Графітове мастило та її застосування

Графітове мастило виходить шляхом обробки нафтового масла, для чого використовують так зване кальцієве мило. Результат такої переробки являє собою густу мазь. В даний час графитная мастило застосування в автомобілі якої допомагає зменшити тертя, представлена у різних найменуваннях.

Зі збільшенням кількості автомобілів склад став використовуватися набагато активніше, ніж під час свого відкриття на зорі автомобілебудування. Крім вибору між різними ліцензійними марками, існує можливість її самостійного виготовлення.

Характеристики мастила

Зовні графітове мастило нагадує густий крем коричневого або темного кольору. Характеристики різних типів мастила відрізняються, що стосується в першу чергу мінімальної температури, при якій вона починає замерзати. У більшості випадків це відбувається при мінус 20 градусів за Цельсієм. При досягненні цього порогового значення вона починає густіти, у зв'язку з чим в автомобілі збільшується тертя між окремими елементами.

Існує й інший поріг– максимальна позитивна температура, яка дорівнює в середньому 70 градусів.

Графитная смазка Азмол
Графитная мастило фірми Азмол

Необхідно звернути увагу на те, що графитная мастило добре контактує тільки з металами, схильними до окислення . В окремих випадках вона може використовуватися для обробки благородних металів. Таке її застосування є нетиповим і не принесе бажаного результату. Якщо розглядати взаємодія речовини з металами в автомобілі, то в цьому випадку зменшення тертя досягається за рахунок наявності молекул води між окремими шарами графіту. Слабка зв'язок елементів зменшує тертя деталей один з одним, завдяки чому мастило і отримала таке широке поширення в промисловості.

Графитная смазка для автомобиля
Готова до використання графитная мастило

Застосування мастила

Вперше речовини на основі нафти були використані для обробки окремих частин підйомних пристроїв. Згодом, з розвитком техніки і появою нових способів переробки нафти, її застосування стало більш активним. В будь-якому автомобілі значна частина енергії палива йде на подолання сили тертя. Крім того, занадто сильний контакт деталей збільшує їх знос, а відтак збільшуються і витрати на обслуговування машини. Використовуючи один з представлених на ринку типів мастил, автовласник знижує витрату палива і знос механізму.

Места в велосипеде, которые смазывают
Схема велосипеда, де застосовується мастильна суміш

З застосуванням графитной зменшується тертя між листом ресор, а також поліпшується рух троса ручного гальма. Крім того, автомобілісти використовують речовина для змащування петель і поліпшення роботи радіоприймача. Останнє досягається змазуванням місця контакту – завдяки цьому вдається прибрати зайві перешкоди і відновити колишній рівень прийому сигналу.

При відсутності ліцензійних мастильних матеріалів іноді бувають використані їх замінники, однак, точка їх замерзання найчастіше знаходиться вище 20 градусів, що не завжди прийнятно. Тому за самостійне виготовлення змащувальних речовин беруться не всі. Одним з важливих умов тут завжди було дотримання правильної пропорції вихідних матеріалів. Так, на 500 грамів солідолу припадає по 100 грамів трансмісійного масла і графітного порошку. Перед змішуванням солідол необхідно нагріти до 50 градусів. Нагрівання необхідний для швидкого розчинення в солідолі інших компонентів.

Відео «Тестування мастила»

На відео можна побачити процес нанесення графітового масла і оцінити принесену їм користь.

Якщо у вас є свої варіанти способів застосування графітової мастила в автомобілі або поради щодо вибору конкретних масел, до статті залишайте свої відгуки.


Коментарі та відгуки

 • Жорик

  А вона дешевше або дорожче звичайного масла?

  • В'ячеслав

   Ну дивлячись яке застосування ти їй не знайдеш. У олії немає жодних відновлювальних властивостей. Ось тому на ціну і не дивишся.

 • Володимир

  Змішуємо Літол-24 та графітову мастило (для чорного кольору отриманої суміші), обмазуємо днище і раму позашляховика, через певний час ця суміш твердне так, що не змивається керхером. Суміш даних пластичних мастил підходить для антикорра своїми руками, але без додаткової металевої захисту днища марна, тому що все-одно обдерется.Захист фарбуємо молоткової емаллю. Все-позашляховик готовий плазувати на череві :))

 • Володимир ідіот

  Володимир, ти ідіот, як вона затвердіє, блін?

 • Альоша

  Що буде якщо нанести графітову мастило на кузов автомобіля ? Фарбу роз'їсть чи ні ?

  • Спеціаліст av-to.info

   Ніколи не стикалися з такою проблемою, але скоріше всього, мастило ніяк не вплине на лакофарбове покриття кузова. Тим не менш, наносити її на кузов зайвий раз не потрібно.

 • яшок

  Гальмівні диски їй потрібно мазати перед морозами )))

 • kamenski

  не Можна — ланцюги велосипедні цим мазати)