Батл приладових панелей Kia Rio: класична vs Supervision

Приладова панель (ПП) в автомобілі Kia Rio, як і в будь-якій іншій машині, являє собою електронний вузол, на якому відображені основні параметри авто. Завдяки цьому пристрою водієві завжди відомо, з якою швидкістю він рухається, який запас палива залишився в баку і які споживачі напруги включені (частково). Детальніше про те, чим відрізняється Supervision приладова панель від стандартної прибирання, ви дізнаєтеся з цього матеріалу.

Опис і розташування індикаторів і приладів на класичної панелі

Обозначение и распиновка стандартной приборке
Позначення та призначення стандартної приборку

В автомобілях Kia Rio прибирання можуть розрізнятися між собою в залежності від того, чи є на них тахометри чи ні. Розглянемо опис контрольного щитка на прикладі авто з тахометром.

У відповідності зі схемою, наведеною вище, основні компоненти прибирання наступні:

 1. Тахометр. Це пристрій призначений для передачі водієві інформації про поточний кількості обертів колінчастого вала двигуна.
 2. Спідометр. Про призначення цього пристрою довго говорити не будемо, і так ясно, що з його допомогою водій знає, з якою швидкістю рухається його транспортний засіб.
 3. Світлові індикатори покажчиків повороту — лівий і правий.
 4. Контролер температури холодоагенту в системі охолодження. Стрілка датчика не повинна переходити в червону зону при працюючому двигуні, оскільки це буде свідчити про його перегрів. Якщо це все ж сталося, то необхідно якомога швидше зупинити авто і розібратися в причинах перегріву.
 5. Контрольні та аварійні індикатори. Зокрема, це датчики ближнього і дальнього світла, противотуманок, подушок безпеки, системи обігріву заднього скла, ABS, аварійного тиску масла в системі, відкритих дверей, розрядженою АКБ, а також не пристебнутих ременів безпеки. Також на приборку є індикатор Check Engine — він з'являється завжди при включенні запалювання, але якщо він горить після запуску мотора, то силовий агрегат необхідно перевірити ан предмет несправностей.
 6. Датчик рівня пального в бензобаку. Тут же є світловий індикатор, який спалахує в тому випадку, якщо автомобіль почав використовувати резервний запас палива.
 7. Клавіша скидання лічильника денного пробігу.
 8. Сам одометр — на екрані демонструється інформація про загалом, а також добовому пробігу автомобіля.

Особливості щитка приладів Supervision

В автомобілі Kia Rio може використовуватися два типи контрольних щитків — стандартний, а також преміальний або Supervision. В останньому випадку приборка володіє поліпшеними характеристиками, оскільки вона пропонує більш широкий функціонал і деякі додаткові можливості. Також слід зазначити, що така ПП за своїм зовнішнім виглядом має більш спортивний дизайн, що дозволяє поліпшити естетичні якості інтер'єру салону в цілому. Така ПП ставиться тільки на автомобілі преміальної комплектації Rio 3, а також на рестайлінгові авто (автор відео — Дмитро Балконский).

Така панель приладів складається з трьох основних частин або колодязів:

 1. У самому центрі знаходиться спідометр, який відділений від інших колодязів пластмасовим півколом. Незважаючи на те, що всі показники знаходяться на одному рівні, таке розташування додає деяку об'ємність приборку. У центральній частині спідометра є екран, де відображені основні характеристики і параметри авто.
 2. З лівої сторони встановлений тахометр .
 3. У правому колодязі можна побачити два основні датчика — температури антифризу в системі охолодження, а також рівня пального в баку.

Конструкція цієї ПП не передбачає використання додаткових механічних пристроїв, так як на думку розробників, це завадило б стежити за основною інформацією.

Чим відрізняється проста панель від Supervision

панель приладів Supervision дозволяє автовласникові регулювати яскравість і колір пристрої, завдяки чому водій може підібрати необхідний відтінок світіння в залежності від часу доби. Особливо ця функція зручна для тих водіїв, які часто їздять ввечері або вночі. Однієї з основних характеристик такої ПП є те, що вона не ріже око яскравим світінням, на відміну від стандартної прибирання, де позначення та цифри можуть «зливатися».

Фотогалерея «Порівняння стандартної ПП і Supervision»

Як ми сказали вище, основною відмінністю цього контрольного щитка від стандартного вважається його невеликий за розмірами, але інформативний екран. На цьому дисплеї демонструється основна інформація про транспортний засіб та його пересування. Зрозуміло, такий дисплей є і в стандартному версії ПП, але у випадку з преміальної панеллю, він розташований у зручному місці, а позначення, що демонструються на ньому, більш точні і чіткі.

Ще однією відмінністю можна назвати те, що панель приладів Supervision є русифікованої, в той час як стандартні версії — англомовні. Завдяки цьому водій, не маючи знань англійської мови, зможе без проблем зрозуміти те, що йому «говорить» щиток і розібратися в основних параметрах і свідченнях. У будь-якому випадку, колір світіння, а також тип підсвічування приладової панелі Supervision не впливає негативно на видимість індикаторів і датчиків на екрані пристрою. Тим більше, що при необхідності режим світіння завжди можна відрегулювати своїми руками.

Відео «Як працює ПП Supervision»

З відео нижче ви зможете дізнатися, що являє собою преміальний контрольний щиток Supervision для Kia Rio і як вона працює (автор ролика — Костя Пхида).

Голосування

Вам подобаються приладові панелі зі світлодіодним підсвічуванням?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки