Лого av-to.info
Kia

Вибір і заміна свічок запалювання на автомобілях Кіа: від теорії до практики

Необхідність заміни свічок запалювання виникає у будь-якого автолюбителя. Вся справа в тому, що СЗ - це витратний матеріал, який не може працювати вічно. Але ресурс експлуатації залежить не тільки від конкретного автомобіля, а й від виробника, а також конструктивних особливостей СЗ. Детальніше про те, як вибрати свічки Кіа Ріо і як їх поміняти - читайте нижче.

В яких випадках потрібна заміна свічок?

відповідно до технічного регламенту, на Кіа Ріо або Кіа Спортейдж 3 заміна СЗ повинна здійснюватися кожні 30 тисяч км пробігу. Однак за фактом цей показник становить в середньому 15-20 тисяч км. Як ми вже повідомили вище, терміни експлуатації багато в чому залежать не тільки від авто, але і від виробника СЗ. Наприклад, компанія NGK займається випуском спеціальних іридієвих свічок для двигуна, ресурс роботи яких становить 100 тисяч кілометрів пробігу.

Заміна СЗ на Кіа Ріо або будь-який інший моделі авто повинна проводитися в тому випадку, якщо через поганий стан свічок відбувається наступне:

 • силовий агрегат став працювати нестабільно;
 • двигун троїть, його потужність значно знизився;
 • збільшився витрата палива.

зрозуміло, ці симптоми можуть говорити і про інші неполадки в роботі двигуна.

Тому для того, чт б упевнитися, що СЗ на Кіа Сід або Кіа Спектра вже відпрацювали свій термін служби, потрібно витягти їх з місця монтажу і зробити діагностику, хоча б візуальну:

 1. Для початку зверніть увагу на зазор між електродами. Як правило, величина зазору вказується в маркуванні, зазвичай це остання цифра. Якщо її немає, то це свідчить про те, що відстань має становити 8 мм. У тому випадку, якщо зазор більше, то пристрій треба міняти.
 2. Уважно огляньте пристрій на предмет наявності нагару. Якщо процес згоряння налаштований правильно, то СЗ повинні самоочищатися в процесі використання. Якщо на конструкції деталі є чорний або білий нагар, то це говорить про те, що робота системи запалювання порушена. Однак, якщо одна СЗ буде пахнути паливом або хоча б вона однією з них є нагар, то потрібно міняти весь комплект.
 3. На керамічному ізоляторі є темний наліт або на ньому з'явилися сліди пошкоджень, зокрема, тріщини (автор відео - Igor V).

Які свічки поставити?

Якщо ви вирішили поміняти свічки на Кіа Спортейдж або будь-який інший моделі авто, то в першу чергу необхідно ознайомитися з сервісною книжкою. В мануалі виробник завжди вказує, які СЗ можна використовувати, а також до якого типу він повинні ставитися.

Конструкція двигуна має на увазі використання двох типів СХ з подовженою різьбою, що становить 29 мм:

 • NGK LZKR6B-10E;
 • Champion RER8MC.

Необхідно відзначити, що даний список не обмежується цими моделями. Ви можете використовувати будь-які аналогічні пристрої від інших виробників, тільки важливо, щоб вони відповідали за калильному числу і конструкції. Наприклад, можна використовувати іридієві СЗ від NGK, але врахуйте, що його вартість буде в кілька разів вище, ніж якщо порівнювати зі звичайними пристроями.

Які можна використовувати аналоги:

 • Чемпіон RC10YC4;
 • БОШ 0 242 229 656;
 • NGK SILZKR6B-10E;
 • Денсо K16PR-U11;
 • BKR5EIX-11.

Інструкція по заміні своїми руками

Извлечение катушки из места установки для демонтажа СЗ
Витяг котушки з місця установки для демонтажу СЗ

Замена свечей зажигания Киа Рио может быть произведена в гаражных условиях без посещения СТО. Сама по себе процедура довольно простая, поэтому осилить ее сможет практически каждый автолюбитель, для этого понадобится только набор ключей, а также отвертка.

Отже, як здійснюється заміна свічок Кіа Ріо:

 1. Для початку відкрийте моторний відсік і відключіть кабель від мінусової клеми акумулятора.
 2. Використовуючи гайковий ключ на 10, вам потрібно буде відкрутити чотири болта, за допомогою яких фіксується пластмасова захист силового агрегату. Зручніше буде використовувати торцевої ключ. Зробивши це, можна зняти кришку.
 3. Після цього вам буде потрібно викрутка з плоским наконечником - з її допомогою ви повинні зрушити кріплення колодки з проводкою, яка підключається до котушки запалювання.
 4. Відсунувши фіксатор, можна від'єднати штекер від самої котушки.
 5. Виконавши ці дії, вам потрібно буде відкрутити гвинт, який фіксує саму котушку. Для цього вам буде потрібно гайковий ключ на 10. Відкрутивши болт, котушку можна витягти.
 6. Перш ніж зробити демонтаж свічки, сам свічковий колодязь потрібно прочистити, щоб не допустити потрапляння бруду в отвори. Як варіант, для цього можна використовувати компресор - даний спосіб вважається одним з найефективніших.
 7. Потім, використовуючи гайковий ключ на 17, потрібно відкрутити саму СЗ і демонтувати її з місця. Замість неї встановлюється новий виріб, а зверху нього ставиться котушка. Дану процедуру необхідно повторити з усіма пристроями. Збірка проводиться в зворотній послідовності.

Ціна питання

Відео «Наочна інструкція по заміні на прикладі автомобіля Кіа Ріо 3 »

Наочна інструкція по заміні свічок запалювання в домашніх умовах на прикладі автомобіля Кіа Ріо 3 приведена на відео нижче (автор ролика - В'ячеслав Храпов).

Голосування

чи користуєтеся ви іридієвим свічками запалювання?

Загрузка ...Загрузка ... Загрузка ...