Як захистити свій автомобіль від викрадення: все про замки на КПП

Призначення замку для коробки передач полягає в запобіганні можливості викрадення транспортного засобу. Останнім часом все більше автомобілістів віддають перевагу саме такому типу пристрою безпеки. Детальніше про те, що являє собою замок на КПП, які бувають типи і як встановити його самостійно, ви зможете дізнатися тут.

Загальні відомості про замок на КПП

Як ви вже зрозуміли, блокіратор КПП необхідний для того, щоб запобігти спробу викрадення автомобіля шляхом блокування швидкостей. Автомобілістів в таких пристроях, згідно з їх заявами, приваблює простота в експлуатації. Фіксатор, який у більшості випадків є невід'ємною частиною конструкції, здійснює блокування селектора КПП. При його активації можливість їзди виключається.

Що стосується принципу дії, то він полягає в блокуванні рухомих елементах всієї системи трансмісії. І в цьому випадку неважливо, механічна у вас коробки передач або автоматична, оскільки замок працює в будь-якому випадку. Наприклад, якщо використовується на «автоматі», то швидкості блокуються в положенні селектора Парковка, якщо на «механіці», то в положенні заднього ходу.

Якщо говорити про управління механізмом, то це відбувається в результаті повороту ключа. У продажу є різні модифікації таких пристроїв, і управління в залежності від типу може проводиться як ключем, так і натиском пальця на кнопку. Згідно офіційної інформації від виробників і більшості відгуків, власнику машини не потрібно виконувати жодних дій по обслуговуванню пристрої протягом всього ресурсу експлуатації.

Голосування

А на вашому авто встановлений замок КПП?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Необхідно також підкреслити, що блокіратор для коробки передач, на відміну від інших подібних пристроїв, має певні переваги:

 • його активація та деактивація відбувається одним способом (натисканням на кнопку, поворотом ключа і т. д.);
 • такі пристрої не є універсальними, а виробляються на підприємствах під певну модель машини;
 • замок на КПП монтується за допомогою сривних гвинтів безпосередньо до кузова транспортного засобу;
 • в більшості випадків ключі є захищеними від незаконного дублювання;
 • деякі замки обладнані загартованими елементами корпусу, від чого вони є ще більш надійними;
 • як правило, такі замки захищаються від злому відмичками та іншими способами;
 • як показують відгуки, блокіратор жодним чином не залежить від стану АКБ чи інших параметрів транспортного засобу.

Які бувають?

Типи

Потрібно виділити кілька типів пристроїв:

 1. Штирьовий. Механізм пристрою являє собою рамну конструкцію, установка якої здійснюється на штатні кріплення. Також невід'ємною частиною механізму є штир, який монтується в пристрій і здійснює блокування перемикання швидкостей. Dragon, Mul-T-lock, Garant та інші відомі виробники функціонують саме за таким принципом.
 2. Бесштиревий. Будь бесштиревий блокіратор може відкриватися тільки за допомогою ключа. Коли ключ провертається, запірного механізму передається зусилля, яке дозволяє здійснити блокування КПП.

Бренди

Мультілок

Мультілок на коробку передач на сьогоднішній день є одним з найбільш популярних типів замків. Компанія Mul-T-Lock, згідно з відгуками споживачів, є виробником надійної продукції. Mul-T-Lock представляє собою сучасне спеціалізоване обладнання, яке випускається конкретно для певної моделі. Mul-T-Lock є бесштыревым механізмом, тому управління з його допомогою буде ще більш зручним і простим.

Треба також додати, що конструкція Mul-T-Lock є запатентованою і надійною, в результаті чого забезпечує найбільш надійний рівень захисту від злому. Крім того, вона також може забезпечити потрібний рівень секретності, що не відразу і дозволить знайти Mul-T-Lock.

Fortus

На відміну від попередніх, замки Fortus є універсальними і в цілому являють собою надійне блокувальний засіб.

Що стосується характеристик:

 • пристрої Fortus бесштиревого типу;
 • при спробі злому змінюється геометрія тяги пристрою, відповідно, угон авто буде неможливим;
 • Fortus використовуються високосекретний елементи системи Мультілок.

Крім того, вся конструкція Fortus створена з урахуванням вимог не тільки інтер'єру, але і ергономіки машини.

Construct

Блокиратор Construct в разобранном виде
Блокіратор Construct в розібраному вигляді

Продукція Construct чеського виробництва вже давно зарекомендувала себе. Construct є одним з основних постачальників рішень безпеки. Щорічно з випуском нових моделей авто, інженери компанії Construct присутпают до розробки нових проектів замком. Що стосується використання, то Construct нічим не відрізняється від подібних аналогів — все відбувається за допомогою ключа.

При монтажі Construct поворотного типу зусилля від «мізків» до механізму може здійснюватися віддалено.

Dragon

Механізм Dragon випускається в корпусі з сталі, що дозволяє Dragon бути ще більш жорстким і надійним у порівнянні з конкурентами. Штирі, які використовуються в конструкції Dragon, опрацьовані спеціальним чином. Оскільки штир Dragon топиться в самому пристрої, це значно ускладнює силовий злом.

Крім того, нутрощі Dragon надійно захищені від відмичок. Крім того, додаткові компоненти Dragon запобігають можливість обійти блокіратор при спробі злому.

Установка замку своїми руками

Монтаж блокиратора своими руками
Монтаж блокіратора своїми руками

Коротко опишемо дії, як відбувається установка замку КПП своїми силами:

 1. Для початку треба отримати доступ до механізму КПП. Демонтується важіль разом з гвинтами та усіма іншими компонентами. Загалом доступ до коробки повинен бути вільним.
 2. Прикладіть блокіратор до місця монтажу, просвердліть всі необхідні отвори.
 3. Монтуйте манжету разом з самим блокатором. Встановіть кулісу.
 4. Потім поміняйте гайку кріплення тяги на ту, що йде в комплекті.

Відео «Замок для КПП»

ПРО необхідність встановлення блокіратора дивіться на відео.


Коментарі та відгуки

 • Семен

  Корисна штука, думаю придбати собі таку ж.

 • Яворський Серьога

  Не вигадуй! Розкрити такий замок зможуть на будь-якому нормальному СТО, він марний.