Лого av-to.info
Kia Rio

Батл приборных панелей Kia Rio: классическая vs Supervision

панель приладів (ПП) в автомобілі Kia Rio, як і в будь-який інший машині, являє собою електронний вузол, на якому відображені основні параметри авто. Завдяки цьому пристрою водієві завжди відомо, з якою швидкістю він рухається, який запас палива залишився в баку і які споживачі напруги включені (частково). Детальніше про те, чим відрізняється Supervision приладова панель від стандартної приборки, ви дізнаєтеся з цього матеріалу.

Опис і розташування індикаторів і приладів на класичній панелі

Обозначение и распиновка стандартной приборке
Позначення і терморегулятори стандартної приборке

в автомобілях Kia Rio приборки можуть відрізнятися між собою в залежності від того, є чи на них тахометри чи ні. Розглянемо опис контрольного щитка на прикладі авто з тахометром.

У відповідності зі схемою наведеної вище, основні компоненти приборки наступні:

 1. Тахометр. Цей пристрій призначений для передачі водієві інформації про поточну кількість обертів колінчастого вала двигуна.
 2. Спідометр. Про призначення цього пристрою довго говорити не будемо, і так ясно, що з його допомогою водій завжди знає, з якою швидкістю рухається його транспортний засіб.
 3. Світлові індикатори покажчиків повороту - лівий і правий.
 4. Контроллер температуры хладагента в системе охлаждения. Стрелка датчика не должна переходить в красную зону при работающем двигателе, поскольку это будет свидетельствовать о его перегреве. Если это все же произошло, то необходимо как можно быстрее остановить авто и разобраться в причинах перегрева.
 5. Контрольні та аварійні індикатори. Зокрема, це датчики ближнього і дальнього світла, протитуманних фар, подушок безпеки, системи обігріву заднього скла, ABS, аварійного тиску масла в системі, відкритих дверей, розрядженою АКБ, а також не пристебнуті ременів безпеки. Також на приборке є індикатор Check Engine - він з'являється завжди при включенні запалювання, але якщо він горить після запуску мотора, то силовий агрегат необхідно перевірити ан предмет несправностей.
 6. Датчик рівня палива в бензобаку. Тут же з індикатором, який спалахує в тому випадку, якщо автомобіль почав використовувати резервний запас палива.
 7. Кнопка скидання лічильника денного пробігу.
 8. Сам одометр - на екрані пристрою демонструється інформація про загальний , а також добовому пробігу автомобіля.

Особливості щитка приладів Supervision

В автомобілі Kia Rio може використовуватися два типи контрольних щитків - стандартний, а також преміальний або Supervision. В останньому випадку приборка має поліпшеними характеристиками, оскільки вона пропонує більш широкий функціонал і деякі додаткові можливості. Також слід зазначити, що така ПП за своїм зовнішнім виглядом має більш спортивний дизайн, що дозволяє поліпшити естетичні якості інтер'єру салону в цілому. Така ПП ставиться тільки на автомобілі преміальної комплектації Rio 3, а також на рестайлінгові авто (автор відео - Дмитро Балконский).

Така приборка складається з трьох основних частин або колодязів:

 1. У самому центрі знаходиться спідометр, який відділений від інших колодязів пластмасовим півколом. Незважаючи на те, що всі показники знаходяться на одному рівні, таке розташування додає якусь об'ємність приборке. У центральній частині спідометра є екран, де відображені основні характеристики і параметри авто.
 2. З лівого боку встановлений тахометр.
 3. В правом колодязі можна побачити два основні датчика - температури антифризу в системі охолодження, а також рівня пального в баку.

Конструкція цієї ПП не передбачає використання додаткових механічних пристроїв, так як на думку розробників, це завадило б стежити за основною інформацією.

Чим відрізняється проста панель від Supervision

Приборка Supervision дозволяє а товладельцу регулювати яскравість і колір пристрою, завдяки чому водій може підібрати необхідний відтінок світіння в залежності від часу доби. Особливо ця функція зручна для тих водіїв, які часто їздять ввечері або вночі. Однією з основних характеристик такої ПП є те, що вона не ріже око яскравим світінням, на відміну від стандартної приборки, де позначення і цифри можуть «зливатися».

Фотогалерея «Порівняння стандартної ПП і Supervision»

Як ми сказали вище, основною відмінністю цього контрольного щитка від стандартного вважається його невеликий за розмірами , але інформативний екран. На цьому дисплеї демонструється основна інформація про транспортний засіб і його пересуванні. Зрозуміло, такий дисплей є і в стандартному версії ПП, але у випадку з преміальної панеллю, він розташований в більш зручному місці, а позначення, що демонструються на ньому, більш точні і чіткі.

Ще однією відмінністю можна назвати те , що приборка Supervision є русифікованої, в той час як стандартні версії - англомовні. Завдяки цьому водій, не маючи знань англійської мови, зможе без проблем зрозуміти те, що йому «говорить» щиток і розібратися в основних параметрах і свідченнях. У будь-якому випадку, колір світіння, а також тип підсвічування в приладовій панелі Supervision не впливає негативно на видимість індикаторів і датчиків на екрані пристрою. Тим більше, що при необхідності режим світіння завжди можна відрегулювати своїми руками.

Відео «Як працює ПП Supervision»

З відео нижче ви зможете дізнатися, що являє собою преміальний контрольний щиток Supervision для Kia Rio і як вона працює (автор ролика - Костя Пхіда).

Голосування

Вам подобаються приладові панелі зі світлодіодним підсвічуванням?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ... | || 250