Лого av-to.info
АКПП || | 185

Блокиратор на АКПП: эффективен или не эффективен, вот в чем вопрос

на жаль, кримінал в країнах пострадянського простору - це звичне явище, тому для багатьох автовласників питання безпеки транспортних засобів залишається відкритим. На сьогоднішній день існують різні способи захисту свого авто від злому - це сигналізації, замки для капота, рульового колеса. Але що таке блокіратор АКПП, знає не кожен автолюбитель, тому в даній статті ми розповімо все про ці пристрої.

Характеристика

Блокиратор АКПП або Mul-T-Lock (мультилок) являє собою пристрій, призначений для блокування коробки передач, як механічної, так і «автомата». Спочатку виробництвом таких пристроїв займалася компанія Mul-T-Lock, її продукція завжди відрізнялася високою якістю і секретністю. Але сьогодні під назвою Mul-T-Lock маються на увазі багато протиугінні механізми, що випускаються різними виробниками.

Замочная скважина блокиратора с ключом на торцевой части консоли
Замкова щілина блокіратора з ключем на торцевій частині консолі

Перші пристрої блокування коробки передач були досить примітивними, оскільки представляли собою звичайні замки з кріпленнями, які встановлювалися на кулісу. Монтаж проводився за допомогою V-образних дужок. Однак пізніше на автомобільний ринок стали надходити механізми, обладнані штирьовим пристроєм. На сьогоднішній день різноманітність Mul-T-Lock просто вражає величезним вибором. Як показує практика, подібні заходи обережності дозволяють запобігти викраденню транспортного засобу, оскільки такі замки можна встановити непомітно і вони ніяк не завадять інтер'єру авто.

Mul-T-Lock, що вмонтовується на механічну або автоматичну трансмісії, являє собою механізм блокування, який проводиться безпосередньо для певної моделі авто. При цьому розробники враховують всі особливості пристрою транспортного засобу, щоб у споживача не виникало проблем з експлуатацією механізму.

Види

Конструкция штыревого блокиратора трансмиссии с ключом
Конструкція штирьового блокіратора трансмісії з ключем

Як ви вже зрозуміли, головним призначенням будь-якого блокіратора є забезпечення безпеки машини. Незалежно від виду, будь Mul-T-Lock повинен перешкоджати переключенню режимів АКПП або механічної коробки передач при закритому замку.

Всього існує чотири види пристроїв блокування:

  1. Штирьовий Mul-T- Lock. В даному випадку запірним пристроєм є штир, виконаний з міцної сталі. Штир демонтується з системи після того, як відкритий замок в результаті повороту ключа.
  2. Бесштиревой Mul-T-Lock. Тут запірний механізм вбудований вже в сам замок. Але управління здійснюється аналогічним способом - за допомогою ключа.
  3. Універсальні блокатори можуть бути встановлені на будь-який тип авто. В даному випадку виключення - це тільки ті машина, які в принципі не дозволяють встановити блокіратор через свою конструкції.
  4. Індивідуальні Mul-T-Lock замки виготовляються конкретно для певної моделі авто.

Конструкція

Бесштыревой замок на АКПП в разобранном виде
Бесштиревой замок на АКПП в розібраному вигляді

Виходячи з наведеної вище інформації, можна зробити висновок, що замки для механічної коробки передач і «автомата» діляться на два основних виду: бесштиревой і штирьовий. У випадку з бесштиревим механізмом автомобілісту потрібно провернути ключ на пристрої для активації пристрою. Що стосується штирьових пристроїв, то власнику авто для розблокування необхідно витягти спеціальний штир, який встановлюється в спеціальний кронштейн. На практиці обидва пристрої є простими за конструкцією, але одночасно досить надійними.

Замкова щілина будь-якого пристрою Mul-T-Lock зазвичай розташовується на самій консолі - зліва, справа або спереду. Іноді по конструкції замок АКПП має на увазі установку замкової щілини між передніми сидіннями або ж на панелі приладів, поруч з рульовим колесом. І в тому, і в іншому випадках управління самим елементом блокування здійснюється за допомогою ключа.

