Лого av-to.info

АКПП не перемікає передачі: причини и методи вирішенню

Автоматична трансмісія, будучи досить чутливим до неправильної експлуатації агрегатом, періодично може працювати некоректно, зокрема, не перемикати передачі. У таких випадках власнику авто не залишається нічого іншого, як вести своє авто до фахівців або намагатися самостійно вирішити проблему. З цього матеріалу ви дізнаєтеся, чому АКПП не перемикає швидкості, з чим це може бути пов'язано і що робити в таких випадках.

Діагностика

Переключение рычага АКПП
перемикань важеля АКПП

Автоматичні коробки передач Вже стали популярними среди вітчізняніх автомобілістів, хоча ще двадцять років тому ніхто подуматі НЕ МІГ, что це трапляє. В результате безлічі перевага затребуваність Даних агрегатів Постійно растет. Зрозуміло, як и будь-який Інший вузол в автомобілі, коробка-автомат может періодічно віходити з ладу або функціонуваті некоректно. Насправді, проблем з агрегатом может буті безліч, но если АКПП не перемікає швідкості, то Єдиним виходом є діагностика.

Але, в Першу Черга, та патенти, достовірно переконатіся, что дана несправність Дійсно пов'язано з роботом агрегату. Ві повінні буті впевнені, что всі системи транспортного засоби функціонують належно чином при неможлівості перемикань передач. В принципі, однією з основних несправностей, за Який АКПП не перемікає передачі, найчастіше є нестача РОБОЧОЇ Рідини в системе. Як правило, зазвічай це пов'язано з знос сальником агрегату, у зв'язку з чим рідина уходит з АКПП.

Недолік уровня змащуючого Речовини в коробці может буті обумовлених такими чинниками:

 1. Вітік Рідини. Масло может віходити через сальники коленвала, ущільнювальну прокладку БЦ, ущільнювач маслофільтра або через масло відбівні ковпачкі. Если трансмісійне масло (далі - ТМ) уходит через сальники, то це свідчіть про їх знос, Який может буті вікліканій использование хімічніх Речовини або неякісної мастила.
  Ущільнювальна прокладка блоку ціліндрів могла зносити через перегрів мотора або некоректної затягування гвинтів при розбіранні и збірці двигуна. Если проблема Полягає в масляному фільтрі, то швідше за все, вона пов'язана з тим, что ущільнювальна гумка НЕ ​​может втріматіся в місці установки. Если масло вітікає з коробки-автомата через відбівніх ковпачком, то проблема Полягає в їх знос, вікліканому перегрівом.
 2. Поломка вакуумного коректора. Усередіні цього пристрою є спеціальна мембрана, яка реагує на рівень розрядження в колекторі. Если цілісність даного елемента порушується, то ТМ потраплятіме в мотор авто. У даного випадка агрегат может довгий час функціонуваті даже при значний зниженя Рівні мастила, но з часом ВІН просто вийди з ладу.
 3. Если ТМ уходит в систему охолодження. Если герметічність масляного радіатора порушена, то мастило буде йти в радіатор мотора, оскількі Тиск ТМ в радіаторі коробки-автомат всегда вищє, чем Тиск в охолоджувальній системе. А коли мотор вімікається, почінається процес виток мастила в охолоджуючу рідіну. В результате як в ДВС, так и в коробці-автомат начинает з'являтися емульсія.
  Коли антифриз потрапляє в коробку-автомат, ВІН роз'їдає фрікціоні, в результате чого на останніх начинает утворюватіся корозія. У тому випадка, если передача не перемікаються не так давно, то несправність можна вірішіті Шляхом заміні масляного радіатора. Такоже НЕ зайве буде ПРОМІТЕЙ коробку-автомат РОбочий рідіною. Проробівші це, можна спробуваті повернути агрегат до життя.
 4. Если обірвався патрубок, Який з'єднує коробку-автомат з масляним радіатором. У даного випадка з трансмісії Вийди вся мастило за лічені хвилини, тому агрегат просто перестану працювати.
Автоматическая трансмиссия в разобранном виде
Автоматична трансмісія в розібраному виде

Це только мала частина причин, чому коробка-автомат может НЕ перемікаті передачі. Більш повний список уявлень в табліці.

