Ремонт і регулювання фар від А до Я для власників Кіа Церато 2007 і Сід

не Можна заперечувати важливість автомобільної оптики. Завдяки фарам забезпечується освітлення дорожнього покриття в темний час доби, саме тому оптика багато в чому впливає на безпеку пересування. Як правильно розібрати і відрегулювати фари Кіа Церато 2007, які нюанси при цьому потрібно врахувати — докладніше про це читайте нижче.

Пристрій оптики

Кіа Церато можуть використовуватися не тільки фари ближнього та дальнього світла, але і противотуманки.

Поза залежності від модифікації авто і його року випуску, пристрій фари завжди буде однаковою:

 1. Джерело освітлення, тобто лампочка. Залежно від моделі, в оптиці можуть використовуватися лампи різних потужностей і типів. Тому якщо проводиться заміна лампи ближнього або дальнього світла, завжди потрібно враховувати рекомендації виробника щодо використання того чи іншого типу пристроїв.
 2. Рефлектор. Цей елемент використовується для збору світлового потоку в один пучок і його подальшого направлення в необхідне місце на дорозі.
 3. Розсіювач. Цей компонент характеризується досить складним пристроєм, завдяки якому забезпечується напрямок світлового потоку на необхідну ділянку. На відміну від рефлектора, розсіювач також дозволяє забезпечити потрібно якість світла.

Фотогалерея «Ідеї для тюнінгу»

Демонтаж і розбір оптики

Для зняття і розбирання фари зробіть наступне:

 1. Для початку з оптики слід прибрати все зайве, тобто джерела освітлення, заглушки, якщо є — блоки розпалу. Також на корпусі фари є три невеликих болта, їх спочатку можна не помітити — ці болти слід викрутити.
 2. Далі, по контуру ліхтаря слід пройтися канцелярським або іншим гострим ножем, це дозволить розрізати шар герметика. Також треба від'єднати засувки на корпусі. Використовуючи звичайний побутовий фен з викруткою з плоским лезом, потрібно від'єднати скло від корпусу. Врахуйте, що прогрівати корпус по периметру не потрібно, оскільки із-за цього герметик знову злипнеться, тому працювати потрібно по ділянках — кожна ділянка по 5-10 см обробляється феном, потім від'єднується скло.
 3. Коли скло буде демонтовано, вам потрібно буде витягнути так звану маску ліхтаря, вона фіксується за допомогою невеликих гвинтів, в загальній складності їх може бути близько 10-15 штук. Після відкручування гвинтів скло фари демонтується.
 4. Тепер ви будете працювати з пристроєм ліхтаря. Якщо ви плануєте поміняти проводку, відремонтувати або замінити лінзу, то ці компоненти, як можна здогадатися, слід демонтувати. Спочатку знімається відбивач дальнього освітлення, для цього його потрібно демонтувати з шарнірів і відкрутити регулювальний болт.
 5. Аналогічним чином здійснюється демонтаж лінзи, для цього слід від'єднати фіксатори і відкрутити болт регулювання кута нахилу.
 6. Перед зняттям электрокорректора від нього слід від'єднати провід живлення. Демонтаж елемента здійснюється після відключення фіксаторів, також потрібно зняти секцію поворотного світла, вона фіксується за допомогою двох болтів на рамці.
 7. Для демонтажу лінзи потрібно викрутити три болти на корпусі відбивного компонента. Сам відбивач фіксується на рамці.
 8. Останнім етапом буде зняття проводки —, щоб зробити це, необхідно викрутити два болта, які фіксують цоколь поворотної лампочки. Зробивши це, колодка з проводами провертається, після чого демонтується так звана коса, для цього слід від'єднати три кліпси (автор відео — Едуар Давидов).

Особливості регулювання оптики

Регулювання фар Кіа Сід або Церато здійснюється за допомогою спеціального коректора:

 1. В першу чергу, треба перевірити стан ліхтарів і переконатися в тому, що тиск в шинах відповідає нормі, причому тиск у всіх колесах повинно бути однаковим. Крім того, для правильно регулювання вам потрібна рівна поверхня, будь-які нахили на ній повинні бути відсутніми. Більш того, на цій рівній поверхні повинен бути розташований паркан або стіна, причому її поверхня також повинна бути рівною.
 2. Після цього на огорожі або стіни слід відзначити дві точки, при цьому відстань між ними, а також від них до поверхні землі повинна відповідати розташуванню оптики в машині. Між точками слід нанести горизонтальну лінію, а під нею, на відстані близько 12 см, чертится ще одна. Під другою лінією чертится ще одна, при цьому всі три відрізки повинні бути нанесені паралельно.
 3. Виконавши це, транспортний засіб слід відігнати від стіни приблизно на 13 метрів. Саме на такій відстані регулювання буде найбільш ефективною.
 4. Коли водій включить ближнє освітлення, верхня межа світлових плям повинна бути розташована на другій лінії. Якщо це так, то освітлювальний потік від ліхтарів не буде засліплювати інших водіїв. Якщо автомобіль оснащений протитуманною оптикою, то при включенні верхня межа світлового пучка повинна розташовуватися по нижній, третьої лінії. Незважаючи на оману багатьох автолюбителів, протитуманки також можуть сліпити водіїв, тому їх регулювання теж важлива.
 5. Що стосується точок перетину горизонтальної, а також похилій площин освітлювальних пучків, то вони повинні бути розташовані в певних місцях. Найбільш оптимальним варіантом буде, якщо вони будуть розташовуватися на відстані близько 12 і 22 см відповідно від позначок, які були нанесені на паркан або стіну.
 6. Процедура регулювання проводиться до того моменту, поки основні параметри не будуть відповідати нормованим, описаним вище. Окремо потрібно сказати про ксенон. В результаті того, що ксенон світить набагато яскравіше, регулювання такої оптики — ще більш відповідальна і важлива процедура. Невірно відрегульований ксенон не тільки принесе незручності іншим автолюбителям, але і може стати причиною конфлікту, оскільки далеко не всім автомобілістам подобається, коли їх сліплять.
Болт для изменения угла наклона светового потока
Болт для зміни кута нахилу світлового потоку

Голосування

Який тип оптики ви використовуєте в своєму авто?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Як встановити біжать вогні в Кіа своїми руками?»

Докладна інструкція з встановлення біжать вогнів в оптику Киї наведена на відео нижче (автор — канал Andrey -Tv).


Коментарі та відгуки