора і трохи червонувата, значить все добре. В іншому разі якщо рідина темного кольору і в ній є частинки це ознака збоїв в роботі коробки.

Проверка состояния масла
Перевірка стану масла

Інструменти

 • свіже масло;
 • набір ключів;
 • воронка;
 • ганчір'я;
 • ємність;
 • ножа;
 • герметик;
 • новий фільтр;
 • нова прокладка.
Оригинальная смазка для АКПП
Оригінальна мастило для АКПП

Етапи

 1. Ставимо наше авто на яму або естакаду.
 2. Чекаємо хвилин тридцять, щоб воно охолонуло.
 3. Демонтуємо піддон, який кріпиться на Мазді 6 двадцятьма болтами.
 4. Тепер діяти треба акуратно. Піддон тримається на герметику і щоб його зняти, потрібно підколупнути ножем.
 5. Коли знімете піддон, відпрацьовану рідину злийте.
 6. Далі огляньте магніт. Якщо на ньому є стружка, то його треба почистити.
 7. В проміжку між частинами коробки і піддону є фільтр, його необхідно обов'язково зняти і замінити аналогічним новим. Ні в якому разі не залишайте старий.
 8. Замінивши прокладку, встановіть піддон на місце.
 9. Закрутіть всі болти.
 10. Далі в те місце, в який вставлений щуп, вставити лійку.
 11. Заливайте масло. Поспішати не потрібно і частіше перевіряйте рівень за допомогою щупа. У разі переливу доведеться відсмоктувати, а для цього знадобитися додаткове оснащення.
 12. Після того як ви заллєте 3,5-4 л. рідини проедте на автомобілі пару кілометрів.
 13. Заедте на рівну площадку і знову заміряйте рівень масла.
 14. В разі потреби долийте рідину до позначки MAX.

На даному робота з заміні масла в АКПП може вважатися завершеною. Не забувайте, що наступна заміна буде необхідна через 50-60 тис. кілометрів.

Голосування

Ви змінюєте масло в АКПП

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Заміна мастильного складу двигуна і АКПП»

В цьому відео показано, як правильно проводиться заміна мастила двигуна і автоматичної коробки на автомобілі Мазда 6.


Коментарі та відгуки