Машина з АКПП не їде: причини і усунення проблеми

Завдяки технічному прогресу, на зміну механічної трансмісії прийшла автоматична. Вона все більше завойовує прихильників навіть серед колишніх противників. Плавність перемикання швидкостей дає можливість продовжити термін служби автомобіля, знявши навантаження двигуна і ходової частини. Механічна коробка простіше, з нею менше клопоту при визначенні несправностей, ніж з автоматом. Якщо автомобіль з АКПП не їде ні вперед, ні назад , то це велика проблема. Ця стаття присвячена діагностиці несправностей автоматичної трансмісії та її ремонту.

Всі системи взаємопов'язані між собою, завдяки АКПП, непомітні деякі несправності двигуна. Перш, ніж приступати до ремонту АКПП, необхідно переконатися в справності двигуна і всіх його систем, у тому числі електропроводки автомобіля.

Можливі причини

При виникненні яких-небудь проблем з автоматичною трансмісією або електронікою на табло загоряється лампочка, що сигналізує про несправності АКПП. Слід відразу ж виконати діагностику для з'ясування причини несправності і її усунення. Якщо вчасно не реагувати на несправності, то, замість невеликого ремонту, може виникнути необхідність в капітальному ремонті або заміні коробки автомата.

АКПП фото

Діагностика

Виїхавши з гаража або стоянки, кожен раз слід оглядати місце, де стояла машина. Особливу увагу потрібно звертати на масляні плями і їх колір: якщо вони червоні чи помаранчеві, то це кольори трансмісійної рідини. Слід з'ясувати причину їх появи.

Необхідно з допомогою щупа постійно контролювати рівень масла, колір і консистенцію. Мастило повинна бути напівпрозорою, червоного кольору. Якщо є потемніння, присутні сторонні частинки, що масло потребує заміни. Зазвичай змінюють мастило через кожні 15 тисяч пробігу, але не рідше одного разу на рік. Ознакою несправності автоматичної трансмісії є наявність темного кольору і запаху паленного.

Определение качества масла по цвету
Визначення якості масла за кольором

При наявності електроніки на автомобілі слідом за зовнішнім оглядом за допомогою бортового комп'ютера або спеціального сканера отримати коди несправностей. Вони записуються в пам'ять блоку управління, коли автомобіль їде. Потім перевіряється справність вимикачів, датчиків, проводки, роз'ємів.

Якщо не вийшло встановити несправність в нерухомому автомобілі, то можна провести тест-драйв. При цьому діагностується робота двигуна, коробки, системи управління. Справна робота автоматичної КПП залежить від справності двигуна, тому йому слід приділяти не менше уваги, ніж коробці передач.

Типові несправності

Під час проходження тест драйву слід звернути увагу на шуми в двигуні і АКПП, вони можуть означати наступні несправності:

 • свистячий звук, що нагадує сирену, говорить про несправності гідротрансформатора;
 • безперервний виючий звук, який змінюється при оборотах двигуна на машині, яка перебуває в спокої, говорить про недостатній рівень масла, попаданні повітря в масляний насос, пошкодженні шестерні маслонасоса, неправильному положенні шестерень;
 • дзижчання, підсилюється при збільшенні оборотів мотора, з'являється при зносі сальников або вібрації золотник клапана, що регулює тиск масла;
 • безперервне деренчання при русі на малих обертах говорить про несправності турбінного насоса або пружини гідротрансформатора;
 • при неполадках в маховику двигуна з'являється деренчливий звук, пропадає при перемиканні коробки в положення «нейтраль» і при малих обертах;
 • поява стороннього звуку при перемиканні тільки однієї передачі означає, що несправний який-то планетарний ряд цієї передачі;
 • виникає при перемиканні передач шум і не зникає при включенні інших, свідчить про зношеність вкладишів і опорних підшипників.
Рычаг коробки автомата
Ручка коробки автомата

Несправності коробки автомат можна розділити на групи:

Нижче розглянемо основні поломки, переводять коробку передач в аварійний режим.

