Лого av-to.info
Mazda 3

Як поміняти основні датчики на Мазді третього покоління своїми руками?

Щоб забезпечити оптимальну роботу основних систем, конструктори автомобілів Мазда оснащують свої транспортні засоби різними датчиками і контролерами. При цьому основні регулятори виводяться на приладову панель, щоб водій завжди був сповіщений про їх стан. З цього матеріалу ви дізнаєтеся, як проводиться заміна датчика детонації Мазда 3 і інших основних контролерів своїми руками.

Характеристика і особливості заміни регуляторів

Заміна регуляторів на Мазда три може бути проведена як в домашніх умовах, так і на СТО. оскільки в цьому , в принципі, немає нічого складного, то розглянемо процес заміни основних пристроїв в домашніх умовах.

Детонації

детонаційному контролер в цих авто монтується за впускним колектором, на БЦ. Він призначений для передачі імпульсів, на основі яких ЕБУ в автоматичному режимі змінює кут випередження запалювання. При цьому кут повинен бути таким, щоб при роботі двигуна не було детонації. У тому випадку, коли елемент ламається, на приборке повинна спалахнути відповідна лампочка. Оскільки детонація при роботі мотора грабіжник впливає на стан силового агрегату в цілому, заміна девайса повинна проводитися відразу ж після виявлення симптомів несправності.

Детонационный контроллер для автомобиля Мазда
детонаційному контролер для автомобіля Мазда

Якщо ви вирішили поміняти елемент самостійно , то просто дотримуйтеся інструкції із заміни:

 1. Спочатку відкрийте капот і відключіть клеми акумуляторної батареї.
 2. Далі, демонтуйте кріплення і зніміть впускний колектор, так ви зможете отримати доступ до девайсу. || | 222
 3. Отключите штекер питания устройства от бортовой сети.
 4. Вийміть регулятор і зробіть його заміну на новий. Слід зазначити, що при установці потрібно дотримати момент затяжки, він може бути різним для кожного окремого двигуна. Детальна інформація про те, коли саме затягування повинен бути, читайте в сервісній книжці до машини.

АБС

Датчик антиблокувальною гальмівної системи завжди повинен бути справним, особливо, якщо автомобіль використовується в зимовий час року. Залежно від специфікації авто, на ньому може стояти декілька регуляторів, зазвичай, по одному на кожне колесо. Якщо датчик АБС виходить з ладу, на приборке буде горіти індикатор системи при запущеному двигуні.

Заміна в даному випадку виглядає так:

 1. Відкрутіть болти колеса, на якому ви будете міняти пристрій. | || 228
 2. Поставьте автомобиль на домкрат.
 3. Після демонтажу ви побачите девайс, який кріпиться за допомогою трьох болтів. Вам потрібно їх відкрутити.
 4. За підкрилки є клема, її потрібно відключити. Після цього девайс змінюється на новий, колесо ставиться на місце (автор відео - Валерій Новіков).

Температури зовнішнього повітря

Зовнішній датчик температури зовнішнього повітря використовується для передачі ан блок управління інформації про температуру повітря на вулиці. Згодом ці дані надаються водієві. Про те, що пристрій вийшов з ладу, можна зрозуміти тільки за кількома ознаками - температура зовсім не показується на дисплеї або ви на 100% впевнені, що вона неправильна.

Пристрій знаходиться в моторному відсіку, між переднім бампером і радіатором. Якщо будете дивитися на двигун спереду, то девайс розташований трохи правіше від радіатора. Заміни немає нічого складного - потрібно просто зняти кріплення і демонтувати контролер, замінивши його на новий.

Тиску масла

Якщо ви хочете поміняти пристрій, то повинні знати, що розташоване воно в моторному відсіку, прямо над масляним фільтром. Датчик тиску масла може повідомити автовласникові про недостатньо або занадто високому рівні тиску моторної рідини в системі. Як правило, необхідність заміна з'являється в результаті того, що пристрій повідомляє про погане тиску в системі, при цьому за фактом воно нормальне.

Процедура заміни здійснюється наступним чином:

 1. Від'єднується контакт пристрою.
 2. Деталь викручується і витягується.
 3. Далі, по різьбі необхідно наживити новий регулятор і закрутити його. Момент затягування в даному випадку становить 12-15 Нм. Можна просто затягнути пристрій не сильно, щоб не пошкодити різьблення.

Кисню

Датчик кисню або лямда-зонд монтується в вихлопну систему і контролює вміст кисню у вихлопних газах, тим самим ЕБУ по його показаннях регулює паливну суміш. Якщо контролер виходить з ладу, оптимальна робота двигуна може бути порушена, при цьому витрата палива може збільшитися в кілька разів. Якщо дивитися на двигун спереду, то ви зможете побачити регулятор в районі верхнього лівого кута мотора. Для заміни вам потрібно буде тільки від'єднати живлення від пристрою і демонтувати його, після чого встановити новий девайс.

Відео «Заміна ДУТ на прикладі Mazda Familia»

Як правильно поміняти датчик рівня палива - на відео нижче представлений процес заміни на прикладі автомобіля Mazda Familia (автор ролика - Oleg Shultc).

Голосування

Ви знаєте призначення датчиків двигуна?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...