Причини Поломки
необходимость заміні фрікційніх, обрів манжети поршня, вихід з ладу кілець муфти або заїдання клапана гидроблока. || | 224 В даному випадку автомобіль з коробкою-автомат зможе їхати тільки тому, передні передачі не включаються.
поломка фрікційніх, манжет поршня, знос ущільнюючіх кілець, несправності шліцьового з'єднання барабана зчеплення або Інша поломка, пов'язана з ЦІМ Вузли. У даного випадка коробка-автомат не может переключіті швідкості тому, но пе рвая и одного передача, на Відміну від других, працювати будуть.
Несправності манжети, штока поршня гальмівної стрічки або її знос, проблеми в роботі пакета гальмування. Авто не їде на зад, все передні швідкості включаються нормально.
Вихід з ладу гідротрансформатора, поломка шестерні маслонасоса, нестача мастила в системе, засміченій фільтр, знос фрікційніх, поломка манжети, заїдання клапана. в даного випадка транспортний засіб НЕ зможу їхати ні вперед, ні назад. При спробі переключення на будь-якої режим водій НЕ буде почуваті характерний Поштовх.
Вихід з ладу гідротрансформатора, нестача мастила в системе, засміченій фільтруючій елемент. Швідкості в прінціпі НЕ перемікаються. При актівації режиму Паркування або нейтральної швідкості з'явиться характерний Поштовх включення передачі, но авто їхати НЕ буде.
Заїдання клапана в гідроблоків. Машина может їхати назад або только на першій и второй швідкості. Інші передачі включать не будуть.
знос шліці Маточин турбінного колеса, фрікціоні, Вийшла з ладу манжети муфти. У цьом випадка машина буде пробуксовувати при качана руху, но потім передачі будут включать добро .
Заїдають поршні однієї з муфт, порушили регулювання троса управління «автоматом», фрікціоні приварені до других дискам в результате довгої пробуксовки. Машина може їхати тільки на нейтральній швидкості.
Невірна регулювання троса дросельного клапана, засмітився фільтруючий елемент, дросельний клапан або клапана відцентрового регулятора заїдає. В даному випадку перемикання швидкостей буде здійснюватися на підвищених швидкостях, значно вище стандартних значень.
Зносилися фрікціони коробки-автомат, в пакетах з'явилися надмірно великі зазори. При такій поломці включення тієї чи іншої швидкості буде супроводжуватися ударами. У нормальному режимі водій відчував би поштовхи.
При тривалій експлуатації зрізали шліци турбінного колеса. Автомобіль не може їхати ні вперед, ні назад. При цьому тиск в магістралі трансмісії буде нормальним.
Зносилися шліци шківа маслонасоса. Також в цьому випадку можуть бути зношені шліци на шківі реактора. Машина не зможе їхати ні вперед, ні назад, але тиск в магістралі буде відсутній.
Вихід з ладу фрикционов. При зносі фрикційних в трансмісійної рідини буде міститися більше металевого пилу і стружки від дисків. В результаті пил забиває фільтруючий елемент, а тиск в магістралі починає знижуватися. Транспортний засіб буде функціонувати в нормальному режимі до того моменту, поки не прогріється мастила. Після прогріву почнеться пробуксовка автомобіля і машина взагалі не зможе їхати, ні вперед, ні назад.
В конструкції коробки-автомат відбулося заїдання одного або декількох клапанів муфт передач або некоректно функціонує гідротрансформатор в результаті заклинювання турбоколеса. В даному випадку перемикання передач буде зовсім неможливим. При активації будь-якого режиму автомобіль буде відразу ж глухнути, водій не встигне навіть натиснути на педаль газу.
У конструкцію агрегату якимось чином потрапляє волога. В результаті всередині коробки-автомат починає з'являтися піна, а маслонасосів перестане створювати тиск. Швидкості можуть перемикатися якийсь час нормально, але машина буде пробуксовувати. Візуально оцінивши масло ви побачите, що воно спінилося і стало світло-коричневим.

Який тип трансмісії ви надаєте перевагу?

Опитування
Загрузка ... & nbsp; Завантаження ...

Способи усунення проблеми

Виходячи з даних в таблиці, наведених вище, причин некоректного перемикання швидкостей на коробці-автомат може бути дуже багато. Методи усунення проблеми будуть залежати виключно від ознак несправності АКПП вашого транспортного засобу.