Часто машина з АКПП не їде на холодну, починає пробуксовувати. Найчастіше це відбувається взимку, масло занадто густе, масляний насос не забезпечує необхідного стиснення фрикційних дисків. Авто не їде, буксує, значить, не відбувається зчеплення між дисками, вони обертаються і труться один об одного. При цьому стирається абразивний матеріал дисків, забезпечує зчеплення. Тому автомобіль з АКПП завжди слід прогрівати перш, ніж починати рух.

Якщо машина не їде вперед, стоїть на місці, а перша, друга і задня швидкість в порядку, відсутня третя, то причиною може бути знос фрикційних дисків муфти прямого або переднього ходу, масляних ущільнювальних кілець, манжети поршня. Слід замінити зношені деталі.

Якщо автомобіль не їде, а передачі всі працюють, то може бути зношений фрикційний шар на гальмівній стрічці, стався розрив манжет на муфті, поламаний шток поршня гальмівної стрічки.

Причиною пробуксовування можуть бути несправності механічної частини коробки: шестерні, насос, фрикционы, втулки. Якщо несправні шліци в гідротрансформаторі, машина може пробуксовувати на початку руху, а потім їде як зазвичай. При відсутності тиску в гідроблоки АКП передачі перемикаються з затримкою або ударами.

Якщо автомобіль їде тільки на третій швидкості, повільно розганяється — це пов'язано зі зниженням тиску масла в магістралях автоматичної коробки: недостатньо мастила, несправний регулятор тиску, несправні соленоїди КПП. Можливо, що в соленоїди потрапила алюмінієва стружка, їх слід зняти і почистити.

Якщо на приладовій панелі висвічуються букви, що не відповідають включеній передачі, або взагалі, не висвітлюються, можливо, несправний датчик положення перемикача або селектора вибору передач.

Переключения скоростей АКПП
Індикатор перемикання швидкостей АКПП

Частою причиною поломки АКПП є знос фрикціонів, який відбувається із-за неякісного масла. Усунути несправність простіше заміною фрикціонів. Причиною поломки коробки автомат може бути потрапляння антифризу в масло. Це можливо на АКПП, в яких масляний радіатор є складовою основного радіатора. При його несправності антифриз потрапляє в головний радіатор. Це можна визначити по слитому маслу – воно буде дуже каламутним. Несправність усувають при капітальному ремонті коробки автомата.

Інструкція по виправленню

АКПП – складний пристрій і за принципом роботи, і по конструкції. Тому її ремонт – трудомісткий і складний. Ремонтні роботи слід виконувати при наявності спеціальних знань, інструментів, обладнаного приміщення і помічників.

Що знадобиться?

При ремонті АКПП необхідно використовувати тільки спеціальні інструменти. Якщо користуватися звичайним інструментарієм, то існує велика ймовірність пошкодження деталей коробки автомата . Застосування необхідних інструментів прискорює ремонт і підвищує якість виконаних робіт. Інструменти для ремонту АКПП застосовуються залежно від її конструкції:

 • знімач масляного насоса для монтажу/демонтажу насоса в 4-х ступінчастою АКПП;
 • спеціальна оправлення використовується для установки сальника диференціала;
 • головка фланця використовується для відкручування головки фланця хвостовика;
 • інструмент для збирання і розбирання бустерів;
 • зубчастий ключ призначений для монтажу/демонтажу зубчастої гайки кріплення фланця;
 • набір оправок – пристосування для зняття підшипників;
 • манжетная оправа для встановлення сальників приводних валів;
 • монтажний інструмент для установки планетарного ряду;
 • оправлення масляного насоса;
 • набір для установки поршнів та ін

Вище перерахована лише мала частина інструментів, що застосовуються при ремонті АКПП. В залежності від типу коробки автомат необхідно придбати відповідний інструментарій.