Пристрій на коробці передач здійснює передачу зусилля між личинкою і запірним механізмом, змінюючи напрямок. На практиці головною перевагою блокіраторів механічною або автоматичною коробки передач є повна відсутність шаблонів, тобто ймовірність злому такого замка досить мала. Навіть якщо порівняти дві моделі Mul-T-Lock - для автомобілі Хендай Акцент 2004 і 2009 років випуску, то їх пристрої будуть кардинально відрізнятися. Крім того, регулярно при виробництві замки Mul-T-Lock оновлюються, тому відмінності можуть бути присутніми навіть в автомобілях одного року випуску, але з різним об'ємом мотора. Крім того, певні відмінності в конструкції можуть бути присутніми і в однакових авто, тільки з різним типом коробки перемикання передач.

Замочная скважина блокиратора, вмонтированная в торпеду
Замкова щілина блокіратора, вмонтована в торпеду

Якщо ви вирішили купити такий замок на машину з КПП «автомат», то вам необхідно знати наступну інформацію:

  • тип трансмісії;
  • модель транспортного засобу;
  • рік випуску авто;
  • обсяг і потужність мотора.

принцип дії

Розглянемо принцип дії пристрою Mul-T-Lock:

  1. Штирьовий замок функціонує так: специальн ий штир блокіратора встановлюється в місце кріплення, таким чином забезпечуючи неможливість перемикання селектора АКПП. Сам штир фіксується за допомогою ключа. Таким же чином здійснюється і розблокування механізму - для перемикання важеля АКПП штир необхідно демонтувати.
  2. Бесштиревой механізм в принципі функціонує аналогічним чином, різниця полягає лише в тому, що штир ніколи не витягується. Він встановлений в конструкцію коробки передач, а його переміщення здійснюється за допомогою ключа.

Особливості

Слід зазначити, що перед продажем виробники часто тестують свою продукцію на предмет впливу перепаду температури навколишнього середовища. В ході проведення таких досліджень виробник в змозі виявити навіть найнезначніші відхилення від норми в роботі всіх елементів конструкції. Наприклад, якщо мова йде про заїдання певних компонентів або появі несправностей при функціонуванні в сильний мороз. В цілому замки для блокування трансмісії досить прості у використанні.

Але найголовнішим фактором, що визначає найбільш високий ступінь захисту коробки передач від злому, є сама «начинка» замку. Зокрема, мова йде про циліндрі і запатентованої технології, що використовується для його виробництва. Технологія ця називається «Pin in Pin». Простими словами можна сказати, що завдяки цій технології будь-блокіратор має сотні тисяч, навіть мільйони різних комбінацій, в результаті чого підбір ключа є практично неможливим.

Голосування

Чи довіряєте ви пристроїв блокування КПП Mul-T-Lock?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Крім того, ще однією особливістю є те , що блокує практично неможливо відкрити за допомогою відмички, навіть будучи досвідченим хакером. Все тому, що в ньому знаходиться рухливий пін. Якщо ж злодій захоче висвердлити циліндр, то у нього це також навряд чи вийде, оскільки структура блокіратора понад стійка до висвердлюванню. Все завдяки тому, що конструкція складається з твердосплавних стрижнів високої міцності. Крім того, якісні мультилок для коробок передач стійкі до впливу кислот через використання сплаву берилієвої бронзи.

Безпосередньо сам ключ і піни для замку проводяться з сплаву срібла і нікелю, в результаті чого будь-який мультилок буде більш стійким до зносу навіть після довгих років експлуатації. Крім того, через використання нікелю і срібла ковзання ключа з замковій щілині буде просто бездоганним. На практиці, якщо ви купуєте якісний замок, то ніколи не зіткнетеся з необхідністю його мастила протягом всього терміну використання. Якщо злодій спробує зазіхнути на ваш блокіратор і знищить його, той то пристрій вже не можна буде відновити - потрібно тільки його заміна шляхом зняття і монтажу нового блокіратора.

Один момент, який слід врахувати. Ніколи не купуйте замки китайського виробництва. В інтернеті можна знайти безліч відео з відгуками про таку продукцію. Мало того, що вона є низькоякісної, так і її злом не займає багато часу і сил. Довіряйте перевіреним виробникам.

Відео «Як мультилок захищає автомобілі від угону»

При обході всіх пристроїв захисту транспортного засобу проблема виникла тільки в блокіратор АКПП - докладніше дивіться на відео.