У будь-якому випадку, в першу чергу, необхідно здійснити перевірку:

 1. Рівня та стану трансмісійної рідини. Рівень завжди повинен бути в нормі, то ж саме стосується і стану. Якщо масла в системі мало, то причину його витоку необхідно виявити і вирішити, а рідина додати в систему. Якщо якість ТМ низька, тобто в ньому присутня пил від зносу фрикційних дисків, то диски слід замінити, а мастило поміняти. При цьому не забудьте кілька разів промити систему.
 2. Стану фрикционов. Як можна зрозуміти з таблиці, знос фрикційних є однією з найбільш часто зустрічаються проблем при неможливості перемикання швидкостей. Здійсніть діагностику і, при необхідності, заміну фрикционов.
 3. Перевірте працездатність клапанів. Якщо вони заїдають з яких-небудь причин, то це необхідно усунути.
 4. Перевірте працездатність куліси, електропроводки системи трансмісії, а також регулятора швидкості. Не зайвим буде перевірити і гальмівну стрічку. Якщо який-небудь з цих елементів не функціонує належним чином, то проблему слід усунути.

Якщо нічого з цього не допомогло, то єдиний вихід - це комп'ютерна діагностика. Діагностика агрегату здійснюється індивідуально в кожному випадку, з урахуванням всіх вимог автомобільного виробника. Ми розглянемо цей процес у загальному. Отже, вам буде потрібно комп'ютер або ноутбук і діагностичний кабель.

На комп'ютері повинна бути встановлена ​​відповідна програма:

 1. Комп'ютер підключається через діагностичний кабель до спеціального роз'єму (діагностичного). Місце роз'єму буде індивідуальним в кожному випадку. Іноді цей роз'єм встановлюється під капотом, але найчастіше його можна знайти під рульовим колесом з боку водійського сидіння. Зазвичай він прихований за пластиковою кришкою, тому її потрібно відкрити.
 2. Після підключення на комп'ютері запускається утиліта діагностики. Може знадобитися кілька хвилин, поки пройде синхронізація програми і бортового комп'ютера авто. Після цього запускаєте діагностику. Якщо є можливість, то перед початком перевірки виберіть пункт «КПП», щоб діагностувалася тільки коробка-автомат, а не всі вузли авто.
 3. По завершенню діагностики програма видасть вам перелік кодів помилок, які свідчать про певні несправності. Вам необхідно розшифрувати ці коди згідно з документацією до вашого авто. Частина інструкцій по розшифровці ви можете знайти на нашому ресурсі. Після того, як ви зрозумієте, в чому полягає несправність, можна буде вирішити проблему.

Рекомендації по експлуатації

 1. Забудьте про пробуксовці - вам необхідно виключити це будь-якими способами. Автоматичні трансмісії негативно ставляться до пробуксовки, особливо в умовах засніжених доріг та ожеледі.
 2. Завжди взимку прогрівайте коробку-автомат. На непрогрітій АКПП ймовірність виходу тих чи інших елементів агрегату з ладу дуже велика.
 3. Не вмикайте нейтральну швидкість даремно. Режим «N» вважається сервісним, тому обмежте його активацію.
 4. Автомобілі з автоматичною трансмісією не повинні нікого возити на буксирі, оскільки такі КПП просто не пристосовані до цього. Навантаження дуже негативно впливають на конструкцію агрегату в цілому. Якщо ви плануєте їздити з причепом, то враховуйте на увазі цей фактор при покупці авто.
 5. Машини з автоматичною КПП можна заводити з «штовхача».
 6. Чи не буксируйте своє авто на тросі. Під час їзди в трансмісії завжди повинна циркулювати мастило, але якщо мотор заглушений, то ТМ не ходитиме по системі. Зрозуміло, це негативно відбивається на роботі агрегату в цілому.
 7. Завжди використовуйте тільки якісну трансмісійну рідина, рекомендовану вашим автовиробником. Пам'ятайте про те, що експлуатація більш дешевої мастила з часом може тільки нашкодити агрегату вашого авто, якщо зовсім не вб'є його.

Відео «Пристрій автоматичної трансмісії»

Все про пристрій агрегату ви зможете дізнатися з відео.