Кроки

Слід пам'ятати, що АКПП розташована в нижній частині машини. Перш ніж дістатися до коробки доведеться розібрати частину автомобіля. При цьому без спеціальних пристосувань це зробити важко. Зворотна збирання потребує уважності. Велика кількість електроніки в сучасних машинах вимагає їх точного регулювання. Тому розбирання автоматичною КПП краще робити, якщо є повна впевненість у власних силах, інакше краще звернутися в сервісний центр.

Голосування

Де ви будете робити ремонт, якщо виявили несправності в АКПП?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Для демонтажу АКПП необхідна естакада, оглядова яма або гідропідйомник. Перед розбиранням автоматичної коробки передач її слід вимити з зовнішнього боку, це запобігатиме потраплянню бруду у внутрішні частини. Робоче місце повинно утримуватись в чистоті.

Демонтаж АКПП
Демонтаж автоматичної коробки передач

Різноманіття АКП вимагає вивчення їх інструкції з демонтажу, оскільки кожна має свої особливості при розбиранні. Починають демонтаж з від'єднання всіх патрубків. Виконувати процедуру слід акуратно, щоб не пошкодити штуцер. Потім від'єднують електропроводку, магістралі і троси. Потім демонтується мембрана маховика двигуна і гідротрансформатор. У деяких моделях коробок передач перед зняттям ГДТ потрібно демонтувати стартер.

Ремонт ГДТ полягає в його розбирання, виявлення несправностей і заміни зношених деталей. Для розбирання гідротрансформатора зрізається зварний шов. Після ремонту корпус заварюють знову і перевіряють його герметичність, наявність теплового зазору всередині. Робота повинна виконуватися кваліфікованим фахівцем на відповідному обладнанні.

Гидротрансформатор коробки автомат
Гідротрансформатор коробки автомат

Перевірці повинен піддаватися блок управління, який може зламатися через перенапруги, перегріву, механічного пошкодження. Він розташований на гідравлічному блоці і перебуває постійно в маслі – агресивному середовищі. Блок управління складається з інтегральної схеми з безліччю роз'ємів і підведених проводів і знаходиться в пластмасовому нерозбірному корпусі.

Часто причиною несправності є обрив провідників на контактній площадці блоку управління. Якщо необхідно дістатися до інтегральної схеми, то корпус розрізається спеціальною фрезою. Потім визначаються пошкодження шляхом зовнішнього огляду та діагностики. Після відновлення з'єднання проводу покривають засобом проти корозії і спеціальним гелем. Після ремонту корпус знову герметизують.

Якщо при перемиканні швидкостей виникають пробуксовки, удари, в цьому випадку необхідний ремонт гідроблоку АКП. Ця робота потребує особливої чистоти і уважності. Кожну деталь слід ретельно промити і висушити. При сильному забрудненні клапана краще замінити, так як промивка не дасть необхідної надійності. Якщо вони не сильно забруднені, то потрібно піддати ретельному огляду і очищенню кожну деталь клапанів.

Необхідно перевірити плунжера, на них не повинно бути подряпин і пошкоджень, так як це може викликати заклинювання клапана. Плунжера повинні вільно ковзати по отворах клапанів.

Після проведення усіх ремонтних робіт коробку автомат встановлюють на місце. При цьому слід дотримуватися наступних рекомендацій:

 1. Перед установкою коробки передач назад необхідно індикаторної головкою перевірити мембрану на наявність торцевого биття, якщо воно присутнє, то мембрану слід замінити. Радіатор, магістралі, всі поверхні АКПП перед монтажем необхідно ретельно очистити.
 2. Промивання радіатора слід виконувати, поки не буде чистим бензин. Потім в ГДТ заливають літр трансмісійної рідини і надійно встановлюють його на первинний вал. Повинна бути досягнута повна посадка і надійне з'єднання.
 3. Двигун зістиковується з АКП по напрямних штифтів — картери повинні порожниною примикати.
 4. Прикручується коробка, перевіряється відсутність зазорів. При приєднанні магістралей необхідно перевірити правильність стикування.
 5. На останньому етапі заливають масло в коробку передач і перевіряють її працездатність при малих обертах двигуна.
Заливание трансмиссионного масла в АКПП
Заливання мастила в АКПП

При проведенні демонтажу, монтажу коробки слід бути особливо уважним. Якщо роботи проводяться вперше, то потрібно ретельно вивчити інструкцію і бажано записувати послідовність дій. Від якості поведених робіт залежатиме подальша експлуатація АКПП.

Якщо ви вирішили самостійно ремонтувати автоматичну КП, слід пам'ятати про обов'язкове страхування. Страховка діє, якщо авто перебуває у справному технічному стані, ремонт і техобслуговування повинні проводиться автосервісом. При самостійному ремонті можуть бути втрачені страхові гарантії.

Відео «Поблочная розбирання АКПП»


Коментарі та відгуки

 • Андрій

  Одразу після запуску двигуна або прогріву масла коробка автомат йде в аварійний режим. В чому може бути причина несправності?

 • Коля

  Привіт! У мене машина Рено Сценік 1998р.в., пробіг — 198000. Замінили масло в АКПП. Залили Декстрон 2. Через тиждень машина перестала їздити. Набирає обертів, але не їде. До цього витікало масло з АКПП, може, з-за цього? Один чоловік каже, що я спалив зчеплення, але він — не фахівець, це його припущення. Машину пригнав додому на бускире на нейтралці. Що порадите?

 • Олег Караулан

  Коля, в першу чергу потрібно перевірити рівень масла в коробці передач. Якщо воно випливало до заміни, то, можливо, проблема залишилася. Перевірте також якість самого масла. Якщо «самопал», то цілком можливо, що з-за цього. Зчеплення теж могло вийти з ладу, симптоми схожі, але для початку потрібно зробити діагностику.

 • Сергій

  Привіт, автомобіль Субару Імпреза 2004 р. в. акпп, при заводі авто є сторонній слабкий шум, після прогріву пропаде, при початку руху не перемикає швидкості втрачає потужність і зупиняється. При цьому двигун реагує, як годиться, підвищує оберти, після чого, щоб продовжити рух, треба автомобіль заглушити. Почекати 10-20 сек. і заводимо, їдемо до наступного натискання на гальмо (зупинки, світлофор або пробка), не глуша двигун і не прибираючи з D. Машина далі не їде як на нейтралі, глушимо двигун чекаємо 20 сек. і їдемо далі до світлофора, все повторюється.

  Рівень масла в нормі, таким чином всі швидкості працюють перевірив, чи немає патьоків. Підкажіть, що може бути, діагностика сканером нічого не дала, все в порядку говорить.

  • Олексій

   Розібрався в чому справа? Така ж проблема виникла сьогодні….

 • Дмитро

  У мене NOAX 4 вд 2000 масло видавило але не через щуп і машина не їде в чому може бути проблема?

 • Дамір

  Допоможіть, будь ласка, у мене машина Део Леганза 1997 року коробка автомат — коли включаю на R, вона їде нормально назад, а коли включаю на D, вона не їде — їде тільки накатом своїм. Порадьте, будь ласка!

  • Спеціаліст av-to.info

   Дамір, перевіряйте рівень і якість мастила. Іноді при експлуатації неякісного масла або нестачі рівня відбувається така проблема. Також перевірте кулісу і фрикционы — останні часто стають причиною неможливості включення передачі. Якщо нічого не допомогло, то робіть діагностику авто на комп'ютерному обладнанні.

 • Петро

  Чому після ремонту АКПП машина не їде, заводиться і взагалі ніяк не реагує на перемикання?

  • Спеціаліст av-to.info

   Однозначно проблеми з блоком управління автоматичної коробки. Не правильно підключений або проблеми в його роботі.

   • Анонім

    Гольф 3 1996, тому їде, вперед не їде. Що за біда, хто підкаже?

 • Ірина

  Привіт, тільки купила Міцубіші Аиртрек (2001 г/в, 2 л, повний привід), у старого господаря машина постояла кілька місяців без роботи, коли купували, АКПП нічого підозрілого не помітили, тепер щоранку, прогрівши машину, чекаєш, коли запрацює АКПП, не включається ні одна передача, можу 1-2 хвилини перемикати коробку в кілька режимів, жодна передача не спрацьовує, потім все починає працювати протягом усього дня машина не підводить, але з 3-ї на 4-ту перемикається часто з стусаном, на наступний ранок знову доводиться чекати роботи АКПП, їздила на діагностику, ніяких помилок коробка не показала, сказали, що можна спробувати поміняти соленоїд і почистити гідроблок. Підкажіть, що потрібно робити, страшно експериментувати. Пробувати міняти соленоїди або відразу замінити АКПП?

  • Спеціаліст av-to.info

   Ну міняти відразу ж АКПП — це крайність. Якщо фахівці рекомендують провести заміну соленоїдів, то слід їм довіритися.

 • Предейтор

  Машина ФВ гольф-3 АКПП 1993 р. в., заводиться, перемикаю передачу, накатом не їде, газую — тоді тільки рухається на високих обертах, але важко. Масло міняв 3-місяці тому, багато не їздив. Швидкість вище сорока не піднімається. В чому справа?

  • Спеціаліст av-to.info

   Якщо вірити мануали, то така проблема зазвичай відбувається при недостатньому рівні мастила в системі. Можливо, після заміни утворилася витік, необхідно провести діагностику на предмет наявність патьоків і усунути їх. Якщо це не допомогло, то треба продіагностувати коробку передач з допомогою комп'ютера.

 • Максим

  Підкажіть, будь ласка, поміняв двигун на машині Kia Cpotrig 1995р і не включається коробка передач (автомат).

 • Максим

  Рівень масла в нормі, домкратил заднє колесо, на парковці блокує, а включаючи скоростя, колесо крутиться і взад і вперед.

 • Спеціаліст av-to.info

  Будь-які проблеми з автоматичною трансмісією краще вирішувати шляхом діагностики. Тільки так ви зможете отримати найбільш точну відповідь про проблему.

 • Азат

  Привіт, купив Ніссан Теана 2.3 2007 р. в. погнав додому по трасі, їхала нормально, при обгоні натиснув педаль в підлогу, а машина не їде, тільки обороти на 7000. Після пропала задня скороть, перемикаєш на R, а машина не їде. Загнав у нісан центр замінили масло в коробці. Але задній хід з'явився не відразу. Інша біда, тепер їде тільки на першій швидкості. Може бути проблема в датчику швидкості?

 • Олег

  привіт у мене проблема з акпп 01N AUDI A4 з початку буксувала на холодну! потім з'явився звук , тріск в коробки як трещітка! не знаю що це! проїздив так місяці два, тріск тільки на холодну через 1км пропадає! а зараз на ходу, при виході з повороту даю газу а вона не їде, обороти ростуть якщо крутнути мотор до 5000 тисяч обертів намагається рушать! задня працює!!!!!!!!!! від'єднав датчик оборотів з коробки вона впала в аварію!!! працює 3 передача і задня!!!!!! що може бути допоможіть порадою?

  • Спеціаліст av-to.info

   Привіт, причин, за якими акпп не включає швидкості, безліч:
   — витік масла;
   — вихід з ладу вакуумного коректора;
   — догляд масла в систему охолодження;
   — обрив з'єднання патрубка трансмісії з масляним радіатором;
   — вихід з ладу фрикціонів, обрив манжети поршня;
   — необхідність заміни кілець муфти;
   — заїдання клапана гідроблоку;
   — знос ущільнюючих кілець;
   — погане шліцьове з'єднання барабана зчеплення;
   — шток поршня гальмівної стрічки;
   — поломка гідротрансформатора;
   — засмічений фільтр;
   — невірне регулювання троса дросельного клапана, дросельний клапан або клапана відцентрового регулятора заїдає
   зрізалися шліци турбінного колеса і т. д.

   Більш точну відповідь на Ваш питання дозволить дати тільки повна комп'ютерна діагностика агрегату!

 • Роман

  Акпп Кіа Ріо 2005 вперед не їде, тому їде. З чим це може бути пов'язано?

  • Спеціаліст av-to.info

   З чим завгодно. Робіть діагностику, без цього ніяких висновків зробити не можна.

 • Ока

  ОПЕЛЬ АСТРА 92 р. в АКПП Замінив всі фрикционы і все інше мізки і стрічку і т д, але є проблема — тому то є R не їде, їде вперед, але заднього ходу немає, взагалі не реагує ніяк, а решта все нормально працює, в чому може бути причина? Якщо зробити діагностику і стерти всі помилки, можлива справність?

  • Спеціаліст av-to.info

   Потрібно робити діагностику — однозначно, але прати помилки ні в якому разі не можна! Ви зітрете тільки код несправності з пам'яті бортового комп'ютера, а сама проблема залишиться, так що прати коди до рішення проблеми, не можна.

 • Руслан

  Ніссан Тіана 2.3 пропали всі швидкості, машина ні назад, ні вперед не їде. В чому причина, підкажіть!

 • Закір

  Лада гранта назад їде, вперед не їде. Знімаєш штекер з комп'ютера коробки — важко їде вперед. Підкажіть, будь ласка, що за проблема!!

  • Спеціаліст av-to.info?

   Потрібно робити діагностику трансмісії, без цього поставити діагноз буде складно.

 • Віталій

  Їздив, зупинився ненадовго, включаю R задню — не їде, D 3,2,1 — не їде. Заглушив, постояла завів — поїхала. Їздив з місяць без проблем, і знову така дурниця. Тільки взагалі не ездет, навіть клему скидав на час. Допоможіть!!!

  • Спеціаліст av-to.info

   Якщо у вас такі проблеми, то потрібно робити комп'ютерну діагностику або звертатися в сервіс, тільки після перевірки і отримання кодів помилок ми можемо дати рекомендації по їх усуненню.

 • Павло

  Авто Мерседес 270 cdi. 2 місяці стояла на морозі, не їздила. Двигун заводиться, але вперед не їде, намагалися тягнути, але на нейтральній з місця зрушити не вдалося. Що робити?

  • Спеціаліст av-to.info

   Якщо на нейтралці не вдалося зрушити машину з місця, то не факт, що проблема криється в трансмісії. Із-за сильного морозу могли замерзнути гальмівні диски — спробуйте облити провідні колеса окропом і через кілька хвилин спробувати проїхати. Якщо проблема полягає в них, то обробка окропом допоможе.

 • Михайло

  Зняти, розібрати, встановити АКПП вагою дві тонни — дуже складно і витратно. Справа в тому, що пропали всі швидкості на спецтехніці Міцубісі з Акпп на ходу. Заводиться нормально, довів до робочої температури, всі передачі включаються, але не їде, таке відчуття, що буксує коробка. Посторонных шумів немає, перевіряли гідронасос АКПП — в нормі, на табло нічого не горіло, розібрали і зібрали АКПП — все в нормі ( масло чисте, без домішок і стружок). Після установки на машину, залили нове масло, включили задню передачу — проїхали 5 метрів, включили першу проїхали метра 3, потім ні туди, ні сюди.
  Фахівці розводять руками, а ми як біля розбитого корита. Може, хтось стикався з такою проблемою?

 • Мурат

  Інфініті G35 2003 р. в. Поміняли АКП, і масло в АКП. Перевірили (прокотилися по райончику) — все відмінно, їде, не штовхається, не буксує. Відразу після перевірки поставили машину, два дні простояла, прийшов завів машину, прогрів, ставлю R — машина не їде взагалі! Поставив на D — не їде взагалі! Заглушив, завів — безрезультатно! Що може бути?
  Може, хтось стикався? Підкажіть, будь ласка. Спасибі заздалегідь.

  • Спеціаліст av-to.info

   Потрібно перевіряти блок управління, рекомендуємо зробити комп'ютерну діагностику, вона зможе більш точно вказати на помилки в роботі трансмісії.